American Academy of Arts and Sciences

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Budynek American Academy of Arts and Sciences w Cambridge

American Academy of Arts and Sciences (AMACAD) – jedno z najstarszych amerykańskich stowarzyszeń naukowych oraz niezależny ośrodek badawczy znajdujący się w Cambridge (USA), który prowadzi wielodyscyplinarne badania złożonych, jak i wschodzących problemów. Członkowie Akademii są liderami w dyscyplinach akademickich, sztuce, biznesie i sprawach publicznych.

Akademia została założona podczas rewolucji amerykańskiej przez Jamesa Bowdoina, Johna Adamsa i Johna Hancocka. W 1780 r. dołączył do nich Robert Treat Paine wraz z 58 liderami lokalnych społeczności. Do tej organizacji wkrótce dołączyli również Benjamin Franklin, George Washington, Thomas Jefferson i Alexander Hamilton.

Siedziba Akademii mieści się w Cambridge, w budynku zaprojektowanym przez Kallmann McKinnell & Wood. Ośrodek sponsoruje konferencje, organizuje projekty badawcze, a także publikuje kwartalnik „Daedalus”. Akademia posiada około 4900 członków, wśród których jest ponad 200 laureatów Nagrody Nobla, oraz 600 zagranicznych członków honorowych.

 Z tym tematem związana jest kategoria: Członkowie American Academy of Arts and Sciences.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]


ODP | Azja
katlog link1-6.wmtrasnfer.pl | link do strony | Tani i sprawdzony fax internetowy tylko w sieci ExtraVoIP.pl! | konferencyjne | Święta Wielkanocne w górach Wielkanoc w górach Święta Wielkej Nocy