Critérium du Dauphiné 2015

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
kolarstwo szosowe Critérium du Dauphiné 2015
2014 2016
Data 7 – 14 czerwca 2015
Etapów 8
Dystans 1193 km
Czas zwycięzcy 30h 59' 02"
Zgłoszenia 167 kolarzy
Ukończyło wyścig 133 kolarzy
Podium
Pierwsze miejsce Wielka Brytania Chris Froome
Drugie miejsce Stany Zjednoczone Tejay van Garderen
Trzecie miejsce Portugalia Rui Costa
Pozostałe klasyfikacje
Górska Erytrea Daniel Teklehaimanot
Punktowa Francja Nacer Bouhanni
Młodzieżowa Australia Simon Yates
Najwszechstronniejszych {{{najwszechstronniejszych}}}
Drużynowa Hiszpania Movistar Team

66. edycja kolarskiego wyścigu Critérium du Dauphiné odbywa się w dniach 7 do 14 czerwca 2015 roku. Trasa tego francuskiego, wieloetapowego wyścigu liczy osiem etapów, o łącznym dystansie 1193 km. Wyścig zaliczany jest do rankingu światowego UCI World Tour 2015.

Uczestnicy[edytuj]

Na starcie wyścigu stanęło 21 ekip. Wśród nich znalazło się siedemnaście ekip UCI World Tour 2015 oraz cztery inne zaproszone przez organizatorów.

Lista drużyn uczestniczących w wyścigu:

Numery Kod Drużyna
1-8 TCG Stany Zjednoczone Team Cannondale-Garmin
11-18 SKY Wielka Brytania Team Sky
21-28 AST Kazachstan Pro Team Astana
31-38 LTJ Holandia Team LottoNL-Jumbo
41-48 ALM Francja Ag2r-La Mondiale
51-58 OGE Australia Orica GreenEDGE
61-68 LTS Belgia Lotto Soudal
71-78 MOV Hiszpania Movistar Team
81-88 KAT Rosja Team Katusha
91-98 BMC Stany Zjednoczone BMC Racing Team
101-108 EQS Belgia Etixx-Quick Step
Numery Kod Drużyna
111-118 TRE Stany Zjednoczone Trek Factory Racing
121-128 TTS Rosja Team Tinkoff-Saxo
131-138 IAM Szwajcaria IAM Cycling
141-148 LAM Włochy Lampre-Merida
151-158 EUC Francja Team Europcar
161-168 COF Francja Cofidis
171-178 FDJ Francja FDJ.fr
181-188 GIA Niemcy Team Giant-Alpecin
191-198 MTN Południowa Afryka MTN-Qhubeka
201-208 BOA Niemcy Bora-Argon 18

Etapy[edytuj]

Etap Data Start - Meta km Typ Zwycięzca etapu Lider
1 7 czerwca Ugine - Albertville 132 Plainstage.svg Wielka Brytania Peter Kennaugh Wielka Brytania Peter Kennaugh
2 8 czerwca Le Bourget-du-Lac - Villars-les-Dombes 153 Plainstage.svg Francja Nacer Bouhanni Wielka Brytania Peter Kennaugh
3 9 czerwca Roanne - Montagny 24,5 History.gif TTT Stany Zjednoczone BMC Racing Team Australia Rohan Dennis
4 10 czerwca Anneyron - Sisteron 228 Plainstage.svg Francja Nacer Bouhanni Australia Rohan Dennis
5 11 czerwca Digne-les-Bains - Pra Loup 161 Mountainstage.svg Francja Romain Bardet Stany Zjednoczone Tejay van Garderen
6 12 czerwca Saint-Bonnet-en-Champsaur - Villard-de-Lans 183 Mountainstage.svg Portugalia Rui Costa Włochy Vincenzo Nibali
7 13 czerwca Montmélian - Saint-Gervais-les-Bains 155 Mountainstage.svg Wielka Brytania Chris Froome Stany Zjednoczone Tejay van Garderen
8 14 czerwca Saint-Gervais-les-Bains - Modane 156,5 Mediummountainstage.svg Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania Chris Froome

Etap 1 - 07.06 : Ugine - Albertville, 132 km[edytuj]

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Wielka Brytania Peter Kennaugh Wielka Brytania SKY 3h 06' 51"
2 Włochy Sacha Modolo Włochy LAM + 2"
3 Norwegia Edvald Boasson Hagen Południowa Afryka MTN + 2"
23 Polska Paweł Poljański Rosja TTS + 2"
90 Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 2"
Klasyfikacja generalna po 1. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Wielka Brytania Peter Kennaugh Wielka Brytania SKY 3h 06' 41"
2 Włochy Sacha Modolo Włochy LAM + 6"
3 Norwegia Edvald Boasson Hagen Południowa Afryka MTN + 8"
23 Polska Paweł Poljański Rosja TTS + 12"
90 Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 12"

Etap 2 - 08.06 : Le Bourget-du-Lac - Villars-les-Dombes, 153 km[edytuj]

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Francja Nacer Bouhanni Francja COF 4h 23' 46"
2 Francja Samuel Dumoulin Francja ALM + 0"
3 Włochy Sacha Modolo Włochy LAM + 0"
29 Polska Paweł Poljański Rosja TTS + 0"
95 Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 0"
Klasyfikacja generalna po 2. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Wielka Brytania Peter Kennaugh Wielka Brytania SKY 7h 30' 27"
2 Włochy Sacha Modolo Włochy LAM + 6"
3 Francja Nacer Bouhanni Francja COF + 6"
15 Polska Paweł Poljański Rosja TTS + 12"
76 Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 12"

Etap 3 - 09.06 : Roanne - Montagny, 24,5 km[edytuj]

Wyniki
# Zespół Czas
1. Stany Zjednoczone BMC Racing Team 29' 54"
2. Kazachstan Pro Team Astana + 4"
3. Hiszpania Movistar Team + 5"
Klasyfikacja generalna po 3. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Australia Rohan Dennis Stany Zjednoczone BMC 8h 00' 37"
2 Stany Zjednoczone Tejay van Garderen Stany Zjednoczone BMC + 0"
3 Ukraina Andrij Hrywko Kazachstan AST + 4"
73 Polska Paweł Poljański Rosja TTS + 1' 30"
85 Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 2' 59"

Etap 4 - 10.06 : Anneyron - Sisteron, 228 km[edytuj]

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Francja Nacer Bouhanni Francja COF 5h 30' 53"
2 Belgia Jonas Van Genechten Szwajcaria IAM + 0"
3 Słowenia Luka Mezgec Niemcy GIA + 0"
28 Polska Paweł Poljański Rosja TTS + 0"
120 Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 5' 09"
Klasyfikacja generalna po 4. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Australia Rohan Dennis Stany Zjednoczone BMC 13h 31' 30"
2 Stany Zjednoczone Tejay van Garderen Stany Zjednoczone BMC + 0"
3 Ukraina Andrij Hrywko Kazachstan AST + 4"
64 Polska Paweł Poljański Rosja TTS + 1' 30"
105 Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 8' 08"

Etap 5 - 11.06 : Digne-les-Bains - Pra Loup, 161 km[edytuj]

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Francja Romain Bardet Francja ALM 4h 31' 22"
2 Stany Zjednoczone Tejay van Garderen Stany Zjednoczone BMC + 36"
3 Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY + 40"
25 Polska Paweł Poljański Rosja TTS + 2' 13"
82 Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 11' 51"
Klasyfikacja generalna po 5. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Stany Zjednoczone Tejay van Garderen Stany Zjednoczone BMC 18h 03' 22"
2 Hiszpania Beñat Intxausti Hiszpania MOV + 17"
3 Francja Romain Bardet Francja ALM + 20"
26 Polska Paweł Poljański Rosja TTS + 3' 13"
91 Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 19' 29"

Etap 6 - 12.06 : Saint-Bonnet-en-Champsaur - Villard-de-Lans, 183 km[edytuj]

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Portugalia Rui Costa Włochy LAM 4h 29' 23"
2 Włochy Vincenzo Nibali Kazachstan AST + 5"
3 Hiszpania Alejandro Valverde Hiszpania MOV + 38"
73 Polska Paweł Poljański Rosja TTS + 36' 25"
116 Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 36' 25"
Klasyfikacja generalna po 6. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Włochy Vincenzo Nibali Kazachstan AST 22h 34' 17"
2 Portugalia Rui Costa Włochy LAM + 29"
3 Hiszpania Alejandro Valverde Hiszpania MOV + 30"
55 Polska Paweł Poljański Rosja TTS + 38' 06"
97 Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 54' 22"

Etap 7 - 13.06 : Montmélian - Saint-Gervais-les-Bains, 155 km[edytuj]

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 4h 24' 17"
2 Stany Zjednoczone Tejay van Garderen Stany Zjednoczone BMC + 17"
3 Południowa Afryka Louis Meintjes Południowa Afryka MTN + 41"
15 Polska Paweł Poljański Rosja TTS + 1' 55"
32 Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 8' 56"
Klasyfikacja generalna po 7. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Stany Zjednoczone Tejay van Garderen Stany Zjednoczone BMC 26h 59' 27"
2 Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY + 18"
3 Hiszpania Beñat Intxausti Hiszpania MOV + 45"
36 Polska Paweł Poljański Rosja TTS + 39' 08"
71 Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 1h 02' 25"

Etap 8 - 14.06 : Saint-Gervais-les-Bains - Modane, 156,5 km[edytuj]

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 3h 59' 27"
2 Australia Simon Yates Australia OGE + 18"
3 Portugalia Rui Costa Włochy LAM + 18"
20 Polska Paweł Poljański Rosja TTS + 1' 57"
81 Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 13' 13"
Klasyfikacja generalna po 8. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 30h 59' 02"
2 Stany Zjednoczone Tejay van Garderen Stany Zjednoczone BMC + 10"
3 Portugalia Rui Costa Włochy LAM + 1' 16"
28 Polska Paweł Poljański Rosja TTS + 40' 57"
71 Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 1h 15' 30"

Liderzy klasyfikacji po etapach[edytuj]

Etap Zwycięzca Klasyfikacja generalna
Jersey yellow.svg
Klasyfikacja górska
Jersey polkadot.svg
Klasyfikacja punktowa
Jersey green.svg
Klasyfikacja młodzieżowa
Jersey white.svg
Klasyfikacja drużynowa
Jersey yellow number.svg
1 Peter Kennaugh Peter Kennaugh Daniel Teklehaimanot Peter Kennaugh Tiesj Benoot Team Sky
2 Nacer Bouhanni Sacha Modolo Nacer Bouhanni
3 BMC Racing Team Rohan Dennis Nacer Bouhanni Rohan Dennis BMC Racing Team
4 Nacer Bouhanni
5 Romain Bardet Tejay van Garderen Romain Bardet Team Sky
6 Rui Costa Vincenzo Nibali Simon Yates Movistar Team
7 Chris Froome Tejay van Garderen
8 Chris Froome Chris Froome
Klasyfikacja końcowa Chris Froome Daniel Teklehaimanot Nacer Bouhanni Simon Yates Movistar Team

Klasyfikacje końcowe[edytuj]

Klasyfikacja generalna[edytuj]

Zawodnik Zespół Czas
1 Wielka Brytania Chris Froome Jersey yellow.svg Team Sky 30h 59' 02"
2 Stany Zjednoczone Tejay van Garderen BMC Racing Team + 10"
3 Portugalia Rui Costa Lampre-Merida + 1' 16"
4 Hiszpania Beñat Intxausti Movistar Team + 1' 21"
5 Australia Simon Yates Jersey white.svg Orica GreenEDGE + 1' 33"
6 Francja Romain Bardet Ag2r-La Mondiale + 2' 05"
7 Irlandia Daniel Martin Team Cannondale-Garmin + 2' 52"
8 Hiszpania Joaquim Rodríguez Team Katusha + 3' 06"
9 Hiszpania Alejandro Valverde Movistar Team + 3' 12"
10 Stany Zjednoczone Andrew Talansky Team Cannondale-Garmin + 4' 17"
28 Polska Paweł Poljański Team Tinkoff-Saxo + 40' 57"
71 Polska Bartosz Huzarski Bora-Argon 18 + 1h 15' 30"

Klasyfikacja punktowa[edytuj]

Zawodnik Zespół Punkty
1 Francja Nacer Bouhanni Jersey green.svg Cofidis 64
2 Norwegia Edvald Boasson Hagen MTN-Qhubeka 56
3 Wielka Brytania Chris Froome Jersey yellow.svg Team Sky 42
4 Stany Zjednoczone Tejay van Garderen BMC Racing Team 32
5 Rosja Aleksiej Tsatewicz Team Katusha 32

Klasyfikacja górska[edytuj]

Zawodnik Zespół Punkty
1 Erytrea Daniel Teklehaimanot Jersey polkadot.svg MTN-Qhubeka 65
2 Wielka Brytania Chris Froome Jersey yellow.svg Team Sky 26
3 Południowa Afryka Louis Meintjes MTN-Qhubeka 25
4 Francja Romain Bardet Ag2r-La Mondiale 17
5 Włochy Vincenzo Nibali Pro Team Astana 17
25 Polska Bartosz Huzarski Bora-Argon 18 4

Klasyfikacja młodzieżowa[edytuj]

Zawodnik Zespół Czas
1 Australia Simon Yates Jersey white.svg Orica GreenEDGE 31h 00′ 35″
2 Francja Romain Bardet Ag2r-La Mondiale + 37"
3 Australia Adam Yates Orica GreenEDGE + 23' 57"
4 Holandia Wilco Kelderman Team LottoNL-Jumbo + 27' 07"
5 Belgia Tiesj Benoot Lotto Soudal + 37' 21"
6 Polska Paweł Poljański Team Tinkoff-Saxo + 40' 57"

Klasyfikacja drużynowa[edytuj]

Zespół Czas
1 Hiszpania Movistar Team 92h 07′ 53″
2 Włochy Lampre-Merida + 13' 45"
3 Rosja Team Tinkoff-Saxo + 22' 50"
4 Francja Ag2r-La Mondiale + 43' 18"
5 Kazachstan Pro Team Astana + 45' 33"

Linki zewnętrzne[edytuj]


ODP | Azja
katlog link1-6.wmtrasnfer.pl | link do strony | Tani i sprawdzony fax internetowy tylko w sieci ExtraVoIP.pl! | konferencyjne | Święta Wielkanocne w górach Wielkanoc w górach Święta Wielkej Nocy