Critérium du Dauphiné 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
kolarstwo szosowe Critérium du Dauphiné 2016
2015 2017
Data 5 – 12 czerwca 2016
Etapów prolog + 7 etapów
Dystans 1 153,4 km
Czas zwycięzcy 29h 59' 31"
Zgłoszenia 176 kolarzy
Ukończyło wyścig 134 kolarzy
Podium
Pierwsze miejsce Wielka Brytania Chris Froome
Drugie miejsce Francja Romain Bardet
Trzecie miejsce Irlandia Daniel Martin
Pozostałe klasyfikacje
Górska Erytrea Daniel Teklehaimanot
Punktowa Norwegia Edvald Boasson Hagen
Młodzieżowa Francja Julian Alaphilippe
Najwszechstronniejszych {{{najwszechstronniejszych}}}
Drużynowa Wielka Brytania Team Sky

67. edycja kolarskiego wyścigu Critérium du Dauphiné odbyła się w dniach 5 do 12 czerwca 2016 roku. Trasa tego francuskiego, wieloetapowego wyścigu liczyła osiem etapów(prolog + 7 etapów), o łącznym dystansie 1 153,4 km. Wyścig zaliczany jest do rankingu światowego UCI World Tour 2016.

Uczestnicy[edytuj]

Na starcie wyścigu stanęło 22 ekip. Wśród nich znalazło się osiemnaście ekip UCI World Tour 2016 oraz cztery inne zaproszone przez organizatorów.

Lista drużyn uczestniczących w wyścigu:

Numery Kod Drużyna
1-8 SKY Wielka Brytania Team Sky
11-18 BMC Stany Zjednoczone BMC Racing Team
21-28 TNK Rosja Tinkoff
31-38 FDJ Francja FDJ
41-48 EQS Belgia Etixx-Quick Step
51-58 AST Kazachstan Pro Team Astana
61-68 ALM Francja Ag2r-La Mondiale
71-78 OGE Australia Orica-GreenEDGE
81-88 KAT Rosja Team Katusha
91-98 LTS Belgia Lotto Soudal
101-108 COF Francja Cofidis
Numery Kod Drużyna
111-118 DDD Południowa Afryka Team Dimension Data
121-128 TFS Stany Zjednoczone Trek-Segafredo
131-138 MOV Hiszpania Movistar Team
141-148 DEN Francja Direct Énergie
151-158 CPT Stany Zjednoczone Cannondale Pro Cycling
161-168 TLJ Holandia Team LottoNL-Jumbo
171-178 IAM Szwajcaria IAM Cycling
181-188 WGG Belgia Wanty-Groupe Gobert
191-198 BOA Niemcy Bora-Argon 18
201-208 LAM Włochy Lampre-Merida
211-218 GIA Niemcy Team Giant-Alpecin

Etapy[edytuj]

Etap Data Start - Meta km Typ Zwycięzca etapu Lider
Prolog 5 czerwca Les Gets 3,9 History.gif ITT Hiszpania Alberto Contador Hiszpania Alberto Contador
1 6 czerwca Cluses - Saint-Vulbas 186 Plainstage.svg Francja Nacer Bouhanni Hiszpania Alberto Contador
2 7 czerwca Crêches-sur-Saône - Chalmazel-Jeansagnière 168 Mediummountainstage.svg Hiszpania Jesús Herrada Hiszpania Alberto Contador
3 8 czerwca Boën-sur-Lignon - Tournon-sur-Rhône 187,5 Hillystage.svg Włochy Fabio Aru Hiszpania Alberto Contador
4 9 czerwca Tain-l’Hermitage - Belley 176 Plainstage.svg Norwegia Edvald Boasson Hagen Hiszpania Alberto Contador
5 10 czerwca La Ravoire - Vaujany 140 Mountainstage.svg Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania Chris Froome
6 11 czerwca La Rochette - Méribel 141 Mountainstage.svg Francja Thibaut Pinot Wielka Brytania Chris Froome
7 12 czerwca Pont-de-Claix - SuperDévoluy 151 Mediummountainstage.svg Wielka Brytania Steve Cummings Wielka Brytania Chris Froome

Prolog - 05.06 : Les Gets, 3,9 km[edytuj]

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Hiszpania Alberto Contador Rosja TNK 11' 36"
2 Australia Richie Porte Stany Zjednoczone BMC + 6"
3 Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY + 13"
13 Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 45"
57 Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 1' 21"
90 Polska Tomasz Marczyński Belgia LTS + 1' 49"
Klasyfikacja generalna po prologu
# Zawodnik Zespół Czas
1 Hiszpania Alberto Contador Rosja TNK 11' 36"
2 Australia Richie Porte Stany Zjednoczone BMC + 6"
3 Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY + 13"
13 Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 45"
57 Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 1' 21"
90 Polska Tomasz Marczyński Belgia LTS + 1' 49"

Etap 1 - 06.06 : Cluses - Saint-Vulbas, 186 km[edytuj]

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Francja Nacer Bouhanni Francja COF 4h 27' 53"
2 Belgia Jens Debusschere Belgia LTS + 0"
3 Irlandia Sam Bennett Niemcy BOA + 0"
47 Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 0"
71 Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 0"
119 Polska Tomasz Marczyński Belgia LTS + 0"
Klasyfikacja generalna po 1. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Hiszpania Alberto Contador Rosja TNK 4h 39' 29"
2 Australia Richie Porte Stany Zjednoczone BMC + 6"
3 Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY + 13"
13 Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 45"
53 Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 1' 21"
77 Polska Tomasz Marczyński Belgia LTS + 1' 49"

Etap 2 - 07.06 : Crêches-sur-Saône - Chalmazel-Jeansagnière, 168 km[edytuj]

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Hiszpania Jesús Herrada Hiszpania MOV 4h 13' 43"
2 Francja Tony Gallopin Belgia LTS + 2"
3 Belgia Serge Pauwels Południowa Afryka DDD + 2"
66 Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 2' 33"
102 Polska Tomasz Marczyński Belgia LTS + 9' 26"
122 Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 13' 38"
Klasyfikacja generalna po 2. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Hiszpania Alberto Contador Rosja TNK 8h 53' 14"
2 Australia Richie Porte Stany Zjednoczone BMC + 6"
3 Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY + 13"
65 Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 3' 52"
96 Polska Tomasz Marczyński Belgia LTS + 11' 13"
112 Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 14' 21"

Etap 3 - 08.06 : Boën-sur-Lignon - Tournon-sur-Rhône, 187,5 km[edytuj]

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Włochy Fabio Aru Kazachstan AST 4h 19' 54"
2 Norwegia Alexander Kristoff Rosja KAT + 2"
3 Włochy Niccolò Bonifazio Stany Zjednoczone TFS + 2"
48 Polska Tomasz Marczyński Belgia LTS + 2"
114 Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 7' 00"
136 Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 8' 37"
Klasyfikacja generalna po 3. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Hiszpania Alberto Contador Rosja TNK 13h 13' 10"
2 Australia Richie Porte Stany Zjednoczone BMC + 6"
3 Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY + 13"
80 Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 10' 50"
84 Polska Tomasz Marczyński Belgia LTS + 11' 13"
123 Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 22' 56"

Etap 4 - 09.06 : Tain-l’Hermitage - Belley, 176 km[edytuj]

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Norwegia Edvald Boasson Hagen Południowa Afryka DDD 4h 39' 26"
2 Francja Julian Alaphilippe Belgia EQS + 0"
3 Francja Nacer Bouhanni Francja COF + 0"
95 Polska Tomasz Marczyński Belgia LTS + 33"
111 Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 45"
158 Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 3' 59"
Klasyfikacja generalna po 4. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Hiszpania Alberto Contador Rosja TNK 17h 52' 45"
2 Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY + 4"
3 Australia Richie Porte Stany Zjednoczone BMC + 6"
79 Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 11' 26"
80 Polska Tomasz Marczyński Belgia LTS + 11' 37"
136 Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 26' 46"

Etap 5 - 10.06 : La Ravoire - Vaujany, 140 km[edytuj]

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 3h 32' 20"
2 Australia Richie Porte Stany Zjednoczone BMC + 1"
3 Wielka Brytania Adam Yates Australia OGE + 19"
59 Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 7' 42"
104 Polska Tomasz Marczyński Belgia LTS + 10' 11"
DNF Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY -
Klasyfikacja generalna po 5. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 21h 24' 59"
2 Australia Richie Porte Stany Zjednoczone BMC + 7"
3 Hiszpania Alberto Contador Rosja TNK + 27"
74 Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 19' 14"
80 Polska Tomasz Marczyński Belgia LTS + 21' 54"

Etap 6 - 11.06 : La Rochette - Méribel, 141 km[edytuj]

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Francja Thibaut Pinot Francja FDJ 4h 24' 16"
2 Francja Romain Bardet Francja ALM + 0"
3 Irlandia Daniel Martin Belgia EQS + 1' 04"
101 Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 27' 57"
139 Polska Tomasz Marczyński Belgia LTS + 33' 58"
Klasyfikacja generalna po 6. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 25h 50' 22"
2 Australia Richie Porte Stany Zjednoczone BMC + 21"
3 Francja Romain Bardet Francja ALM + 21"
81 Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 46' 04"
93 Polska Tomasz Marczyński Belgia LTS + 54' 45"

Etap 7 - 12.06 : Pont-de-Claix - SuperDévoluy, 151 km[edytuj]

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Francja Steve Cummings Południowa Afryka DDD 4h 05' 06"
2 Irlandia Daniel Martin Belgia EQS + 3' 58"
3 Francja Romain Bardet Francja ALM + 5' 58"
DNF Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA -
DNS Polska Tomasz Marczyński Belgia LTS -
Klasyfikacja generalna po 7. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 29h 59' 31"
2 Francja Romain Bardet Francja ALM + 12"
3 Irlandia Daniel Martin Belgia EQS + 19"

Liderzy klasyfikacji po etapach[edytuj]

Etap Zwycięzca Klasyfikacja generalna
Jersey yellow.svg
Klasyfikacja górska
Jersey polkadot.svg
Klasyfikacja punktowa
Jersey green.svg
Klasyfikacja młodzieżowa
Jersey white.svg
Klasyfikacja drużynowa
Jersey yellow number.svg
P Alberto Contador Alberto Contador Alberto Contador Alberto Contador Julian Alaphilippe Team Sky
1 Nacer Bouhanni Nacer Bouhanni
2 Jesús Herrada
3 Fabio Aru
4 Edvald Boasson Hagen Edvald Boasson Hagen
5 Chris Froome Chris Froome Daniel Teklehaimanot
6 Thibaut Pinot Thibaut Pinot
7 Steve Cummings Daniel Teklehaimanot
Klasyfikacja końcowa Chris Froome Daniel Teklehaimanot Edvald Boasson Hagen Julian Alaphilippe Team Sky

Klasyfikacje końcowe[edytuj]

Klasyfikacja generalna[edytuj]

Zawodnik Zespół Czas
1 Wielka Brytania Chris Froome Jersey yellow.svg Team Sky 29h 59' 31"
2 Francja Romain Bardet Ag2r-La Mondiale + 12"
3 Irlandia Daniel Martin Etixx-Quick Step + 19"
4 Australia Richie Porte BMC Racing Team + 21"
5 Hiszpania Alberto Contador Tinkoff + 35"
6 Francja Julian Alaphilippe Jersey white.svg Etixx-Quick Step + 51"
7 Wielka Brytania Adam Yates Orica GreenEDGE + 57"
8 Włochy Diego Rosa Pro Team Astana + 1' 13"
9 Południowa Afryka Louis Meintjes Lampre-Merida + 1' 30"
10 Francja Pierre Rolland Cannondale Pro Cycling + 2' 43"

Klasyfikacja punktowa[edytuj]

Zawodnik Zespół Punkty
1 Norwegia Edvald Boasson Hagen Jersey green.svg Team Dimension Data 59
2 Francja Julian Alaphilippe Jersey white.svg Etixx-Quick Step 54
3 Irlandia Sam Bennett Bora-Argon 18 42
4 Irlandia Daniel Martin Etixx-Quick Step 38
5 Wielka Brytania Chris Froome Jersey yellow.svg Team Sky 37

Klasyfikacja górska[edytuj]

Zawodnik Zespół Punkty
1 Erytrea Daniel Teklehaimanot Jersey polkadot.svg Team Dimension Data 44
2 Etiopia Tsgabu Grmay Lampre-Merida 39
3 Francja Thibaut Pinot FDJ 37
4 Wielka Brytania Steve Cummings Team Dimension Data 22
5 Francja Romain Bardet Ag2r-La Mondiale 22

Klasyfikacja młodzieżowa[edytuj]

Zawodnik Zespół Czas
1 Francja Julian Alaphilippe Jersey white.svg Etixx-Quick Step 30h 00′ 22″
2 Wielka Brytania Adam Yates Orica GreenEDGE + 6"
3 Południowa Afryka Louis Meintjes Lampre-Merida + 39"
4 Niemcy Emanuel Buchmann Bora-Argon 18 + 7' 22"
5 Kolumbia Dayer Quintana Movistar Team + 19' 37"

Klasyfikacja drużynowa[edytuj]

Zespół Czas
1 Wielka Brytania Team Sky 90h 04′ 20″
2 Stany Zjednoczone BMC Racing Team + 13' 47"
3 Francja Ag2r-La Mondiale + 14' 06"
4 Belgia Etixx-Quick Step + 15' 36"
5 Rosja Tinkoff + 20' 38"

Linki zewnętrzne[edytuj]


ODP | Azja
wczasy nad morzem Łeba noclegi nad morzem | Sylwester 2013 Sylwester w górach Zabawa sylwestrowa | pokoje noclegi Karwia pokoje gościnne urlop nad morzem