Critérium du Dauphiné 2017

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
kolarstwo szosowe Critérium du Dauphiné 2017
2016 2018
Data 4 – 11 czerwca 2017
Etapów 8
Dystans 1 155 km
Czas zwycięzcy 29h 05' 54"
Zgłoszenia 176 kolarzy
Ukończyło wyścig 125 kolarzy
Podium
Pierwsze miejsce Dania Jakob Fuglsang
Drugie miejsce Australia Richie Porte
Trzecie miejsce Irlandia Daniel Martin
Pozostałe klasyfikacje
Górska Holandia Koen Bouwman
Punktowa Francja Arnaud Démare
Młodzieżowa Niemcy Emanuel Buchmann
Drużynowa Francja Ag2r-La Mondiale

69. edycja kolarskiego wyścigu Critérium du Dauphiné odbyła się w dniach 4-11 czerwca 2017 roku. Trasa tego francuskiego, wieloetapowego wyścigu liczyła osiem etapów, o łącznym dystansie 1 155 km. Wyścig zaliczany był do rankingu światowego UCI World Tour 2017.

Uczestnicy[edytuj]

Na starcie wyścigu stanęło 22 ekip. Wśród nich znalazło się osiemnaście ekip UCI World Tour 2017 oraz cztery inne zaproszone przez organizatorów.

Lista drużyn uczestniczących w wyścigu:

Numery Kod Drużyna
1-8 SKY Wielka Brytania Team Sky
11-18 ALM Francja Ag2r-La Mondiale
21-28 QST Belgia Quick-Step Floors
31-38 BMC Stany Zjednoczone BMC Racing Team
41-48 TFS Stany Zjednoczone Trek-Segafredo
51-58 MOV Hiszpania Movistar Team
61-68 ORS Australia Orica-Scott
71-78 AST Kazachstan Astana Pro Team
81-88 TLJ Holandia Team LottoNL-Jumbo
91-98 COF Francja Cofidis
101-108 LTS Belgia Lotto Soudal
Numery Kod Drużyna
111-118 FDJ Francja FDJ
121-128 KAT Szwajcaria Team Katusha-Alpecin
131-138 SUN Niemcy Team Sunweb
141-148 TBM Bahrajn Bahrain-Merida
151-158 CDT Stany Zjednoczone Cannondale-Drapac
161-168 DEN Francja Direct Énergie
171-178 DDD Południowa Afryka Dimension Data
181-188 UAD Zjednoczone Emiraty Arabskie UAE Team Emirates
191-198 BOH Niemcy Bora-Hansgrohe
201-208 WGG Belgia Wanty-Groupe Gobert
211-218 DMP Francja Delko-Marseille Provence KTM

Etapy[edytuj]

Etap Data Start - Meta km Typ Zwycięzca etapu Lider
1 4 czerwca Saint-Étienne - Saint-Étienne 170,5 Hillystage.svg Pagórkowaty Belgia Thomas De Gendt Belgia Thomas De Gendt
2 5 czerwca Saint-Chamond - Arlanc 171 Hillystage.svg Pagórkowaty Francja Arnaud Démare Belgia Thomas De Gendt
3 6 czerwca Le Chambon-sur-Lignon - Tullins 184 Plainstage.svg Płaski Holandia Koen Bouwman Belgia Thomas De Gendt
4 7 czerwca Tour-du-Pin - Bourgoin-Jallieu 23,5 History.gif ITT Australia Richie Porte Belgia Thomas De Gendt
5 8 czerwca La Tour-de-Salvagny - Mâcon 175,5 Plainstage.svg Płaski Niemcy Phil Bauhaus Belgia Thomas De Gendt
6 9 czerwca Parc des Oiseaux - La Motte-Servolex 147,5 Mediummountainstage.svg Pagórkowaty Dania Jakob Fuglsang Australia Richie Porte
7 10 czerwca Aosta - L'Alpe d'Huez 168 Mountainstage.svg Górski Wielka Brytania Peter Kennaugh Australia Richie Porte
8 11 czerwca Albertville - Plateau de Solaison 115 Mountainstage.svg Górski Dania Jakob Fuglsang Dania Jakob Fuglsang

Etap 1 - 04.06 : Saint-Étienne - Saint-Étienne, 170,5 km[edytuj]

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Belgia Thomas De Gendt Belgia LTS 4h 17' 04"
2. Francja Axel Domont Francja ALM + 44"
3. Włochy Diego Ulissi Zjednoczone Emiraty Arabskie UAE + 57"
48. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 59"
Klasyfikacja generalna po 1. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Belgia Thomas De Gendt Belgia LTS 4h 16' 54"
2. Francja Axel Domont Francja ALM + 48"
3. Włochy Diego Ulissi Zjednoczone Emiraty Arabskie UAE + 1' 03"
48. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 1' 09"

Etap 2 - 05.06 : Saint-Chamond - Arlanc, 171 km[edytuj]

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Francja Arnaud Démare Francja FDJ 4h 13' 53"
2. Norwegia Alexander Kristoff Szwajcaria KAT + 0"
3. Francja Nacer Bouhanni Francja COF + 0"
26. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 0"
Klasyfikacja generalna po 2. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Belgia Thomas De Gendt Belgia LTS 8h 30' 47"
2. Francja Axel Domont Francja ALM + 48"
3. Włochy Diego Ulissi Zjednoczone Emiraty Arabskie UAE + 1' 03"
22. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 1' 09"

Etap 3 - 06.06 : Le Chambon-sur-Lignon - Tullins, 184 km[edytuj]

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Holandia Koen Bouwman Holandia TLJ 4h 06' 06"
2. Litwa Evaldas Šiškevičius Francja DMP + 0"
3. Belgia Frederik Backaert Belgia WGG + 0"
39. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 11"
Klasyfikacja generalna po 3. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Belgia Thomas De Gendt Belgia LTS 12h 37' 04"
2. Francja Axel Domont Francja ALM + 48"
3. Włochy Diego Ulissi Zjednoczone Emiraty Arabskie UAE + 1' 03"
21. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 1' 09"

Etap 4 - 07.06 : Tour-du-Pin - Bourgoin-Jallieu, 23,5 km[edytuj]

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Australia Richie Porte Stany Zjednoczone BMC 28' 07"
2. Niemcy Tony Martin Szwajcaria KAT + 12"
3. Hiszpania Alejandro Valverde Hiszpania MOV + 24"
73. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 2' 25"
Klasyfikacja generalna po 4. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Belgia Thomas De Gendt Belgia LTS 13h 05' 53"
2. Australia Richie Porte Stany Zjednoczone BMC + 27"
3. Hiszpania Alejandro Valverde Hiszpania MOV + 51"
44. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 2' 52"

Etap 5 - 08.06 : La Tour-de-Salvagny - Mâcon, 175,5 km[edytuj]

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Niemcy Phil Bauhaus Niemcy SUN 4h 04' 32"
2. Francja Arnaud Démare Francja FDJ + 0"
3. Francja Bryan Coquard Francja DEN + 0"
24. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 0"
Klasyfikacja generalna po 5. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Belgia Thomas De Gendt Belgia LTS 17h 10' 25"
2. Australia Richie Porte Stany Zjednoczone BMC + 27"
3. Hiszpania Alejandro Valverde Hiszpania MOV + 51"
40. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 2' 52"

Etap 6 - 09.06 : Parc des Oiseaux - La Motte-Servolex, 147,5 km[edytuj]

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Dania Jakob Fuglsang Kazachstan AST 3h 41' 48"
2. Australia Richie Porte Stany Zjednoczone BMC + 0"
3. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY + 0"
35. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 5' 59"
Klasyfikacja generalna po 6. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Australia Richie Porte Stany Zjednoczone BMC 20h 52' 34"
2. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY + 39"
3. Dania Jakob Fuglsang Kazachstan AST + 1' 15"
32. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 8' 30"

Etap 7 - 10.06 : Aosta - L'Alpe d'Huez, 168 km[edytuj]

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Peter Kennaugh Wielka Brytania SKY 4h 43' 59"
2. Wielka Brytania Ben Swift Zjednoczone Emiraty Arabskie UAE + 13"
3. Hiszpania Jesús Herrada Hiszpania MOV + 1' 11"
38. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 5' 29"
Klasyfikacja generalna po 7. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Australia Richie Porte Stany Zjednoczone BMC 25h 38' 29"
2. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY + 1' 02"
3. Dania Jakob Fuglsang Kazachstan AST + 1' 15"
32. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 12' 03"

Etap 8 - 11.06 : Albertville - Plateau de Solaison, 115 km[edytuj]

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Dania Jakob Fuglsang Kazachstan AST 3h 26' 20"
2. Irlandia Daniel Martin Belgia QST + 12"
3. Południowa Afryka Louis Meintjes Zjednoczone Emiraty Arabskie UAD + 27"
107. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 26' 22"
Klasyfikacja generalna po 8. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Dania Jakob Fuglsang Kazachstan AST 29h 05' 54"
2. Australia Richie Porte Stany Zjednoczone BMC + 10"
3. Irlandia Daniel Martin Belgia QST + 1' 32"
43. Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 37' 20"

Liderzy klasyfikacji po etapach[edytuj]

Etap Zwycięzca Klasyfikacja generalna
Jersey yellow-bluebar.svg
Klasyfikacja górska
Jersey white dots on red.svg
Klasyfikacja punktowa
Jersey green.svg
Klasyfikacja młodzieżowa
Jersey white.svg
Klasyfikacja drużynowa
Jersey yellow number.svg
1 Thomas De Gendt Thomas De Gendt Thomas De Gendt Thomas De Gendt Pierre-Roger Latour Lotto Soudal
2 Arnaud Démare Sonny Colbrelli
3 Koen Bouwman Arnaud Démare
4 Richie Porte Sam Oomen Movistar Team
5 Phil Bauhaus Koen Bouwman
6 Jakob Fuglsang Richie Porte Emanuel Buchmann Ag2r-La Mondiale
7 Peter Kennaugh
8 Jakob Fuglsang Jakob Fuglsang
Klasyfikacja końcowa Jakob Fuglsang Koen Bouwman Arnaud Démare Emanuel Buchmann Ag2r-La Mondiale

Klasyfikacje końcowe[edytuj]

Klasyfikacja generalna[edytuj]

M-ce Zawodnik Zespół Czas
1. Dania Jakob Fuglsang Jersey yellow-bluebar.svg Astana Pro Team 29h 05' 54"
2. Australia Richie Porte BMC Racing Team + 10"
3. Irlandia Daniel Martin Quick-Step Floors + 1' 32"
4. Wielka Brytania Chris Froome Team Sky + 1' 33"
5. Włochy Fabio Aru Astana Pro Team + 1' 37"
6. Francja Romain Bardet Ag2r-La Mondiale + 2' 04"
7. Niemcy Emanuel Buchmann Jersey white.svg Bora-Hansgrohe + 2' 32"
8. Południowa Afryka Louis Meintjes UAE Team Emirates + 3' 12"
9. Hiszpania Alejandro Valverde Movistar Team + 4' 08"
10. Hiszpania Rafael Valls Lotto Soudal + 4' 40"
43. Polska Michał Kwiatkowski Team Sky + 37' 20"

Klasyfikacja punktowa[edytuj]

M-ce Zawodnik Zespół Punkty
1. Francja Arnaud Démare Jersey green.svg FDJ 59
2. Niemcy Phil Bauhaus Team Sunweb 47
3. Australia Richie Porte BMC Racing Team 36
4. Dania Jakob Fuglsang Jersey yellow-bluebar.svg Astana Pro Team 34
5. Wielka Brytania Ben Swift UAE Team Emirates 32

Klasyfikacja górska[edytuj]

M-ce Zawodnik Zespół Punkty
1. Holandia Koen Bouwman Jersey white dots on red.svg Team LottoNL-Jumbo 44
2. Włochy Fabio Aru Astana Pro Team 29
3. Wielka Brytania Ben Swift UAE Team Emirates 29
4. Dania Jakob Fuglsang Jersey yellow-bluebar.svg Astana Pro Team 26
5. Irlandia Daniel Martin Quick-Step Floors 24
23. Polska Michał Kwiatkowski Team Sky 4

Klasyfikacja młodzieżowa[edytuj]

M-ce Zawodnik Zespół Czas
1. Niemcy Emanuel Buchmann Jersey white.svg Bora-Hansgrohe 29h 08' 26"
2. Południowa Afryka Louis Meintjes UAE Team Emirates + 40"
3. Belgia Tiesj Benoot Lotto Soudal + 5' 31"
4. Wielka Brytania Adam Yates Orica-Scott + 6' 30"
5. Holandia Sam Oomen Team Sunweb + 6' 31"

Klasyfikacja drużynowa[edytuj]

M-ce Zespół Czas
1. Francja Ag2r-La Mondiale 87h 44' 22"
2. Belgia Lotto Soudal + 7' 27"
3. Kazachstan Astana Pro Team + 8' 36"
4. Stany Zjednoczone Trek-Segafredo + 9' 39"
5. Australia Orica-Scott + 19' 11"

Linki zewnętrzne[edytuj]


ODP | Azja
Najwyższa jakość usług lekarze stomatolodzy radomsko Zawsze pomocni | Najlepszy dentysta na śląsku paradontoza Profesjonalny gabinet dentystyczny