Dyskusja:Austriacy

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Neonazizm przebijający w Artykule[edytuj kod]

ktos wadalizuje artykuł stale dodając foto hitlera. Moim zdaniem jest to zaklamywaie rzeczywistości glorfikujace nazizm, dlaczego? Dlatego że hitler wielkim austriakiem NIE BYŁ, nie powinno sie go umieszczac w infoboksie,INACZEJ JEST TO SKADAL m46: to skandal że ktoś próbuje usuwać, nazistami są ci co próbują zakłamać historię że nie był austriakiem. Ramka ma pokazywać znanych ludzi ww. narodowości a nie "wielkich austriaków", nikt nie dał takiego tytułu. Masz tupet pisząc to tutaj.

Zakłamanie rzeczywistości ? Gdzie? Proponuję także lekturę hasła - http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Wandalizm i bana na ochłonięcie.


To jest strona przeznaczona na dyskusję merytoryczna, a nie forum internetowe.--Drozdp (dyskusja) 15:31, 22 sty 2009 (CET)

Zgadza się to Skandal żeby wstawiać Hitlera jako wielkiego Austriaka. Na wersjach zagranicznych tego nie ma. Stanowczo protestuje.To w haśle Rosjanie wstawcie może jeszcze Lenina a u Ukraińców Bandere, u serbów Miloszewicza itd.--Dismember (dyskusja) 11:03, 3 lut 2009 (CET)

M46- Nigdzie nie ma napisane że mająbyć wybitni

  • Co Adolf Hitler (jego foto) robi wśród Austriaków????????!!!!!!! Nie wiem czy to neonazim, ale Hitlera (pomijając czy był Austriakiem czy Niemcem nie powinno tam być (argumenty wikipedystów powyżej). Znanym Austriakiem jest Josef Fritzl - może by go wstawić w miejsce Adolfa?????? Albo obok Adolfa a zamiast Mozarta ???? Przecież to się nie chce wierzyć, że szczególnie w POLSKIEJ Wikipedii fotografia HITLERA jest wstawiona jako jednego ze znanych Austriaków.

Dlaczego ????????????????? Przecież jak słusznie zauważono, zapanowałoby powszechne oburzenie gdyby do "Rosjan" dodano Lenina, a do Ukraińców - Stepana Banderę. Austriacy - można by wstawić fotografię Johanna lub Josefa Straussów czy np. cesarza Franciszka Józefa. Jak można Hitlera? M.Tomma (dyskusja) 22:13, 21 wrz 2016 (CEST)

@M.Tomma Wystarczające są co najwyżej trzy wykrzykniki i co najwyżej trzy pytajniki. Wstawianie większej ich liczby to dzieciniada. Nie podchodź emocjonalnie. Rozważ na chłodno. Hitler wszak jest Austriakiem. I to znaną postacią historyczną, uczą o nim już w podstawówce. W artykule Rosjanie wśród ilustracji jest Lenin i żadne powszechne oburzenie nie zapanowało. --WTM (dyskusja) 22:26, 21 wrz 2016 (CEST) Dzięki za szybką i spokojną odpowiedź. "Kiedy się dziwić przestanę...(?)"M.Tomma (dyskusja) 22:42, 21 wrz 2016 (CEST)

Hitler - Niemiec czy Austriak?[edytuj kod]

w końcu on był Niemcem czy Austriakiem?, bo to że urodził się w Austrii nic nie znaczy, bo przecież uważał się za Niemca wiele razy to powtarzał, natomiast ani razu nie powiedział że jest austriakiem, a Austriaków uważał za część Niemców, więc zdjęcie Hitlera tu niepasuje, artykul nie jest zgodny z neutralnym punktem widzenia--Asur (dyskusja) 11:58, 10 lis 2009 (CET)

AH urodził sie jako poddany austriacki i przbewał na terenie Austri do ukończenia 23 roky życia.Drozdp (dyskusja) 12:16, 10 lis 2009 (CET)

-Drozdp przecież urodzenie i posiadanie obywatelstwa w jakimś państwie nie oznacza że należy się do jakiegoś narodu czy grupy etnicznej to są dwie różne rzeczy, a po drugie Hitler zrzekł się obywatelstwa austriackiego więc dlaczego wciąż jest ten błąd i wizurenek hitlera jako austriaka jak nim nie był, przecież wikipedia ma być neutralna i podawać prawdę--Asur (dyskusja) 20:10, 10 lis 2009 (CET)

Hitler nie był Austriakiem więc go usunołem, a jeżeli był to proszę o taki przypis gdzie hitler mówił że był austriakiem bo takiego nie znalazłem--Asur (dyskusja) 12:56, 12 lis 2009 (CET)

Naprawdę nie wiem o co się kłócicie[edytuj kod]

Przed drugą wojną światową ponad 90% Austriaków uważało się za Niemców. I właściwie mieli rację, bo to jest ten sam naród, tyle że rozdzielony na dwa państwa. Po przegranej przez Niemcy drugiej wojnie światowej i napiętnowaniu narodu niemieckiego jako "tych złych niedobrych", Austriacy zaczęli się od Niemców odcinać i sobie wymyślili, że oto są nagle odrębnym narodem.... i tak to było. --SleepySheepy (dyskusja) 07:51, 26 kwi 2010 (CEST)

Policja Myśli działa[edytuj kod]

chcesz się dowiedzieć więcej o etnogenezie ludów pomiędzy Bałtykiem a Dynarami , pomiędzy Karpatami a Alpami ? poświęć min. 2 tyg. na czytanie i zdobywanie wiedzy, skrupulatnie zapisuj każdy link i BADAJ ŹRÓDŁA. Wtedy będziesz mógł dać ludziom dobry artykuł i dostaniesz prawo przekazania prawdziwego obrazu. Nota Bene: to tak się szanuje czas poświęcony na ulepszanie Wikipedii? usuwając poszerzające wiedzę edycje? tak? żałosne

Datacja Słowian za Karpatami[edytuj kod]

W artykule jest błąd co do okresu w jakim Sklaweni, czy nawet inny odłam Słowian zasiedlił na stałe (a nie został zasymilowany) obszar między Górami Soprońskimi a Beskidami Lesistymi.

Okres podany jako Slawenizacja tego obszaru jest zbyt wczesny i myli czytelnika