Dyskusja wikipedysty:Gdarin

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
„Gdy podłączamy się do sieci, wchodzimy w środowisko, które sprzyja pobieżnemu czytaniu, chaotycznemu myśleniu i powierzchownej nauce”
Nicholas Carr

Archiwum dyskusji do XII 2005 2006: I II-lII IV V VI-VIII IX X-XI XII-II 2007 III-IX 2008 X-V 2009 VI-II III-XI 2010 do XI 2011 do IX 2012 do I 2017 do VI 2017 do XII 2017 do VI 2018 Witam, czy mogę prosić o czas do napisania artykułu o Marii Concetcie Chludzińskiej, a nie usuwanie po minucie udostępnienia?!!

Odp. na usunięcie artykułu: Bratnia Pomoc – Zrzeszenie Studentów Polaków Politechniki Gdańskiej[edytuj kod]

Na początku artykułu zamieściłem informację o źródle, podając, że tekst pochodzi z konkretnego artykułu w Piśmie PG. Ponadto mam pisemną zgodę autora tekstu źródłowego z Pisma PG, prof. Rachonia, na publikację w Wikipedii. Czy to nie wystarczy, aby artykuł pt. Bratnia Pomoc – Zrzeszenie Studentów Polaków Politechniki Gdańskiej mógł widnieć w Wikipedii?
A gdybym go przepisał używając własnych słów, sformułowań, ale nie wkładając własnej pracy w poszukiwania źródeł, ich weryfikację itp., to już nie byłoby łamanie praw autorskich. Przecież taka praktyka ma miejsce w artykułach Wikipedii.
--Patatu (dyskusja) 12:07, 16 sie 2018 (CEST)

PUA[edytuj kod]

Wiem, ale po prostu w ostatnim czasie dwa razy społeczność sprawiła, że poczułam się gorsza. Pierwsza raz gdy było zaciemnienię i inni umieli go ominąć i swobodnie edytowali, a ja nie. Drugi raz wczoraj.... LadyDaggy (dyskusja) 13:36, 8 lip 2018 (CEST)

Odp:Propozycja zasady[edytuj kod]

Odp:Propozycja zasady

dopisz proszę jako punkt 9. propozycję Bostona: Informacja o złożeniu wniosku w sprawie weryfikacji uprawnień administratora jest umieszczana na Tablicy Ogłoszeń - John Belushi -- komentarz 12:01, 9 lip 2018 (CEST)

Pozostawienie[edytuj kod]

Ale co konkretnie negujesz? Istnienie wojen religijnych na Wikipedii? Przecież one są od kilkunastu lat i tyle samo toczona jest walka o od-POV-ienie haseł o ŚJ i dobór źródeł. Tu zgadzam się z Niemczukiem. Nie wydaje mi się, że temat nieporuszany i nienazwany nie istnieje. Jak wiesz, trzymam się z dala od haseł religijnych, również z uwagi na takie jazdy. Mniejsza o wikilove, z pewnymi rzeczami należy po prostu walczyć. Pozdrawiam. kićor =^^= 13:35, 10 lip 2018 (CEST)

Nad tym też się zastanawiam :) kićor =^^= 13:41, 10 lip 2018 (CEST)
@Kicior99 Cześć. Pozwolę sobie skopiować to, co dziś napisałem KamilowiK7 i Tokyotownowi:
Cześć. Rozumiem, że moja decyzja może się wydawać, pozornie, niezrozumiała. Miałem jednak powody, żeby tak zrobić. Po pierwsze: byłem co najmniej świadkiem poprzednich dyskusji (a być może i uczestnikiem - nie pamiętam). Powodują one mobilizację wikipedystów edytujących hasła o tematyce związanej z SJ (być może będących SJ), która, w zasadzie, uniemożliwia osiągnięcie konsensusu umożliwiającego podjęcie decyzji o usunięciu bez naruszania zasad DNU. Z kolei usunięcie artykułu powodowało nieziemską awanturę z zarzutami o prześladowaniu religijnym, dyktacie większości, nietolerancji itp. Spytaj Hoa, on był w to dużo bardziej zaangażowany, z pewnością będzie w stanie opisać wydarzenia bardziej szczegółowo i soczyście. Krótko mówiąc - z doświadczenia wiem, że szanse powodzenia są zerowe, a szanse na marnowanie czasu, bicie piany i rzeczony kałszkwał - bardzo duże. Po drugie: wybrałem takie, a nie inne rozwiązanie w celu zasygnalizowania problemu z cichą nadzieją, że, być może wywoła to pogłębioną dyskusję na ten temat. Choć wątpię. Dyskusja taka powoduje to, co opisałem powyżej. A wikipedyści krytykujący obecny kształt haseł o SJ oraz sposób działań ich twórców / obrońców są po prostu zmęczeni atakami, zalewem postów, kilobajtów i nieskończonych ekranów dyskusji, oskarżeń o prześladownie itp. W ten sposób wyraziłem też swoją bezsilność. I po trzecie w końcu - dyskusje trwały już znacznie dłużej niż wymagane to regulaminem bez szans na osiągnięcie konsensusu. Uznałem, że w świetle obowiązujących zasad nie mam podstaw formalnych do usunięcia haseł a kontynuowanie dyskusji niczego nowego nie wniesie, nie zmieni stanu rzeczy. Tyle z mojej strony. Jak najbardziej rozumiem, że możesz uważać moją decyzję za dziwną i się ze mną nie zgadzać, mam jednak nadzieję, że moje wyjaśnienia pozwolą Ci choć trochę zrozumieć mój tok rozumowania. Dobrego dnia! Pawel Niemczuk (dyskusja) 21:27, 10 lip 2018 (CEST)

Altruizm[edytuj kod]

Wyobrażam sobie takiego szczerego altruistę w ciupie. Od razu po zamieszkaniu dokładnie i obszernie wyjaśniłby kolegom z celi jakie mają wady i dlaczego są tacy paskudni i porąbani, następnie przestudiowałby regulamin, po czym obszernie i długo raportował w celi strażnikowi jakie wykroczenia przeciw regulaminowi popełniają koledzy z celi i gdzie ukrywają papierosy - oczywiście raportowałby w obecności tychże kolegów, nie za ich plecami. Potem zażądałby publicznej rozmowy z naczelnikiem więzienia by mu opowiedzieć przy strażnikach o tym jakie błędy w pilnowaniu i rozmowach z więźniami popełniają strażnicy, a na koniec udanego dnia wysłałby 30 str. list do ministerstwa z wyjaśnieniem, czemu naczelnik nie nadaje się do swojej funkcji - oczywiście z dostarczeniem kopii listu naczelnikowi:) Więzienie ma jednak tę zaletę nad wiki, że nikt nie musiałby się już przejmować co zrobi następnego dnia, po nocy w celi:) --Piotr967 podyskutujmy 13:54, 11 lip 2018 (CEST)

Artykuły[edytuj kod]

Nie mam zamiaru nic poprawiać. Po prostu tych artykułów nie będzie i tyle. LadyDaggy (dyskusja) 11:47, 12 lip 2018 (CEST)

Te strony i tak są już usunięte, a ja nie NIE UMIEM ich przeredagować co zauważałam kilkakrotnie. A odebrania uprawnień nie daruję Ci nigdy. LadyDaggy (dyskusja) 11:57, 12 lip 2018 (CEST)

Odp:Odnośnie Twoich wypowiedzi po blokadzie[edytuj kod]

Odp:Odnośnie Twoich wypowiedzi po blokadzie

Dzięki za wiadomość. :) Postaram się odpisać krótko, mimo że mam naturę powieściopisarza (i kilka własnych powieści schowanych w szufladzie) :D Czuję się po prostu bardzo niezrozumiany i bezradny, ponieważ zawsze wszystko na Wikipedii robię z dobrej woli. Szokująca jest dla mnie rozbieżność postrzegania przeze mnie i przez Społeczność tego co jest dobre, a co złe; lub tego co moralnie uzasadnione, a tego co sprzeczne z moralnością; lub tego co kulturalne, a tego co skandaliczne. Ja i Społeczność mamy przeciwne spojrzenie na tę sprawę. To co dla mnie było zasadne i dobre, dla większości Społeczności było karygodne i złe. Podobnie jak nie uważam zaburzeń psychicznych za coś stygmatyzującego, zwłaszcza, że w dzisiejszych czasach mnóstwo młodych ludzi ma zaburzenia i chodzi do psychologów/psychiatrów. Ciężko mi powiedzieć, jak to się stało, że postrzegam świat całkowicie inaczej. Ale cóż, tak już najwyraźniej jest i muszę się jakoś nauczyć funkcjonować na "Waszych" zasadach, mimo że nie do końca je rozumiem...

Rozbudowuję artykuły, piszę nowe artykuły, udzielam się w dyskusjach i głosowaniach - wszystko z dobrej woli. Wikipedia jest dla mnie niezwykle ważna, staram się rozbudowywać na wszystkich płaszczyznach. Bardzo mocno utożsamiam się z naszą Społecznością, zależy mi na tym, by o nią dbać tak jak potrafię, a także by rozwijać to co najważniejsze - przestrzeń główną. Nie zawsze mam na to czas (co pokazuje moja aktywność, zwłaszcza podczas roku szkolnego/akademickiego), ale gdy tylko mogę, siadam, i całymi godzinami tworzę nowe artykuły. :D Mimo tego co piszesz, mam wrażenie, że jednak jestem obecnie "czarnym charakterem" polskiej Wikipedii (zresztą - wystarczy poczytać radosne komentarze na WP:PdA po nałożeniu na mnie blokady). Nie czuję się tu lubianym lub szanowanym członkiem Społeczności, mimo że ja całą Społeczność w pełni szanuję i bardzo mi na niej zależy, ale cóż - przyjmuję ten stan rzeczy z pokorą i po prostu będę dalej działał w dobrej wierze. Pewnie to jak negatywnie jestem postrzegany już się nie zmieni, ale tak jak mówię - wszystko do tej pory robiłem i nadal będę robił w dobrej wierze. Nie oczekuję tego, że zostanę zrozumiany. Przyjmuję z pokorą krytyczne opinie na mój temat i mogę podziękować wszystkim, którzy zechcieli poświęcić swój czas mojej sprawie. Doceniam każdą krytykę na mój temat, nawet tę wyrażoną w negatywnych emocjach. :) Nie rezygnuję z Wikipedii i cały czas będę się starał rozwijać nasz Projekt najlepiej jak potrafię, na wszystkich płaszczyznach (poza sprawą LD, od której się już odcinam i nie chcę do niej wracać). Pozdrawiam, Mariusz Swornóg chętnie z Tobą porozmawiam 13:21, 13 lip 2018 (CEST)

Fotki z Katowic[edytuj kod]

Przepraszam, ale nadal nie wiem gdzie one są.--J.Dygas (dyskusja) 11:59, 14 lip 2018 (CEST)

Prześlij mi do mnie i nie gniewaj sie na mnie.--J.Dygas (dyskusja) 12:03, 14 lip 2018 (CEST)

Korynt[edytuj kod]

Z noty biograficznej w pozycji książkowej, którą podałem w Bibliografii ("Kaszub" to również jego boiskowy pseudonim). Podobnie, jak informację, że greckie pochodzenie jego nazwiska to "medialna bajeczka". Najntisy (dyskusja) 22:08, 15 lip 2018 (CEST)

Dodam tylko, że noty w owej pozycji stworzono na podstawie bezpośrednich rozmów z piłkarzami i ankiet wypełnianych przez samych zainteresowanych. Gdyby Korynt sam swej kaszubskości nie potwierdził autorowi, to ten takiej informacji na pewno by nie podał. Najntisy (dyskusja) 22:26, 15 lip 2018 (CEST)

po przeniesieniu[edytuj kod]

Wydaje mi się, że warto jeszcze prewencyjnie zabezpieczyć to przekierowanie (Wikipedia:Stanowisko wikipedystów w kwestii dyrektywy o prawach autorskich (lipiec 2018)) - skoro ma aż tyle wyświetleń dziennie to lepiej pozostawić możliwość edycji tylko adminom. Pzdr, tufor (dyskusja) 19:13, 16 lip 2018 (CEST)

Odp.: Arcadia (korporacja)[edytuj kod]

Dziękuję za opinie i redakcję! Uzupełniłem przypisy, mam nadzieję, że teraz będzie już dobrze.

Decyzja o usunięciu artykułu[edytuj kod]

Dzień Dobry. Chciałbym się spytać czy możliwe byłoby udzielenie mi bardziej wyczerpującej odpowiedzi dlaczego mój artykuł został usunięty. Dziękuję za odpowiedź.

Radziecka szkoła montażu[edytuj kod]

Witaj! Powyższe hasło zostało zgłoszone do Medalu. Pzdr. Kobrabones (dyskusja) 19:44, 18 lip 2018 (CEST)

Ostatnio rubryka PAnM przeżywa kryzys. Nie pamiętam kiedy ostatnio tak mało artykułów kandydowało do Medalu. Kobrabones (dyskusja) 20:28, 18 lip 2018 (CEST)

Marsz Tolerancji w Koninie[edytuj kod]

Hej, dlaczego usunąłeś pośpiesznie hasło? Czy jesteś w stanie je napisać sam, jako użytkownik, który je pospiesznie usunął? Dzięki z góry--Trzecimaja (dyskusja) 20:25, 19 lip 2018 (CEST)

Nie dano mi szansy obronienia artykułu. Prakrycznie cała dyskusja ma miejsce w dniach biznesowych. Jak już powiedziano: to nie były Dni Ziemi Dolnośmińskiej, które mają małe znaczenie kontekstowe, ale wydarzenie, które wpisuje się w historyczny trend równouprawnienia osób LGBT, w kontekście polskim. To pierwszy marsz w małej miejscowości, więc ma znaczenie historyczne już w tym miejscu. Stąd prosze o napianie artykułu. to też pozwoli mi na to, aby uniknąć zgryźliwych komentarzy.--Trzecimaja (dyskusja) 20:34, 19 lip 2018 (CEST)
b. dobra decyzja. Inaczej by nas zalały hasła o wszelkich imprezach, których ency by wykazywano tak jak tu: ency bo jest to pierwsze wydarzenie w małym mieście, w wiosce, w przysiółku, w miejscowości na "K" lub na "S". W sumie im mniejszy oddźwięk tym bardziej ency. Właściwie każdy sołtys lub laureat drobnomiejskiego konkursu na piękne włosy, o ile pierwszy raz zostaje sołtysem lub laureatem też jest własnie pierwszy raz: i dla siebie i dla tej wioski, więc podwójnie ency. I pięknie "wpisuje się w historyczny trend" zasłużonego awansu społecznego/artystycznego ludzi z małych miejscowości dotąd brzydko spychanych przez wielkomiastowych. --Piotr967 podyskutujmy 23:16, 19 lip 2018 (CEST)
Sorry, ale wydarzenia w małych miasteczkach też są ważne. Myślę, że Konin zasługuje na artykuł, bo to pierwszy w historii marsz na rzecz Tolerancji w małym mieście. Sposób, w jaki widzę marsz w Koninie to sposób w jaki widzimy Dzieci wrzesińskie. O ile protesty tego typu były w wielu miejscach, Września była pierwsza. Tak samo, jak Konin iest pierwzy, i ma polityczny wydźwięk. Koncert w Przypsiółku nie ma znaczenia. Fakt, że marsz na rzecz równouprawnienia. Trzeba to jednak zobaczyć. Jednak bez zrozumienia tego, nie dziwi mnie to, że ktoś usunął artykuł. To brak zrozumienia jego wyjątkowości i histoycznego znaczenia dla równouprawnienia osób LGBT. To różni to wydarzenie od konkursu na piękne włosy i inne wydarzenia o małej konsekwencji, które są cynicznie przywoływane przez Piotr 967. Konin zmienia na zawsze percepcję, że w Polsce o równouprawnieniu gejów i lesbijek mówi się w małych miastach.--Trzecimaja (dyskusja) 17:30, 21 lip 2018 (CEST)
Konin jest również przykładem tego, w jaki sposób społeczeństwo może i reaguje na prawicowe, faszystowskie i religijne prześladowanie i zastraszanie mniejszości i dyskucji o równouprawnieniu.--Trzecimaja (dyskusja) 17:33, 21 lip 2018 (CEST)
Sorry, ale skoro chcesz dyskusji, czemu blokujesz dyskusję? Na przykład ja nie jestem w stanie edytować strony projektu, więc czy jest ktokolwiek inny? To nie jest fair. Oczywiście możesz nazwać moją sugestię, żeby być bardziej fair z cynizmem, ale nie rozwiązuje to kwestii, więc...--Trzecimaja (dyskusja) 17:40, 21 lip 2018 (CEST)

Eroica (film)[edytuj kod]

Hej, przypis do The Cinema of Central Europe (s. 55), który podałeś jako Hamesa, należy tak naprawdę do artykułu Mazierskiej (The Cinema... to praca zbiorowa); w spisie treści widnieją autorzy poszczególnych rozdziałów. :) Ironupiwada (dyskusja) 19:27, 21 lip 2018 (CEST)

  • Czytelne i przydatne, oczywiście dopóki lista wyróżnionych artykułów nie będzie liczona w setkach (bo to wydłużyłoby czas wczytywania), ale póki co nie mamy jeszcze mocy przerobowych anglojęzycznej wiki ;) Ironupiwada (dyskusja) 19:41, 21 lip 2018 (CEST)

Henry Wadsworth Longfelow[edytuj kod]

Przyjrzę się temu. Wydaje się, że będzie trzeba usunąć te sformułowania i zastąpić je bardziej obiektywnymi na podstawie wiarygodnych źródeł. Byłoby szkoda, gdyby artykuł stracił medal. Już nie raz coś w tym haśle zmieniałem, ale nie wiedziałem, jak się zabrać do wstępu. (Anagram16 (dyskusja) 13:12, 26 lip 2018 (CEST))

Odp:Hitch[edytuj kod]

Dzięki za sprawdzenie. Tak, zauważyłem, monitoruję na bieżąco :) Oczywiście, że sprawdzę, zwłaszcza, że coraz więcej się ich pojawia w propozycjach do wyróżnień. Sam zamierzam dalej aktywnie rozbudowywać hasła związane m.in. z kinematografią właśnie :) Pozdrawiam. Mike89 (dyskusja) 22:30, 26 lip 2018 (CEST)

Autosan[edytuj kod]

Hej. Dzięki za zauważenie. Co tych braków, to myślę że częściowo pozostają ze stanu treściowego, który zastałem rozpoczynając uzupełnianie hasła. Dla mnie ono całościowo jest jeszcze nieidealne i zamierzam je w przyszłości uzupełnić. Wtedy dodam przypisy oraz zajmę się linkami. Pzdr. Lowdown (dyskusja) 20:34, 30 lip 2018 (CEST)

Ad:Dyskusja:Shade Weygandt[edytuj kod]

Ad:Dyskusja:Shade Weygandt

spokojnie, ja sobie dam radę sam - John Belushi -- komentarz 11:45, 3 sie 2018 (CEST)

przecież wiem, ale poprzez za szybkie palce zrobiłeś mi trzy konflikty edycji. to nie wyścig na czas. - John Belushi -- komentarz 11:51, 3 sie 2018 (CEST)
uważasz, że ingerowanie w czyjeś edycje jest miłe? jest niepisana zasada "nie przeszkadzaj w edycjach", to nie jest sytuacja gdy ktoś nie dokończył działania po powiedzmy godzinie. pozdrawiam. - John Belushi -- komentarz 11:57, 3 sie 2018 (CEST)

Szablon:Aktualności[edytuj kod]

Witaj.

Wgrałem nową grafikę (File:Zbigniew Ścibor–Rylski.JPG). Czy mógłbyś zmienić w ww szablonie? Dziękuję.

Artur Andrzej (dyskusja) 11:50, 4 sie 2018 (CEST)


Odp.: Rękopis znaleziony w Saragossie (film)[edytuj kod]

Z Misiem jeszcze poczekam (jeszcze nie uwzględniłem wszystkich uwag), ale Człowieka zaraz zgłoszę. Rzeczywiście szkoda, że tak długo Rękopis czeka na sprawdzenie - ale poprzednie moje zgłoszenia też długo oczekiwały :) Ironupiwada (dyskusja) 19:18, 4 sie 2018 (CEST)

EN57, EN71, EW60, ED72 i ED73[edytuj kod]

Nie jestem autorem tych artykułów, mam jedynie spory wkład w aktualizację (np naprawy P4 z modernizacją, naprawy P5, nowe wersje). Na początek trzeba by zintegrować np EN57, EN71 czy ED72/ED73, dopiero potem można wrzucać to na DA albo na PANDĘ. Invisible kid (dyskusja) 18:46, 8 sie 2018 (CEST)

Historia Niemiec[edytuj kod]

Jeśli widzisz jeszcze jakieś braki w źródłach w tym haśle to możesz śmiało wstawiać {{s:fakt}}y. Jestem w trakcie pracy nad wikigrantem. Dostałem sporo książek i postaram się uzupełnić braki. Zwiadowca21 20:21, 9 sie 2018 (CEST)

Give your feedback about changes to Special:Block[edytuj kod]

Hello,

You are receiving this message because you are a top user of Special:Block on this wiki. Thank you for the important work that you do. There is a discussion happening about plans to improve Special:Block with the ability to set new types of blocks. To get the best design and new functions added, it is essential that people who use the tool join the discussion and share their opinions about these changes.

Instead of a full site wide block, you would be able to set a Partial Block. A user could be blocked from a single page, multiple pages, one or more namespaces, from uploading files, etc. There are several different ways to add this feature to Special:Block. Right now Important decisions are being made about the design and function.

Please review the page on Meta and share your feedback on the discussion page. Or you can reach me by email Also, share this message with anyone else who might be interested in participating in the discussion.

I appreciate any time that you can give to assist with making improvements to this feature. Cheers, SPoore (WMF) (talk) , Trust and Safety Specialist, Community health initiative (talk) 04:21, 10 sie 2018 (CEST)

  • Apologizes for posting in English.

Ekspedycja Franklina (1845)[edytuj kod]

Cześć! Jeśli nie masz więcej zastrzeżeń do Medalu, to czy mógłbyś podpisać się w rubryce sprawdzone? Z góry dzięki! Pzdr. Kobrabones (dyskusja) 00:08, 24 sie 2018 (CEST)

Ad:Wikipedia:Tablica ogłoszeń/Ogłoszenia[edytuj kod]

Ad:Wikipedia:Tablica ogłoszeń/Ogłoszenia

Hej! Przecież 0 stoi jak byk (na co zresztą zwróciłem uwagę autorowi):

Lp. Artykuł Rozmiar Autor Punktacja Uwagi
N R K D P M Suma
111. Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1968 +4037 Jaroz86 0 0 0 0 x0 0 0 § 3.7
§ 3.3.2

Odnośnie reszty – chyba nie uważasz, żeby było wykonalne sprawdzenie całości uźródłowienia 111 artykułów? Jeżeli były przypisy/bibliografia, to zaliczałem. Niewidoczne gołym okiem braki w uźródłowieniu będą zawsze, zerknij choćby na artykuły z ostatnich TT. Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 20:48, 9 wrz 2018 (CEST)

Czesiu[edytuj kod]

W pełni się zgadzam i z Tobą i z Hoa (zobacz - napisałem o tym doń wczoraj i o tym, że to dziko wygląda). Zauważ wszak, ze ja nie założyłem takiej sekcji, ona już była, tyle że pod innym tytułem. Wydzielenie w biogramie oddzielnego rozdziału "Stosunek do środków psychoaktywnych" dopiero "narusza WP:WAGA (porusza sprawy mało istotne w skali danego tematu przy pomijaniu istotnych)" - mało istotne akurat dla biogramu Cz. M., bo z 3 grup używek 2 prawie nie używał, a z palenia jakiś ważnych konsekwencji nie było dla niego. Oczywiście np. dla Witkacego byłby to rozdizał na miejscu. Ponieważ jednak w barze był sprzeciw wobec kasacji (co mogę trochę zrozumieć, choć z innych niż tam racji - skoro M. pisał, że psychodeliki są nową erą ludzkości i tak ważne jak bomba atomowa i podróże międzyplanetarne to widać w jego światopoglądzie grały sporą rolę), to nie kasowałem, tylko lekko skróciłem, zmieniłem tytuł tak by nie wyróżniać pogladu o ćpaniu z całej reszty ważnych poglądów. To, że w sekcji poglądów nie ma innych jego poglądów na ważne rzeczy - to oczywiście b. źle, ale 1. wcześniej też ich nie było, a o ćpaniu było, 2. to w sumie specyfika wiki - sa wątki lub np. biogramy mało istotne w porównaniu do istotniejszych, które powinny być, a ich nie ma, bo nikt nie napisał; 3 - nic nie stoin na przeszkodzie, by te brakujące wątki dodać, ale ... 4. to nie ja je dodam - cały mój dość bogaty księgozbiór nt. lit. polskiej pochodzi z tych czasów, gdy w PRL było embargo miłoszowskie, a z głowy i własnego czytania Cz. M. nie wolno pisać; 5. mój OR - u artystów i literatów to ja wolę podziwiać ich sztukę, niż czytać i pisać o ich poglądach pozaartystycznych. Ładny głos, melodyjne piosenki i ładne ciało piosenkarki są przyjemne, ale wcale nie oznaczają, że musi za tym iść jakakolwiek wiedza/wykształcenie pozapiosenkarska i jakikolwiek rozum. Zwykle nie idzie, wręcz przeciwnie. Jak będę chciał poczytać nt. szkodliwości używek to sięgnę po teksty medyczne, biologiczne, nawet kryminologiczne, nie po wtórne amatorskie wypociny humanisty/artysty (z całą sympatią dla tych sympatycznych ludzi), gdzie są wnioski, a brak bazy faktograficznej, metodycznej i krytycznej bazy interpretacyjnej. Szczerze mówiac np. w/s poglądów historycznych, politycznych Cz. M. (ważnych w jego światopoglądzie) - też wolałbym poczytać prace profesjonalnych historyków z kwerendą i analizą źródeł/ socjologów, politologów ze statystycznym aparatem, niż tracić czas na studiowanie tonących w bagnie bezźródłowości, subiektywności i wtórności opinii Cz. M. na te kwestie. Oczywiście pkt. 5 nie ma znaczenia - w biogramie podajemy wszystkie istotne dla danej osoby poglądy, niezależnie od ich kompetencji. Wyjaśnia jednak dlaczego nie rzucam wszystkiego i nie idę polować na ksiązki z pkt. 4 w temacie Cz.M:). Oczywiście jeśli masz pomysł co lepszego zrobić z wątkiem używek to śmiało pisz w haśle - ja nie jestem przybity gwoździami do swej wersji:) --Piotr967 podyskutujmy 12:12, 10 wrz 2018 (CEST)

Wańkowicz[edytuj kod]

Z tym Wańkowiczem to było mniej więcej tak. Tekst znam, zresztą to jeden z moich ulubionych :) Jest w tym kontekście na tyle ważny, że grzech byłoby nie dodać, wało kto w tamtym czasie bronił bluzgów, a jeśli już to nieoficjalnie. Szukałem KLF wszędzie, gdzie się dało, w końcu znalazłem jakiegoś bryka, który mi przybliżył lokalizację. Niestety, dalej nie mam dostępu do oryginału, Prószyński wycofał całą lewiznę z wiadomych miejsc :( Pdf kosztuje ponad 9 funtów, chwilowo mam pilniejsze wydatki. Ale jakby ktoś miał dostęp, byłbym szczęśliwy. kićor =^^= 12:09, 11 wrz 2018 (CEST)

W ostateczności. Na razie spróbuję bardziej konwencjonalnych metod, np. rozpytanie :) Ludzie mają tę książkę, trzeba tylko znaleźć odpowiedniego ludzia :) kićor =^^= 12:34, 11 wrz 2018 (CEST)

Odp:Wstęga Möbiusa[edytuj kod]

Odp:Wstęga Möbiusa

Do rozcinania źródeł niestety żadnych nie mam. :( I wątpię, żeby udało się coś solidnego jako źródło znaleźć, bo rozcinanie tej wstęgi nie ma chyba żadnych matematycznych zastosowań, a sam eksperyment z rozcięciem wstęgi może przeprowadzić samodzielnie dziecko w podstawówce. Więc nikt poważny raczej żadnej publikacji o rozcinaniu wstęgi nie popełnił. Mamy jedynie te gify w artykule, no ale wiadomo - to raczej ciężko uznać za źródło. Ale za to spróbuję dzisiaj przerobić i uźródłowić sekcję z definicją. :) Tyle może wystarczy? Mariusz Swornóg (dyskusjaedycje) 14:42, 11 wrz 2018 (CEST)

Tomasz Ritter[edytuj kod]

Niestety nie jestem znawcą życiorysu i twórczości tego młodego pianisty. Może trochę więcej mógłby wiedzieć KoverasLupus. Dziwne, że sami zainteresowani nie umieszczają swoich krótkich informacji w Wikipedii, a redaktorzy mogli by dostosować je do ewentualnie wymogów edycyjnych. Pozdrawiam. RadLes (dyskusja) 09:27, 14 wrz 2018 (CEST)

  • Tu mnie wywołano, więc tu odpowiem. Stworzyłem niewielki biogram, który chyba wystarczy do aktualności. Oczywiście wszystkich zainteresowanych zachęcam do rozbudowy :) Pozdrawiam. KoverasLupus (dyskusja) 14:28, 14 wrz 2018 (CEST)

Re: Bedoes[edytuj kod]

Hej. Jejku nie wiem czy przypadkiem mi się kliknęło "cofnij" jak przeglądałem Obserwowane czy co, ale dzięki za szybką reakcję i przeprszam Tashi dyskusja 09:41, 14 wrz 2018 (CEST)

Wikipedia:Wolna Polska - Wolna Wiedza[edytuj kod]

Cześć :) W związku z naszą spontaniczną współpracą przy kilku hasłach z polskiego kanonu Wikipedii chciałbym Cię zapytać, czy moglibyśmy razem zarezerwować na potrzeby powyższej akcji hasło Polska szkoła filmowa. Wracam na uczelnię, więc będę w stanie pozyskać odpowiednie źródła do poszerzenia artykułu (który i tak już porządnie rozbudowałeś), a pamiętam, że proponowałeś mi udział w rozbudowie hasła. Gdyby Ci odpowiadało uczestnictwo w akcji, daj znać :) Ironupiwada (dyskusja) 15:55, 24 wrz 2018 (CEST)

  • Oczywiście, że się zgadzam :) W Historii kina polskiego Lubelskiego mam sporo informacji na temat stylu gry Cybulskiego oraz jego autoironicznego podejścia do swojej kluczowej roli w Popiele i diamencie; w bibliotece pewnie też znajdę inne publikacje mu poświęcone. Pozdrawiam, Ironupiwada (dyskusja) 20:32, 24 wrz 2018 (CEST)

Powrót[edytuj kod]

Może kiedyś... Źle się czuję, zwłaszcza w sytuacji, kiedy ktoś dybie na czyjeś błędy, a kiedy już mu zwrócą uwagę, to pisze o braku kultury. Nie na moje nerwy, zwłaszcza teraz. Ale może mi kiedyś przejdzie, już nie mówię „nigdy” :) kićor =^^= 15:11, 25 wrz 2018 (CEST)

Ja raczej, jako kicior, chodzę własnymi drogami... Poza tym mam pecha do akcji, musiałem dopominać się, by zakończono Batutę, tygodnia języka polskiego dalej nikt nie podsumował... Jak się przełamię i wrócę, to pewnie i tak będę robił to, co mi przyjdzie do głowy. Przynajmniej mniej rozczarowań. kićor =^^= 17:37, 25 wrz 2018 (CEST)

Dziękuję[edytuj kod]

Michał Rosa (dyskusja) 12:21, 9 paź 2018 (CEST)

Polska szkoła filmowa[edytuj kod]

Hej :) Myślę, że już rozbudowaliśmy powyższy artykuł do poziomu, który umożliwiłby dodanie go do zrobionych (Wikipedia:Wolna Polska – Wolna Wiedza/Hasła). Niedługo podrzucę ci dodatkowe źródła do Cybulskiego. Pozdrawiam, Ironupiwada (dyskusja) 11:20, 15 paź 2018 (CEST)

TT[edytuj kod]

Czy złożysz taki wniosek do Fundacji/Stowarzyszenia w sprawie nieprzyznawania nagród rzeczowych za TT? Jestem jak najbardziej za po tym, co się ostatnio w TT dzieje... Zala (dyskusja) 14:34, 19 paź 2018 (CEST)

re:Gratulacje[edytuj kod]

12 lat czekałam, ale wyczekałam :-) Moim koleżankom oczy zbieleją :^) Tuforia8 (dyskusja) 19:32, 26 lis 2018 (CET)

Uprawnienia[edytuj kod]

Witaj!

W związku ze wznowieniem działalności pojawiło się pytanie: jaki mechanizm spowodował, że nie mam obecnie uprawnień redaktora ? Moje aktualne edycje (każda z osobna) skazane są w ten sposób na długie oczekiwanie na akceptację, jak w przypadku początkującego a nie sprawdzonego użytkownika. To niezrozumiałe o tyle, że moje edycje nie przestały przecież spełniać stawianych wymagań (poprawność samego zapisu + opisy zmian). Czy mógłbyś coś wyjaśnić w tej sprawie? Pozdrawiam - Cyborian

  • Z podziękowaniem - rzecz wyjaśniona i wyprostowana. Cyborian

blokada[edytuj kod]

Hej. Chyba dałeś pol roczku dla zmiennego IP – dość odważnie ;) (tak, wiem, nie ma się z nim co cackać, ale to jednak zmienne ip) Piastu βy język giętki… 19:54, 27 gru 2018 (CET)

  • Zablokowałem zakres na 12h – te dwie półroczne możesz chyba w tej sytuacji zdjąć. Piastu βy język giętki… 20:12, 27 gru 2018 (CET)
    • Ważniejsze od mojego zdania na temat tego czy warto zdejmować, jest to co Ty myślisz o nakładaniu/utrzymywaniu takiej blokady na zmienny IP. Są tacy, którzy nie uznają tego za słuszne, bo wolność edycji itd. Jak jeszcze skonfrontują to z tym, że prawdopodobieństwo iż ta osoba jeszcze raz dostanie któryś z tych adresów, jest niewielkie, a może je dostać ktoś inny – będą mieli uzasadnienie dla oskarżeń o nadużywanie. Nie warto. Tak czy inaczej – coś tam poskracałem, a jeśli ma być kilka miesięcy blokady, to imo powinna być na zakres (tylko wtedy jest skuteczna) i powinno powstać jej uzasadnienie (żeby można było do niego odsyłać ciekawskich – to daje poczucie, że sprawa jest poważna i tak ją traktujemy). pozdrawiam Piastu βy język giętki… 21:49, 27 gru 2018 (CET)

Gramofon[edytuj kod]

Musiałbym napisać własną stronę z wyjaśnieniami na ten temat, bo powyższe informacje pochodzą ze starych (lata 80-te) czasopism HiFi. Sam kiedyś zrobiłem obliczenia, ale to było dawno. Jak mi ktoś wyrzuci mój dodatek o geometrii ramienia gramofonowego to chyba się zdecyduje na zrobienie strony.

Jednak w internecie jest wszystko. https://www.analogplanet.com/content/uni-din-versus-l%C3%B6fgren-b-just-clarify Na początku strony rysunek objasniający.


ODP | Azja
Forum Młodzieżowe Forum Młodzieżowe | gry dla dziewczyn gry dla dziewczyn | zobacz darmowe forum dla ciebie | Po odszkodowania powypadkowe w uk zgłoś się do doświadczonej i profesjonalnej polskiej firmy. | Monety dla Numizmatyka monety sklep numizmatyczny