Dyskusja wikipedysty:Gdarin

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
„Gdy podłączamy się do sieci, wchodzimy w środowisko, które sprzyja pobieżnemu czytaniu, chaotycznemu myśleniu i powierzchownej nauce”
Nicholas Carr

Archiwum dyskusji do XII 2005 2006: I II-lII IV V VI-VIII IX X-XI XII-II 2007 III-IX 2008 X-V 2009 VI-II III-XI 2010 do XI 2011 do IX 2012 do I 2017 do VI 2017 do XII 2017 do VI 2018 Witam, czy mogę prosić o czas do napisania artykułu o Marii Concetcie Chludzińskiej, a nie usuwanie po minucie udostępnienia?!!

Spis treści

Odp. na usunięcie artykułu: Bratnia Pomoc – Zrzeszenie Studentów Polaków Politechniki Gdańskiej[edytuj kod]

Na początku artykułu zamieściłem informację o źródle, podając, że tekst pochodzi z konkretnego artykułu w Piśmie PG. Ponadto mam pisemną zgodę autora tekstu źródłowego z Pisma PG, prof. Rachonia, na publikację w Wikipedii. Czy to nie wystarczy, aby artykuł pt. Bratnia Pomoc – Zrzeszenie Studentów Polaków Politechniki Gdańskiej mógł widnieć w Wikipedii?
A gdybym go przepisał używając własnych słów, sformułowań, ale nie wkładając własnej pracy w poszukiwania źródeł, ich weryfikację itp., to już nie byłoby łamanie praw autorskich. Przecież taka praktyka ma miejsce w artykułach Wikipedii.
--Patatu (dyskusja) 12:07, 16 sie 2018 (CEST)

PUA[edytuj kod]

Wiem, ale po prostu w ostatnim czasie dwa razy społeczność sprawiła, że poczułam się gorsza. Pierwsza raz gdy było zaciemnienię i inni umieli go ominąć i swobodnie edytowali, a ja nie. Drugi raz wczoraj.... LadyDaggy (dyskusja) 13:36, 8 lip 2018 (CEST)

Odp:Propozycja zasady[edytuj kod]

Odp:Propozycja zasady

dopisz proszę jako punkt 9. propozycję Bostona: Informacja o złożeniu wniosku w sprawie weryfikacji uprawnień administratora jest umieszczana na Tablicy Ogłoszeń - John Belushi -- komentarz 12:01, 9 lip 2018 (CEST)

Pozostawienie[edytuj kod]

Ale co konkretnie negujesz? Istnienie wojen religijnych na Wikipedii? Przecież one są od kilkunastu lat i tyle samo toczona jest walka o od-POV-ienie haseł o ŚJ i dobór źródeł. Tu zgadzam się z Niemczukiem. Nie wydaje mi się, że temat nieporuszany i nienazwany nie istnieje. Jak wiesz, trzymam się z dala od haseł religijnych, również z uwagi na takie jazdy. Mniejsza o wikilove, z pewnymi rzeczami należy po prostu walczyć. Pozdrawiam. kićor =^^= 13:35, 10 lip 2018 (CEST)

Nad tym też się zastanawiam :) kićor =^^= 13:41, 10 lip 2018 (CEST)
@Kicior99 Cześć. Pozwolę sobie skopiować to, co dziś napisałem KamilowiK7 i Tokyotownowi:
Cześć. Rozumiem, że moja decyzja może się wydawać, pozornie, niezrozumiała. Miałem jednak powody, żeby tak zrobić. Po pierwsze: byłem co najmniej świadkiem poprzednich dyskusji (a być może i uczestnikiem - nie pamiętam). Powodują one mobilizację wikipedystów edytujących hasła o tematyce związanej z SJ (być może będących SJ), która, w zasadzie, uniemożliwia osiągnięcie konsensusu umożliwiającego podjęcie decyzji o usunięciu bez naruszania zasad DNU. Z kolei usunięcie artykułu powodowało nieziemską awanturę z zarzutami o prześladowaniu religijnym, dyktacie większości, nietolerancji itp. Spytaj Hoa, on był w to dużo bardziej zaangażowany, z pewnością będzie w stanie opisać wydarzenia bardziej szczegółowo i soczyście. Krótko mówiąc - z doświadczenia wiem, że szanse powodzenia są zerowe, a szanse na marnowanie czasu, bicie piany i rzeczony kałszkwał - bardzo duże. Po drugie: wybrałem takie, a nie inne rozwiązanie w celu zasygnalizowania problemu z cichą nadzieją, że, być może wywoła to pogłębioną dyskusję na ten temat. Choć wątpię. Dyskusja taka powoduje to, co opisałem powyżej. A wikipedyści krytykujący obecny kształt haseł o SJ oraz sposób działań ich twórców / obrońców są po prostu zmęczeni atakami, zalewem postów, kilobajtów i nieskończonych ekranów dyskusji, oskarżeń o prześladownie itp. W ten sposób wyraziłem też swoją bezsilność. I po trzecie w końcu - dyskusje trwały już znacznie dłużej niż wymagane to regulaminem bez szans na osiągnięcie konsensusu. Uznałem, że w świetle obowiązujących zasad nie mam podstaw formalnych do usunięcia haseł a kontynuowanie dyskusji niczego nowego nie wniesie, nie zmieni stanu rzeczy. Tyle z mojej strony. Jak najbardziej rozumiem, że możesz uważać moją decyzję za dziwną i się ze mną nie zgadzać, mam jednak nadzieję, że moje wyjaśnienia pozwolą Ci choć trochę zrozumieć mój tok rozumowania. Dobrego dnia! Pawel Niemczuk (dyskusja) 21:27, 10 lip 2018 (CEST)

Altruizm[edytuj kod]

Wyobrażam sobie takiego szczerego altruistę w ciupie. Od razu po zamieszkaniu dokładnie i obszernie wyjaśniłby kolegom z celi jakie mają wady i dlaczego są tacy paskudni i porąbani, następnie przestudiowałby regulamin, po czym obszernie i długo raportował w celi strażnikowi jakie wykroczenia przeciw regulaminowi popełniają koledzy z celi i gdzie ukrywają papierosy - oczywiście raportowałby w obecności tychże kolegów, nie za ich plecami. Potem zażądałby publicznej rozmowy z naczelnikiem więzienia by mu opowiedzieć przy strażnikach o tym jakie błędy w pilnowaniu i rozmowach z więźniami popełniają strażnicy, a na koniec udanego dnia wysłałby 30 str. list do ministerstwa z wyjaśnieniem, czemu naczelnik nie nadaje się do swojej funkcji - oczywiście z dostarczeniem kopii listu naczelnikowi:) Więzienie ma jednak tę zaletę nad wiki, że nikt nie musiałby się już przejmować co zrobi następnego dnia, po nocy w celi:) --Piotr967 podyskutujmy 13:54, 11 lip 2018 (CEST)

Artykuły[edytuj kod]

Nie mam zamiaru nic poprawiać. Po prostu tych artykułów nie będzie i tyle. LadyDaggy (dyskusja) 11:47, 12 lip 2018 (CEST)

Te strony i tak są już usunięte, a ja nie NIE UMIEM ich przeredagować co zauważałam kilkakrotnie. A odebrania uprawnień nie daruję Ci nigdy. LadyDaggy (dyskusja) 11:57, 12 lip 2018 (CEST)

Odp:Odnośnie Twoich wypowiedzi po blokadzie[edytuj kod]

Odp:Odnośnie Twoich wypowiedzi po blokadzie

Dzięki za wiadomość. :) Postaram się odpisać krótko, mimo że mam naturę powieściopisarza (i kilka własnych powieści schowanych w szufladzie) :D Czuję się po prostu bardzo niezrozumiany i bezradny, ponieważ zawsze wszystko na Wikipedii robię z dobrej woli. Szokująca jest dla mnie rozbieżność postrzegania przeze mnie i przez Społeczność tego co jest dobre, a co złe; lub tego co moralnie uzasadnione, a tego co sprzeczne z moralnością; lub tego co kulturalne, a tego co skandaliczne. Ja i Społeczność mamy przeciwne spojrzenie na tę sprawę. To co dla mnie było zasadne i dobre, dla większości Społeczności było karygodne i złe. Podobnie jak nie uważam zaburzeń psychicznych za coś stygmatyzującego, zwłaszcza, że w dzisiejszych czasach mnóstwo młodych ludzi ma zaburzenia i chodzi do psychologów/psychiatrów. Ciężko mi powiedzieć, jak to się stało, że postrzegam świat całkowicie inaczej. Ale cóż, tak już najwyraźniej jest i muszę się jakoś nauczyć funkcjonować na "Waszych" zasadach, mimo że nie do końca je rozumiem...

Rozbudowuję artykuły, piszę nowe artykuły, udzielam się w dyskusjach i głosowaniach - wszystko z dobrej woli. Wikipedia jest dla mnie niezwykle ważna, staram się rozbudowywać na wszystkich płaszczyznach. Bardzo mocno utożsamiam się z naszą Społecznością, zależy mi na tym, by o nią dbać tak jak potrafię, a także by rozwijać to co najważniejsze - przestrzeń główną. Nie zawsze mam na to czas (co pokazuje moja aktywność, zwłaszcza podczas roku szkolnego/akademickiego), ale gdy tylko mogę, siadam, i całymi godzinami tworzę nowe artykuły. :D Mimo tego co piszesz, mam wrażenie, że jednak jestem obecnie "czarnym charakterem" polskiej Wikipedii (zresztą - wystarczy poczytać radosne komentarze na WP:PdA po nałożeniu na mnie blokady). Nie czuję się tu lubianym lub szanowanym członkiem Społeczności, mimo że ja całą Społeczność w pełni szanuję i bardzo mi na niej zależy, ale cóż - przyjmuję ten stan rzeczy z pokorą i po prostu będę dalej działał w dobrej wierze. Pewnie to jak negatywnie jestem postrzegany już się nie zmieni, ale tak jak mówię - wszystko do tej pory robiłem i nadal będę robił w dobrej wierze. Nie oczekuję tego, że zostanę zrozumiany. Przyjmuję z pokorą krytyczne opinie na mój temat i mogę podziękować wszystkim, którzy zechcieli poświęcić swój czas mojej sprawie. Doceniam każdą krytykę na mój temat, nawet tę wyrażoną w negatywnych emocjach. :) Nie rezygnuję z Wikipedii i cały czas będę się starał rozwijać nasz Projekt najlepiej jak potrafię, na wszystkich płaszczyznach (poza sprawą LD, od której się już odcinam i nie chcę do niej wracać). Pozdrawiam, Mariusz Swornóg chętnie z Tobą porozmawiam 13:21, 13 lip 2018 (CEST)

Fotki z Katowic[edytuj kod]

Przepraszam, ale nadal nie wiem gdzie one są.--J.Dygas (dyskusja) 11:59, 14 lip 2018 (CEST)

Prześlij mi do mnie i nie gniewaj sie na mnie.--J.Dygas (dyskusja) 12:03, 14 lip 2018 (CEST)

Korynt[edytuj kod]

Z noty biograficznej w pozycji książkowej, którą podałem w Bibliografii ("Kaszub" to również jego boiskowy pseudonim). Podobnie, jak informację, że greckie pochodzenie jego nazwiska to "medialna bajeczka". Najntisy (dyskusja) 22:08, 15 lip 2018 (CEST)

Dodam tylko, że noty w owej pozycji stworzono na podstawie bezpośrednich rozmów z piłkarzami i ankiet wypełnianych przez samych zainteresowanych. Gdyby Korynt sam swej kaszubskości nie potwierdził autorowi, to ten takiej informacji na pewno by nie podał. Najntisy (dyskusja) 22:26, 15 lip 2018 (CEST)

po przeniesieniu[edytuj kod]

Wydaje mi się, że warto jeszcze prewencyjnie zabezpieczyć to przekierowanie (Wikipedia:Stanowisko wikipedystów w kwestii dyrektywy o prawach autorskich (lipiec 2018)) - skoro ma aż tyle wyświetleń dziennie to lepiej pozostawić możliwość edycji tylko adminom. Pzdr, tufor (dyskusja) 19:13, 16 lip 2018 (CEST)

Odp.: Arcadia (korporacja)[edytuj kod]

Dziękuję za opinie i redakcję! Uzupełniłem przypisy, mam nadzieję, że teraz będzie już dobrze.

Decyzja o usunięciu artykułu[edytuj kod]

Dzień Dobry. Chciałbym się spytać czy możliwe byłoby udzielenie mi bardziej wyczerpującej odpowiedzi dlaczego mój artykuł został usunięty. Dziękuję za odpowiedź.

Radziecka szkoła montażu[edytuj kod]

Witaj! Powyższe hasło zostało zgłoszone do Medalu. Pzdr. Kobrabones (dyskusja) 19:44, 18 lip 2018 (CEST)

Ostatnio rubryka PAnM przeżywa kryzys. Nie pamiętam kiedy ostatnio tak mało artykułów kandydowało do Medalu. Kobrabones (dyskusja) 20:28, 18 lip 2018 (CEST)

Marsz Tolerancji w Koninie[edytuj kod]

Hej, dlaczego usunąłeś pośpiesznie hasło? Czy jesteś w stanie je napisać sam, jako użytkownik, który je pospiesznie usunął? Dzięki z góry--Trzecimaja (dyskusja) 20:25, 19 lip 2018 (CEST)

Nie dano mi szansy obronienia artykułu. Prakrycznie cała dyskusja ma miejsce w dniach biznesowych. Jak już powiedziano: to nie były Dni Ziemi Dolnośmińskiej, które mają małe znaczenie kontekstowe, ale wydarzenie, które wpisuje się w historyczny trend równouprawnienia osób LGBT, w kontekście polskim. To pierwszy marsz w małej miejscowości, więc ma znaczenie historyczne już w tym miejscu. Stąd prosze o napianie artykułu. to też pozwoli mi na to, aby uniknąć zgryźliwych komentarzy.--Trzecimaja (dyskusja) 20:34, 19 lip 2018 (CEST)
b. dobra decyzja. Inaczej by nas zalały hasła o wszelkich imprezach, których ency by wykazywano tak jak tu: ency bo jest to pierwsze wydarzenie w małym mieście, w wiosce, w przysiółku, w miejscowości na "K" lub na "S". W sumie im mniejszy oddźwięk tym bardziej ency. Właściwie każdy sołtys lub laureat drobnomiejskiego konkursu na piękne włosy, o ile pierwszy raz zostaje sołtysem lub laureatem też jest własnie pierwszy raz: i dla siebie i dla tej wioski, więc podwójnie ency. I pięknie "wpisuje się w historyczny trend" zasłużonego awansu społecznego/artystycznego ludzi z małych miejscowości dotąd brzydko spychanych przez wielkomiastowych. --Piotr967 podyskutujmy 23:16, 19 lip 2018 (CEST)
Sorry, ale wydarzenia w małych miasteczkach też są ważne. Myślę, że Konin zasługuje na artykuł, bo to pierwszy w historii marsz na rzecz Tolerancji w małym mieście. Sposób, w jaki widzę marsz w Koninie to sposób w jaki widzimy Dzieci wrzesińskie. O ile protesty tego typu były w wielu miejscach, Września była pierwsza. Tak samo, jak Konin iest pierwzy, i ma polityczny wydźwięk. Koncert w Przypsiółku nie ma znaczenia. Fakt, że marsz na rzecz równouprawnienia. Trzeba to jednak zobaczyć. Jednak bez zrozumienia tego, nie dziwi mnie to, że ktoś usunął artykuł. To brak zrozumienia jego wyjątkowości i histoycznego znaczenia dla równouprawnienia osób LGBT. To różni to wydarzenie od konkursu na piękne włosy i inne wydarzenia o małej konsekwencji, które są cynicznie przywoływane przez Piotr 967. Konin zmienia na zawsze percepcję, że w Polsce o równouprawnieniu gejów i lesbijek mówi się w małych miastach.--Trzecimaja (dyskusja) 17:30, 21 lip 2018 (CEST)
Konin jest również przykładem tego, w jaki sposób społeczeństwo może i reaguje na prawicowe, faszystowskie i religijne prześladowanie i zastraszanie mniejszości i dyskucji o równouprawnieniu.--Trzecimaja (dyskusja) 17:33, 21 lip 2018 (CEST)
Sorry, ale skoro chcesz dyskusji, czemu blokujesz dyskusję? Na przykład ja nie jestem w stanie edytować strony projektu, więc czy jest ktokolwiek inny? To nie jest fair. Oczywiście możesz nazwać moją sugestię, żeby być bardziej fair z cynizmem, ale nie rozwiązuje to kwestii, więc...--Trzecimaja (dyskusja) 17:40, 21 lip 2018 (CEST)

Eroica (film)[edytuj kod]

Hej, przypis do The Cinema of Central Europe (s. 55), który podałeś jako Hamesa, należy tak naprawdę do artykułu Mazierskiej (The Cinema... to praca zbiorowa); w spisie treści widnieją autorzy poszczególnych rozdziałów. :) Ironupiwada (dyskusja) 19:27, 21 lip 2018 (CEST)

 • Czytelne i przydatne, oczywiście dopóki lista wyróżnionych artykułów nie będzie liczona w setkach (bo to wydłużyłoby czas wczytywania), ale póki co nie mamy jeszcze mocy przerobowych anglojęzycznej wiki ;) Ironupiwada (dyskusja) 19:41, 21 lip 2018 (CEST)

Henry Wadsworth Longfelow[edytuj kod]

Przyjrzę się temu. Wydaje się, że będzie trzeba usunąć te sformułowania i zastąpić je bardziej obiektywnymi na podstawie wiarygodnych źródeł. Byłoby szkoda, gdyby artykuł stracił medal. Już nie raz coś w tym haśle zmieniałem, ale nie wiedziałem, jak się zabrać do wstępu. (Anagram16 (dyskusja) 13:12, 26 lip 2018 (CEST))

Odp:Hitch[edytuj kod]

Dzięki za sprawdzenie. Tak, zauważyłem, monitoruję na bieżąco :) Oczywiście, że sprawdzę, zwłaszcza, że coraz więcej się ich pojawia w propozycjach do wyróżnień. Sam zamierzam dalej aktywnie rozbudowywać hasła związane m.in. z kinematografią właśnie :) Pozdrawiam. Mike89 (dyskusja) 22:30, 26 lip 2018 (CEST)

Autosan[edytuj kod]

Hej. Dzięki za zauważenie. Co tych braków, to myślę że częściowo pozostają ze stanu treściowego, który zastałem rozpoczynając uzupełnianie hasła. Dla mnie ono całościowo jest jeszcze nieidealne i zamierzam je w przyszłości uzupełnić. Wtedy dodam przypisy oraz zajmę się linkami. Pzdr. Lowdown (dyskusja) 20:34, 30 lip 2018 (CEST)

Ad:Dyskusja:Shade Weygandt[edytuj kod]

Ad:Dyskusja:Shade Weygandt

spokojnie, ja sobie dam radę sam - John Belushi -- komentarz 11:45, 3 sie 2018 (CEST)

przecież wiem, ale poprzez za szybkie palce zrobiłeś mi trzy konflikty edycji. to nie wyścig na czas. - John Belushi -- komentarz 11:51, 3 sie 2018 (CEST)
uważasz, że ingerowanie w czyjeś edycje jest miłe? jest niepisana zasada "nie przeszkadzaj w edycjach", to nie jest sytuacja gdy ktoś nie dokończył działania po powiedzmy godzinie. pozdrawiam. - John Belushi -- komentarz 11:57, 3 sie 2018 (CEST)

Szablon:Aktualności[edytuj kod]

Witaj.

Wgrałem nową grafikę (File:Zbigniew Ścibor–Rylski.JPG). Czy mógłbyś zmienić w ww szablonie? Dziękuję.

Artur Andrzej (dyskusja) 11:50, 4 sie 2018 (CEST)


Odp.: Rękopis znaleziony w Saragossie (film)[edytuj kod]

Z Misiem jeszcze poczekam (jeszcze nie uwzględniłem wszystkich uwag), ale Człowieka zaraz zgłoszę. Rzeczywiście szkoda, że tak długo Rękopis czeka na sprawdzenie - ale poprzednie moje zgłoszenia też długo oczekiwały :) Ironupiwada (dyskusja) 19:18, 4 sie 2018 (CEST)

EN57, EN71, EW60, ED72 i ED73[edytuj kod]

Nie jestem autorem tych artykułów, mam jedynie spory wkład w aktualizację (np naprawy P4 z modernizacją, naprawy P5, nowe wersje). Na początek trzeba by zintegrować np EN57, EN71 czy ED72/ED73, dopiero potem można wrzucać to na DA albo na PANDĘ. Invisible kid (dyskusja) 18:46, 8 sie 2018 (CEST)

Historia Niemiec[edytuj kod]

Jeśli widzisz jeszcze jakieś braki w źródłach w tym haśle to możesz śmiało wstawiać {{s:fakt}}y. Jestem w trakcie pracy nad wikigrantem. Dostałem sporo książek i postaram się uzupełnić braki. Zwiadowca21 20:21, 9 sie 2018 (CEST)

Give your feedback about changes to Special:Block[edytuj kod]

Hello,

You are receiving this message because you are a top user of Special:Block on this wiki. Thank you for the important work that you do. There is a discussion happening about plans to improve Special:Block with the ability to set new types of blocks. To get the best design and new functions added, it is essential that people who use the tool join the discussion and share their opinions about these changes.

Instead of a full site wide block, you would be able to set a Partial Block. A user could be blocked from a single page, multiple pages, one or more namespaces, from uploading files, etc. There are several different ways to add this feature to Special:Block. Right now Important decisions are being made about the design and function.

Please review the page on Meta and share your feedback on the discussion page. Or you can reach me by email Also, share this message with anyone else who might be interested in participating in the discussion.

I appreciate any time that you can give to assist with making improvements to this feature. Cheers, SPoore (WMF) (talk) , Trust and Safety Specialist, Community health initiative (talk) 04:21, 10 sie 2018 (CEST)

 • Apologizes for posting in English.

Ekspedycja Franklina (1845)[edytuj kod]

Cześć! Jeśli nie masz więcej zastrzeżeń do Medalu, to czy mógłbyś podpisać się w rubryce sprawdzone? Z góry dzięki! Pzdr. Kobrabones (dyskusja) 00:08, 24 sie 2018 (CEST)

Ad:Wikipedia:Tablica ogłoszeń/Ogłoszenia[edytuj kod]

Ad:Wikipedia:Tablica ogłoszeń/Ogłoszenia

Hej! Przecież 0 stoi jak byk (na co zresztą zwróciłem uwagę autorowi):

Lp. Artykuł Rozmiar Autor Punktacja Uwagi
N R K D P M Suma
111. Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1968 +4037 Jaroz86 0 0 0 0 x0 0 0 § 3.7
§ 3.3.2

Odnośnie reszty – chyba nie uważasz, żeby było wykonalne sprawdzenie całości uźródłowienia 111 artykułów? Jeżeli były przypisy/bibliografia, to zaliczałem. Niewidoczne gołym okiem braki w uźródłowieniu będą zawsze, zerknij choćby na artykuły z ostatnich TT. Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 20:48, 9 wrz 2018 (CEST)

Czesiu[edytuj kod]

W pełni się zgadzam i z Tobą i z Hoa (zobacz - napisałem o tym doń wczoraj i o tym, że to dziko wygląda). Zauważ wszak, ze ja nie założyłem takiej sekcji, ona już była, tyle że pod innym tytułem. Wydzielenie w biogramie oddzielnego rozdziału "Stosunek do środków psychoaktywnych" dopiero "narusza WP:WAGA (porusza sprawy mało istotne w skali danego tematu przy pomijaniu istotnych)" - mało istotne akurat dla biogramu Cz. M., bo z 3 grup używek 2 prawie nie używał, a z palenia jakiś ważnych konsekwencji nie było dla niego. Oczywiście np. dla Witkacego byłby to rozdizał na miejscu. Ponieważ jednak w barze był sprzeciw wobec kasacji (co mogę trochę zrozumieć, choć z innych niż tam racji - skoro M. pisał, że psychodeliki są nową erą ludzkości i tak ważne jak bomba atomowa i podróże międzyplanetarne to widać w jego światopoglądzie grały sporą rolę), to nie kasowałem, tylko lekko skróciłem, zmieniłem tytuł tak by nie wyróżniać pogladu o ćpaniu z całej reszty ważnych poglądów. To, że w sekcji poglądów nie ma innych jego poglądów na ważne rzeczy - to oczywiście b. źle, ale 1. wcześniej też ich nie było, a o ćpaniu było, 2. to w sumie specyfika wiki - sa wątki lub np. biogramy mało istotne w porównaniu do istotniejszych, które powinny być, a ich nie ma, bo nikt nie napisał; 3 - nic nie stoin na przeszkodzie, by te brakujące wątki dodać, ale ... 4. to nie ja je dodam - cały mój dość bogaty księgozbiór nt. lit. polskiej pochodzi z tych czasów, gdy w PRL było embargo miłoszowskie, a z głowy i własnego czytania Cz. M. nie wolno pisać; 5. mój OR - u artystów i literatów to ja wolę podziwiać ich sztukę, niż czytać i pisać o ich poglądach pozaartystycznych. Ładny głos, melodyjne piosenki i ładne ciało piosenkarki są przyjemne, ale wcale nie oznaczają, że musi za tym iść jakakolwiek wiedza/wykształcenie pozapiosenkarska i jakikolwiek rozum. Zwykle nie idzie, wręcz przeciwnie. Jak będę chciał poczytać nt. szkodliwości używek to sięgnę po teksty medyczne, biologiczne, nawet kryminologiczne, nie po wtórne amatorskie wypociny humanisty/artysty (z całą sympatią dla tych sympatycznych ludzi), gdzie są wnioski, a brak bazy faktograficznej, metodycznej i krytycznej bazy interpretacyjnej. Szczerze mówiac np. w/s poglądów historycznych, politycznych Cz. M. (ważnych w jego światopoglądzie) - też wolałbym poczytać prace profesjonalnych historyków z kwerendą i analizą źródeł/ socjologów, politologów ze statystycznym aparatem, niż tracić czas na studiowanie tonących w bagnie bezźródłowości, subiektywności i wtórności opinii Cz. M. na te kwestie. Oczywiście pkt. 5 nie ma znaczenia - w biogramie podajemy wszystkie istotne dla danej osoby poglądy, niezależnie od ich kompetencji. Wyjaśnia jednak dlaczego nie rzucam wszystkiego i nie idę polować na ksiązki z pkt. 4 w temacie Cz.M:). Oczywiście jeśli masz pomysł co lepszego zrobić z wątkiem używek to śmiało pisz w haśle - ja nie jestem przybity gwoździami do swej wersji:) --Piotr967 podyskutujmy 12:12, 10 wrz 2018 (CEST)

Wańkowicz[edytuj kod]

Z tym Wańkowiczem to było mniej więcej tak. Tekst znam, zresztą to jeden z moich ulubionych :) Jest w tym kontekście na tyle ważny, że grzech byłoby nie dodać, wało kto w tamtym czasie bronił bluzgów, a jeśli już to nieoficjalnie. Szukałem KLF wszędzie, gdzie się dało, w końcu znalazłem jakiegoś bryka, który mi przybliżył lokalizację. Niestety, dalej nie mam dostępu do oryginału, Prószyński wycofał całą lewiznę z wiadomych miejsc :( Pdf kosztuje ponad 9 funtów, chwilowo mam pilniejsze wydatki. Ale jakby ktoś miał dostęp, byłbym szczęśliwy. kićor =^^= 12:09, 11 wrz 2018 (CEST)

W ostateczności. Na razie spróbuję bardziej konwencjonalnych metod, np. rozpytanie :) Ludzie mają tę książkę, trzeba tylko znaleźć odpowiedniego ludzia :) kićor =^^= 12:34, 11 wrz 2018 (CEST)

Odp:Wstęga Möbiusa[edytuj kod]

Odp:Wstęga Möbiusa

Do rozcinania źródeł niestety żadnych nie mam. :( I wątpię, żeby udało się coś solidnego jako źródło znaleźć, bo rozcinanie tej wstęgi nie ma chyba żadnych matematycznych zastosowań, a sam eksperyment z rozcięciem wstęgi może przeprowadzić samodzielnie dziecko w podstawówce. Więc nikt poważny raczej żadnej publikacji o rozcinaniu wstęgi nie popełnił. Mamy jedynie te gify w artykule, no ale wiadomo - to raczej ciężko uznać za źródło. Ale za to spróbuję dzisiaj przerobić i uźródłowić sekcję z definicją. :) Tyle może wystarczy? Mariusz Swornóg (dyskusjaedycje) 14:42, 11 wrz 2018 (CEST)

Tomasz Ritter[edytuj kod]

Niestety nie jestem znawcą życiorysu i twórczości tego młodego pianisty. Może trochę więcej mógłby wiedzieć KoverasLupus. Dziwne, że sami zainteresowani nie umieszczają swoich krótkich informacji w Wikipedii, a redaktorzy mogli by dostosować je do ewentualnie wymogów edycyjnych. Pozdrawiam. RadLes (dyskusja) 09:27, 14 wrz 2018 (CEST)

 • Tu mnie wywołano, więc tu odpowiem. Stworzyłem niewielki biogram, który chyba wystarczy do aktualności. Oczywiście wszystkich zainteresowanych zachęcam do rozbudowy :) Pozdrawiam. KoverasLupus (dyskusja) 14:28, 14 wrz 2018 (CEST)

Re: Bedoes[edytuj kod]

Hej. Jejku nie wiem czy przypadkiem mi się kliknęło "cofnij" jak przeglądałem Obserwowane czy co, ale dzięki za szybką reakcję i przeprszam Tashi dyskusja 09:41, 14 wrz 2018 (CEST)

Wikipedia:Wolna Polska - Wolna Wiedza[edytuj kod]

Cześć :) W związku z naszą spontaniczną współpracą przy kilku hasłach z polskiego kanonu Wikipedii chciałbym Cię zapytać, czy moglibyśmy razem zarezerwować na potrzeby powyższej akcji hasło Polska szkoła filmowa. Wracam na uczelnię, więc będę w stanie pozyskać odpowiednie źródła do poszerzenia artykułu (który i tak już porządnie rozbudowałeś), a pamiętam, że proponowałeś mi udział w rozbudowie hasła. Gdyby Ci odpowiadało uczestnictwo w akcji, daj znać :) Ironupiwada (dyskusja) 15:55, 24 wrz 2018 (CEST)

 • Oczywiście, że się zgadzam :) W Historii kina polskiego Lubelskiego mam sporo informacji na temat stylu gry Cybulskiego oraz jego autoironicznego podejścia do swojej kluczowej roli w Popiele i diamencie; w bibliotece pewnie też znajdę inne publikacje mu poświęcone. Pozdrawiam, Ironupiwada (dyskusja) 20:32, 24 wrz 2018 (CEST)

Powrót[edytuj kod]

Może kiedyś... Źle się czuję, zwłaszcza w sytuacji, kiedy ktoś dybie na czyjeś błędy, a kiedy już mu zwrócą uwagę, to pisze o braku kultury. Nie na moje nerwy, zwłaszcza teraz. Ale może mi kiedyś przejdzie, już nie mówię „nigdy” :) kićor =^^= 15:11, 25 wrz 2018 (CEST)

Ja raczej, jako kicior, chodzę własnymi drogami... Poza tym mam pecha do akcji, musiałem dopominać się, by zakończono Batutę, tygodnia języka polskiego dalej nikt nie podsumował... Jak się przełamię i wrócę, to pewnie i tak będę robił to, co mi przyjdzie do głowy. Przynajmniej mniej rozczarowań. kićor =^^= 17:37, 25 wrz 2018 (CEST)

Dziękuję[edytuj kod]

Michał Rosa (dyskusja) 12:21, 9 paź 2018 (CEST)

Polska szkoła filmowa[edytuj kod]

Hej :) Myślę, że już rozbudowaliśmy powyższy artykuł do poziomu, który umożliwiłby dodanie go do zrobionych (Wikipedia:Wolna Polska – Wolna Wiedza/Hasła). Niedługo podrzucę ci dodatkowe źródła do Cybulskiego. Pozdrawiam, Ironupiwada (dyskusja) 11:20, 15 paź 2018 (CEST)

TT[edytuj kod]

Czy złożysz taki wniosek do Fundacji/Stowarzyszenia w sprawie nieprzyznawania nagród rzeczowych za TT? Jestem jak najbardziej za po tym, co się ostatnio w TT dzieje... Zala (dyskusja) 14:34, 19 paź 2018 (CEST)

re:Gratulacje[edytuj kod]

12 lat czekałam, ale wyczekałam :-) Moim koleżankom oczy zbieleją :^) Tuforia8 (dyskusja) 19:32, 26 lis 2018 (CET)

Uprawnienia[edytuj kod]

Witaj!

W związku ze wznowieniem działalności pojawiło się pytanie: jaki mechanizm spowodował, że nie mam obecnie uprawnień redaktora ? Moje aktualne edycje (każda z osobna) skazane są w ten sposób na długie oczekiwanie na akceptację, jak w przypadku początkującego a nie sprawdzonego użytkownika. To niezrozumiałe o tyle, że moje edycje nie przestały przecież spełniać stawianych wymagań (poprawność samego zapisu + opisy zmian). Czy mógłbyś coś wyjaśnić w tej sprawie? Pozdrawiam - Cyborian

 • Z podziękowaniem - rzecz wyjaśniona i wyprostowana. Cyborian

blokada[edytuj kod]

Hej. Chyba dałeś pol roczku dla zmiennego IP – dość odważnie ;) (tak, wiem, nie ma się z nim co cackać, ale to jednak zmienne ip) Piastu βy język giętki… 19:54, 27 gru 2018 (CET)

 • Zablokowałem zakres na 12h – te dwie półroczne możesz chyba w tej sytuacji zdjąć. Piastu βy język giętki… 20:12, 27 gru 2018 (CET)
  • Ważniejsze od mojego zdania na temat tego czy warto zdejmować, jest to co Ty myślisz o nakładaniu/utrzymywaniu takiej blokady na zmienny IP. Są tacy, którzy nie uznają tego za słuszne, bo wolność edycji itd. Jak jeszcze skonfrontują to z tym, że prawdopodobieństwo iż ta osoba jeszcze raz dostanie któryś z tych adresów, jest niewielkie, a może je dostać ktoś inny – będą mieli uzasadnienie dla oskarżeń o nadużywanie. Nie warto. Tak czy inaczej – coś tam poskracałem, a jeśli ma być kilka miesięcy blokady, to imo powinna być na zakres (tylko wtedy jest skuteczna) i powinno powstać jej uzasadnienie (żeby można było do niego odsyłać ciekawskich – to daje poczucie, że sprawa jest poważna i tak ją traktujemy). pozdrawiam Piastu βy język giętki… 21:49, 27 gru 2018 (CET)

Gramofon[edytuj kod]

Musiałbym napisać własną stronę z wyjaśnieniami na ten temat, bo powyższe informacje pochodzą ze starych (lata 80-te) czasopism HiFi. Sam kiedyś zrobiłem obliczenia, ale to było dawno. Jak mi ktoś wyrzuci mój dodatek o geometrii ramienia gramofonowego to chyba się zdecyduje na zrobienie strony.

Jednak w internecie jest wszystko. https://www.analogplanet.com/content/uni-din-versus-l%C3%B6fgren-b-just-clarify Na początku strony rysunek objasniający.

Wolna Polska - Wolna Wiedza[edytuj kod]

Logo Wiki100lecie-02.png

Hej :) Decyzją zewnętrznego jury Twoje hasło Polska szkoła filmowa zostało uznane za drugi najlepszy artykuł konkursu Wolna Polska - Wolna Wiedza. Serdecznie gratuluję Ci imponującej wiki-pracy przy obszernym temacie, ważnym dla polskiej kinematografii. W imieniu Wikimedia Polska dziękuję Ci za udział w konkursie i za tak obszerne opracowanie tematu. Nasze biuro skontaktuje się z Tobą niebawem w sprawie odbioru nagrody. Pozdrawiam Cię serdecznie Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 12:35, 5 lut 2019 (CET)

Zdzisław Bylok[edytuj kod]

Chciałbym prosić o uzasadnienie stanowiska zajętego w zakończeniu dyskusji. W czasie jej trwania udowodniłem, że dokonania Byloka nie różnią się od dokonań innych włodarzy, wskazywanych przez rozmówców jako wzorcowe przykłady encyklopedyczności, głosów negujących wskazane przeze mnie kwestie nie było, wręcz przeciwnie - pojawiły się wskazania za pozostawieniem biogramu. Nie czuję się zatem w żaden sposób przekonany, że podjęta przez Ciebie decyzja jest słuszna. A przy okazji: mógłbym prosić o wstawienie do dyskusji albo brudnopisu gościnnego treści skasowanego po zaledwie 3 dniach hasła Nowiny Kiemańskie? Trzy dni to zbyt mało, aby na poważnie dokonać jakiejkolwiek kwerendy; w posiadanym słowniku Chojnackiego i na posiadanych Messtischblattach ww. miejscowości nie było, ale w chwili obecnej nawet nie wiem, w jakich okolicach jej szukać. 213.192.80.182 (dyskusja) 07:16, 17 lut 2019 (CET) 213.192.80.182 (dyskusja) 07:16, 17 lut 2019 (CET)

Co do Byloka - w tego typu decyzjach należy jednak brać pod uwagę głosy w dyskusji. W obecnej chwili mogę tylko stwierdzić, że niepotrzebnie odnosiłem się do kształtu hasła (istotnie je poprawiając) i przebiegu dyskusji (wykazując równorzędność znaczenia z innymi postaciami encyklopedycznymi, posiadającymi swoje hasła). Nikt argumentów podważających moją pracę nie przedstawił, a tego typu arbitralne decyzje rodzą tylko jeden skutek: powstanie przekonania, że jakiekolwiek dyskusje sensu nie mają, a praca redakcyjna jest najzwyklejszym marnowaniem czasu (a wszystko to ma dość daleko idące konsekwencje i w zakresie poziomu zaangażowania, i lojalności wobec decyzji społeczności). Z Bylokiem próbowano aż trzy razy, aż do pożądanego przez zgłaszających skutku, przy bardzo nieprzekonującym uzasadnieniu. A podobno przy braku konsensusu hasła powinny pozostawać... 213.192.80.182 (dyskusja) 10:07, 17 lut 2019 (CET)
Nieprzekonujące były argumenty za pozostawieniem, w tym, że o encyklopedyczności ma przemawiać rola w powstaniu prowincjonalnego muzeum, którego podstawą była kolekcja bosmana Erwina Pasternego (to on jest wymieniony w haśle o muzeum jako ważna postać z nim związana, o wójcie nie ma ani słowa). Oczywiście możesz odwołać się do kawiarenki, gdzie możesz uzyskać zmianę mojej decyzji. PS Czy to Ty byłeś wolontariuszem na zlocie CEE Meeting w 2017 w Warszawie? Pozdrawiam, Gdarin dyskusja 10:25, 17 lut 2019 (CET)
Zauważ, że muzeum to tylko jedna z niw działalności Byloka; skanalizowanie gminy jednak idzie na jego konto. Co do 2017 - w amtym roku w ogóle Warszawy nie widziałem... 213.192.80.182 (dyskusja) 10:41, 17 lut 2019 (CET)

Hotel Ryugyŏng[edytuj kod]

Witam!
Czy mógłbyś wyjaśnić, co rozumiesz przez Aktualnie budynek jest oświetlony? Czy to, że był oświetlony 3 lutego 2019 o 17:14? – ale tego przypis nie potwierdza (i czy codziennie będziemy informować czytelnika o każdym nocnym oświetleniu budynku?). Czy może to, że był oświetlony którejś nocy w 2018 (który to rok widać na filmiku)? – ale w takim razie dlaczego „aktualnie”, skoro od co najmniej dwóch miesięcy jest to nieaktualne? I przede wszystkim: co taka informacja wnosi dodatkowego do zdania Na oficjalnych zdjęciach Pjongjangu często pokazuje się budynek oświetlony w nocy, ale jest to tylko propagandowy fotomontaż? (Pomijam już drobiazg, że przypis jako jedyny znajduje się po kropce.)
Pozdrawiam, Wipur (dyskusja) 16:01, 25 lut 2019 (CET)

Odp:Odp:Hotel Ryugyŏng

Nie napisałem, że ją wstawiłeś. Myślałem, że moja intencja jest oczywista, ale skoro dyskusja zaczyna wyglądać tak, jakbym rozmawiał z jednodniowym redaktorem, to masz pytanie wprost: Dlaczego zatwierdziłeś tę pozbawioną sensu edycję? Wipur (dyskusja) 16:09, 25 lut 2019 (CET)

Autobusy miejskie w Warszawie[edytuj kod]

Cos się popsuło i nie przejrzał ci się rewert. 46.134.149.15 (dyskusja) 18:00, 26 lut 2019 (CET)

Blokada Fiołka44[edytuj kod]

Cześć, nie za bardzo rozumiem tej blokady [1] - mógłbyś mi ją opisać? Jacek Fink-Finowicki (dyskusja) 06:57, 27 lut 2019 (CET)

testy[edytuj kod]

Skończyłeś już może testowanie? einsbor dyskusja 07:25, 27 lut 2019 (CET)

Ukryłeś wpisy w rejestrze blokad na Ciebie nałożonych z opisen: ukrycie dawnej autoblokady, z ciekawości co będzie widać po tym zabiegu. einsbor dyskusja 08:13, 27 lut 2019 (CET)
Wikipedia:Usuwanie wersji: Ponadto w rejestrze operacji nie należy wykonywać żadnych usunięć. IMO jest sens, choć wiem, że to trochę czepiactwo z mojej strony. einsbor dyskusja 08:21, 27 lut 2019 (CET)

Przenieś do brudnopisu[edytuj kod]

Hej, tyle tylko, że funkcja, pomimo zaznaczenia jej w polu ustawień u mnie nie działa i nie mam pojęcia jak ją włączyć? Wiesz kto może wiedzieć co z tym zrobić? Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 13:50, 27 lut 2019 (CET)

 • Czy mam Ci uwierzyć że to takie proste? :)))))) Używam, zakładki przenieś w sytuacji zmiany tytułu. Nie stosowałem tego nigdy do przeniesienia do brudnopisu. Dzięki, muszę to na czymś przetestować. Pozdrawiam serdecznieTokyotown8 (dyskusja) 15:51, 27 lut 2019 (CET)

Odp:Checkuser![edytuj kod]

Odp:Checkuser!

Będę pamiętał. :) Dopiszę się także tutaj. Dzięki i pozdrawiam! ptjackyll (zostaw wiadomość) 20:43, 27 lut 2019 (CET)

 • Ad. to – oj tam, po prostu wpisałem swój nick i zapomniałem zmienić liczbę. :) Dzięki za poprawkę. Pozdrawiam, :) ptjackyll (zostaw wiadomość) 10:18, 5 mar 2019 (CET)

RE: Wikipedia:Komitet_Arbitrażowy/Archiwum_spraw#Pozostające_w_mocy_środki_orzeczone_przez_Komitet[edytuj kod]

Cześć. Skonsultowałem z wcześniejszymi sekretarzami komitetu i rzeczywiście zaktualizuję zapisy. Ja raczej byłem przekonany, że zapis źródłowy zostaje na stałe, ale najwyraźniej praktyka była inna. Dz. Jacek555 22:40, 27 lut 2019 (CET)

Kawiarenka[edytuj kod]

Proszę odwiedzić Kawiarenkę - [1] i przekonać się, że zrobiłem wszystko, by wojny edycyjnej uniknąć. Autor hasła forsował swój punkt widzenia i w opisie zmian podawał stop cenzurze. Apeluję o odrobinę powagi. Andrzej1993 (dyskusja) 14:51, 3 mar 2019 (CET)

W przypadku Brunete założyłem odpowiedni wątek w Kawiarence również - [2], założyłem też wątek w dyskusji artykułu - [3], czekając na odblokowanie artykułu. Należy nadmienić, że we wszystkich trzech przypadkach oponentem był ten sam człowiek, który kasował moje edycje (w tym uźródłowione, zwłaszcza w haśle o Brunete -[4] ) z dopiskiem stop cenzurze. W przypadku hasła o Armii Ludowej robił to z rozmysłem, doszukując się złych intencji (udowodniłem, że tak nie jest poprzez pojednawczą edycję: [5]. Mam nadzieję, że jemu również zwróciłeś uwagę. Niemniej, dziękuję za zwrócenie uwagi i odblokowanie artykułu. Postaram się lepiej wypełnić swoje obowiązki. Andrzej1993 (dyskusja) 18:27, 3 mar 2019 (CET)

Zauważyłem to po napisaniu wiadomości, również za to dziękuję. Myślałem o skierowaniu sprawy do KA, jeśli sytuacja będzie się powtarzać, to to zrobię. Ja jednak też nie jestem bez winy, gdyż prowadziłem wojnę edycyjną, co jest niedopuszczalne dla redaktora Wiki. Andrzej1993 (dyskusja) 18:33, 3 mar 2019 (CET)

Niesprawiedliwość[edytuj kod]

Hej, jestem ostatnią osobą, która chciałaby w sposób świadomy i z premedytacją zarzucić Ci lub być wobec Ciebie niesprawiedliwym....wiesz, zaznaczyłem subiektywność mojej wypowiedzi :). Mniej oceniałem....szczerze powiedziawszy, w ogóle nie oceniałem i nie odnosiłem się do meritum dyskusji (jeszcze raz zaznaczę swoją subiektywność). Miałem nadzieję, wydawało mi się i nadal mi się wydaje, iż żaden z Was nie czuje się komfortowo w tej wymianie zdań. Moja wypowiedź, miała na celu w miarę neutralne zakończenie owej dyskusji. Nie jestem pewien czy wyjaśniłem to dobrze. Na pewno jednak, nie miałem zamiaru potraktować Cię w sposób niesprawiedliwy. A już tak na marginesie...a czemu Ciebie tam nie ma? Nie jako zadającego pytania a odpowiadającego na nie :). Pozdrawiam serdecznie-- Tokyotown8 (dyskusja) 19:38, 6 mar 2019 (CET)

ad Kinga[edytuj kod]

Nie czują (przynajmniej w mojej osobie), bo brak wiedzy i źródeł. — Paelius Ϡ 22:09, 7 mar 2019 (CET)

Odp.:TzG[edytuj kod]

Miło to usłyszeć :) Staram się, aby artykuły (o serialach i programach TV) były wolne od nieencyklopedycznych edycji (głównie spod zakresów IP). Także pozdrawiam. :) Pachidensha (dyskusja) 10:12, 9 mar 2019 (CET)

"Zostawiono"[edytuj kod]

Witaj

Zastanawiam się na pewnymi komunikatami z poczekalni. Ale w postaci przykładu to przedsatwię.

Miałem teczki z dokumentacjami do różnych urządzeń np. ZX Spectrum. Doszedłem do wniosku że to co jest wewnątrz nie będzie mi już potrzebne i ich zawartość umieściłem w koszu, a do tej teczki włożyłem sprawozdanie z działalności w czymś tam. Ale na plastikowej teczce pozostał napis ZX Spektrum. Przyszedł znajomy i zobaczył napis na teczce i poprosił o nią. A on na to przecież to nie to, skasowałeś? Odpowiadam: zostawiłem to. On: Ale przecież to co innego. Ja: Ale tak się używa pojęcia zostawiłem na Wikipedii.

Obecna treść artykułu nie ma nic wspólnego z poprzednią, nie ma podstaw do użycia określenia zostawiono.

StoK (dyskusja) 13:26, 9 mar 2019 (CET)


Błędne wnioski wyciągnęłeś. Zajmować się powinieneś, ja tylko wyrażam swoją opinię. StoK (dyskusja) 15:03, 9 mar 2019 (CET)

Pokój edycyjny[edytuj kod]

Proszę to wyjaśnić --Wargo (dyskusja) 21:53, 9 mar 2019 (CET)

Dołączam się. Przemyśl to proszę. tufor (dyskusja) 22:00, 9 mar 2019 (CET)
No co Ty Gdarinie, ta drobna w sumie sprzeczka z Nedopsem tak Cię wkurzyła? Naprawdę nie warto się zbytnio przejmować pojedynczymi rzeczami, to tylko wiki. Czasami inni mają taką dziwną wizję różnych rzeczy na wiki, że dech mi zapiera, ale to nieuniknione w społeczności bez hierarchii i bez 1 opcji na cokolwiek. Robisz tu wspaniałą robotę i tylko to się liczy! "Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba" Pozdrawiam serdecznie --Piotr967 podyskutujmy 22:49, 9 mar 2019 (CET)
Bez wygłupów :/ Jeżeli to ja byłem "zapalnikiem" to naprawdę przemyśl sprawę :( Napisałeś "nie pomagasz w dbaniu o poziom Polskiej Wikipedii" – i wiadomo, że chodzi o tu i teraz; a całościowo oceniasz mój wkład (mam nadzieję :P) pozytywnie. Ja w każdym razie tak oceniam Twój ;) Pzdr! Nedops (dyskusja) 01:12, 10 mar 2019 (CET)
@Wargo, @Tufor, @Piotr967, @Nedops Odpiszę w jednym miejscu: Starałem się robić co w mej mocy, aby jako admin służyć społeczności, ale także przede wszystkim czytelnikom. Z tego powodu najsłabsze hasła (te które napotykałem przy okazji przeglądania jako redaktor) kierowałem czy to do brudnopisu czy do poczekalni, a zarazem aby nie robić nadmiernego tłoku, przenosiłem do załatwionych te zgłoszenia, gdzie już można było podjąć decyzję. Mam jednak wrażenie, że to co robiłem spotyka się z krytyką społeczności, jednego dnia otrzymałem bowiem 3 krytyczne wpisy od doświadczonych członków społeczności (obecnych lub byłych adminów): 1) że dokonuję nieregulaminowych zgłoszeń w poczekalni, 2) że dokonuję rozliczeń w poczekalni z niepoprawnym komentarzem, 3) zamiast stosować wikilove widzę problem tam gdzie go nie ma, ale nie zgadzając się z tymi uwagami szanuję jednocześnie zasadę: Jeśli jedna osoba mówi ci, że jesteś pijany, możesz to zignorować. Jeśli mówią ci to dwie osoby, możesz zacząć się niepokoić. Jeśli trzy zgłaszają zastrzeżenia, to znaczy, że pora zrzec się uprawnień. I tak właśnie zrobiłem. Gdarin dyskusja 08:59, 10 mar 2019 (CET)
A kiedy cztery (teraz już pięć) osób mówi Ci, zebyś przemyślał i najlepiej zmienił swoją decyzję, to co się dzieje? :) Twoja rezygnacja byłaby wielką stratą dla Wiki. Pozdrawiam, ptjackyll (zostaw wiadomość) 09:51, 10 mar 2019 (CET)
Gdarinie, ale ja uważam że byłoby lepiej gdybyś napisał nieco szersze uzasadnienie – a nie, że lepiej byłoby gdybyś oddał przyciski, to jednak dwie różne rzeczy i to bardzo :P Nedops (dyskusja) 09:49, 10 mar 2019 (CET)
[konflikt] ehh, wiesz, że to głupoty? Faktycznie, uzasadnienie owego zgłoszenia było nieco zdawkowe, ale dalsza dyskusja Twoja z Nedopsem była kompletnie niepotrzebna i szkoda, że z nią zabrnęliście ;/ Co do powyższego wpisu @Stoka: Zostawiono to obok Usunięto i Nie osiągnięto konsensusu jeden z trzech standardowych tekstów kończących dyskusję w Poczekalni, automatycznie wstawiany przez skrypt po kliknięciu odpowiedniego przycisku, po którym następuje, choć też nie musi, dalszy komentarz osoby kończącej. Nie wiem dlaczego Stok za użycie tego słowa na Ciebie naskoczył, nie wiem też o którą dyskusję chodzi (chyba przecież nie o to?), ale to jest nic. Jeśli Stok ma problem ze standardowymi tekstami z Poczekalni to powinien zainicjować dyskusję w Kawiarence. Ode mnie dostajesz za to rozgrzeszenie ;) A co do Wikilove, to chyba nie chodzi o komentarz Paeliusa tutaj, nie? Bo jeśli tak to szkoda gadać. Inteligentny chłop jesteś, styl wypowiedzi Paeliusa znasz i doskonale wiesz, że takim ironicznym docinkiem nie warto się przejmować, tylko dalej robić swoje. Wszyscy doceniamy tu Twoją robotę, której wykonujesz solidny kawał (znacznie większy niż niżej podpisany). Więc nie ma co się mazgaić, tylko odwołuj rezygnację z guzików i dalej jedziem ;-) A jak z powodu emocji gula trochę buzuje, to po odwołaniu rezygnacji (warunek konieczny! ;) zawsze można na jakiś wikiurlop się udać ;) Najlepszego, tufor (dyskusja) 09:52, 10 mar 2019 (CET)
 • Dopiszę się i ja, a nuż coś pomoże. Dobrze wiesz że admin musi mieć grubą skórę i być odporny na różne ukąszenia i choroby. Uważam więc że po tylu, tylu latach masz już wystarczającą odporność. Ale co tam, widzę, że teraz dopadło Cię coś trochę głębszego i sam jestem zaskoczony że reagujesz tak nerwowo i ze wszystkimi konsekwencjami tej decyzji. Powiem tak: przez te moje dwa lata adminowania miałem niejedno krótkie spięcie, nawysłuchiwałem się różnych nieprzyjemnych komentarzy, a z Nedopsem to praktycznie żyjemy w naprzeciwległych okopach, ale nie przeszkadza nam to od czasu do czasu sobie pomachać :) Potrzebujemy tu Twojej pracy, więc proszę abyś się wycofał z tej IMO zbyt pochopnej decyzji. Jckowal piszże 11:04, 10 mar 2019 (CET)
 • @Ptjackyll, @Nedops, @Tufor, @Jckowal Skoro nalegacie: [2] Gdarin dyskusja 11:13, 10 mar 2019 (CET)

Prośba[edytuj kod]

Możeż przywrócić artykuł Wikipedysta:Brudnopis gościnny/Grizzy i Lemingi? PROSZĘ! -- 2A02:8070:87BE:5500:CCA2:5134:1364:F630 (dyskusja) 14:21, 10 mar 2019 (CET)

Radzisz zablokowanemu[edytuj kod]

Ta porada nic nie da, on jest zablokowany.

Jerzyjan1 się obraził.[edytuj kod]

Dyskusja:Bajdyty Usuniesz ten bełkot? Sam o to prosił na swojej stronie użytkownika. BasileusAutokratorPL (dyskusja) 21:57, 16 mar 2019 (CET)

Hanna Rudzka-Cybis[edytuj kod]

Słusznie to zauważyłeś. Teraz sprawdziłem raz jeszcze to źródło i tam jest jasno napisane, że w listopadzie 1978 spadkobiercy przekazali dzieła Cybisa i Cybisowej. Przypuszczam, że autor (Franciszek Oberc) popełnił tutaj nieścisłość. W takim razie przeredaguję to ujmując tekstowi info o spadkobiercach, a zostawiając fakt przekazania dzieł do muzeum. Lowdown (dyskusja) 20:19, 18 mar 2019 (CET)

Kocina[edytuj kod]

Gdarinie, jestem b. zawiedziony tak skromną reakcją. Spodziewałbym się, że w obronie wieloletniego, zasłużonego [3] redaktora, Stowarzyszenie jeśli już nie wprowadzi blackoutu wraz z likwidacją biogramów wszystkich sędziów Sądu Najwyższego, to chociaż w tym sosie chrzanowym dołączy do kociny piłkę do metalu i ze 15 m linki z węzłami oraz kotwiczką :) --Piotr967 podyskutujmy 11:05, 19 mar 2019 (CET)

Odp:Jaksze[edytuj kod]

Odp:Jaksze

Dziękuję za uwagę. Już uruchomiłem skrypt.

KA, AL[edytuj kod]

A co to znaczy obaj nie chcecie - [0]? Gdzie ja takie stanowisko wyraziłem? Rozumiem, że za tę edycję - [1] jej autora też ukarałeś tygodniową blokadą i odebraniem statusu za wszczynanie wojen edycyjnych? A może tego autora - [2]? A może tego - [3]?

A nie, oczywiście, że nie, bo tam nie było w konflikcie Twojego kolegi administratora, tylko ja. Pozostaje tylko pytanie, po co zamieszczałeś mi tę wiadomość - [4], skoro i tak koniec końców nałożyłeś na mnie blokadę i odebrałeś moje uprawnienia? Dowodzi to li tylko twojej złej woli, a nie chęci porozumienia.

Nie musisz odpowiadać, nie interesuje mnie Twoje zdanie. Andrzej1993 (dyskusja) 01:41, 20 mar 2019 (CET)

Odp:21 marca[edytuj kod]

Odp:21 marca

To chyba masz jakiś lokalny problem. U mnie wejście na wersję niemieckojęzyczną (z losowego artykułu) przekierowuje do strony informacyjnej o zaciemnieniu. Kenraiz (dyskusja) 09:57, 21 mar 2019 (CET)

Życzenia[edytuj kod]

Dzięki, aż mnie zmobilizowałeś, by to jakoś uczcić, tak chociaż ze 30 edycji na 30 urodziny :-). Pozdrawiam, --Hektor Absurdus (dyskusja) 12:38, 21 mar 2019 (CET)

PUA[edytuj kod]

Cześć, Promotorze. Może być coś dał w ogłoszeniach w sprawie Wikipedia:Przyznawanie uprawnień/Wargo/2? :-) Jacek555 20:56, 22 mar 2019 (CET)

Obietnica[edytuj kod]

Wikipedysta:Brudnopis gościnny/Grizzy i Lemingi

Proszę odtworzyć artykuł. OBIECUJĘ że poprawie błędy. 2A02:8070:87BE:5500:542E:87DC:3832:141D (dyskusja) 09:18, 23 mar 2019 (CET)


ODP | Azja
Forum Młodzieżowe Forum Młodzieżowe | gry dla dziewczyn gry dla dziewczyn | zobacz darmowe forum dla ciebie | Po odszkodowania powypadkowe w uk zgłoś się do doświadczonej i profesjonalnej polskiej firmy. | Monety dla Numizmatyka monety sklep numizmatyczny