Giro d’Italia 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
kolarstwo szosowe Giro d’Italia 2019
2018 2020
Ilustracja
Trofeo Senza Fine - puchar za 1. miejsce w klasyfikacji generalnej
Data 11 maja – 2 czerwca 2019
Etapów 21
Dystans 3518,5 km
Zgłoszenia 176 kolarzy
Oficjalna strona WWW

Giro d’Italia 2019 – 102. edycja wyścigu kolarskiego Giro d’Italia, odbywająca się w dniach 11 maja – 2 czerwca 2019 roku. Liczy 21 etapów o łącznym dystansie 3518,5 km. Wyścig jest częścią UCI World Tour 2019.

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Drużyny[edytuj | edytuj kod]

W wyścigu biorą udział 22 ekipy: osiemnaście drużyn należących do UCI WorldTeams i cztery zespoły zaproszone przez organizatorów z tzw. "dziką kartą" należących do UCI Professional Continental Teams.

WorldTeams (18)
  1. FRA AG2R La Mondiale
  2. KAZ Astana Pro Team
  3. BRN Bahrain-Merida
  4. GER Bora-Hansgrohe
  5. POL CCC Team
  6. RSA Dimension Data
  7. USA EF Education First Pro Cycling Team
  8. FRA Groupama-FDJ
  9. NED Jumbo-Visma
  10. BEL Lotto Soudal
  11. AUS Mitchelton-Scott
  12. ESP Movistar Team
  13. BEL Deceuninck-Quick Step
  14. SUI Katusha-Alpecin
  15. GBR Team Ineos
  16. GER Team Sunweb
  17. USA Trek-Segafredo
  18. UAE UAE Team Emirates
Professional continental teams (4)
  1. ITA Androni Giocattoli-Sidermec
  2. ITA Bardiani CSF
  3. ISR Israel Cycling Academy
  4. ITA Nippo Vini Fantini Faizanè
Wikidata-logo S.svg

Lista startowa[edytuj | edytuj kod]

Na starcie wyścigu stanęło 176 kolarzy, w tym 4 Polaków: Rafał Majka, Paweł Poljański (Bora-Hansgrohe), Kamil Gradek i Łukasz Owsian (CCC Team).

Wikidata-logo S.svgLista startowa
Movistar
MOV
NumerKolarzMiejsce
1ESP Mikel Landa
2CRC Andrey Amador
3ECU Richard Carapaz
4ESP Héctor Carretero
5ESP Lluís Mas
6ESP Antonio Pedrero
7ESP José Joaquín Rojas
8GER Jasha Sütterlin
AG2R La Mondiale
ALM
NumerKolarzMiejsce
11FRA Tony Gallopin
12FRA François Bidard
13GER Nico Denz
14FRA Hubert Dupont
15LUX Ben Gastauer
16FRA Nans Peters
17USA Larry Warbasse
18FRA Alexis Vuillermoz
Androni Giocattoli-Sidermec
ANS
NumerKolarzMiejsce
21ITA Francesco Gavazzi
22ITA Manuel Belletti
23ITA Mattia Cattaneo
24COL Miguel Flórez López
25ITA Marco Frapporti
26ITA Fausto Masnada
27ITA Matteo Montaguti
28ITA Andrea Vendrame
Astana
AST
NumerKolarzMiejsce
31COL Miguel Ángel López
32ESP Pello Bilbao
33ITA Manuele Boaro
34ITA Dario Cataldo
35CZE Jan Hirt
36ESP Ion Izagirre
37ITA Davide Villella
38KAZ Andriej Zejc
Bahrain-Merida
TBM
NumerKolarzMiejsce
41ITA Vincenzo Nibali
42ITA Valerio Agnoli
43SLO Grega Bole
44ITA Damiano Caruso
45ITA Andrea Garosio
46SLO Kristjan KorenNP-5
47ITA Antonio Nibali
48ITA Domenico Pozzovivo
Bardiani CSF
BRD
NumerKolarzMiejsce
51ITA Enrico Barbin
52ITA Giovanni Carboni
53ITA Luca Covili
54ITA Mirco Maestri
55ITA Umberto OrsiniNP-9
56ITA Lorenzo Rota
57ITA Manuel Senni
58ITA Paolo Simion
Bora-Hansgrohe
BOH
NumerKolarzMiejsce
61POL Rafał Majka
62GER Pascal Ackermann German National Road Race Championships
63ITA Cesare Benedetti
64ITA Davide Formolo
65AUS Jay McCarthy
66POL Paweł Poljański
67GER Michael Schwarzmann
68GER Rüdiger Selig
CCC
CPT
NumerKolarzMiejsce
71POR Amaro Antunes
72CZE Josef Černý
73ESP Víctor de la Parte
74POL Kamil Gradek
75ITA Jakub MareczkoHD-12
76POL Łukasz Owsian
77NED Laurens ten DamDNF-6
78ESP Francisco Ventoso
Deceuninck-Quick Step
DQT
NumerKolarzMiejsce
81ITA Elia Viviani Italian National Road Race ChampionshipsNP-12
82ITA Eros Capecchi
83DEN Mikkel Frølich Honoré
84LUX Bob Jungels Luxembourgish National Road Race Championships(start wspólny)
85GBR James KnoxNP-13
86ITA Fabio Sabatini
87FRA Florian Sénéchal
88BEL Pieter Serry
EF Education First Pro Cycling
EF1
NumerKolarzMiejsce
91ITA Sacha ModoloDNF-7
92USA Sean Bennett
93DEN Matti BreschelDNF-4
94USA Nathan Brown
95ECU Jonathan Caicedo
96GBR Hugh Carthy
97USA Joe Dombrowski
98EST Tanel Kangert
Groupama-FDJ
GFC
NumerKolarzMiejsce
101FRA Arnaud Démare
102ITA Jacopo Guarnieri
103LTU Ignatas KonovalovasDNF-13
104FRA Olivier Le Gac
105SWE Tobias Ludvigsson
106FRA Valentin Madouas
107AUS Miles Scotson
109NED Ramon Sinkeldam
Israel Cycling Academy
ICA
NumerKolarzMiejsce
111ITA Davide Cimolai
112SWE Awet Ghebremedhn
113CAN Guillaume Boivin
114IRL Conor Dunne
115LAT Krists Neilands
116ESP Rubén Plaza
117ISR Guy Niv
118ITA Kristian Sbaragli
Lotto-Soudal
LTS
NumerKolarzMiejsce
121AUS Caleb EwanNP-12
122BEL Victor Campenaerts
123BEL Jasper De Buyst
124BEL Thomas De Gendt
125AUS Adam Hansen
126GER Roger KlugeNP-13
127BEL Jelle VanendertDNF-5
128BEL Tosh Van der Sande
Mitchelton-Scott
MTS
NumerKolarzMiejsce
131GBR Simon Yates
132NZL Jack Bauer
133USA Brent Bookwalter
134COL Esteban Chaves
135AUS Luke Durbridge
136AUS Lucas Hamilton
137DEN Christopher Juul-Jensen
138ESP Mikel Nieve
Nippo-Vini Fantini-Faizanè
NIP
NumerKolarzMiejsce
141ITA Marco Canola
142ITA Damiano Cima
143ITA Nicola Bagioli
144ESP Juan José Lobato
145ITA Giovanni LonardiDNF-13
146JPN Hiroki NishimuraHD-1
147JPN Sho Hatsuyama
148ITA Ivan Santaromita
Dimension Data
TDD
NumerKolarzMiejsce
151AUS Ben O'Connor
152GBR Scott Davies
153ITA Enrico Gasparotto
154ERI Amanuel Gebrezgabihier
155RSA Ryan Gibbons
156ITA Giacomo NizzoloNP-13
157AUS Mark RenshawDNF-13
158SUI Danilo Wyss
Ineos
INS
NumerKolarzMiejsce
161RUS Pavel Sivakov
162IRL Edward Dunbar
163GBR Tao Geoghegan HartDNF-13
164COL Sebastián Henao
165GER Christian Knees
166ECU Jhonatan Narvaez
167ITA Salvatore Puccio
168COL Iván Sosa
Jumbo-Visma
TJV
NumerKolarzMiejsce
171SLO Primož Roglič
172NED Koen Bouwman
173BEL Laurens De PlusDNF-7
174USA Sepp Kuss
175NED Tom Leezer
176GER Paul Martens
177NED Antwan Tolhoek
178NED Jos van Emden
Katusha-Alpecin
TKA
NumerKolarzMiejsce
181RUS Ilnur Zakarin
182ITA Enrico Battaglin
183BEL Jenthe Biermans
184AUT Marco Haller
185SUI Reto Hollenstein
186RUS Viacheslav Kuznetsov
187ESP Daniel NavarroDNF-4
188RUS Dmitry Strakhov
Sunweb
SUN
NumerKolarzMiejsce
191NED Tom DumoulinDNF-5
192BEL Jan Bakelants
193USA Chad Haga
194AUS Chris Hamilton
195AUS Jai Hindley
196NED Sam Oomen
197AUS Robert PowerDNF-6
198BEL Louis VervaekeDNF-13
Trek-Segafredo
TFS
NumerKolarzMiejsce
201NED Bauke Mollema
202ITA Gianluca Brambilla
203ITA Giulio Ciccone
204AUS William Clarke
205ITA Nicola Conci
206AUT Michael Gogl
207ESP Markel Irizar
208ITA Matteo MoschettiNP-11
UAE Emirates
UAD
NumerKolarzMiejsce
211COL Fernando GaviriaDNF-7
212SUI Tom Bohli
213ITA Simone Consonni
214ITA Valerio Conti
215ITA Marco Marcato
216COL Juan Sebastián MolanoNP-4
217SLO Jan Polanc
218ITA Diego Ulissi

Legenda: DNF - nie ukończył etapu, HD - przekroczył limit czasu, NP - nie wystartował do etapu, DQ - zdyskwalifikowany. Numer przy skrócie oznacza etap, na którym kolarz opuścił wyścig.

Etapy[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgEtapDataStart – MetatypeDystans (km)Zwycięzca etapuLider
1 11 majBolonia – Sanctuary of the Madonna di San Luca
jazda indywidualna na czas
8SLO Primož RogličSLO Primož Roglič
2 12 majBoloniaFucecchio
Hillystage.svg
205GER Pascal AckermannSLO Primož Roglič
3 13 majVinciOrbetello
płaski
220COL Fernando GaviriaSLO Primož Roglič
4 14 majOrbetelloFrascati
płaski
235ECU Richard CarapazSLO Primož Roglič
5 15 majFrascatiTerracina
płaski
140GER Pascal AckermannSLO Primož Roglič
6 16 majCassinoSan Giovanni Rotondo
Hillystage.svg
238ITA Fausto MasnadaITA Valerio Conti
7 17 majVastoL’Aquila
Hillystage.svg
185ESP Pello BilbaoITA Valerio Conti
8 18 majTortoretoPesaro
Hillystage.svg
239AUS Caleb EwanITA Valerio Conti
9 19 majRiccioneSMR San Marino
jazda indywidualna na czas
34,8SLO Primož RogličITA Valerio Conti
10 21 majRawennaModena
płaski
145FRA Arnaud DémareITA Valerio Conti
11 22 majCarpiNovi Ligure
płaski
221AUS Caleb EwanITA Valerio Conti
12 23 majCuneoPinerolo
pagórkowaty
158ITA Cesare BenedettiSLO Jan Polanc
13 24 majPineroloCeresole Reale
górski
196RUS Ilnur ZakarinSLO Jan Polanc
14 25 majSaint-VincentCourmayeur
górski
131
15 26 majIvreaComo
pagórkowaty
232
16 28 majLoverePonte di Legno
górski
226
17 29 majCommezzaduraRasen-Antholz
pagórkowaty
181
18 30 majOlangSanta Maria di Sala
płaski
222
19 31 majTrevisoSan Martino di Castrozza
pagórkowaty
151
20 1 czeFeltre – Croce d'Aune
górski
194
21 2 czeWeronaWerona
jazda indywidualna na czas
17

Wyniki etapów[edytuj | edytuj kod]

Etap 1[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzKrajDrużynaCzas
1. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma12' 54"
2. Simon Yates GBR Wielka BrytaniaMitchelton-Scott+ 19"
3. Vincenzo Nibali ITA WłochyBahrain-Merida+ 23"
4. Miguel Ángel López COL KolumbiaAstana+ 28"
5. Tom Dumoulin NED HolandiaSunweb+ 28"
6. Rafał Majka POL PolskaBora-Hansgrohe+ 33"
7. Tao Geoghegan Hart GBR Wielka BrytaniaIneos+ 35"
8. Laurens De Plus BEL BelgiaJumbo-Visma+ 35"
9. Bauke Mollema NED HolandiaTrek-Segafredo+ 39"
10. Damiano Caruso ITA WłochyBahrain-Merida+ 40"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzKrajDrużynaCzas
1. Primož Roglič pink jersey, general classificationpurple jersey, points classificationSLO SłoweniaJumbo-Visma12' 54"
2. Simon Yates GBR Wielka BrytaniaMitchelton-Scott+ 19"
3. Vincenzo Nibali ITA WłochyBahrain-Merida+ 23"
4. Miguel Ángel López white jersey, young rider classificationCOL KolumbiaAstana+ 28"
5. Tom Dumoulin NED HolandiaSunweb+ 28"
6. Rafał Majka POL PolskaBora-Hansgrohe+ 33"
7. Tao Geoghegan Hart GBR Wielka BrytaniaIneos+ 35"
8. Laurens De Plus BEL BelgiaJumbo-Visma+ 35"
9. Bauke Mollema NED HolandiaTrek-Segafredo+ 39"
10. Damiano Caruso ITA WłochyBahrain-Merida+ 40"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 2[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzKrajDrużynaCzas
1. Pascal Ackermann GER NiemcyBora-Hansgrohe4h 44' 43"
2. Elia Viviani ITA WłochyDeceuninck-Quick Step+ 0"
3. Caleb Ewan AUS AustraliaLotto-Soudal+ 0"
4. Fernando Gaviria COL KolumbiaUAE Emirates+ 0"
5. Arnaud Démare FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 0"
6. Davide Cimolai ITA WłochyIsrael Cycling Academy+ 0"
7. Viacheslav Kuznetsov RUS RosjaKatusha-Alpecin+ 0"
8. Jasper De Buyst BEL BelgiaLotto-Soudal+ 0"
9. Kristian Sbaragli ITA WłochyIsrael Cycling Academy+ 0"
10. Rüdiger Selig GER NiemcyBora-Hansgrohe+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzKrajDrużynaCzas
1. Primož Roglič pink jersey, general classificationSLO SłoweniaJumbo-Visma4h 57' 42"
2. Simon Yates GBR Wielka BrytaniaMitchelton-Scott+ 19"
3. Vincenzo Nibali ITA WłochyBahrain-Merida+ 23"
4. Miguel Ángel López white jersey, young rider classificationCOL KolumbiaAstana+ 28"
5. Tom Dumoulin NED HolandiaSunweb+ 28"
6. Rafał Majka POL PolskaBora-Hansgrohe+ 33"
7. Tao Geoghegan Hart GBR Wielka BrytaniaIneos+ 35"
8. Bauke Mollema NED HolandiaTrek-Segafredo+ 39"
9. Damiano Caruso ITA WłochyBahrain-Merida+ 40"
10. Pello Bilbao ESP HiszpaniaAstana+ 42"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 3[edytuj | edytuj kod]

Metę trzeciego etapu jako pierwszy przekroczył Elia Viviani, ale decyzją sędziów został przesunięty na koniec grupy za nieprzepisowy finisz.

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzKrajDrużynaCzas
1. Fernando Gaviria COL KolumbiaUAE Emirates5h 23' 19"
2. Arnaud Démare FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 0"
3. Pascal Ackermann purple jersey, points classificationGER NiemcyBora-Hansgrohe+ 0"
4. Matteo Moschetti ITA WłochyTrek-Segafredo+ 0"
5. Giacomo Nizzolo ITA WłochyDimension Data+ 0"
6. Jakub Mareczko ITA WłochyCCC+ 0"
7. Davide Cimolai ITA WłochyIsrael Cycling Academy+ 0"
8. Manuel Belletti ITA WłochyAndroni Giocattoli-Sidermec+ 0"
9. Christian Knees GER NiemcyIneos+ 0"
10. Sacha Modolo ITA WłochyEF Education First Pro Cycling+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzKrajDrużynaCzas
1. Primož Roglič pink jersey, general classificationSLO SłoweniaJumbo-Visma10h 21' 01"
2. Simon Yates GBR Wielka BrytaniaMitchelton-Scott+ 19"
3. Vincenzo Nibali ITA WłochyBahrain-Merida+ 23"
4. Miguel Ángel López white jersey, young rider classificationCOL KolumbiaAstana+ 28"
5. Tom Dumoulin NED HolandiaSunweb+ 28"
6. Rafał Majka POL PolskaBora-Hansgrohe+ 33"
7. Bauke Mollema NED HolandiaTrek-Segafredo+ 39"
8. Damiano Caruso ITA WłochyBahrain-Merida+ 40"
9. Pello Bilbao ESP HiszpaniaAstana+ 42"
10. Víctor de la Parte ESP HiszpaniaCCC+ 45"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 4[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzKrajDrużynaCzas
1. Richard Carapaz ECU EkwadorMovistar5h 58' 17"
2. Caleb Ewan AUS AustraliaLotto-Soudal+ 0"
3. Diego Ulissi ITA WłochyUAE Emirates+ 0"
4. Pascal Ackermann GER NiemcyBora-Hansgrohe+ 2"
5. Florian Sénéchal FRA FrancjaDeceuninck-Quick Step+ 2"
6. Primož Roglič pink jersey, general classificationSLO SłoweniaJumbo-Visma+ 2"
7. Valerio Conti ITA WłochyUAE Emirates+ 14"
8. Miguel Ángel López white jersey, young rider classificationCOL KolumbiaAstana+ 18"
9. Arnaud Démare FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 18"
10. Simon Yates GBR Wielka BrytaniaMitchelton-Scott+ 18"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzKrajDrużynaCzas
1. Primož Roglič pink jersey, general classificationSLO SłoweniaJumbo-Visma16h 19' 20"
2. Simon Yates GBR Wielka BrytaniaMitchelton-Scott+ 35"
3. Vincenzo Nibali ITA WłochyBahrain-Merida+ 39"
4. Miguel Ángel López white jersey, young rider classificationCOL KolumbiaAstana+ 44"
5. Diego Ulissi ITA WłochyUAE Emirates+ 44"
6. Rafał Majka POL PolskaBora-Hansgrohe+ 49"
7. Bauke Mollema NED HolandiaTrek-Segafredo+ 55"
8. Damiano Caruso ITA WłochyBahrain-Merida+ 56"
9. Bob Jungels LUX LuksemburgDeceuninck-Quick Step+ 1' 02"
10. Davide Formolo ITA WłochyBora-Hansgrohe+ 1' 06"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 5[edytuj | edytuj kod]

Z powodu złych warunków pogodowych organizatorzy zdecydowali o neutralizacji ostatnich 9 km.

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzKrajDrużynaCzas
1. Pascal Ackermann purple jersey, points classificationGER NiemcyBora-Hansgrohe3h 15' 44"
2. Fernando Gaviria COL KolumbiaUAE Emirates+ 0"
3. Arnaud Démare FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 0"
4. Caleb Ewan AUS AustraliaLotto-Soudal+ 0"
5. Matteo Moschetti ITA WłochyTrek-Segafredo+ 0"
6. Ryan Gibbons RSA Południowa AfrykaDimension Data+ 0"
7. Paolo Simion ITA WłochyBardiani CSF+ 0"
8. Jenthe Biermans BEL BelgiaKatusha-Alpecin+ 0"
9. Giovanni Lonardi ITA WłochyNippo-Vini Fantini-Faizanè+ 0"
10. Manuel Belletti ITA WłochyAndroni Giocattoli-Sidermec+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzKrajDrużynaCzas
1. Primož Roglič pink jersey, general classificationSLO SłoweniaJumbo-Visma19h 35' 04"
2. Simon Yates GBR Wielka BrytaniaMitchelton-Scott+ 35"
3. Vincenzo Nibali ITA WłochyBahrain-Merida+ 39"
4. Miguel Ángel López white jersey, young rider classificationCOL KolumbiaAstana+ 44"
5. Diego Ulissi ITA WłochyUAE Emirates+ 44"
6. Rafał Majka POL PolskaBora-Hansgrohe+ 49"
7. Bauke Mollema NED HolandiaTrek-Segafredo+ 55"
8. Damiano Caruso ITA WłochyBahrain-Merida+ 56"
9. Bob Jungels LUX LuksemburgDeceuninck-Quick Step+ 1' 02"
10. Davide Formolo ITA WłochyBora-Hansgrohe+ 1' 06"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 6[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzKrajDrużynaCzas
1. Fausto Masnada ITA WłochyAndroni Giocattoli-Sidermec5h 45' 01"
2. Valerio Conti ITA WłochyUAE Emirates+ 5"
3. José Joaquín Rojas ESP HiszpaniaMovistar+ 38"
4. Rubén Plaza ESP HiszpaniaIsrael Cycling Academy+ 38"
5. Giovanni Carboni ITA WłochyBardiani CSF+ 43"
6. Pieter Serry BEL BelgiaDeceuninck-Quick Step+ 54"
7. Valentin Madouas FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 54"
8. Nans Peters FRA FrancjaAG2R La Mondiale+ 57"
9. Andrey Amador CRC KostarykaMovistar+ 57"
10. Amaro Antunes POR PortugaliaCCC+ 57"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzKrajDrużynaCzas
1. Valerio Conti pink jersey, general classificationITA WłochyUAE Emirates25h 22' 00"
2. Giovanni Carboni white jersey, young rider classificationITA WłochyBardiani CSF+ 1' 41"
3. Nans Peters FRA FrancjaAG2R La Mondiale+ 2' 09"
4. José Joaquín Rojas ESP HiszpaniaMovistar+ 2' 12"
5. Valentin Madouas FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 2' 19"
6. Amaro Antunes POR PortugaliaCCC+ 2' 45"
7. Fausto Masnada ITA WłochyAndroni Giocattoli-Sidermec+ 3' 14"
8. Pieter Serry BEL BelgiaDeceuninck-Quick Step+ 3' 25"
9. Andrey Amador CRC KostarykaMovistar+ 3' 27"
10. Sam Oomen NED HolandiaSunweb+ 4' 57"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 7[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzKrajDrużynaCzas
1. Pello Bilbao ESP HiszpaniaAstana4h 06' 27"
2. Tony Gallopin FRA FrancjaAG2R La Mondiale+ 5"
3. Davide Formolo ITA WłochyBora-Hansgrohe+ 5"
4. Lucas Hamilton AUS AustraliaMitchelton-Scott+ 9"
5. Mattia Cattaneo ITA WłochyAndroni Giocattoli-Sidermec+ 9"
6. José Joaquín Rojas ESP HiszpaniaMovistar+ 30"
7. Sebastián Henao COL KolumbiaIneos+ 48"
8. Antonio Pedrero ESP HiszpaniaMovistar+ 1' 01"
9. Valentin Madouas FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 1' 07"
10. Andrea Vendrame ITA WłochyAndroni Giocattoli-Sidermec+ 1' 07"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzKrajDrużynaCzas
1. Valerio Conti pink jersey, general classificationITA WłochyUAE Emirates29h 29' 34"
2. José Joaquín Rojas ESP HiszpaniaMovistar+ 1' 32"
3. Giovanni Carboni white jersey, young rider classificationITA WłochyBardiani CSF+ 1' 41"
4. Nans Peters FRA FrancjaAG2R La Mondiale+ 2' 09"
5. Valentin Madouas FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 2' 17"
6. Amaro Antunes POR PortugaliaCCC+ 2' 45"
7. Fausto Masnada ITA WłochyAndroni Giocattoli-Sidermec+ 3' 14"
8. Pieter Serry BEL BelgiaDeceuninck-Quick Step+ 3' 25"
9. Andrey Amador CRC KostarykaMovistar+ 3' 27"
10. Sam Oomen NED HolandiaSunweb+ 4' 57"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 8[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzKrajDrużynaCzas
1. Caleb Ewan AUS AustraliaLotto-Soudal5h 43' 32"
2. Elia Viviani ITA WłochyDeceuninck-Quick Step+ 0"
3. Pascal Ackermann purple jersey, points classificationGER NiemcyBora-Hansgrohe+ 0"
4. Fabio Sabatini ITA WłochyDeceuninck-Quick Step+ 0"
5. Manuel Belletti ITA WłochyAndroni Giocattoli-Sidermec+ 0"
6. Arnaud Démare FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 0"
7. Davide Cimolai ITA WłochyIsrael Cycling Academy+ 0"
8. Marco Canola ITA WłochyNippo-Vini Fantini-Faizanè+ 0"
9. Giacomo Nizzolo ITA WłochyDimension Data+ 0"
10. Rüdiger Selig GER NiemcyBora-Hansgrohe+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzKrajDrużynaCzas
1. Valerio Conti pink jersey, general classificationITA WłochyUAE Emirates35h 13' 06"
2. José Joaquín Rojas ESP HiszpaniaMovistar+ 1' 32"
3. Giovanni Carboni white jersey, young rider classificationITA WłochyBardiani CSF+ 1' 41"
4. Nans Peters FRA FrancjaAG2R La Mondiale+ 2' 09"
5. Valentin Madouas FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 2' 17"
6. Amaro Antunes POR PortugaliaCCC+ 2' 45"
7. Fausto Masnada ITA WłochyAndroni Giocattoli-Sidermec+ 3' 14"
8. Pieter Serry BEL BelgiaDeceuninck-Quick Step+ 3' 25"
9. Andrey Amador CRC KostarykaMovistar+ 3' 27"
10. Sam Oomen NED HolandiaSunweb+ 4' 57"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 9[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzKrajDrużynaCzas
1. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma51' 52"
2. Victor Campenaerts BEL BelgiaLotto-Soudal+ 11"
3. Bauke Mollema NED HolandiaTrek-Segafredo+ 1' 00"
4. Vincenzo Nibali ITA WłochyBahrain-Merida+ 1' 05"
5. Tanel Kangert EST EstoniaEF Education First Pro Cycling+ 1' 10"
6. Chad Haga USA Stany ZjednoczoneSunweb+ 1' 14"
7. Bob Jungels LUX LuksemburgDeceuninck-Quick Step+ 1' 16"
8. Hugh Carthy GBR Wielka BrytaniaEF Education First Pro Cycling+ 1' 30"
9. Pello Bilbao ESP HiszpaniaAstana+ 1' 43"
10. Mattia Cattaneo ITA WłochyAndroni Giocattoli-Sidermec+ 1' 52"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzKrajDrużynaCzas
1. Valerio Conti pink jersey, general classificationITA WłochyUAE Emirates6h 08' 32"
2. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 1' 50"
3. Nans Peters white jersey, young rider classificationFRA FrancjaAG2R La Mondiale+ 2' 21"
4. José Joaquín Rojas ESP HiszpaniaMovistar+ 2' 33"
5. Fausto Masnada ITA WłochyAndroni Giocattoli-Sidermec+ 2' 36"
6. Andrey Amador CRC KostarykaMovistar+ 2' 39"
7. Amaro Antunes POR PortugaliaCCC+ 3' 05"
8. Valentin Madouas FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 3' 27"
9. Giovanni Carboni ITA WłochyBardiani CSF+ 3' 30"
10. Pello Bilbao ESP HiszpaniaAstana+ 3' 32"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 10[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzKrajDrużynaCzas
1. Arnaud Démare FRA FrancjaGroupama-FDJ3h 36' 07"
2. Elia Viviani ITA WłochyDeceuninck-Quick Step+ 0"
3. Rüdiger Selig GER NiemcyBora-Hansgrohe+ 0"
4. Caleb Ewan AUS AustraliaLotto-Soudal+ 0"
5. Giacomo Nizzolo ITA WłochyDimension Data+ 0"
6. Davide Cimolai ITA WłochyIsrael Cycling Academy+ 0"
7. Manuel Belletti ITA WłochyAndroni Giocattoli-Sidermec+ 0"
8. Giovanni Lonardi ITA WłochyNippo-Vini Fantini-Faizanè+ 0"
9. Jasper De Buyst BEL BelgiaLotto-Soudal+ 0"
10. Jacopo Guarnieri ITA WłochyGroupama-FDJ+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzKrajDrużynaCzas
1. Valerio Conti pink jersey, general classificationITA WłochyUAE Emirates39h 44' 39"
2. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 1' 50"
3. Nans Peters white jersey, young rider classificationFRA FrancjaAG2R La Mondiale+ 2' 21"
4. José Joaquín Rojas ESP HiszpaniaMovistar+ 2' 33"
5. Fausto Masnada ITA WłochyAndroni Giocattoli-Sidermec+ 2' 36"
6. Andrey Amador CRC KostarykaMovistar+ 2' 39"
7. Amaro Antunes POR PortugaliaCCC+ 3' 05"
8. Valentin Madouas FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 3' 27"
9. Giovanni Carboni ITA WłochyBardiani CSF+ 3' 30"
10. Pello Bilbao ESP HiszpaniaAstana+ 3' 32"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 11[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzKrajDrużynaCzas
1. Caleb Ewan AUS AustraliaLotto-Soudal5h 17' 26"
2. Arnaud Démare FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 0"
3. Pascal Ackermann GER NiemcyBora-Hansgrohe+ 0"
4. Elia Viviani ITA WłochyDeceuninck-Quick Step+ 0"
5. Davide Cimolai ITA WłochyIsrael Cycling Academy+ 0"
6. Simone Consonni ITA WłochyUAE Emirates+ 0"
7. Ryan Gibbons RSA Południowa AfrykaDimension Data+ 0"
8. Giacomo Nizzolo ITA WłochyDimension Data+ 0"
9. Jakub Mareczko ITA WłochyCCC+ 0"
10. Sean Bennett USA Stany ZjednoczoneEF Education First Pro Cycling+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzKrajDrużynaCzas
1. Valerio Conti pink jersey, general classificationITA WłochyUAE Emirates45h 02' 05"
2. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 1' 50"
3. Nans Peters white jersey, young rider classificationFRA FrancjaAG2R La Mondiale+ 2' 21"
4. José Joaquín Rojas ESP HiszpaniaMovistar+ 2' 33"
5. Fausto Masnada ITA WłochyAndroni Giocattoli-Sidermec+ 2' 36"
6. Andrey Amador CRC KostarykaMovistar+ 2' 39"
7. Amaro Antunes POR PortugaliaCCC+ 3' 05"
8. Valentin Madouas FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 3' 27"
9. Giovanni Carboni ITA WłochyBardiani CSF+ 3' 30"
10. Pello Bilbao ESP HiszpaniaAstana+ 3' 32"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 12[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzKrajDrużynaCzas
1. Cesare Benedetti ITA WłochyBora-Hansgrohe3h 41' 49"
2. Damiano Caruso ITA WłochyBahrain-Merida+ 0"
3. Edward Dunbar IRL IrlandiaIneos+ 0"
4. Gianluca Brambilla ITA WłochyTrek-Segafredo+ 2"
5. Eros Capecchi ITA WłochyDeceuninck-Quick Step+ 6"
6. Jan Polanc SLO SłoweniaUAE Emirates+ 25"
7. Matteo Montaguti ITA WłochyAndroni Giocattoli-Sidermec+ 34"
8. Thomas De Gendt BEL BelgiaLotto-Soudal+ 2' 36"
9. Francesco Gavazzi ITA WłochyAndroni Giocattoli-Sidermec+ 2' 36"
10. Manuel Senni ITA WłochyBardiani CSF+ 2' 38"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzKrajDrużynaCzas
1. Jan Polanc pink jersey, general classificationSLO SłoweniaUAE Emirates48h 49' 40"
2. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 4' 07"
3. Valerio Conti ITA WłochyUAE Emirates+ 4' 51"
4. Eros Capecchi ITA WłochyDeceuninck-Quick Step+ 5' 02"
5. Vincenzo Nibali ITA WłochyBahrain-Merida+ 5' 51"
6. Bauke Mollema NED HolandiaTrek-Segafredo+ 6' 02"
7. Rafał Majka POL PolskaBora-Hansgrohe+ 7' 00"
8. Richard Carapaz ECU EkwadorMovistar+ 7' 23"
9. Andrey Amador CRC KostarykaMovistar+ 7' 30"
10. Hugh Carthy white jersey, young rider classificationGBR Wielka BrytaniaEF Education First Pro Cycling+ 7' 33"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 13[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzKrajDrużynaCzas
1. Ilnur Zakarin RUS RosjaKatusha-Alpecin5h 34' 40"
2. Mikel Nieve ESP HiszpaniaMitchelton-Scott+ 35"
3. Mikel Landa ESP HiszpaniaMovistar+ 1' 20"
4. Richard Carapaz ECU EkwadorMovistar+ 1' 38"
5. Bauke Mollema NED HolandiaTrek-Segafredo+ 1' 45"
6. Rafał Majka POL PolskaBora-Hansgrohe+ 2' 07"
7. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 2' 57"
8. Vincenzo Nibali ITA WłochyBahrain-Merida+ 2' 57"
9. Pavel Sivakov RUS RosjaIneos+ 3' 34"
10. Davide Formolo ITA WłochyBora-Hansgrohe+ 3' 50"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzKrajDrużynaCzas
1. Jan Polanc pink jersey, general classificationSLO SłoweniaUAE Emirates54h 28' 59"
2. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 2' 25"
3. Ilnur Zakarin RUS RosjaKatusha-Alpecin+ 2' 56"
4. Bauke Mollema NED HolandiaTrek-Segafredo+ 3' 06"
5. Vincenzo Nibali ITA WłochyBahrain-Merida+ 4' 09"
6. Richard Carapaz ECU EkwadorMovistar+ 4' 22"
7. Rafał Majka POL PolskaBora-Hansgrohe+ 4' 28"
8. Mikel Landa ESP HiszpaniaMovistar+ 5' 08"
9. Pavel Sivakov white jersey, young rider classificationRUS RosjaIneos+ 7' 13"
10. Miguel Ángel López COL KolumbiaAstana+ 7' 48"
Źródło: ProCyclingStats


Liderzy klasyfikacji po poszczególnych etapach[edytuj | edytuj kod]

Etap Zwycięzca etapu Generalna
Jersey pink.svg
Maglia rosa
Górska
Jersey blue.svg
Maglia azzurra
Punktowa
Jersey violet.svg
Maglia ciclamino
Młodzieżowa
Jersey white.svg
Maglia bianca
Drużynowa
Fast Team
Najwaleczniejszych
Combattività
1. Primož Roglič Primož Roglič Giulio Ciccone Primož Roglič Miguel Ángel López Team Jumbo-Visma Primož Roglič
2. Pascal Ackermann Pascal Ackermann Damiano Cima
3. Fernando Gaviria Fernando Gaviria Arnaud Démare
4. Richard Carapaz Pascal Ackermann Bora-Hansgrohe Damiano Cima
5. Pascal Ackermann Arnaud Démare
6. Fausto Masnada Valerio Conti Giovanni Carboni Movistar Team
7. Pello Bilbao Pascal Ackermann
8. Caleb Ewan
9. Primož Roglič Nans Peters
10. Arnaud Démare Arnaud Démare
11. Caleb Ewan Arnaud Démare
12. Cesare Benedetti Jan Polanc Gianluca Brambilla Hugh Carthy Androni–Sidermec–Bottecchia
13. Ilnur Zakarin Giulio Ciccone Pavel Sivakov Movistar Team
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20.
21.
Klasyfikacja końcowa


Bibliografia[edytuj | edytuj kod]