Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Szosowym 1999

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Szosowym 1999
1998 2000
Data 3 – 10 października 1999
Gospodarz Włochy Werona i Treviso, Włochy
Organizator UCI
Liczba konkurencji 10
Liczba reprezentacji 57

72. Mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym 1999 odbyły się we włoskich miastach Werona i Treviso, w dniach 310 października 1999 roku.

Lista reprezentacji w mistrzostwach[edytuj | edytuj kod]

W Mistrzostwach świata w kolarstwie szosowym wzięli udział reprezentanci 57 państw[1]:

L.p. Reprezentacja
1.  Albania
2.  Armenia
3.  Australia
4.  Austria
5.  Belgia
6.  Białoruś
7.  Brazylia
8.  Bułgaria
9.  Chorwacja
10.  Czechy
11.  Dania
12.  Egipt
13.  Estonia
14.  Erytrea
15.  Finlandia
L.p. Reprezentacja
16.  Francja
17.  Grecja
18.  Gruzja
19.  Haiti
20.  Hiszpania
21.  Holandia
22.  Iran
23.  Irlandia
24.  Japonia
25.  Jugosławia
26  Kanada
27.  Kazachstan
28.  Kirgistan
29.  Kolumbia
30.  Liechtenstein
L.p. Reprezentacja
31.  Litwa
32.  Luksemburg
33.  Łotwa
34.  Macedonia
35.  Meksyk
36.  Mołdawia
37.  Niemcy
38.  Norwegia
39.  Nowa Zelandia
40.  Polska
41.  Portugalia
42.  Południowa Afryka
43.  Rosja
44.  Rumunia
45.  San Marino
L.p. Reprezentacja
46.  Seszele
47.  Słowacja
48.  Słowenia
49.  Stany Zjednoczone
50.  Szwajcaria
51.  Szwecja
52.  Ukraina
53.  Uzbekistan
54.  Węgry
55.  Wielka Brytania
56.  Włochy
57.  Zimbabwe

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Złoto: Czas Srebro: Czas Brąz: Czas
Klasyfikacja mężczyzn
Wyścig ze startu wspólnego
260,0 km – (10 października)[2]
Hiszpania Óscar Freire 6:19:29 Szwajcaria Markus Zberg + 0:04 Francja Jean-Cyril Robin + 0:04
Indywidualna jazda na czas
50,6 km – (6 października)[3]
Niemcy Jan Ullrich 1:00:28,44 Szwecja Michael Andersson + 0:14,09 Wielka Brytania Chris Boardman + 0:58,66
Klasyfikacja kobiet
Wyścig ze startu wspólnego
113,75 km – (9 października)[4]
Litwa Edita Pučinskaitė 2:59:49 Australia Anna Wilson + 0:18 Litwa Diana Žiliūtė + 0:18
Indywidualna jazda na czas
25,8 km – (5 października)[5]
Holandia Leontien van Moorsel 32:31,87 Australia Anna Wilson + 0:04,57 Litwa Edita Pučinskaitė + 0:31,75
Klasyfikacja mężczyzn do lat 23
Wyścig ze startu wspólnego
178,7 km – (8 października)[6]
Włochy Leonardo Giordani 4:22:36 h Włochy Luca Paolini + 0:09 Niemcy Matthias Kessler + 0:09
Indywidualna jazda na czas
33,2 km – (4 października)[7]
Hiszpania José Iván Gutiérrez 39:34,96 Australia Michael Rogers + 0:01,56 Rosja Jewgienij Pietrow + 0:29,18
Klasyfikacja juniorów
Wyścig ze startu wspólnego
130,0 km – (9 października)[8]
Włochy Damiano Cunego 3:14:36 Rosja Rusłan Kajumow + 0:05 Francja Christophe Kern + 0:37
Indywidualna jazda na czas
25,8 km – (5 października)[9]
Szwajcaria Fabian Cancellara 30:36,30 Rosja Rusłan Kajumow + 0:42,77 Niemcy Christian Knees + 0:49,62
Klasyfikacja juniorek
Wyścig ze startu wspólnego
65,0 km – (8 października)[10]
Kanada Geneviève Jeanson 1:47:16 Niemcy Trixi Worrack + 0:08 Włochy Noemi Cantele + 3:33
Indywidualna jazda na czas
11,1 km – (4 października)[11]
Kanada Geneviève Jeanson 14:33,19 Francja Juliette Vanderkerckhove + 0:11,47 Niemcy Trixi Worrack + 0:23,86

Szczegóły[edytuj | edytuj kod]

Wyścig ze startu wspólnego mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Óscar Freire  Hiszpania 6:19:29
Silver medal with cup.svg Markus Zberg  Szwajcaria + 0:04
Bronze medal with cup.svg Jean-Cyril Robin  Francja + 0:04
4 Francesco Casagrande  Włochy + 0:04
5 William-Chann McRae  Stany Zjednoczone + 0:04
6 Oscar Camenzind  Szwajcaria + 0:04
7 Frank Vandenbroucke  Belgia + 0:04
8 Jan Ullrich  Niemcy + 0:04
9 Dmitrij Konyszew  Rosja + 0:04
10 Daniele Nardello  Włochy + 0:59
17 Piotr Wadecki  Polska + 1:09
31 Zbigniew Piątek  Polska + 8:15

Indywidualna jazda na czas mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Jan Ullrich  Niemcy 1:00:28,44
Silver medal with cup.svg Michael Andersson  Szwecja + 0:14,09
Bronze medal with cup.svg Chris Boardman  Wielka Brytania + 0:58,66
4 Raivis Belohvoščiks  Łotwa + 1:04,50
5 Melchior Mauri  Hiszpania + 1:18,81
6 Serhij Honczar  Ukraina + 1:19,53
7 Gilles Maignan  Francja + 1:25,40
8 Erik Dekker  Holandia + 1:40,59
9 Jens Voigt  Niemcy + 1:45,11
10 Alex Zülle  Szwajcaria + 1:45,79
26 Piotr Przydział  Polska + 3:08,64
27 Tomasz Brożyna  Polska + 3:15,59

Wyścig ze startu wspólnego kobiet[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodniczka Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Edita Pučinskaitė  Litwa 2:59:49
Silver medal with cup.svg Anna Wilson  Australia + 0:18
Bronze medal with cup.svg Diana Žiliūtė  Litwa + 0:18
4 Tetiana Stajkina  Ukraina + 0:18
5 Valeria Cappellotto  Włochy + 0:18
6 Zulfija Zabirowa  Rosja + 0:18
7 Joane Somarriba  Hiszpania + 0:18
8 Daniela Veronesi  San Marino + 0:18
9 Jeannie Longo-Ciprelli  Francja + 0:18
10 Nicole Brändli  Szwajcaria + 0:18
40 Bogumiła Matusiak  Polska + 6:46
86 Dorota Czynszak  Polska + 25:00

Indywidualna jazda na czas kobiet[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodniczka Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Leontien van Moorsel  Holandia 32:31,87
Silver medal with cup.svg Anna Wilson  Australia + 0:04,57
Bronze medal with cup.svg Edita Pučinskaitė  Litwa + 0:31,75
4 Zulfija Zabirowa  Rosja + 0:37,53
5 Hanka Kupfernagel  Niemcy + 0:49,78
6 Judith Arndt  Niemcy + 0:50,07
7 Clara Hughes  Kanada + 0:51,36
8 Diana Žiliūtė  Litwa + 0:51,81
9 Jeannie Longo-Ciprelli  Francja + 0:54,71
10 Kathryn Watt  Australia + 1:08,45
25 Bogumiła Matusiak  Polska + 2:28,87
36 Dorota Czynszak  Polska + 4:58,21

Wyścig ze startu wspólnego mężczyzn do lat 23[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Leonardo Giordani  Włochy 4:22:36
Silver medal with cup.svg Luca Paolini  Włochy + 0:09
Bronze medal with cup.svg Matthias Kessler  Niemcy + 0:09
4 Kim Kirchen  Luksemburg + 0:09
5 Patrick Calcagni  Szwajcaria + 0:09
6 Björn Leukemans  Belgia + 0:09
7 Marius Sabaliauskas  Litwa + 0:09
8 Angelo Lopeboselli  Włochy + 0:09
9 Steven Kleynen  Belgia + 0:09
10 Dmitrij Diemientjew  Rosja + 0:09
27 Sylwester Szmyd  Polska + 0:13
34 Sławomir Kohut  Polska + 4:06
66 Dawid Krupa  Polska + 21:41
67 Marek Błażej  Polska + 21:41

Indywidualna jazda na czas mężczyzn do lat 23[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg José Iván Gutiérrez  Hiszpania 39:34,96
Silver medal with cup.svg Michael Rogers  Australia + 0:01,56
Bronze medal with cup.svg Jewgienij Pietrow  Rosja + 0:29,18
4 Stephan Schreck  Niemcy + 0:29,18
5 Torsten Hiekmann  Niemcy + 0:29,58
6 Thor Hushovd  Norwegia + 0:33,91
7 Alexandar Nikačević  Jugosławia + 0:37,29
8 Claudio Salvi  Włochy + 0:56,51
9 Kiriłł Gołubiew  Rosja + 0:58,87
10 David Derepas  Francja + 1:05,91
12 Zbigniew Wyrzykowski  Polska + 1:19,49
21 Sławomir Kohut  Polska + 1:44,87

Wyścig ze startu wspólnego juniorów[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Damiano Cunego  Włochy 3:14:36
Silver medal with cup.svg Rusłan Kajumow  Rosja + 0:05
Bronze medal with cup.svg Christophe Kern  Francja + 0:37
4 Filippo Pozzato  Włochy + 0:37
5 Bernhard Eisel  Austria + 0:38
6 Kevin De Weert  Belgia + 0:39
7 Andrij Lebiediew  Estonia + 0:39
8 Antonio Bucciero  Włochy + 0:39
9 Alexandre Bażenow  Rosja + 0:39
10 Christian Knees  Niemcy + 0:39
35 Piotr Mazur  Polska + 5:59
57 Łukasz Bodnar  Polska + 13:36
88 Sebastian Jezierski  Polska + 19:23
91 Jarosław Białowieżec  Polska + 19:58

Indywidualna jazda na czas juniorów[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Fabian Cancellara  Szwajcaria 30:36,30
Silver medal with cup.svg Rusłan Kajumow  Rosja + 0:42,77
Bronze medal with cup.svg Christian Knees  Niemcy + 0:49,62
4 Dario Benatti  Włochy + 0:56,94
5 Maurizio Biondo  Włochy + 1:16,63
6 Wasil Kiryjenka  Białoruś + 1:19,39
7 Jean Zen  Francja + 1:27,57
8 Alexandr Sabalin  Mołdawia + 1:36,29
9 Darren Rolfe  Australia + 1:36,90
10 Łukasz Bodnar  Polska + 1:41,65
26 Mariusz Witecki  Polska + 2:19,38

Wyścig ze startu wspólnego juniorek[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodniczka Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Geneviève Jeanson  Kanada 1:47:16
Silver medal with cup.svg Trixi Worrack  Niemcy + 0:08
Bronze medal with cup.svg Noemi Cantele  Włochy + 3:33
4 Magdalena Sadłecka  Polska + 3:34
5 Anna Skawińska  Polska + 5:05
6 Patricia Roel  Hiszpania + 5:05
7 Liane Bachler  Niemcy + 5:05
8 Veerle Ingels  Belgia + 5:05
9 Sonja Traxel  Szwajcaria + 5:05
10 Beata Jasińska  Polska + 5:05
13 Paulina Brzeźna-Bentkowska  Polska + 5:05

Indywidualna jazda na czas juniorek[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodniczka Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Geneviève Jeanson  Kanada 14:33,19
Silver medal with cup.svg Juliette Vanderkerckhove  Francja + 0:11,47
Bronze medal with cup.svg Trixi Worrack  Niemcy + 0:23,86
4 Evelien Basten  Holandia + 0:45,21
5 Nadjeżda Własowa  Rosja + 0:46,52
6 Liane Bachler  Niemcy + 0:51,07
7 Doreen Weise  Niemcy + 0:52,06
8 Sari Saarelainen  Finlandia + 0:53,98
9 Rita Narbutytė  Litwa + 1:00,35
10 Zarina Ronchetti  Włochy + 1:01,51
17 Anna Skawińska  Polska + 1:17,90
28 Paulina Brzeźna-Bentkowska  Polska + 1:37,28

Tabela medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Złoto
Złoto
Srebro
Srebro
Brąz
Brąz
Suma
Razem
1  Włochy 2 1 1 4
2  Hiszpania 2 0 0 2
 Kanada 2 0 0 2
4  Niemcy 1 1 3 5
5  Szwajcaria 1 1 0 2
6  Litwa 1 0 2 3
7  Holandia 1 0 0 1
8  Australia 0 3 0 3
9  Rosja 0 2 1 3
10  Francja 0 1 2 3
11  Szwecja 0 1 0 1
12  Wielka Brytania 0 0 1 1

Przypisy

  1. Results and Starting Lists (ang.). Autobus.cyclingnews.com. [dostęp 2015-10-06].
  2. Men's Road Race, 260 kms (ang.). Autobus.cyclingnews.com. [dostęp 2015-10-06].
  3. Elite Men's Individual Time Trial, 50.8 kms (ang.). Autobus.cyclingnews.com. [dostęp 2015-10-06].
  4. Women's Road Race, 113.75 kms (ang.). Autobus.cyclingnews.com. [dostęp 2015-10-06].
  5. Elite Women's Individual Time Trial, 25.8 kms (ang.). Autobus.cyclingnews.com. [dostęp 2015-10-06].
  6. U23 Men's Road Race, 178.7 kms (ang.). Autobus.cyclingnews.com. [dostęp 2015-10-06].
  7. Under-23 Men's Individual Time Trial, 33.2 kms (ang.). Autobus.cyclingnews.com. [dostęp 2015-10-06].
  8. Junior Men's Road Race, 130 kms (ang.). Autobus.cyclingnews.com. [dostęp 2015-10-06].
  9. Junior Men's Individual Time Trial, 25.8 kms (ang.). Autobus.cyclingnews.com. [dostęp 2015-10-06].
  10. Junior Women's Road Race, 65 kms (ang.). Autobus.cyclingnews.com. [dostęp 2015-10-06].
  11. Junior Women's Individual Time Trial. 11.1 kms (ang.). Autobus.cyclingnews.com. [dostęp 2015-10-06].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]