Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Szosowym 2001

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Szosowym 2001
2000 2002
Data 9–14 października 2001
Gospodarz Portugalia Lizbona, Portugalia
Organizator UCI
Liczba konkurencji 10

74. Mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym 2001 odbyły się w stolicy PortugaliiLizbonie, w dniach 914 października 2001 roku.

Medaliści[edytuj]

Konkurencja: Złoto: Czas Srebro: Czas Brąz: Czas
Klasyfikacja mężczyzn
Wyścig ze startu wspólnego
254,1 km – (14 października)[1]
Hiszpania Óscar Freire 6:07:21 Włochy Paolo Bettini + 0:00 Słowenia Andrej Hauptman + 0:00
Indywidualna jazda na czas
38,7 km – (11 października)[2]
Niemcy Jan Ullrich 51:49,99 Wielka Brytania David Millar + 0:06,30 Kolumbia Santiago Botero + 0:11,73
Klasyfikacja kobiet
Wyścig ze startu wspólnego
121,0 km – (13 października)[3]
Litwa Rasa Polikevičiūtė 3:12:05 Litwa Edita Pučinskaitė + 0:00 Francja Jeannie Longo-Ciprelli + 0:00
Indywidualna jazda na czas
19,2 km – (10 października)[4]
Francja Jeannie Longo-Ciprelli 29:08,55 Szwajcaria Nicole Brändli + 0:00,41 Hiszpania Teodora Ruano + 0:44,61
Klasyfikacja mężczyzn do lat 23
Wyścig ze startu wspólnego
169,4 km – (12 października)[5]
Ukraina Jarosław Popowycz 4:02:43 Włochy Giampaolo Caruso + 0:17 Ukraina Rusłan Hryszczenko + 1:32
Indywidualna jazda na czas
33,7 km – (9 października)[6]
Stany Zjednoczone Danny Pate 46:29,35 Niemcy Sebastian Lang + 0:38,35 Południowa Afryka James Perry + 0:39,35
Klasyfikacja juniorów
Wyścig ze startu wspólnego
121,0 km – (13 października)[7]
Ukraina Ołeksandr Kwaczuk 2:58:43 Holandia Niels Scheuneman + 0:07 Francja Mathieu Perget + 0:07
Indywidualna jazda na czas
19,2 km – (10 października)[8]
Belgia Jurgen Van Den Broeck 27:28,30 Ukraina Ołeksandr Kwaczuk + 0:00,44 Holandia Niels Scheuneman + 0:00,78
Klasyfikacja juniorek
Wyścig ze startu wspólnego
72,6 km – (12 października)[9]
Wielka Brytania Nicole Cooke 2:01:25 Holandia Pleuni Mohlmann + 0:17 Polska Maja Włoszczowska + 0:29
Indywidualna jazda na czas
11,8 km – (9 października)[10]
Wielka Brytania Nicole Cooke 18:45,76 Rosja Natalja Bojarska + 0:08,64 Litwa Diana Elmentaitė + 0:09,81

Szczegóły[edytuj]

Wyścig ze startu wspólnego mężczyzn[edytuj]

Medal Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Óscar Freire  Hiszpania 6:07:21
Silver medal with cup.svg Paolo Bettini  Włochy + 0:00
Bronze medal with cup.svg Andrej Hauptman  Słowenia + 0:00
4 Erik Dekker  Holandia + 0:00
5 Erik Zabel  Niemcy + 0:00
6 Piotr Wadecki  Polska + 0:00
7 Giuliano Figueras  Włochy + 0:00
8 Giennadij Michajłow  Rosja + 0:00
9 Tomáš Konečný  Czechy + 0:00
10 Beat Zberg  Szwajcaria + 0:00
15 Arkadiusz Wojtas  Polska + 0:00
16 Zbigniew Piątek  Polska + 0:00
76 Dariusz Baranowski  Polska + 10:42
79 Piotr Chmielewski  Polska + 10:42
80 Piotr Przydział  Polska + 10:42

Indywidualna jazda na czas mężczyzn[edytuj]

Medal Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Jan Ullrich  Niemcy 51:49,99
Silver medal with cup.svg David Millar  Wielka Brytania + 0:06,30
Bronze medal with cup.svg Santiago Botero  Kolumbia + 0:11,73
4 Levi Leipheimer  Stany Zjednoczone + 0:24,70
5 László Bodrogi  Węgry + 1:00,38
6 Leif Hoste  Belgia + 1:04,28
7 Santos González  Hiszpania + 1:26,55
8 Nathan O'Neill  Australia + 1:28,88
9 David Plaza  Hiszpania + 1:45,77
10 Michael Blaudzun  Dania + 1:51,39
12 Piotr Chmielewski  Polska + 2:05,94
18 Piotr Przydział  Polska + 2:39,11

Wyścig ze startu wspólnego kobiet[edytuj]

Medal Zawodniczka Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Rasa Polikevičiūtė  Litwa 3:12:05
Silver medal with cup.svg Edita Pučinskaitė  Litwa + 0:00
Bronze medal with cup.svg Jeannie Longo-Ciprelli  Francja + 0:00
4 Judith Arndt  Niemcy + 0:06
5 Mirjam Melchers  Holandia + 0:06
6 Nicole Brändli  Szwajcaria + 0:06
7 Susanne Ljungskog  Szwecja + 0:06
8 Diana Žiliūtė  Litwa + 1:33
9 Alessandra Cappellotto  Włochy + 1:33
10 Susan Palmer  Kanada + 1:33
19 Bogumiła Matusiak  Polska + 2:48
61 Małgorzata Wysocka  Polska + 19:25

Indywidualna jazda na czas kobiet[edytuj]

Medal Zawodniczka Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Jeannie Longo-Ciprelli  Francja 29:08,55
Silver medal with cup.svg Nicole Brändli  Szwajcaria + 0:00,41
Bronze medal with cup.svg Teodora Ruano  Hiszpania + 0:44,61
4 Rasa Polikevičiūtė  Litwa + 0:46,94
5 Judith Arndt  Niemcy + 0:55,07
6 Mari Holden  Stany Zjednoczone + 1:26,00
7 Anna Millward  Australia + 1:26,67
8 Mirjam Melchers  Holandia + 1:32,52
9 Diana Žiliūtė  Litwa + 1:32,79
10 Priska Doppmann  Szwajcaria + 1:40,71
18 Bogumiła Matusiak  Polska + 2:24,76
35 Monika Tyburska  Polska + 5:00,11

Wyścig ze startu wspólnego mężczyzn do lat 23[edytuj]

Medal Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Jarosław Popowycz  Ukraina 4:02:43
Silver medal with cup.svg Giampaolo Caruso  Włochy + 0:17
Bronze medal with cup.svg Rusłan Hryszczenko  Ukraina + 1:24
4 Aleksandr Kołobniew  Rosja + 1:31
5 Jonas Ljungblad  Szwecja + 1:31
6 Allan Davis  Australia + 1:31
7 Jurgen Van Goolen  Belgia + 1:31
8 Luca Solari  Włochy + 1:31
9 Christian Pfannberger  Austria + 1:31
10 Daniele Bennati  Włochy + 1:31
55 Tomasz Dejewski  Polska + 10:17
60 Grzegorz Żołędziowski  Polska + 10:17
75 Łukasz Bodnar  Polska + 10:17

Indywidualna jazda na czas mężczyzn do lat 23[edytuj]

Medal Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Danny Pate  Stany Zjednoczone 46:29,35
Silver medal with cup.svg Sebastian Lang  Niemcy + 0:38,35
Bronze medal with cup.svg James Perry  Południowa Afryka + 0:39,35
4 Jarosław Popowycz  Ukraina + 0:52,92
5 Sérgio Paulinho  Portugalia + 0:56,68
6 Jurgen Van Goolen  Belgia + 1:02,58
7 Markus Fothen  Niemcy + 1:03,70
8 Michele Scarponi  Włochy + 1:32,40
9 Manuel Quinziato  Włochy + 1:37,67
10 Władimir Gusiew  Rosja + 1:46,68
18 Łukasz Bodnar  Polska + 2:28,17

Wyścig ze startu wspólnego juniorów[edytuj]

Medal Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Ołeksandr Kwaczuk  Ukraina 2:58:43
Silver medal with cup.svg Niels Scheuneman  Holandia + 1:07
Bronze medal with cup.svg Mathieu Perget  Francja + 1:07
4 Sven Nevens  Belgia + 1:07
5 Jérémy Roy  Francja + 1:07
6 Thomas Lövkvist  Szwecja + 1:08
7 Luca Conati  Włochy + 1:23
8 Jukka Vastaranta  Finlandia + 1:23
9 Marcus Burghardt  Niemcy + 1:23
10 Christoph Meschenmoser  Niemcy + 1:23
12 Przemysław Pietrzak  Polska + 1:23
13 Artur Król  Polska + 1:23
37 Bartosz Pajor  Polska + 1:40
52 Bartosz Kolendo  Polska + 1:40
58 Daniel Wieczorek  Polska + 1:53

Indywidualna jazda na czas juniorów[edytuj]

Medal Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Jurgen Van Den Broeck  Belgia 27:28,30
Silver medal with cup.svg Ołeksandr Kwaczuk  Ukraina + 0:00,44
Bronze medal with cup.svg Niels Scheuneman  Holandia + 0:00,78
4 Thomas Lövkvist  Szwecja + 0:06,04
5 Nikita Jeskow  Rosja + 0:18,26
6 Witalij Kondrut  Ukraina + 0:28,08
7 Thomas Dekker  Holandia + 0:44,64
8 Romain Genter  Francja + 0:47,70
9 Iñaki Lejarreta  Hiszpania + 0:48,60
10 Tyler Farrar  Stany Zjednoczone + 0:59,65
22 Przemysław Pietrzak  Polska + 1:30,52
48 Daniel Wieczorek  Polska + 1:56,28

Wyścig ze startu wspólnego juniorek[edytuj]

Medal Zawodniczka Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Nicole Cooke  Wielka Brytania 2:01:25
Silver medal with cup.svg Pleuni Mohlmann  Holandia + 0:17
Bronze medal with cup.svg Maja Włoszczowska  Polska + 0:29
4 Natalja Bojarska  Rosja + 1:18
5 Giorgia Bronzini  Włochy + 1:46
6 Charlotte Becker  Niemcy + 1:46
7 Diana Elmentaitė  Litwa + 1:46
8 Vera Koedooder  Holandia + 1:46
9 Modesta Vžesniauskaitė  Litwa + 1:46
10 Andréa Knecht  Szwajcaria + 1:46
21 Karolina Raby  Polska + 6:09
25 Aleksandra Zabrocka  Polska + 6:09

Indywidualna jazda na czas juniorek[edytuj]

Medal Zawodniczka Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Nicole Cooke  Wielka Brytania 18:45,76
Silver medal with cup.svg Natalja Bojarska  Rosja + 0:08,64
Bronze medal with cup.svg Diana Elmentaitė  Litwa + 0:09,81
4 Giorgia Bronzini  Włochy + 0:14,12
5 Charlotte Becker  Niemcy + 0:15,69
6 Madeleine Sandig  Niemcy + 0:15,89
7 Maja Włoszczowska  Polska + 0:18,32
8 Vera Koedooder  Holandia + 0:25,05
9 Kathy Ingels  Belgia + 0:29,72
10 Swietłana Siergiejewa  Rosja + 0:30,17
18 Emilia Skawińska  Polska + 1:08,46

Tabela medalowa[edytuj]

Miejsce Reprezentacja Złoto
Złoto
Srebro
Srebro
Brąz
Brąz
Suma
Razem
1  Ukraina 2 1 1 4
2  Wielka Brytania 2 1 0 3
3  Litwa 1 1 1 3
4  Niemcy 1 1 0 2
5  Francja 1 0 2 3
6  Hiszpania 1 0 1 2
7  Belgia 1 0 0 1
 Stany Zjednoczone 1 0 0 1
9  Holandia 0 2 1 3
10  Włochy 0 2 0 2
11  Rosja 0 1 0 1
 Szwajcaria 0 1 0 1
13  Kolumbia 0 0 1 1
 Polska 0 0 1 1
 Południowa Afryka 0 0 1 1
 Słowenia 0 0 1 1

Przypisy

  1. Sunday 14 October- 9:30 – Elite Men’s Road Race – 254.1 km (ang.). Autobus.cyclingnews.com. [dostęp 2015-10-07].
  2. Thursday 11 October – 12:45 – Elite Men’s TT – 38.7 km (ang.). Autobus.cyclingnews.com. [dostęp 2015-10-07].
  3. Saturday 13 October – 13:00 – Elite Women’s Road Race – 121 km (10 laps) (ang.). Autobus.cyclingnews.com. [dostęp 2015-10-07].
  4. Wednesday 10 October – 14:30 – Elite Women’s TT – 19.2 km (ang.). Autobus.cyclingnews.com. [dostęp 2015-10-07].
  5. Friday 12 October – 12:00 – Espoirs Road Race – 169.4 km (ang.). Autobus.cyclingnews.com. [dostęp 2015-10-07].
  6. Tuesday 9 October – 13:00 – Espoirs TT – 33.7 km (ang.). Autobus.cyclingnews.com. [dostęp 2015-10-07].
  7. Saturday 13 October- 9:00 – Junior Men’s Road Race – 121 km (10 laps) (ang.). Autobus.cyclingnews.com. [dostęp 2015-10-07].
  8. Wednesday 10 October – 11:30 – Junior Men’s TT – 19.2 km (ang.). Autobus.cyclingnews.com. [dostęp 2015-10-07].
  9. Friday 12 October- 9:00 – Junior Women’s Road Race – 72.6 km (6 laps) (ang.). Autobus.cyclingnews.com. [dostęp 2015-10-07].
  10. Tuesday 9 October – 10:30 – Junior Women’s TT – 11.8 km (ang.). Autobus.cyclingnews.com. [dostęp 2015-10-07].

Linki zewnętrzne[edytuj]


ODP | Azja
Forum Młodzieżowe Forum Młodzieżowe | gry dla dziewczyn gry dla dziewczyn | zobacz darmowe forum dla ciebie | Po odszkodowania powypadkowe w uk zgłoś się do doświadczonej i profesjonalnej polskiej firmy. | Monety dla Numizmatyka monety sklep numizmatyczny