Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Torowym 1982

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Mistrzostwa świata
w kolarstwie torowym

Cycling (track) pictogram.svg
198119821983
2329 sierpnia 1982
Wielka Brytania Leicester, Wielka Brytania

79. Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Torowym 1982 odbyły się w brytyjskim Leicester. W programie mistrzostw znalazło się trzynaście konkurencji: sprint i wyścig na dochodzenie dla kobiet, a dla mężczyzn: sprint, wyścig na dochodzenie, wyścig ze startu zatrzymanego zarówno dla zawodowców jak i amatorów, wyścig drużynowy na dochodzenie zawodowców, wyścig tandemów, wyścig na 1000 m, wyścig punktowy amatorów oraz derny.

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold medal with cup.svg Złoto Silver medal with cup.svg Srebro Bronze medal with cup.svg Brąz
3000 m indywidualnie na dochodzenie Stany Zjednoczone Rebecca Twigg Stany Zjednoczone Connie Carpenter Francja Jeannie Longo
sprint indywidualny Stany Zjednoczone Connie Paraskevin Stany Zjednoczone Sheila Young Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Claudia Lommatzsch

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold medal with cup.svg Złoto Silver medal with cup.svg Srebro Bronze medal with cup.svg Brąz
wyścig punktowy zawodowców Szwajcaria Urs Freuler Australia Gary Sutton Liechtenstein Roman Hermann
wyścig punktowy amatorów Niemiecka Republika Demokratyczna Hans-Joachim Pohl Dania Michael Markussen Austria Karl Krenauer
wyścig ze startu zatrzymanego zawodowców Holandia Martin Venix Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Wilfried Peffgen Włochy Bruno Vicino
wyścig ze startu zatrzymanego amatorów Holandia Gaby Minneboo Holandia Mattheus Pronk Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Rainer Podlesch
indywidualnie na dochodzenie zawodowców Francja Alain Bondue Dania Hans-Henrik Ørsted Włochy Maurizio Bidinost
indywidualnie na dochodzenie amatorów Niemiecka Republika Demokratyczna Detlef Macha Niemiecka Republika Demokratyczna Rolf Gölz Niemiecka Republika Demokratyczna Mario Hernig
keirin Kanada Gordon Singleton Australia Danny Clark Japonia Tōru Kitamura
1 km ze startu zatrzymanego Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Fredy Schmidtke Niemiecka Republika Demokratyczna Lothar Thoms Niemiecka Republika Demokratyczna Emanuel Raasch
drużynowo na dochodzenie  ZSRR
Konstantin Chrabcow
Aleksandr Krasnow
Walerij Mowczan
Siergiej Nikitienko
 RFN
Roland Günther
Gerhard Strittmatter
Axel Bokeloh
Michael Marx
 NRD
Detlef Macha
Mario Hernig
Gerlad Buder
Volker Winkler
tandemy  Czechosłowacja
Ivan Kučírek
Pavel Martínek
 RFN
Dieter Giebken
Fredy Schmidtke
 Holandia
Sjaak Pieters
Ton Vrolijk
sprint indywidualny zawodowców Japonia Kōichi Nakano Kanada Gordon Singleton Francja Yavé Cahard
sprint indywidualny amatorów Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Siergiej Kopyłow Niemiecka Republika Demokratyczna Lutz Hesslich Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Emzar Gelaszwili
Derny Holandia Gerrie Knetemann Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Wilfried Peffgen Włochy Bruno Vicino

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg Razem
1.  Holandia 3 1 1 5
2.  NRD 2 3 3 8
3.  Stany Zjednoczone 2 2 0 4
4.  ZSRR 2 0 1 3
5.  RFN 1 4 2 7
6.  Kanada 1 1 0 2
7.  Francja 1 0 2 3
8.  Japonia 1 0 1 2
9.  Czechosłowacja 1 0 0 1
 Szwajcaria 1 0 0 1
11.  Australia 0 2 0 2
 Dania 0 2 0 2
13.  Włochy 0 0 3 3
14.  Austria 0 0 1 1
 Liechtenstein 0 0 1 1

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]