Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Torowym 1987

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Mistrzostwa świata
w kolarstwie torowym

Cycling (track) pictogram.svg
198619871988
1987
Austria Wiedeń, Austria

84. Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Torowym 1987 odbyły się w stolicy AustriiWiedniu w sierpniu 1987 roku. W programie mistrzostw znalazło się piętnaście konkurencji: sprint i wyścig na dochodzenie dla kobiet, a dla mężczyzn: sprint, wyścig na dochodzenie, wyścig ze startu zatrzymanego i wyścig punktowy zarówno dla zawodowców jak i amatorów, wyścig drużynowy na dochodzenie zawodowców, wyścig tandemów, wyścig na 1000 m, keirin oraz derny.

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold medal with cup.svg Złoto Silver medal with cup.svg Srebro Bronze medal with cup.svg Brąz
3000 m indywidualnie na dochodzenie Stany Zjednoczone Rebecca Twigg Francja Jeannie Longo Stany Zjednoczone Mindee Mayfield
sprint indywidualny Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Erika Salumäe Niemiecka Republika Demokratyczna Christa Rothenburger Stany Zjednoczone Connie Paraskevin

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold medal with cup.svg Złoto Silver medal with cup.svg Srebro Bronze medal with cup.svg Brąz
wyścig punktowy zawodowców Szwajcaria Urs Freuler Wielka Brytania Anthony Doyle Belgia Roger Ilegems
wyścig punktowy amatorów Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Marat Ganiejew Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Uwe Messerschmidt Francja Pascal Lino
wyścig ze startu zatrzymanego zawodowców Szwajcaria Max Hürzeler Australia Danny Clark Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Werner Betz
wyścig ze startu zatrzymanego amatorów Włochy Mario Gentili Włochy Vincenzo Colamartino Austria Roland Königshofer
indywidualnie na dochodzenie zawodowców Dania Hans-Henrik Ørsted Dania Jesper Worre Wielka Brytania Anthony Doyle
indywidualnie na dochodzenie amatorów Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Gintautas Umaras Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wiaczesław Jekimow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Artūras Kasputis
keirin Japonia Harumi Honda Włochy Claudio Golinelli Japonia Shigenori Inoue
1 km ze startu zatrzymanego Australia Martin Vinnicombe Niemiecka Republika Demokratyczna Jens Glücklich Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Konstantin Chrabcow
drużynowo na dochodzenie  ZSRR
Wiaczesław Jekimow
Aleksandr Krasnow
Wiktor Manakow
Siergiej Chmielinin
 NRD
Steffen Blochwitz
Dirk Meier
Carsten Wolf
Roland Hennig
 Czechosłowacja
Pavel Soukup
Miroslav Kundera
Svatopluk Buchta
Miroslav Junec
tandemy  Francja
Fabrice Colas
Frédéric Magné
 Włochy
Andrea Faccini
Roberto Nicotti
 Czechosłowacja
Vítězslav Vobořil
Lubomír Hargaš
sprint indywidualny zawodowców Japonia Nobuyuki Tawara Japonia Hideyuki Matsui Włochy Claudio Golinelli
sprint indywidualny amatorów Niemiecka Republika Demokratyczna Lutz Hesslich Niemiecka Republika Demokratyczna Bill Huck Niemiecka Republika Demokratyczna Michael Hübner
Derny Belgia Constant Tourné Australia Danny Clark Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Werner Betz

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg Razem
1.  ZSRR 4 1 2 7
2.  Japonia 2 1 0 3
3.  Szwajcaria 2 0 1 3
4.  NRD 1 4 1 6
5.  Włochy 1 3 1 5
6.  Australia 1 2 0 3
7.  Francja 1 1 1 3
8.  Dania 1 1 0 2
9.  Stany Zjednoczone 1 0 2 3
10.  Belgia 1 0 1 2
11.  RFN 0 1 2 3
12.  Wielka Brytania 0 1 1 2
13.  Czechosłowacja 0 0 2 2
14.  Austria 0 0 1 1

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]


ODP | Azja
Forum Młodzieżowe Forum Młodzieżowe | gry dla dziewczyn gry dla dziewczyn | zobacz darmowe forum dla ciebie | Po odszkodowania powypadkowe w uk zgłoś się do doświadczonej i profesjonalnej polskiej firmy. | Monety dla Numizmatyka monety sklep numizmatyczny