Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Torowym 2011

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Mistrzostwa świata
w kolarstwie torowym

Cycling (track) pictogram.svg
2010 - 20112012
23 - 27 marca 2011
Holandia Apeldoorn, Holandia

108. Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Torowym 2011 - zawody sportowe, które odbyły się w holenderskim Apeldoorn w hali Omnisport w dniach 23 - 27 marca 2011. W zawodach wzięli udział reprezentanci 41 krajów, w tym Polski[1]. W programie mistrzostw znalazło się dziewięć konkurencji dla kobiet: sprint indywidualny, sprint drużynowy, wyścig na dochodzenie wyścig punktowy, wyścig na 500 m, scratch keirin, wyścig drużynowy na dochodzenie i omnium oraz dziesięć konkurencji dla mężczyzn: sprint indywidualny, sprint drużynowy, wyścig indywidualny na dochodzenie, wyścig drużynowy na dochodzenie, wyścig punktowy, wyścig ze startu zatrzymanego, wyścig na 1 km, wyścig drużynowy na dochodzenie, madison, keirin, scratch i omnium.

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Wnętrze toru w trakcie zawodów

kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Data Gold medal world centered-2.svg Złoto Silver medal world centered-2.svg Srebro Bronze medal world centered-2.svg Brąz
500 m na czas 23 marca 2011 Białoruś Olga Panarina Francja Sandie Clair Niemcy Miriam Welte
wyścig punktowy (25 km) 23 marca 2011 Białoruś Tacciana Szarakowa Czechy Jarmila Machačová Włochy Giorgia Bronzini
sprint drużynowy 24 marca 2011  Australia
Kaarle McCulloch
Anna Meares
 Wielka Brytania
Victoria Pendleton
Jessica Varnish
 Chiny
Gong Jinjie
Guo Shuang
wyścig drużynowy na dochodzenie 24 marca 2011  Wielka Brytania
Laura Trott
Wendy Houvenaghel
Danielle King
 Stany Zjednoczone
Sarah Hammer
Dotsie Bausch
Jennie Reed
 Nowa Zelandia
Kaytee Boyd
Jaime Nielsen
Alison Shanks
wyścig indywidualny na dochodzenie 25 marca 2011 Stany Zjednoczone Sarah Hammer Nowa Zelandia Alison Shanks Litwa Vilija Sereikaitė
sprint indywidualny 26 marca 2011 Australia Anna Meares Litwa Simona Krupeckaitė Wielka Brytania Victoria Pendleton
scratch (10 km) 26 marca 2011 Holandia Marianne Vos Australia Katherine Bates Wielka Brytania Danielle King
omnium 27 marca 2011 Kanada Tara Whitten Stany Zjednoczone Sarah Hammer Holandia Kirsten Wild
keirin 27 marca 2011 Australia Anna Meares Białoruś Olga Panarina Francja Clara Sanchez

mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Data Gold medal world centered-2.svg Złoto Silver medal world centered-2.svg Srebro Bronze medal world centered-2.svg Brąz
scratch (15 km) 23 marca 2011 Hongkong Kwok Ho Ting Włochy Elia Viviani Francja Morgan Kneisky
sprint drużynowy[2] 23 marca 2011  Niemcy
Maximilian Levy
René Enders
Stefan Nimke
 Wielka Brytania
Edward Clancy
Jason Kenny
Chris Hoy
 Australia
Dan Ellis
Matthew Glaetzer
Jason Niblett
wyścig drużynowy na dochodzenie 23 marca 2011  Australia
Jack Bobridge
Michael Hepburn
Luke Durbridge
Rohan Dennis
 Rosja
Aleksiej Markow
Jewgienij Kowalow
Iwan Kowalow
Aleksandr Sierow
 Wielka Brytania
Steven Burke
Edward Clancy
Peter Kennaugh
Andrew Tennant
wyścig indywidualny na dochodzenie 24 marca 2011 Australia Jack Bobridge Australia Jesse Sergent Australia Michael Hepburn
wyścig punktowy (40 km) 25 marca 2011 Kolumbia Edwin Avila Australia Cameron Meyer Francja Morgan Kneisky
sprint indywidualny[2] 25 marca 2011 Wielka Brytania Jason Kenny Wielka Brytania Chris Hoy Francja Mickaël Bourgain
keirin 26 marca 2011 Australia Shane Perkins Wielka Brytania Chris Hoy Holandia Teun Mulder
omnium (1 km) 26 marca 2011 Australia Michael Freiberg Nowa Zelandia Shane Archbold Belgia Gijs Van Hoecke
madison (50 km) 27 marca 2011  Australia
Leigh Howard
Cameron Meyer
 Czechy
Martin Bláha
Jiří Hochmann
 Holandia
Theo Bos
Peter Schep
1 km ze startu zatrzymanego 27 marca 2011 Niemcy Stefan Nimke Holandia Teun Mulder Francja François Pervis

Reprezentacja Polski[edytuj | edytuj kod]

kobiety[edytuj | edytuj kod]

mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

  • Damian Zieliński (SSPS Piast) − 8. (sprint drużynowy), odpadł w 1/8 finału (sprint)
  • Maciej Bielecki (SSPS Piast) − 8. (sprint drużynowy), 44. (sprint)
  • Kamil Kuczyński (SSPS Piast) − 8. (sprint drużynowy), odpadł w repasażu po 1. rundzie (keirin), 13. (1 km ze startu zatrzymanego)
  • Adrian Tekliński (Stal Grudziądz) − 38. (sprint), odpadł w repasażu po 1. rundzie (keirin), 15. (1 km ze startu zatrzymanego)
  • Rafał Ratajczyk (CCC Polsat) − 11. (scratch), nie ukończył (omnium)
  • Grzegorz Stępniak (Stal Grudziądz) − rezerwowy

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Med 1.png Med 2.png Med 3.png Razem
1.  Australia 8 2 2 12
2.  Wielka Brytania 2 4 3 9
3.  Niemcy 2 1 1 4
4.  Białoruś 2 1 0 3
5.  Stany Zjednoczone 1 2 0 3
6.  Holandia 1 1 3 5
7.  Kanada 1 0 0 1
 Hongkong 1 0 0 1
 Kolumbia 1 0 0 1
10.  Nowa Zelandia 0 3 1 4
11.  Czechy 0 2 0 2
12.  Francja 0 1 5 6
13.  Litwa 0 1 1 2
 Włochy 0 1 1 2
15.  Rosja 0 1 0 1
16.  Belgia 0 0 1 1
 Chiny 0 0 1 1

Przypisy

  1. 41 countries to the World Championships track cycling (ang.). [dostęp 13 marca 2011].
  2. a b Złoty medalista, Francuz Grégory Baugé został zdyskwalifikowany za opuszczenie testu dopingowego i pozbawiony medali.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]