Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Torowym 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Torowym 2016
2015 2017
Data 2 – 6 marca 2016
Gospodarz Wielka Brytania Londyn
Organizator UCI
Liczba konkurencji 19

113. Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Torowym 2016 − zawody sportowe, które odbyły się w dniach 2 – 6 marca 2016, w hali sportowej London Velopark, na przedmieściach stolicy Wielkiej Brytanii, Londynie.

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Data Gold medal world centered-2.svg Złoto Silver medal world centered-2.svg Srebro Bronze medal world centered-2.svg Brąz
wyścig punktowy 5 marca Polska Katarzyna Pawłowska Kanada Jasmin Glaesser Kuba Arlenis Sierra
sprint drużynowy 2 marca  Rosja
Anastasija Wojnowa
Darja Szmielowa
 Chiny
Gong Jinjie
Zhong Tianshi
 Niemcy
Miriam Welte
Kristina Vogel
500 m na czas 4 marca Rosja Anastasija Wojnowa Hongkong Lee Wai Sze Holandia Elis Ligtlee
wyścig drużynowy 4 marca  Stany Zjednoczone
Sarah Hammer
Kelly Catlin
Chloe Dygert
Jennifer Valente
 Kanada
Allison Beveridge
Jasmin Glaesser
Kirsti Lay
Georgia Simmerling
 Wielka Brytania
Laura Trott
Elinor Barker
Ciara Horne
Joanna Rowsell
wyścig indywidualny 2 marca Australia Rebecca Wiasak Polska Małgorzata Wojtyra Kanada Annie Foreman-Mackey
scratch 3 marca Wielka Brytania Laura Trott Holandia Kirsten Wild Kanada Stephanie Roorda
sprint indywidualny 6 marca Chińska Republika Ludowa Zhong Tianshi Chińska Republika Ludowa Lin Junhong Niemcy Kristina Vogel
omnium 6 marca Wielka Brytania Laura Trott Francja Laurie Berthon Stany Zjednoczone Sarah Hammer
keirin 3 marca Niemcy Kristina Vogel Australia Anna Meares Wielka Brytania Becky James

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Data Gold medal world centered-2.svg Złoto Silver medal world centered-2.svg Srebro Bronze medal world centered-2.svg Brąz
sprint drużynowy 2 marca  Nowa Zelandia
Ethan Mitchell
Sam Webster
Edward Dawkins
 Holandia
Nils van ’t Hoenderdaal
Jeffrey Hoogland
Matthijs Büchli
Hugo Haak
 Niemcy
René Enders
Max Niederlag
Joachim Eilers
scratch 2 marca Hiszpania Sebastián Mora Meksyk Ignacio Prado Szwajcaria Claudio Imhof
keirin 6 marca Niemcy Joachim Eilers Nowa Zelandia Edward Dawkins Malezja Azizulhasni Awang
wyścig drużynowy 3 marca  Australia
Sam Welsford
Michael Hepburn
Callum Scotson
Miles Scotson
Alexander Porter
Luke Davison
 Wielka Brytania
Jonathan Dibben
Edward Clancy
Owain Doull
Bradley Wiggins
Steven Burke
Andrew Tennant
 Dania
Lasse Norman Hansen
Niklas Larsen
Frederik Madsen
Casper von Folsach
Rasmus Quaade
1 km 3 marca Niemcy Joachim Eilers Holandia Theo Bos Francja Quentin Lafargue
wyścig punktowy 4 marca Wielka Brytania Jonathan Dibben Austria Andreas Graf Belgia Kenny De Ketele
omnium 5 marca Kolumbia Fernando Gaviria Niemcy Roger Kluge Australia Glenn O’Shea
wyścig indywidualny 4 marca Włochy Filippo Ganna Niemcy Domenic Weinstein Wielka Brytania Andrew Tennant
sprint indywidualny 5 marca Wielka Brytania Jason Kenny Australia Matthew Glaetzer Rosja Dienis Dmitrijew
madison 6 marca  Wielka Brytania
Bradley Wiggins
Mark Cavendish
 Francja
Morgan Kneisky
Benjamin Thomas
 Hiszpania
Sebastián Mora
Albert Torres

Tabela medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Gold medal world centered-2.svg Silver medal world centered-2.svg Bronze medal world centered-2.svg Razem
1.  Wielka Brytania 5 1 3 9
2.  Niemcy 3 2 3 8
3.  Australia 2 2 1 5
4.  Rosja 2 0 1 3
5.  Chiny 1 2 0 3
6.  Nowa Zelandia 1 1 0 2
 Polska 1 1 0 2
8.  Hiszpania 1 0 1 2
 Stany Zjednoczone 1 0 1 2
10.  Kolumbia 1 0 0 1
 Włochy 1 0 0 1
12.  Holandia 0 3 1 4
13.  Kanada 0 2 2 4
14.  Francja 0 2 1 3
15.  Austria 0 1 0 1
 Hongkong 0 1 0 1
 Meksyk 0 1 0 1
18.  Dania 0 0 1 1
 Malezja 0 0 1 1
 Szwajcaria 0 0 1 1

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]


ODP | Azja
Najwyższa jakość usług lekarze stomatolodzy radomsko Zawsze pomocni | Najlepszy dentysta na śląsku paradontoza Profesjonalny gabinet dentystyczny