Mistrzostwa Europy w Koszykówce Mężczyzn 2017

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
koszykówka Mistrzostwa Europy w Koszykówce Mężczyzn 2017
EuroBasket 2017
OOjs UI icon arched-arrow-rtl.svg 2015 2021 OOjs UI icon arched-arrow-ltr.svg
Dyscyplina koszykówka
Organizator FIBA
Szczegóły turnieju
Gospodarz  Finlandia,
 Izrael,
 Rumunia,
 Turcja,  brak
Otwarcie 31 sierpnia 2017
Zamknięcie (finał) 17 września 2017
Liczba drużyn 24 (z 1 konfederacji)
Liczba aren 5 (w 4 miastach)
I miejsce  Słowenia
II miejsce  Serbia
III miejsce  Hiszpania
Statystyki turnieju
Król strzelców Rosja Aleksiej Szwied
Najlepszy zawodnik (MVP) Słowenia Goran Dragić

Mistrzostwa Europy w Koszykówce Mężczyzn 2017 (EuroBasket 2017) – 40. finały mistrzostw Europy w koszykówce mężczyzn, których gospodarzami były Finlandia, Izrael, Rumunia i Turcja[1]. Turniej został rozegrany w dniach 31 sierpnia - 17 września 2017. Zwycięzcą mistrzostw została reprezentacja Słowenii, która w finale rozgrywek pokonała Serbię 93-85. Trzecie miejsce zajęła ekipa Hiszpanii, która takim samym stosunkiem punktowym zwyciężyła reprezentację Rosji.

Kwalifikacje[edytuj]

Zakwalifikowane zespoły[edytuj]

Reprezentacja Sposób kwalifikacji Data kwalifikacji
 Finlandia Gospodarz 11 grudnia 2015
 Izrael Gospodarz 11 grudnia 2015
 Rumunia Gospodarz 11 grudnia 2015
 Turcja Gospodarz 11 września 2015
 Hiszpania 1. miejsce w Mistrzostwach Europy w Koszykówce Mężczyzn 2015 5-20 września 2015
 Litwa 2. miejsce w Mistrzostwach Europy w Koszykówce Mężczyzn 2015 5-20 września 2015
 Francja 3. miejsce w Mistrzostwach Europy w Koszykówce Mężczyzn 2015 5-20 września 2015
 Serbia 4. miejsce w Mistrzostwach Europy w Koszykówce Mężczyzn 2015 5-20 września 2015
 Grecja 5. miejsce w Mistrzostwach Europy w Koszykówce Mężczyzn 2015 5-20 września 2015
 Włochy 6. miejsce w Mistrzostwach Europy w Koszykówce Mężczyzn 2015 5-20 września 2015
 Czechy 7. miejsce w Mistrzostwach Europy w Koszykówce Mężczyzn 2015 5-20 września 2015
 Łotwa 8. miejsce w Mistrzostwach Europy w Koszykówce Mężczyzn 2015 5-20 września 2015
 Chorwacja 9. miejsce w Mistrzostwach Europy w Koszykówce Mężczyzn 2015 5-20 września 2015
 Belgia 1. miejsce w eliminacyjnej grupie A 31 sierpnia-17 września
 Islandia 2. miejsce w eliminacyjnej grupie A 31 sierpnia-17 września
 Niemcy 1. miejsce w eliminacyjnej grupie B 31 sierpnia-17 września
 Rosja 1. miejsce w eliminacyjnej grupie C 31 sierpnia-17 września
 Polska 1. miejsce w eliminacyjnej grupie D 31 sierpnia-17 września
 Słowenia 1. miejsce w eliminacyjnej grupie E 31 sierpnia-17 września
 Ukraina 2. miejsce w eliminacyjnej grupie E 31 sierpnia-17 września
 Gruzja 1. miejsce w eliminacyjnej grupie F 31 sierpnia-17 września
 Czarnogóra 2. miejsce w eliminacyjnej grupie F 31 sierpnia-17 września
 Węgry 1. miejsce w eliminacyjnej grupie G 31 sierpnia-17 września
 Wielka Brytania 2. miejsce w eliminacyjnej grupie G 31 sierpnia-17 września

Losowanie[edytuj]

Losowanie miało miejsce 22 listopada 2016 roku w Stambule. Przed losowaniem drużyny zostały rozstawione w następujących koszykach:[2]

Koszyk 1 Koszyk 2 Koszyk 3 Koszyk 4 Koszyk 5 Koszyk 6

Rozlosowano następujące grupy:

Grupa A Grupa B Grupa C Grupa D

Faza grupowa[edytuj]

awans do fazy finałowej

Grupa A - Helsinki[edytuj]

Tabela[edytuj]

Poz. Reprezentacja Pkt Mecze Punkty Bilans bezpośrednich meczów
M Z P zdob. str. bilans
1  Słowenia 10 5 5 0 446 384 +62 -
2  Finlandia 9 5 4 1 426 408 +18 -
3  Francja 8 5 3 2 450 422 +28 -
4  Grecja 7 5 2 3 421 400 +21 -
5  Polska 6 5 1 4 411 414 -3 -
6  Islandia 5 5 0 5 355 481 -126 -

Wyniki[edytuj]

31 sierpnia 2017
13:45
Raport  Słowenia 90 – 81 Polska    Hartwall Arena, Helsinki
Sędziowie: Cristiano Maranho (Brazylia BRA), Apostolos Kalpakas (Szwecja SWE), Arnis Ozols (Łotwa LAT)
Rezultaty w kwartach: 24-22, 29-24, 21-12, 16-23
Pkt: Dragić 30
Zb: Randolph 10
As: Dončić 6
Pkt: Ponitka 22
Zb: Ponitka 13
As: Slaughter 6
31 sierpnia 2017
16:30
Raport  Islandia 61 – 90 Grecja    Hartwall Arena, Helsinki
Sędziowie: Aleksandar Glisic (Serbia SRB), Takaki Kato (Japonia JPN), Petar Obradovic (Bośnia i Hercegowina BIH)
Rezultaty w kwartach: 10-26, 23-11, 12-24, 16-29
Pkt: Pálsson 21
Zb: Ermolinskij, Pálsson po 4 każdy
As: Ermolinskij 5
Pkt: Papas 20
Zb: Burusis 8
As: Burusis 4
31 sierpnia 2017
20:00
Raport  Francja 84 – 86 Finlandia  OT  Hartwall Arena, Helsinki
Sędziowie: Antonio Conde (Hiszpania ESP), Martins Kozlovskis (Łotwa LAT), Zafer Yilmaz (Turcja TUR)
Rezultaty w kwartach: 15-23, 18-9, 20-17, 19-23 OT: 12-14
Pkt: Fournier 25
Zb: Diaw 9
As: trzech zawodników po 3 każdy
Pkt: Markkanen 22
Zb: Markkanen 7
As: Koponen 8

2 września 2017
13:45
Raport  Polska 91 – 61 Islandia    Hartwall Arena, Helsinki
Sędziowie: Petar Obradovic (Bośnia i Hercegowina BIH), Alexey Davydov (Rosja RUS), Martins Kozlovskis (Łotwa LAT)
Rezultaty w kwartach: 16-14, 25-15, 19-8, 31-24
Pkt: Waczyński 15
Zb: Ponitka 10
As: Koszarek 5
Pkt: Vilhjálmsson 16
Zb: Bæringsson 8
As: Friðriksson 3
2 września 2017
16:30
Raport  Grecja 87 – 95 Francja    Hartwall Arena, Helsinki
Sędziowie: Cristiano Maranho (Brazylia BRA), Antonio Conde (Hiszpania ESP), Takaki Kato (Japonia JPN)
Rezultaty w kwartach: 15-27, 21-28, 21-20, 30-20
Pkt: Prindezis 22
Zb: Andetokunmbo 6
As: Sloukas 7
Pkt: Fournier, Lauvergne po 21 każdy
Zb: Lauvergne 11
As: trzech zawodników po 4 każdy
2 września 2017
20:00
Raport  Finlandia 78 – 81 Słowenia    Hartwall Arena, Helsinki
Sędziowie: Aleksandar Glisic (Serbia SRB), Apostolos Kalpakas (Szwecja SWE), Yener Yilmaz (Turcja TUR)
Rezultaty w kwartach: 22-22, 20-30, 21-13, 15-16
Pkt: Markkanen 24
Zb: Huff 8
As: Koponen 9
Pkt: Dragić 29
Zb: Dončić 8
As: Vidmar 6

3 września 2017
13:45
Raport  Francja 115 – 79 Islandia    Hartwall Arena, Helsinki
Sędziowie: Takaki Kato (Japonia JPN), Apostolos Kalpakas (Szwecja SWE), Arnis Ozols (Łotwa LAT)
Rezultaty w kwartach: 29-25, 20-17, 37-14, 29-23
Pkt: De Colo 16
Zb: Heurtel 6
As: Heurtel, Westermann po 6 każdy
Pkt: Stefánsson 23
Zb: Acox, Stefánsson po 7 każdy
As: Pálsson, Vilhjálmsson po 6 każdy
3 września 2017
16:30
Raport  Słowenia 78 – 72 Grecja    Hartwall Arena, Helsinki
Sędziowie: Cristiano Maranho (Brazylia BRA), Antonio Conde (Hiszpania ESP), Matins Kozlovskis (Łotwa LAT)
Rezultaty w kwartach: 23-13, 12-17, 17-28, 26-14
Pkt: Dončić 22
Zb: Vidmar 9
As: Dragić 4
Pkt: Sloukas 18
Zb: Prindezis 10
As: Sloukas 6
3 września 2017
20:00
Raport  Finlandia 90 – 87 Polska  2OT  Hartwall Arena, Helsinki
Sędziowie: Aleksandar Glisic (Serbia SRB), Alexey Davydov (Rosja RUS), Petar Obradovic (Bośnia i Hercegowina BIH)
Rezultaty w kwartach: 18-8, 18-24, 16-20, 14-14 OT: 12-12, 12-9
Pkt: Markkanen 27
Zb: Markkanen 9
As: Koponen 7
Pkt: Slaughter, Waczyński po 18 każdy
Zb: Kulig 7
As: czterech zawodników po 4 każdy

5 września 2017
13:45
Raport  Islandia 75 – 102 Słowenia    Hartwall Arena, Helsinki
Sędziowie: Aleksandar Glisic (Serbia SRB), Apostolos Kalpakas (Szwecja SWE), Zafer Yilmaz (Turcja TUR)
Rezultaty w kwartach: 25-23, 18-37, 16-21, 16-21
Pkt: Hermannsson 18
Zb: Ermolinskij, Hermannsson po 5 każdy
As: Hermannsson 4
Pkt: Dragić 21
Zb: trzech zawodników po 6 każdy
As: Dragić, Vidmar po 5 każdy
5 września 2017
16:30
Raport  Polska 75 – 78 Francja    Hartwall Arena, Helsinki
Sędziowie: Antonio Conde (Hiszpania ESP), Alexey Davydov (Rosja RUS), Arnis Ozols (Łotwa LAT)
Rezultaty w kwartach: 20-13, 14-13, 18-25, 23-27
Pkt: Waczyński 15
Zb: Kulig 8
As: Koszarek, Waczyński po 4 każdy
Pkt: Heurtel 23
Zb: Lauvergne 11
As: Heurtel 6
5 września 2017
20:00
Raport  Grecja 77 – 89 Finlandia    Hartwall Arena, Helsinki
Sędziowie: Takaki Kato (Japonia JPN), Martins Kozlovskis (Łotwa LAT), Petar Obradovic (Bośnia i Hercegowina BIH)
Rezultaty w kwartach: 14-23, 19-22, 19-22, 25-22
Pkt: Andetokunmbo 17
Zb: Agravanis 6
As: Calathes 5
Pkt: Koponen 24
Zb: Markkanen 6
As: Koponen 6

6 września 2017
14:45
Raport  Słowenia 95 – 78 Francja    Hartwall Arena, Helsinki
Sędziowie: Antonio Conde (Hiszpania ESP), Takaki Kato (Japonia JPN), Martins Kozlovskis (Łotwa LAT)
Rezultaty w kwartach: 28-22, 24-13, 25-16, 18-27
Pkt: Dragić 22
Zb: Dončić 9
As: Dragić 8
Pkt: De Colo 16
Zb: trzech zawodników po 5 każdy
As: Heurtel 5
6 września 2017
17:30
Raport  Grecja 95 – 77 Polska    Hartwall Arena, Helsinki
Sędziowie: Cristiano Maranho (Brazylia BRA), Aleksandar Glisic (Serbia SRB), Petar Obradovic (Bośnia i Hercegowina BIH)
Rezultaty w kwartach: 23-29, 26-14, 21-24, 25-10
Pkt: Sloukas 26
Zb: Papajanis 8
As: Calathes 10
Pkt: Kulig 26
Zb: Kulig 7
As: Koszarek 9
6 września 2017
20:45
Raport  Finlandia 83 – 79 Islandia    Hartwall Arena, Helsinki
Sędziowie: Zafer Yilmaz (Turcja TUR), Alexey Davydov (Rosja RUS), Apostolos Kalpakas (Szwecja SWE)
Rezultaty w kwartach: 24-18, 18-22, 10-19, 31-20
Pkt: Markkanen 23
Zb: Lee 8
As: Koponen 6
Pkt: Stefánsson 13
Zb: Ermolinskij, Hermannsson po 5 każdy
As: Bæringsson 6


Godziny meczów podane zostały według czasu lokalnego (GMT+3), różnica w stosunku do CEST wynosi -1 godz.

Grupa B - Tel Awiw[edytuj]

Tabela[edytuj]

Poz. Reprezentacja Pkt Mecze Punkty Bilans bezpośrednich meczów
M Z P zdob. str. bilans
1  Litwa 9 5 4 1 426 359 +67 -
2  Niemcy 8 5 3 2 355 346 +9 1-0
3  Włochy 8 5 3 2 346 322 +24 0-1
4  Ukraina 7 5 2 3 367 392 -25 1-0
5  Gruzja 7 5 2 3 390 394 -4 0-1
6  Izrael 6 5 1 4 358 429 -71 -

Wyniki[edytuj]

31 sierpnia 2017
15:45
Raport  Niemcy 75 – 63 Ukraina    Menora Mivtachim Arena, Tel Awiw
Sędziowie: Ademir Zurapović (Bośnia i Hercegowina BIH), Sasa Maricić (Serbia SRB), Ventsislav Velikov (Bułgaria BUL)
Rezultaty w kwartach: 9-16, 30-17, 19-14, 17-16
Pkt: Schröder 32
Zb: Theis 8
As: Schröder 7
Pkt: Mishula 12
Zb: Lipovyy 6
As: Lipovyy 7
31 sierpnia 2017
18:30
Raport  Litwa 77 – 79 Gruzja    Menora Mivtachim Arena, Tel Awiw
Sędziowie: Leandro Lezcano (Argentyna ARG), Marius Ciulin (Rumunia ROU), Yener Yilmaz (Turcja TUR)
Rezultaty w kwartach: 18-18, 21-16, 18-25, 20-20
Pkt: Kuzminskas 18
Zb: Valančiūnas 9
As: Kalnietis 4
Pkt: Szengelia 29
Zb: Paczulia 10
As: Dixon 7
31 sierpnia 2017
21:30
Raport  Włochy 69 – 48 Izrael    Menora Mivtachim Arena, Tel Awiw
Sędziowie: Vicente Bulto (Hiszpania ESP), Gentian Cici (Albania ALB), Jorge Vazquez (Portoryko PUR)
Rezultaty w kwartach: 21-15, 15-17, 15-9, 18-7
Pkt: Belinelli 18
Zb: Melli 10
As: Hackett 5
Pkt: Casspi 18
Zb: Casspi 9
As: Ohayon 4

2 września 2017
15:45
Raport  Gruzja 57 – 67 Niemcy    Menora Mivtachim Arena, Tel Awiw
Sędziowie: Vicente Bulto (Hiszpania ESP), Gentian Cici (Albania ALB), Sasa Maricic (Serbia SRB)
Rezultaty w kwartach: 19-19, 17-22, 16-14, 5-12
Pkt: Paczulia 14
Zb: Paczulia 8
As: Dixon 5
Pkt: Schröder 23
Zb: Barthel 7
As: 3
2 września 2017
18:30
Raport  Ukraina 66 – 78 Włochy    Menora Mivtachim Arena, Tel Awiw
Sędziowie: Jorge Vazquez (Portoryko PUR), Marius Ciulin (Rumunia ROU), Zafer Yilmaz (Turcja TUR)
Rezultaty w kwartach: 19-16, 14-27, 15-16, 18-19
Pkt: Pustovyj 21
Zb: Zajcew 8
As: Łukaszou 6
Pkt: Belinelli 26
Zb: Hackett 6
As: Hackett 7
2 września 2017
21:30
Raport  Izrael 73 – 88 Litwa    Menora Mivtachim Arena, Tel Awiw
Sędziowie: Leandro Lezcano (Argentyna ARG), Radomir Vojinovic (Czarnogóra MNE), Ademir Zurapvic (Bośnia i Hercegowina BIH)
Rezultaty w kwartach: 23-19, 14-19, 14-33, 22-17
Pkt: Howell 20
Zb: Casspi 5
As: Mekel 4
Pkt: Ulanovas 18
Zb: Valančiūnas 10
As: Mačiulis 5

3 września 2017
15:45
Raport  Gruzja 81 – 88 Ukraina    Menora Mivtachim Arena, Tel Awiw
Sędziowie: Leandro Lezcano (Argentyna ARG), Sasa Maricic (Serbia SRB), Radomir Vojinovic (Czarnogóra MNE)
Rezultaty w kwartach: 20-21, 18-30, 25-16, 18-21
Pkt: Paczulia, Shermadini po 17 każdy
Zb: Szengelia 6
As: Szengelia 7
Pkt: Pustovyj 19
Zb: Pustovyj 8
As: Łukaszou 12
3 września 2017
18:30
Raport  Litwa 78 – 73 Włochy    Menora Mivtachim Arena, Tel Awiw
Sędziowie: Vicente Bulto (Hiszpania ESP), Gentian Cici (Albania ALB), Ademir Zurapovic (Bośnia i Hercegowina BIH)
Rezultaty w kwartach: 23-23, 18-9, 16-17, 21-24
Pkt: Juškevičius 20
Zb: Valančiūnas 8
As: Kalnietis 8
Pkt: Datome 24
Zb: czterech zawodników po 3 każdy
As: Filloy 6
3 września 2017
21:30
Raport  Niemcy 80 – 82 Izrael    Menora Mivtachim Arena, Tel Awiw
Sędziowie: Jorge Vazquez (Portoryko PUR), Ventsislav Velikov (Bułgaria BUL), Yener Yilmaz (Turcja TUR)
Rezultaty w kwartach: 18-23, 25-20, 26-14, 11-25
Pkt: Schröder 20
Zb: Theis 15
As: Schröder 7
Pkt: Howell 23
Zb: Casspi 11
As: Mekel 4

5 września 2017
15:45
Raport  Ukraina 62 – 94 Litwa    Menora Mivtachim Arena, Tel Awiw
Sędziowie: Leandro Lezcano (Argentyna ARG), Marius Ciulin (Rumunia ROU), Ventsislav Velikov (Bułgaria BUL)
Rezultaty w kwartach: 10-27, 20-17, 17-28, 15-22
Pkt: Pustovyj 29
Zb: Kornijenko 9
As: Bobrow, Lipovyy po 5 każdy
Pkt: Valančiūnas 22
Zb: Valančiūnas 15
As: Kalnietis 11
5 września 2017
18:30
Raport  Włochy 55 – 61 Niemcy    Menora Mivtachim Arena, Tel Awiw
Sędziowie: Vicente Bulto (Hiszpania ESP), Gentian Cici (Albania ALB), Sasa Maricic (Serbia SRB)
Rezultaty w kwartach: 17-16, 12-13, 9-14, 17-18
Pkt: Filloy 15
Zb: Datome 7
As: Belinelli, Melli po 2 każdy
Pkt: Schröder 17
Zb: Voigtmann 7
As: Voigtmann 5
5 września 2017
21:30
Raport  Izrael 91 – 104 Gruzja  OT  Menora Mivtachim Arena, Tel Awiw
Sędziowie: Ademir Zurapovic (Bośnia i Hercegowina BIH), Radomir Vojinovic (Czarnogóra MNE), Yener Yilmaz (Turcja TUR)
Rezultaty w kwartach: 22-21, 27-26, 21-20, 19-22 OT: 2-15
Pkt: Mekel 23
Zb: Casspi 6
As: Eliyahu 6
Pkt: Szengelia 25
Zb: Szengelia 19
As: Dixon 8

6 września 2017
14:45
Raport  Niemcy 72 – 89 Litwa    Menora Mivtachim Arena, Tel Awiw
Sędziowie: Vicente Bulto (Hiszpania ESP), Gentian Cici (Albania ALB), Ademir Zurapovic (Bośnia i Hercegowina BIH)
Rezultaty w kwartach: 19-23, 24-24, 17-25, 12-17
Pkt: Schröder 26
Zb: Tadda 8
As: Tadda 6
Pkt: Valančiūnas 27
Zb: Valančiūnas 15
As: Kalnietis 9
6 września 2017
17:30
Raport  Gruzja 69 – 71 Włochy    Menora Mivtachim Arena, Tel Awiw
Sędziowie: Jorge Vazquez (Portoryko PUR), Sasa Maricic (Serbia SRB), Radomir Vojinovic (Czarnogóra MNE)
Rezultaty w kwartach: 10-27, 20-11, 17-20, 22-13
Pkt: Dixon 29
Zb: Paczulia 12
As: trzech zawodników po 2 każdy
Pkt: Belinelli 15
Zb: Aradori, Cusin po 7 każdy
As: Datome, Filloy po 4 każdy
6 września 2017
20:45
Raport  Izrael 64 – 88 Ukraina    Menora Mivtachim Arena, Tel Awiw
Sędziowie: Leandro Lezcano (Argentyna ARG), Marius Ciulin (Rumunia ROU), Yener Yilmaz (Turcja TUR)
Rezultaty w kwartach: 16-19, 12-27, 11-25, 25-17
Pkt: Eliyahu 12
Zb: Eliyahu 5
As: Eliyahu 6
Pkt: Krawcow 17
Zb: Krawcow, Pustovyj po 7 każdy
As: Łukaszou 7


Godziny meczów podane zostały według czasu lokalnego (GMT+3), różnica w stosunku do CEST wynosi -1 godz.

Grupa C - Kluż-Napoka[edytuj]

Tabela[edytuj]

Poz. Reprezentacja Pkt Mecze Punkty Bilans bezpośrednich meczów
M Z P zdob. str. bilans
1  Hiszpania 10 5 5 0 449 303 +146 -
2  Chorwacja 9 5 4 1 397 336 +61 -
3  Czarnogóra 8 5 3 2 378 367 +11 -
4  Węgry 7 5 2 3 335 370 -35 -
5  Czechy 6 5 1 4 356 441 -22 -
6  Rumunia 5 5 0 5 316 414 -98 -

Wyniki[edytuj]

1 września 2017
15:00
Raport  Węgry 58 – 67 Chorwacja    Polyvalent Hall, Kluż-Napoka
Sędziowie: Panagiotis Anastopoulos (Grecja GRE), Nicolas Maestre (Francja FRA), Markos Michaelides (Szwajcaria SUI)
Rezultaty w kwartach: 20-20, 16-19, 17-13, 5-15
Pkt: Perl 12
Zb: Keller, Vojvoda po 6 każdy
As: Hanga 4
Pkt: Bogdanović 23
Zb: Bogdanović 7
As: Ukić 4
1 września 2017
17:45
Raport  Hiszpania 99 – 60 Czarnogóra    Polyvalent Hall, Kluż-Napoka
Sędziowie: Tolga Sahin (Włochy ITA), Christopher Antony Reid (Austria AUS), Yohan Rosso (Francja FRA)
Rezultaty w kwartach: 26-14, 25-15, 19-15, 29-16
Pkt: W. Hernangómez 18
Zb: W. Hernangómez 9
As: Rodríguez 10
Pkt: Vučević 16
Zb: Vučević 5
As: Pavličević, Rice po 3 każdy
1 września 2017
20:30
Raport  Rumunia 68 – 83 Czechy    Polyvalent Hall, Kluż-Napoka
Sędziowie: Roberto Vazquez (Portoryko PUR), Boris Krejic (Słowenia SLO), Sergiy Zashchuk (Ukraina UKR)
Rezultaty w kwartach: 22-21, 16-19, 9-22, 21-21
Pkt: Moldoveanu 24
Zb: Moldoveanu 8
As: Mandache 5
Pkt: Hruban 25
Zb: Satoranský 13
As: Satoranský 6

2 września 2017
15:00
Raport  Czarnogóra 72 – 48 Węgry    Polyvalent Hall, Kluż-Napoka
Sędziowie: Roberto Vazquez (Portoryko PUR), Markos Michaelides (Szwajcaria SUI), Sergiy Zashchuk (Ukraina UKR)
Rezultaty w kwartach: 14-11, 25-18, 21-11, 12-8
Pkt: Dubljević, Vučević po 13 każdy
Zb: Barović 9
As: Ivanović, Rice po 3 każdy
Pkt: Vojvoda 20
Zb: Karahodžić 7
As: Hanga 3
2 września 2017
17:45
Raport  Czechy 56 – 93 Hiszpania    Polyvalent Hall, Kluż-Napoka
Sędziowie: Panagiotis Anastopoulos (Grecja GRE), Erez Gurion (Izrael ISR), Christopher Antony Reid (Australia AUS)
Rezultaty w kwartach: 14-33, 9-23, 15-20, 18-17
Pkt: Kriz 11
Zb: Satoranský, Švrdlík po 5 każdy
As: Satoranský 5
Pkt: P. Gasol 26
Zb: W. Hernangómez 11
As: Navarro, Rubio po 5 każdy
2 września 2017
20:30
Raport  Chorwacja 74 – 58 Rumunia    Polyvalent Hall, Kluż-Napoka
Sędziowie: Tolga Sahin (Włochy ITA), Nicolas Maestre (Francja FRA), Yohan Rosso (Francja FRA)
Rezultaty w kwartach: 20-12, 22-17, 15-13, 17-16
Pkt: Bogdanović 21
Zb: Šarić 10
As: Ramljak, Simon po 4 każdy
Pkt: Moldoveanu 14
Zb: Mandache 7
As: Mandache 6

4 września 2017
15:00
Raport  Węgry 85 – 73 Czechy    Polyvalent Hall, Kluż-Napoka
Sędziowie: Tolga Sahin (Włochy ITA), Nicolas Maestre (Francja FRA), Christopher Antony Reid (Australia AUS)
Rezultaty w kwartach: 23-16, 21-17, 22-25, 19-15
Pkt: Hanga 31
Zb: Hanga 8
As: Hanga 8
Pkt: Palyza, Satoranský po 18 każdy
Zb: Satoranský 7
As: Satoranský, Welsch po 4 każdy
4 września 2017
17:45
Raport  Czarnogóra 72 – 76 Chorwacja    Polyvalent Hall, Kluż-Napoka
Sędziowie: Panagiotis Anastopoulos (Grecja GRE), Yohan Rosso (Francja FRA), Roberto Vazquez (Portoryko PUR)
Rezultaty w kwartach: 17-25, 14-18, 21-19, 20-14
Pkt: Rice 22
Zb: Dubljević 11
As: Ivanović, Todorović po 3 każdy
Pkt: Bogdanović 23
Zb: Planinić 7
As: Ukić 6
4 września 2017
20:30
Raport  Hiszpania 91 – 50 Rumunia    Polyvalent Hall, Kluż-Napoka
Sędziowie: Markos Michaelides (Szwajcaria SUI), Erez Gurion (Izrael ISR), Boris Krejic (Słowenia SLO)
Rezultaty w kwartach: 21-19, 20-8, 29-8, 21-15
Pkt: J. Hernangómez 18
Zb: W. Hernangómez 13
As: Rodríguez 7
Pkt: Moldoveanu 15
Zb: Cate, Moldoveanu po 6 każdy
As: Moldoveanu 3

5 września 2017
15:00
Raport  Czechy 75 – 88 Czarnogóra    Polyvalent Hall, Kluż-Napoka
Sędziowie: Yohan Rosso (Francja FRA), Erez Gurion (Izrael ISR), Sergiy Zashchuk (Ukraina UKR)
Rezultaty w kwartach: 17-24, 17-25, 21-29, 20-10
Pkt: Auda 14
Zb: Peterka, Švrdlík po 4 każdy
As: Satoranský 12
Pkt: Ivanović, Vučević po 17 każdy
Zb: Vučević 14
As: Pavličević 5
5 września 2017
17:45
Raport  Chorwacja 73 – 79 Hiszpania    Polyvalent Hall, Kluż-Napoka
Sędziowie: Tolga Sahin (Włochy ITA), Panagiotis Anastopoulos (Grecja GRE), Nicolas Maestre (Francja FRA)
Rezultaty w kwartach: 20-21, 12-17, 22-15, 19-26
Pkt: Šarić 18
Zb: Šarić 13
As: Simon 6
Pkt: Rubio 13
Zb: P. Gasol 11
As: trzech zawodników po 3 każdy
5 września 2017
20:30
Raport  Rumunia 71 – 80 Węgry    Polyvalent Hall, Kluż-Napoka
Sędziowie: Roberto Vazquez (Portoryko PUR), Boris Krejic (Słowenia SLO), Chistopher Antony Reid (Australia AUS)
Rezultaty w kwartach: 15-16, 17-22, 20-22, 19-20
Pkt: Mandache 24
Zb: Moldoveanu 9
As: Calota-Popa, Kuti po 4 każdy
Pkt: Vojvoda 26
Zb: Keller 7
As: Vojvoda 4

7 września 2017
14:30
Raport  Czechy 69 – 107 Chorwacja    Polyvalent Hall, Kluż-Napoka
Sędziowie: Tolga Sahin (Włochy ITA), Chistopher Antony Reid (Australia AUS), Yohan Rosso (Francja FRA)
Rezultaty w kwartach: 17-28, 23-26, 20-24, 9-29
Pkt: Auda 19
Zb: Auda, Hruban po 5 każdy
As: Satoranský 6
Pkt: Bogdanović 25
Zb: Šarić 10
As: Simon 7
7 września 2017
17:15
Raport  Węgry 64 – 87 Hiszpania    Polyvalent Hall, Kluż-Napoka
Sędziowie: Nicolas Maestre (Francja FRA), Boris Krejic (Słowenia SLO), Sergiy Zashchuk (Ukraina UKR)
Rezultaty w kwartach: 10-22, 19-19, 17-19, 18-27
Pkt: Ferencz 17
Zb: trzech zawodników po 4 każdy
As: Vojvoda 4
Pkt: P. Gasol 20
Zb: P. Gasol 8
As: Rodríguez 7
7 września 2017
20:45
Raport  Czarnogóra 86 – 69 Rumunia    Polyvalent Hall, Kluż-Napoka
Sędziowie: Panagiotis Anastopoulos (Grecja GRC), Erez Gurion (Izrael ISR), Markos Michaelides (Szwajcaria SUI)
Rezultaty w kwartach: 24-19, 18-11, 24-23, 20-16
Pkt: trzech zawodników po 13 każdy
Zb: Dubljević 9
As: Ivanović, Pavličević po 6 każdy
Pkt: Kuti 18
Zb: Mandache 10
As: Mandache 12


Godziny meczów podane zostały według czasu lokalnego (GMT+3), różnica w stosunku do CEST wynosi -1 godz.

Grupa D - Stambuł[edytuj]

Tabela[edytuj]

Poz. Reprezentacja Pkt Mecze Punkty Bilans bezpośrednich meczów
M Z P zdob. str. bilans
1  Serbia 9 5 4 1 400 353 +47 1-1, +7 pkt.
2  Łotwa 9 5 4 1 444 396 +48 1-1, +5 pkt.
3  Rosja 9 5 4 1 378 366 +12 1-1, -12 pkt.
4  Turcja 7 5 2 3 388 380 +8 -
5  Belgia 6 5 1 4 353 410 -57 -
6  Wielka Brytania 5 5 0 5 390 448 -58 -

Wyniki[edytuj]

1 września 2017
14:15
Raport  Belgia 103 – 90 Wielka Brytania    Ülker Sports Arena, Stambuł
Sędziowie: Saverio Lanzarini (Włochy ITA), Ferdinand Pascual (Filipiny PHI), Georgios Poursanidis (Grecja GRE)
Rezultaty w kwartach: 24-26, 30-27, 19-14, 30-23
Pkt: De Zeeuw 21
Zb: De Zeeuw 7
As: Van Rossom 5
Pkt: Olaseni 21
Zb: Olaseni 11
As: Clark 5
1 września 2017
17:00
Raport  Serbia 92 – 82 Łotwa    Ülker Sports Arena, Stambuł
Sędziowie: Marek Ćmikiewicz (Polska POL), Martin Horozov (Bułgaria BUL), Tomas Jasevicius (Litwa LTU)
Rezultaty w kwartach: 21-24, 24-23, 20-13, 27-22
Pkt: Bogdanović 30
Zb: Mačvan 10
As: Jović 8
Pkt: Dairis Bertāns 23
Zb: Dāvis Bertāns, Timma po 6 każdy
As: Dairis Bertāns 6
1 września 2017
21:00
Raport  Turcja 73 – 76 Rosja    Ülker Sports Arena, Stambuł
Sędziowie: Michael Weiland (Kanada CAN), Manuel Mazzoni (Włochy ITA), Milan Nedovic (Słowenia SLO)
Rezultaty w kwartach: 15-20, 18-16, 18-19, 22-21
Pkt: Osman 28
Zb: Osman 7
As: Osman 4
Pkt: Szwied 22
Zb: Mozgow 9
As: Fridzon, Szwied po 4 każdy

2 września 2017
14:15
Raport  Łotwa 92 – 64 Belgia    Ülker Sports Arena, Stambuł
Sędziowie: Tomas Jasevicius (Litwa LTU), Martin Horozov (Bułgaria BUL), Milan Nedovic (Słowenia SLO)
Rezultaty w kwartach: 24-25, 23-8, 16-22, 29-9
Pkt: Porziņģis, Timma po 27 każdy
Zb: Timma 7
As: Strēlnieks 13
Pkt: Hervelle 12
Zb: trzech zawodników po 5 każdy
As: Tabu 6
2 września 2017
17:00
Raport  Rosja 75 – 72 Serbia    Ülker Sports Arena, Stambuł
Sędziowie: Saverio Lanzarini (Włochy ITA), Manuel Mazzoni (Włochy ITA), Georgios Poursanidis (Grecja GRE)
Rezultaty w kwartach: 18-21, 22-17, 18-13, 17-21
Pkt: Szwied 22
Zb: Mozgow 8
As: Chwostow, Woroncewicz po 5 każdy
Pkt: Bogdanović, Marjanović po 19 każdy
Zb: Kuzmić, Marjanović po 6 każdy
As: Jović 7
2 września 2017
21:00
Raport  Wielka Brytania 70 – 84 Turcja    Ülker Sports Arena, Stambuł
Sędziowie: Marek Ćmikiewicz (Polska POL), Aleksandar Milojevic (Macedonia MKD), Ferdinand Pascual (Filipiny PHI)
Rezultaty w kwartach: 18-23, 18-26, 18-15, 16-20
Pkt: Lawrence, Olaseni po 15 każdy
Zb: Olaseni 14
As: Lawrence, Okereafor po 5 każdy
Pkt: Mahmutoğlu 24
Zb: Osman 7
As: Mahmutoğlu 6

4 września 2017
14:15
Raport  Łotwa 97 – 92 Wielka Brytania    Ülker Sports Arena, Stambuł
Sędziowie: Saverio Lanzarini (Włochy ITA), Aleksandar Milojevic (Macedonia MKD), Milan Nedovic (Słowenia SLO)
Rezultaty w kwartach: 25-20, 25-20, 34-18, 13-34
Pkt: Porziņģis 28
Zb: Timma 9
As: Strēlnieks 9
Pkt: Olaseni 23
Zb: Olaseni 10
As: Lawrence 10
4 września 2017
17:00
Raport  Belgia 67 – 76 Rosja    Ülker Sports Arena, Stambuł
Sędziowie: Michael Weiland (Kanada CAN), Martin Horozov (Bułgaria BUL), Georgios Poursanidis (Grecja GRE)
Rezultaty w kwartach: 18-19, 15-16, 14-18, 20-23
Pkt: De Zeeuw 15
Zb: Serron 5
As: Hervelle 5
Pkt: Szwied 20
Zb: Woroncewicz 9
As: Szwied 6
4 września 2017
21:00
Raport  Serbia 80 – 74 Turcja    Ülker Sports Arena, Stambuł
Sędziowie: Marek Ćmikiewicz (Polska POL), Tomas Jasevicius (Litwa LTU), Manuel Mazzoni (Włochy ITA)
Rezultaty w kwartach: 21-13, 15-18, 17-14, 27-29
Pkt: Bogdanović 17
Zb: Lučić 9
As: Jović 9
Pkt: Mahmutoğlu 19
Zb: trzech zawodników po 4
As: Osman 5

5 września 2017
14:15
Raport  Rosja 69 – 84 Łotwa    Ülker Sports Arena, Stambuł
Sędziowie: Marek Ćmikiewicz (Polska POL), Manuel Mazzoni (Włochy ITA), Aleksandar Milojevic (Macedonia MKD)
Rezultaty w kwartach: 15-12, 29-22, 8-18, 17-32
Pkt: Szwied 21
Zb: Kurbanow, Mozgow po 6 każdy
As: Szwied 6
Pkt: Timma 22
Zb: Timma 6
As: Dairis Bertāns 6
5 września 2017
17:00
Raport  Wielka Brytania 68 – 82 Serbia    Ülker Sports Arena, Stambuł
Sędziowie: Georgios Poursanidis (Grecja GRE), Martin Horozov (Bułgaria BUL), Michael Weiland (Kanada CAN)
Rezultaty w kwartach: 14-25, 24-22, 17-18, 13-17
Pkt: Okereafor 17
Zb: Olaseni 13
As: Okereafor 4
Pkt: Bogdanović 18
Zb: Bogdanović 7
As: Bogdanović 7
5 września 2017
21:00
Raport  Turcja 78 – 65 Belgia    Ülker Sports Arena, Stambuł
Sędziowie: Saverio Lanzarini (Włochy ITA), Milan Nedovic (Słowenia SLO), Ferdinand Pascual (Filipiny PHI)
Rezultaty w kwartach: 23-14, 17-19, 15-20, 23-12
Pkt: Korkmaz 14
Zb: [Barış Hersek
As: Erden 5
Pkt: Van Rossom 13
Zb: Serron, Van Rossom po 5 każdy
As: Tabu 4

7 września 2017
14:30
Raport  Rosja 82 – 70 Wielka Brytania    Ülker Sports Arena, Stambuł
Sędziowie: Georgios Poursanidis (Grecja GRE), Aleksandar Milojevic (Macedonia MKD), Ferdinand Pascual (Filipiny PHI)
Rezultaty w kwartach: 23-16, 20-15, 18-23, 21-16
Pkt: Szwied 30
Zb: Mozgow 11
As: Szwied 8
Pkt: Clark 21
Zb: Olaseni 9
As: Clark 7
7 września 2017
17:15
Raport  Belgia 54 – 74 Serbia    Ülker Sports Arena, Stambuł
Sędziowie: Manuel Mazzoni (Włochy ITA), Marek Ćmikiewicz (Polska POL), Martin Horozov (Bułgaria BUL)
Rezultaty w kwartach: 13-18, 12-24, 11-14, 18-18
Pkt: Lecomte 12
Zb: Van Rossom 6
As: Tabu 4
Pkt: Marjanović 22
Zb: Micić 9
As: Bogdanović 9
7 września 2017
20:45
Raport  Łotwa 89 – 79 Turcja    Ülker Sports Arena, Stambuł
Sędziowie: Saverio Lanzarini (Włochy ITA), Tomas Jasevicius (Litwa LTU), Michael Weiland (Kanada CAN)
Rezultaty w kwartach: 24-22, 23-16, 22-25, 20-16
Pkt: Porziņģis 28
Zb: Porziņģis 7
As: [Jānis Timma
Pkt: Osman 24
Zb: Mahmutoğlu 7
As: Osman 5


Godziny meczów podane zostały według czasu lokalnego (GMT+3), różnica w stosunku do CEST wynosi -1 godz.

Faza pucharowa[edytuj]

1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
                           
9 września            
  Niemcy 84
12 września
  Francja 81  
  Niemcy 72
10 września
    Hiszpania 84  
  Hiszpania 73
14 września
  Turcja 56  
  Hiszpania 72
9 września
    Słowenia 92  
  Słowenia 79
12 września
  Ukraina 55  
  Słowenia 103
10 września
    Łotwa 97  
  Łotwa 100
17 września
  Czarnogóra 68  
  Słowenia 93
9 września
    Serbia 85
  Litwa 64
13 września
  Grecja 77  
  Grecja 69
10 września
    Rosja 74  
  Chorwacja 78
15 września
  Rosja 101  
  Rosja 79
9 września
    Serbia 87   Mecz o 3. miejsce
  Finlandia 57
13 września 17 września
  Włochy 70  
  Włochy 67   Hiszpania 93
10 września
    Serbia 83     Rosja 85
  Serbia 86
  Węgry 78  


1/8 finału[edytuj]

9 września 2017
12:30
Raport  Słowenia 79 – 55 Ukraina    Sinan Erdem Dome, Stambuł
Sędziowie: Cristiano Maranho (Brazylia BRA), Panagiotis Anastopoulos (Grecja GRE), Tolga Sahin (Włochy ITA)
Rezultaty w kwartach: 26-17, 16-10, 26-16, 11-12
Pkt: Randolph 21
Zb: Dončić 10
As: Dončić 6
Pkt: Pustozwonow 11
Zb: Pustovyj 10
As: Krawcow, Łukaszou po 4 każdy
9 września 2017
15:15
Raport  Niemcy 84 – 81 Francja    Sinan Erdem Dome, Stambuł
Sędziowie: Manuel Mazzoni (Włochy ITA), Leandro Lezcano (Argentyna ARG), Sasa Maricic (Serbia SRB)
Rezultaty w kwartach: 10-19, 24-21, 21-16, 29-25
Pkt: Theis 22
Zb: Theis 7
As: Schröder 8
Pkt: Fournier 27
Zb: Diaw 9
As: Diaw 5
9 września 2017
18:45
Raport  Finlandia 57 – 70 Włochy    Sinan Erdem Dome, Stambuł
Sędziowie: Antonio Conde (Hiszpania ESP), Martins Kozlovskis (Łotwa LAT), Ademir Zurapovic (Bośnia i Hercegowina BIH)
Rezultaty w kwartach: 17-30, 12-18, 13-10, 15-12
Pkt: Koponen 13
Zb: Salin 8
As: Rannikko 3
Pkt: Belinelli 22
Zb: Hackett 6
As: Melli 3
9 września 2017
21:30
Raport  Litwa 64 – 77 Grecja    Sinan Erdem Dome, Stambuł
Sędziowie: Vicente Bulto (Hiszpania ESP), Marek Ćmikiewicz (Polska POL), Petar Obradovic (Bośnia i Hercegowina BIH)
Rezultaty w kwartach: 17-25, 13-12, 18-24, 16-16
Pkt: Kuzminskas 20
Zb: Valančiūnas 15
As: Kalnietis 7
Pkt: Sloukas 21
Zb: Burusis 8
As: Calathes 6
10 września 2017
12:30
Raport  Łotwa 100 – 68 Czarnogóra    Sinan Erdem Dome, Stambuł
Sędziowie: Vicente Bulto (Hiszpania ESP), Martin Horozov (Bułgaria BUL), Manuel Mazzoni (Włochy ITA)
Rezultaty w kwartach: 27-15, 26-22, 29-15, 18-16
Pkt: Timma 21
Zb: Porziņģis 6
As: Strēlnieks 7
Pkt: Dubljević 21
Zb: Vučević 9
As: Vučević 4
10 września 2017
15:15
Raport  Serbia 86 – 78 Węgry    Sinan Erdem Dome, Stambuł
Sędziowie: Leandro Lezcano (Argentyna ARG), Georgios Poursanidis (Grecja GRE), Yener Yilmaz (Turcja TUR)
Rezultaty w kwartach: 24-16, 24-25, 21-12, 17-25
Pkt: Bogdanović, Kuzmić po 17 każdy
Zb: Kuzmić 10
As: Jović 7
Pkt: Perl 22
Zb: Perl 7
As: Hanga, Perl po 4 każdy
10 września 2017
18:45
Raport  Hiszpania 73 – 56 Turcja    Sinan Erdem Dome, Stambuł
Sędziowie: Cristiano Maranho (Brazylia BRA), Tomas Jasevicius (Litwa LTU), Takaki Kato (Japonia JPN)
Rezultaty w kwartach: 19-10, 14-15, 16-18, 24-13
Pkt: Rubio 15
Zb: P. Gasol 7
As: Rodríguez 9
Pkt: Korkmaz 20
Zb: Erden 10
As: Güler 4
10 września 2017
21:30
Raport  Chorwacja 78 – 101 Rosja    Sinan Erdem Dome, Stambuł
Sędziowie: Roberto Vazquez (Portoryko PUR), Saverio Lanzarini (Włochy ITA), Yohan Rosso (Francja FRA)
Rezultaty w kwartach: 23-25, 19-21, 15-26, 21-29
Pkt: Bogdanović 28
Zb: Ramljak 6
As: Ukić 5
Pkt: Szwied 27
Zb: Kurbanow 5
As: Szwied 12


Ćwierćfinały[edytuj]

12 września 2017
18:45
Raport  Niemcy 72 – 84 Hiszpania    Sinan Erdem Dome, Stambuł
Sędziowie: Manuel Mazzoni (Włochy ITA), Panagiotis Anastopoulos (Grecja GRE), Aleksandar Glisic (Serbia SRB)
Rezultaty w kwartach: 19-16, 14-18, 20-31, 19-19
Pkt: Schröder 27
Zb: Voigtmann 7
As: Schröder 8
Pkt: M. Gasol 28
Zb: M. Gasol 10
As: Rubio 8
12 września 2017
21:30
Raport  Słowenia 103 – 97 Łotwa    Sinan Erdem Dome, Stambuł
Sędziowie: Roberto Vazquez (Portoryko PUR), Saverio Lanzarini (Włochy ITA), Leandro Lezcano (Argentyna ARG)
Rezultaty w kwartach: 34-23, 17-32, 25-11, 27-31
Pkt: Luka Dončić 27
Zb: Luka Dončić, Randolph po 9 każdy
As: Dragić 8
Pkt: Porziņģis 34
Zb: Strēlnieks 7
As: Strēlnieks 9
13 września 2017
18:45
Raport  Grecja 69 – 74 Rosja    Sinan Erdem Dome, Stambuł
Sędziowie: Cristiano Maranho (Brazylia BRA), Antonio Conde (Hiszpania ESP), Yohan Rosso (Francja FRA)
Rezultaty w kwartach: 24-17, 13-14, 16-20, 16-23
Pkt: Calathes 25
Zb: Burusis, Papanikolau po 7 każdy
As: Calathes 7
Pkt: Szwied 26
Zb: Woroncewicz 12
As: Szwied 5
13 września 2017
21:30
Raport  Włochy 67 – 83 Serbia    Sinan Erdem Dome, Stambuł
Sędziowie: Vicente Bulto (Hiszpania ESP), Tomas Jasevicius (Litwa LTU), Takaki Kato (Japonia JPN)
Rezultaty w kwartach: 17-18, 16-26, 15-15, 19-24
Pkt: Belinelli 18
Zb: Biligha, Filloy po 3 każdy
As: Nicolò Melli 3
Pkt: Bogdanović 22
Zb: Kuzmić, Marjanović po 7 każdy
As: Jović 5


Półfinały[edytuj]

14 września 2017
21:30
Raport  Hiszpania 72 – 92 Słowenia    Sinan Erdem Dome, Stambuł
Sędziowie: Cristiano Maranho (Brazylia BRA), Yohan Rosso (Francja FRA), Tolga Sahin (Włochy ITA)
Rezultaty w kwartach: 19-25, 26-24, 12-24, 15-19
Pkt: P. Gasol 16
Zb: M. Gasol 10
As: M. Gasol, Rubio po 4 każdy
Pkt: Dragić, Randolph po 15 każdy
Zb: Dončić 12
As: Dončić 8
15 września 2017
21:30
Raport  Rosja 79 – 87 Serbia    Sinan Erdem Dome, Stambuł
Sędziowie: Leandro Lezcano (Argentyna ARG), Panagiotis Anastopoulos (Grecja GRE), Manuel Mazzoni (Włochy ITA)
Rezultaty w kwartach: 20-25, 14-23, 23-18, 22-21
Pkt: Szwied 33
Zb: Mozgow 9
As: Szwied 5
Pkt: Bogdanović 24
Zb: Lučić 8
As: Jović 9


Mecz o 3. miejsce[edytuj]

17 września 2017
17:00
Raport  Hiszpania 93 – 85 Rosja    Sinan Erdem Dome, Stambuł
Sędziowie: Leandro Lezcano (Argentyna ARG), Tomas Jasevicius (Litwa LTU), Manuel Mazzoni (Włochy ITA)
Rezultaty w kwartach: 21-13, 24-15, 21-27, 27-30
Pkt: P. Gasol 26
Zb: P. Gasol 10
As: Rodriguez 9
Pkt: Szwied 18
Zb: Mozgow 10
As: Chwostow 9


Finał[edytuj]

17 września 2017
21:30
Raport  Słowenia 93 – 85 Serbia    Sinan Erdem Dome, Stambuł
Sędziowie: Cristiano Maranho (Brazylia BRA), Antonio Conde (Hiszpania ESP), Tolga Sahin (Włochy ITA)
Rezultaty w kwartach: 20-22, 36-25, 15-20, 22-18
Pkt: Dragić 35
Zb: Dončić, Dragić po 7 każdy
As: Dragić, Prepelič po 3 każdy
Pkt: Bogdanović 22
Zb: Lučić 8
As: Bogdanović 5


Godziny meczów podane zostały według czasu lokalnego (GMT+3), różnica w stosunku do CEST wynosi -1 godz.

Statystyki[edytuj]

Indywidualne[edytuj]

Punkty

Poz. Zawodnik M Pkt Średnia
1 Rosja Aleksiej Szwied 9 219 24,3
2 Niemcy Dennis Schröder 7 166 23,7
3 Łotwa Kristaps Porziņģis 7 165 23,6
4 Słowenia Goran Dragić 9 203 22,6
5 Chorwacja Bojan Bogdanović 6 135 22,5
6 Serbia Bogdan Bogdanović 9 184 20,4
7 Finlandia Lauri Markkanen 6 117 19,5
8 Gruzja Tornike Szengelia 5 94 18,8
9 Włochy Marco Belinelli 7 125 17,9
10 Hiszpania Pau Gasol 8 139 17,4

Zbiórki

Poz. Zawodnik M Z Średnia
1 Litwa Jonas Valančiūnas 6 72 12,0
2 Wielka Brytania Gabriel Olaseni 5 56 11,2
3 Gruzja Zaza Paczulia 5 46 9,2
4 Słowenia Luka Dončić 9 73 8,1
5 Czarnogóra Nikola Vučević 6 48 8,0
6 Gruzja Tornike Szengelia 5 39 7,8
7 Hiszpania Pau Gasol 8 62 7,8
8 Rosja Timofiej Mozgow 9 67 7,4
9 Hiszpania Marc Gasol 9 65 7,2
10 Polska Mateusz Ponitka 5 36 7,2

Asysty

Poz. Zawodnik M A Średnia
1 Litwa Mantas Kalnietis 6 43 7,2
2 Hiszpania Sergio Rodríguez 9 61 6,8
3 Czechy Tomáš Satoranský 5 33 6,6
4 Łotwa Jānis Strēlnieks 7 46 6,6
5 Finlandia Petteri Koponen 6 38 6,3
6 Rosja Aleksiej Szwied 9 53 5,9
7 Niemcy Dennis Schröder 7 39 5,6
8 Ukraina Denys Łukaszou 6 33 5,5
9 Serbia Stefan Jović 9 49 5,4
10 Łotwa Dairis Bertāns 7 37 5,3

Przechwyty

Poz. Zawodnik M P Średnia
1 Rumunia Andrei Mandache 5 11 2,2
2 Włochy Marco Belinelli 7 15 2,1
3 Ukraina Denys Łukaszou 6 12 2,0
Turcja Cedi Osman 6 12 2,0
5 Francja Nando De Colo 6 11 1,8
6 Czechy Tomáš Satoranský 5 9 1,8
7 Serbia Stefan Jović 9 16 1,8
Hiszpania Ricky Rubio 9 16 1,8
9 Hiszpania Joan Sastre 9 15 1,7
10 Czechy Vojtěch Hruban 5 8 1,6

Bloki

Poz. Zawodnik M B Średnia
1 Łotwa Kristaps Porziņģis 7 13 1,9
2 Ukraina Artem Pustovyj 6 10 1,7
3 Hiszpania Pau Gasol 8 12 1,5
4 Hiszpania Marc Gasol 9 13 1,4
Słowenia Anthony Randolph 9 13 1,4
Słowenia Gašper Vidmar 9 13 1,4
7 Czarnogóra Filip Barović 6 7 1,2
Chorwacja Dragan Bender 6 7 1,2
Czarnogóra Nikola Vučević 6 7 1,2
10 Grecja Jorgos Papajanis 7 7 1,0
Węgry Ákos Keller 6 6 1,0
Chorwacja Dario Šarić 6 6 1,0
Litwa Jonas Valančiūnas 6 6 1,0
Ukraina Wjaczesław Krawcow 5 5 1,0

Minuty

Poz. Zawodnik M Min Średnia
1 Gruzja Tornike Szengelia 5 179 35,9
2 Gruzja Manuchar Markoishvili 5 176 35,3
3 Turcja Cedi Osman 6 206 34,3
4 Gruzja Michael Dixon 5 170 33,7
5 Finlandia Sasu Salin 6 199 33,0
6 Chorwacja Dario Šarić 6 195 32,4
7 Chorwacja Bojan Bogdanović 6 193 32,1
8 Włochy Marco Belinelli 7 223 31,9
9 Serbia Bogdan Bogdanović 9 288 31,8
10 Finlandia Petteri Koponen 6 190 31,6

Indywidualne w meczach (max)[edytuj]

Dział Zawodnik Wynik Przeciwnik
Punkty Słowenia Goran Dragić 35  Serbia
Zbiórki Gruzja Tornike Szengelia 19  Izrael
Asysty Łotwa Jānis Strēlnieks 13  Belgia
Przechwyty Turcja Cedi Osman 7  Rosja
Bloki Łotwa Kristaps Porziņģis
Słowenia Gašper Vidmar
4  Serbia
 Łotwa
Rzuty za 2 pkt (%) Francja Thomas Heurtel 100% (8/8)  Polska
Rzuty za 3 pkt (%) Czarnogóra Bojan Dubljević 100% (6/6)  Łotwa
Rzuty wolne Hiszpania Marc Gasol
Słowenia Klemen Prepelič
100% (12/12)  Rosja
 Łotwa
Straty Niemcy Dennis Schröder 9  Gruzja

Drużynowe[edytuj]

Punkty zdobyte

Poz. Drużyna Średnia
1  Łotwa 91,6
2  Słowenia 90,3
3  Francja 88,5
4  Hiszpania 85,7
5  Serbia 82,3

Zbiórki

Poz. Drużyna Średnia
1  Hiszpania 42,0
2  Litwa 40,3
3  Serbia 38,6
 Słowenia 38,6
5  Polska 38,2

Asysty

Poz. Drużyna Średnia
1  Łotwa 24,3
2  Hiszpania 23,9
3  Francja 21,0
4  Serbia 20,8
5  Wielka Brytania 20,0

Przechwyty

Poz. Drużyna Średnia
1  Czechy 9,2
2  Turcja 9,0
3  Grecja 8,4
4  Izrael 8,2
5  Słowenia 8,0

Bloki

Poz. Drużyna Średnia
1  Ukraina 4,7
2  Hiszpania 4,0
3  Chorwacja 3,8
4  Słowenia 3,7
 Czarnogóra 3,7

Drużynowe w meczach (max)[edytuj]

Dział Drużyna Wynik Przeciwnik
Punkty  Francja 115  Islandia
Zbiórki  Polska 53  Islandia
Asysty  Francja
 Łotwa
 Hiszpania
31  Islandia
 Belgia
 Czechy
Przechwyty  Turcja 15  Rosja
Bloki  Francja
 Grecja
 Słowenia
 Ukraina
7  Islandia
 Polska
 Serbia
 Izrael
Rzuty za 2 pkt (%)  Francja 72,9% (35/48)  Islandia
Rzuty za 3 pkt (%)  Grecja 65,0% (13/20)  Polska
Rzuty wolne  Wielka Brytania 100% (13/13)  Serbia
Straty  Gruzja 24  Niemcy

Nagrody[edytuj]

Najlepsza piątka turnieju
Najbardziej wartościowy zawodnik

Klasyfikacja końcowa[edytuj]

Miejsce Reprezentacja Bilans
Gold medal world centered-2.svg  Słowenia 9-0
Silver medal world centered-2.svg  Serbia 7-2
Bronze medal world centered-2.svg  Hiszpania 8-1
4.  Rosja 6-3
5.  Łotwa 5-2
6.  Niemcy 4-3
7.  Włochy 4-3
8.  Grecja 3-4
9.  Litwa 4-2
10.  Chorwacja 4-2
11.  Finlandia 4-2
12.  Francja 3-3
13.  Czarnogóra 3-3
14.  Turcja 2-4
15.  Ukraina 2-4
16.  Węgry 2-4
17.  Gruzja 2-3
18.  Polska 1-4
19.  Belgia 1-4
20.  Czechy 1-4
21.  Izrael 1-4
22.  Wielka Brytania 0-5
23.  Rumunia 0-5
24.  Islandia 0-5

Przypisy

  1. EuroBasket: Polska nie zorganizuje turnieju w 2017 roku. eurosport.onet.pl. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-11-22)].
  2. Losowanie grup EuroBasketu 2017. Polacy chcą grać w Rumunii. przegladsportowy.pl. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-11-22)].

ODP | Azja
wczasy nad morzem Łeba noclegi nad morzem | Sylwester 2013 Sylwester w górach Zabawa sylwestrowa | pokoje noclegi Karwia pokoje gościnne urlop nad morzem