Portal:Geografia

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

 < Portale < Geografia


Geografia w polskojęzycznej Wikipedii

The Earth seen from Apollo 17.jpg

Geografianauka przyrodnicza i społeczna zajmująca się badaniem powierzchni Ziemi (przestrzeni geograficznej). Zajmuje się ona nie tylko analizą rozmieszczenia obiektów czy zjawisk na powierzchni Ziemi, ale także badaniem przyczyn takiego stanu rzeczy oraz powiązaniami pomiędzy środowiskiem przyrodniczym a działalnością społeczeństw ludzkich. Nazwa geografia pochodzi od greckich słów γῆ geos – „ziemia” i γράφω grapho – „piszę”.

Jeżeli chcesz edytować tę stronę przejdź tutaj.

Info icon.png  Ciekawostki geograficzne

Czy wiesz ...

Noia 64 apps kdict.png  Artykuł wart przeczytania

Rozwój demograficzny od 1787 roku

Demografia Raciborza – W połowie XIV wieku Racibórz liczył około 3 100 mieszkańców i był wtedy jednym z najludniejszych miast na Górnym Śląsku. Pod koniec XIX stulecia w mieście mieszkało już ponad 21 000 osób. Na przełomie lat 20. i 30. XX w. liczba ludności doszła do 50 000. Racibórz był wtedy jednym z ważniejszych ośrodków miejskich na Górnym Śląsku. Koniec II wojny światowej zastał Racibórz jedynie z trzema tysiącami mieszkańców, liczba ta półtora roku później wynosiła już jednak niemal 20 000. W dalszych latach Racibórz stale zwiększał liczbę swych mieszkańców, osiągając kulminacyjny punkt w 1991 roku, kiedy to wyniosła ona 65 300. Miasto, mimo rozwoju, stopniowo traciło jednak na znaczeniu w regionie, do czego przyczynił się gwałtowny rozwój miast Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego oraz powstanie w latach 60. XX wieku Rybnickiego Okręgu Węglowego. Od 1991 roku liczba mieszkańców zmalała i według danych z 31 grudnia 2009 roku wynosi 56 484, co daje 81. miejsce w Polsce pod względem liczby ludności.

Więcej...

Noia 64 apps kdict.png  Miasto miesiąca

Cd. de México Collage.jpg

Meksyk (hiszp. Ciudad de México) – stolica Meksyku, położona na wyżynie leżącej w środkowej części kraju. Zajmuje powierzchnię 1479 km². Populacja miasta wynosi 8 720 916 mieszkańców, natomiast obszar metropolitarny zamieszkuje 19 231 829 osób (2005 r.). Szacuje się, że całe megalopolis liczy ok. 22–25 mln mieszkańców i jest uznawana za trzecią po Tokio i Seulu aglomerację miejską świata. Region miasta odznacza się także jednym z największych i najszybszych przyrostów liczby ludności.

Coat of arms of Mexican Federal District.svg

Meksyk (wtedy Tenochtitlán) został założony w XIV w. przez Azteków na jednej z wysp jeziora Texcoco. Współczesny Meksyk jest centrum politycznym, kulturalnym i gospodarczym Federacji Meksykańskiej. Mimo że kiedyś był znany jako „Miasto pałaców” i miejsce z najbardziej „przejrzystym powietrzem”, gwałtowna urbanizacja i rozwój przemysłowy doprowadziły do przeludnienia i zanieczyszczenia środowiska. W dalszym ciągu można tu znaleźć przykłady współczesnej i kolonialnej architektury oraz liczne parki i muzea. Historyczne centrum miasta i leżące w jego pobliżu pływające ogrody Xochimilco zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO w 1987. Do tej listy w 2004 roku dodano dom i pracownię architekta Luisa Barragána, a w 2007 roku również kampus uniwersytecki przy Universidad Nacional Autónoma de México.

Więcej...

Noia 64 apps kdict.png  Zdjęcie tygodnia

Goloborze.jpg
Gołoborze w Górach Świętokrzyskich

Noia 64 apps kdict.png  Państwo miesiąca

Flag of Montenegro.svg
Montenegro Map.png

Czarnogóra (czarnogórski Црна Гора/Crna Gora IPA [t͡sr̩̂ːnaː ɡɔ̌ra], do października 2007 r. – Republika Czarnogóry) – państwo w Europie Południowej powstałe po rozpadzie Serbii i Czarnogóry. W wyniku przeprowadzonego 21 maja 2006 referendum niepodległościowego zadeklarowano zerwanie dotychczas istniejącej federacji z Serbią. Ostatecznie parlament Czarnogóry proklamował niepodległość 3 czerwca 2006. Zgodnie z umową związkową sukcesorem dotychczas istniejącego państwa Serbii i Czarnogóry została Serbia, natomiast Czarnogóra od nowa rozpoczęła procesy akcesyjne do organizacji międzynarodowych. Jest członkiem Organizacji Narodów Zjednoczonych i Rady Europy. Od 2009 jest kandydatem do NATO, a od 2010 r. posiada status kandydata do Unii Europejskiej.

Czarnogóra leży na wybrzeżu Morza Adriatyckiego i graniczy z Serbią, Kosowem, Chorwacją, Bośnią i Hercegowiną oraz Albanią. W Czarnogórze przeważającą część powierzchni zajmują tereny górzyste m.in.: Durmitor, Lovćen i Góry Północnoalbańskie (Prokletije). W tym ostatnim znajduje się najwyższy szczyt Zla Kolata o wysokości 2534 m n.p.m. Niewielkie skrawki terenów nizinnych są u wybrzeży i nad Jeziorem Szkoderskim. W centralnej części Czarnogóry występuje klimat podzwrotnikowy kontynentalny, na wybrzeżach klimat śródziemnomorski. Największe grupy etniczne to Czarnogórcy (45 %), Serbowie (29 %) i Boszniacy (9 %).

Więcej...

Info icon.png  Miejsce na mapie

Surtseya
Obiekt z listy światowego dziedzictwa UNESCO
Surtsey eruption 1963.jpg
Państwo  Islandia
Historia wpisania na listę
a Oficjalna nazwa wpisana na liście UNESCO
b Oficjalny podział dokonany przez UNESCO
Położenie na mapie Islandii
Mapa lokalizacyjna Islandii
Surtsey
Surtsey
Ziemia63°18′00,0″N 20°36′00,0″W/63,300000 -20,600000

Surtsey (isl.: wyspa Surtra) – wyspa wulkaniczna u południowych wybrzeży Islandii, jednocześnie ze względu na położenie geograficzne (63°18'N, 20°36'W) najdalej na południe wysunięta część tego kraju. Powstała na skutek podmorskiej erupcji wulkanicznej, która rozpoczęła się na głębokości 130 metrów i wyłoniła się na powierzchnię 14 listopada 1963 roku. Erupcja mogła rozpocząć się kilka dni wcześniej, a zakończyła się 5 czerwca 1967, kiedy to wyspa osiągnęła największą powierzchnię – 2,7 km². Od tego czasu wpływy fal i wiatru powodują erozję i stałe zmniejszanie się powierzchni wyspy (w 2002 pozostało tylko 1,4 km² powierzchni).

Nowa wyspa została nazwana imieniem boga ognia Surtra z mitologii nordyckiej i podczas jej tworzenia była obiektem intensywnych badań wulkanologów, a od zakończenia erupcji stanowiła przedmiot zainteresowania botaników i biologów, obserwujących stopniowy rozwój życia na początkowo jałowej powierzchni. Podmorskie kominy wulkaniczne, które utworzyły wyspę Surtsey stanowią część podmorskiego systemu wulkanicznego archipelagu wysp Vestmannaeyjar znajdującego się na śródoceanicznym grzbiecie nazywanym Grzbietem Śródatlantyckim. W 1973 w archipelagu tym miał miejsce wybuch wulkanu Eldfell na wyspie Heimaey. Erupcja która uformowała wyspę Surtsey stworzyła kilka innych małych wysp wzdłuż tego łańcucha wulkanicznego, takich jak Jólnir i innych bezimiennych szczytów. Większość z nich dość szybko uległa erozji.

W 2008 roku wyspę wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Galeria

Więcej...

Noia 64 apps kdict.png  Artykuły do napisania ♦ Zalążki do poszerzenia

Nie znalazłeś jakiegoś geograficznego hasła na Wikipedii? Możesz go umieścić na liście poniżej:

Zapraszamy do Wikiprojektu Geografia.

Geografia Polski

 1. Adventure World Warsawen (2 interwiki)
 2. Bazar w Poznaniu
 3. Brama Twardowskiego - ostaniec skalny
 4. Carski Dar (wieś) /gm. Golub-Dob./ Proszę o mapę wsi Carski Dar włącznie z granicami oraz rys historyczny tej wsi.
 5. Cygany (powiat kluczborski) - Mała wieś położona na opolszczyźnie w powiecie kluczborskim sąsiadująca między wsiami Markotów Duży, Krężel, Czaple Stare i Nową Wieś
 6. Czystołuża – bagno lub staw leśny w Lisowie (województwo lubelskie).
 7. Diabla Dziura w Bukowcu – jaskinia w Karpatach
 8. Diabla Góra (Garb Tarnogórski) – wzniesienie
 9. Drzewice (dzielnica) – Kostrzyna nad Odrą
 10. dzielnice Tarnowa
 11. Europejski dział wód
 12. Gimnazjum im. Jana Pawła w Gozdowie
 13. Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wierzchowie
 14. Gimnazjum nr. 4 w Tychach im. kard. Stefana Wyszyńskiego, [1]
 15. Gimnazjum nr. 37 w Łodzi[2]
 16. Hotel Gołębiewski - hotel w Mikołajkach(więcej w Kocham Cię Polsko!)
 17. Jadwinów (Lubartów) – dawniej Jacek dzielnica Lubartowa mieszka tam ok. 10 tys. osób
 18. Jaskinia Przegińska - więcej w artykule Kajasówka
 19. Jezioro Człuchowskie – trzy połączone jeziora
 20. Jezioro Dębskie
 21. Jezioro Lipno
 22. Jezioro Wigierskie – Jezioro położone na Wigrach
 23. Jezioro Żółwie w województwie zachodniopomorskim, powiecie goleniowskim (53°35′45,44″N 14°53′15,17″E/53,595956 14,887547)
 24. Kacze Błota patrz → Rezerwat przyrody Kacze Błota
 25. Kamienne (przysiółek Kwieciszowic)
 26. Kanał Zyblikiewicz – kanał odwadniający, łączący Dunajec (gm. Żabno) z Wisłą (gm. Bolesław)
 27. Kopanina (ciek wodny) – znaczny ciek wodny płynący we wschodniej Legnicy uchodzący do Wierzbiaka.
 28. Królestwo Kabuto - mikronacja z Polski
 29. Laurahuta - nazwa historycznej dzielnicy miasta Siemianowice Śląskie (woj. śląskie)
 30. Mazurski Park Narodowy
 31. Nadmorski Park Miniatur w Dziwnowie otwarty od 2012 roku. W parku zobaczyć można m.in. miniatury polskich latarni morskich; miniaturową kolej wąskotorową. www.park-miniatur.pl
 32. Niecka Kozielska
 33. Niepodległe Księstwo Pomorskie – Jedna z micronations założona w Polsce
 34. Obwodnica Zawiercia
 35. Osiedle Belzacka w Piotrkowie Trybunalskim
 36. Osiedle Bukowe w Koszalinie
 37. Osiedle Fazos w Tarnowskich Górach
 38. Os. Piast w Lubaniu osiedle
 39. Osiedle Reymonta w Jędrzejowie (woj. świętokrzyskie)
 40. Os. Waryńskiego w Lubaniu osiedle
 41. Osiedle Wieczorka w Piekarach Śląskich
 42. Pasma górskie w Polsce
 43. Polder Olawka – polder na Odrze, pod Wrocławiem
 44. Porty Polski
 45. rzeka Prądnia
 46. Przedmieścia (Lubartów) - dzielnica Lubartowa
 47. Rachanka – rzeka w województwie lubelskim
 48. Ronda w Lublinie – jako uzupełnienie sieci ulic i placów w Lublinie
 49. Skrzyneckie – jezioro w województwie kujawsko-pomorskim na pojezierzu gostynińskim
 50. Syrachowska – Ulica w Krakowie, pochodzenie jej nazwy jest nie do odnalezienia
 51. Ślązakowcy - termin wymyślony przed wojną, który opisuje grupę, która z tożsamości regionalnej śląskiej chce zbudować tożsamość narodową. Część jej członków dąży do separatyzmu, część do autonomii Śląska w ramach Polski
 52. Torfowisko Sieciemińskie Rosiczki - Bardzo malownicze, małe torfowisko i zarastające jeziorko. Projektowany rezerwat przyrody. Solidna drewniana kładka umożliwia wejście na torfowisko i obejrzenie ciekawych roślin. Obok przy leśnej drodze parking. Na terenie torfowiska żyją owadożerne rosiczki.
 53. Ulica Leona Kruczkowskiego w Lublinie – ulica w Lublinie
 54. Ujastek Mogilski- ulica w N. Hucie, znaczenie samego rzeczownika
 55. Ulica Mościckiego w Lipkowie
 56. Ulica Świętego Wawrzyńca w Poznaniu (ważna ulica)
 57. Wiadukt na ul. Karowej im. dr. Markiewicza zabytek Warszawy położony na granicy starego miasta i Powiśla, wybudowany na początku XX w.
 58. Wielkopojezierze – makroregion od Wisły i Bugu na północny wschód po granice Państwa. Obejmuje wszystkie regiony geograficzne.
 59. Wieś Karczewizna w powiecie węgrowskim gmina Łochów parafia Kamionna
 60. Wydma Łącka – Mierzeja Łebska, Słowiński Park Narodowy
 61. Wyspa Barierowa
 62. Wzgórze Katzenberg - wzgórze w okolicy Parchoskiego Młyna
 63. Wzniesienia polskich nizin
 64. Zagrody Lubartowskie – dzielnica Lubartowa, mieszka w niej 13 tys. osób.
 65. Zalew Tatar - w Rawie Mazowieckiej
 66. Zespół Szkół Społecznych w Jarocinie – jedna z najstarszych szkół społecznych w Polsce
 67. Ziemia Gnieźnieńska
 68. Żeniłka - górny bieg rzeki Bukowa (dopływ Sanu)
 69. Żwirownia w Panience - zbiornik wodny
 70. Rezerwaty przyrody w Polsce - dużo czerwonych linków

Geografia świata

 1. 180. południk
 2. Abala – wieś w Nigrze
 3. Aberdeen (jezioro) w Kanadzie
 4. Abhaim - rzeka w Mezopotamii, dopływ Tygrysu między Dijalą a Wielkim Zabem.
 5. Abitibi (jezioro) – w Kanadzie
 6. Abu Muharrik wydmy w Egipcie
 7. Acklins – wyspa na Bahamach
 8. Adaja – rzeka w Hiszpanii
 9. Aeschi bei Spiez w Szwajcarii
 10. Afognak – wyspa koło Alaski
 11. Afore - miejscowość,Papua-Nowa Gwinea niedaleko Mount Victory (wulkan)
 12. Airiselkä – wyżyna w fińskiej Laponii
 13. Airukiiji - wyspa, Wyspy Marshalla
 14. Aitana – masyw górski w Hiszpanii
 15. Akhiok - miasto na Alasce
 16. Akkajaure – jezioro w Szwecji
 17. Alamo Square - dzielnica w San Francisco
 18. Al-Atrun – oaza w Sudanie
 19. Alberga (rzeka) – w Australii
 20. Albuquerque (atol) – Kolumbia
 21. Alcántara (jezioro) sztuczne w Hiszpanii
 22. Al-Dżifara (nizina) – w Tunezji i Libii
 23. Aleja İstiklal w Stambule
 24. ʻAlenuihāhā – cieśnina, Hawaje
 25. Allakaket - miasto na Alasce
 26. Alpy Szwajcarskie
 27. Alzamay - miasto w Rosji
 28. Anatolidy
 29. Andenne - belgijska gmina
 30. Aniva - miasto w Rosji
 31. Apartadó powiat w Kolumbii (oraz inne powiaty Kolumbii np.: Santa Rosa de Osos, Urrao, Yolombó, Girardota, La Estrella (powiat), Puerto Berrío, Copacabana (powiat))
 32. Arhavi - miasto w Turcji
 33. Arkadak - miasto w Rosji
 34. Aso (Kumamoto) - miasto w prefekturze Kumamoto, Japonia
 35. Atkarsk - miasto w Rosji
 36. Auckland Domain park w Auckland
 37. Avala - góra w Serbii
 38. Bajuni - wyspy u wybrzeży Somalii
 39. Bakoven
 40. Balboa Park, San Diego
 41. Baley - miasto w Rosji
 42. Wyspy Banda - w Indonezji
 43. Barangay - jednostka administracyjna na Filipinach
 44. Barotseland - region w płd. Afryce
 45. Basen Afrykańsko-Antarktyczny
 46. Basen Agulhas
 47. Basen Aleucki
 48. Bathinda - miasto w Indiach
 49. Bellflower (miasto) w Kalifornii
 50. Bergse Moza - odnoga rzeki Mozy w Holandii
 51. Berlaymont building – biurowiec w Brukseli, w Belgii, gdzie mieści się siedziba Komisji Europejskiej, która jest organem wykonawczym Unii Europejskiej (UE). Struktura znajduje się na rondzie Schumana przy 200 Rue de la Loi, co jest określane jako "dzielnica europejska". (de)(en)
 52. Białe klify Dover
 53. Bibione - miasteczko włoskie
 54. Biełastok - wieś w Rosji założona przez polskich emigrantów en:Biełastok
 55. Bi'r Abu al-Husajn – studnia w Egipcie
 56. Bodie (Kalifornia) – miasto duchów, dzisiaj atrakcja turystyczna, stan: Kalifornia, USA (en)
 57. Bodie (Waszyngton) – miasto duchów, dzisiaj atrakcja turystyczna, stan: Waszyngton, USA (en)
 58. Bom Jesus (kolejka linowa) - w Portugalii
 59. Boracay znana turystyczna wyspa, Filipiny
 60. Bourbon Street, Nowy Orlean
 61. Brevig Mission - miasto na Alasce
 62. Brežice - miasto w Słowenii
 63. Brytyjskie Wyspy Salomona
 64. Bunce - wyspa w Sierra Leone
 65. Cabaret - gmina na Haiti
 66. Calaca - miejscowość /siłownie energetyczne, elektrownia/
 67. Campo Imperatore - łąki w Abruzji
 68. Caniapiscau Reservoir – sztuczne jezioro w Kanadzie
 69. Carnaby Street - ulica w Londynie
 70. Carnatic – część wybrzeża Indii
 71. Centralna Ostrobothnia - region w Finlandii
 72. Centralna Serbia - region w Serbii
 73. Chalna – miasto w Bangladeszu
 74. Cherdyn - miasto w Rosji
 75. Chilapa de Álvarez – miasto w Meksyku
 76. Chiny Kontynentalne
 77. Chodsko - region w Czechach
 78. Chyormoz - miasto w Rosji
 79. Cinelândia (plac) - w Rio de Janeiro
 80. Cisza zwrotnikowa - bezwietrzny stan troposfery w pasie zwrotnikowym przesuwający się w lecie do podzwrotnikowych szer. geogr., tj. mnie więcej 15-35°. Ten pas szer. geogr. w dawnej terminologii żeglarskiej nazywano końskimi szerokościami geograficznymi, statki żaglowe były w nim bowiem unieruchomione, wskutek czego transportowane konie padały z pragnienia i głodu, a marynarze otrzymywali porcje końskiego mięsa jako główną rację pokarmową. źródło: Flis Jan, Szkolny słownik. Terminy geograficzne, WSiP, Warszawa 1996
 81. Civic Center (Manhattan) - dzielnica na Manhattanie
 82. Coatepec - miasto w Veracruz (stan)
 83. Coiba - wyspa należąca do Panamy
 84. Cordillera Darwin – pasmo górskie w Andach
 85. Cordillera de Darwin – pasmo górskie w Andach
 86. Crivet - chłodny, suchy wiatr w Karpatach Pd
 87. Czogolungma – lodowiec w Karakorum
 88. Dac Lac – płaskowyż w Wietnamie
 89. Dahredj – jaskinia w Algierii
 90. Daira de Bojador - en:Daira de Bojador
 91. Damara (wyżyna) – w Namibii
 92. Damdam Południowy (wzmiankowany Damdam Północny) jako część zespołu miejskiego Damdam
 93. Dankov - miasto w Rosji
 94. Darling Harbour - dzielnica Sydney
 95. Darling Range – pasmo górskie w Australii
 96. Das (wyspa) – w Zjednoczonych Emiratach Arabskich
 97. Debre Damo – klasztor w Etiopii
 98. Deira (dzielnica Dubaju)
 99. Dells of the Wisconsin – region turystyczny w USA
 100. Delta Junction - miasto na Alasce
 101. Demak (miasto) - miasteczko w Indonezji
 102. Demirköprü – hydrowęzeł w Turcji
 103. Demografia Brazylii pt:Demografia do Brasil
 104. Demografia Japonii ja:日本の人口統計
 105. Demografia Niemiec de:Demografie Deutschlands
 106. Dents du Midi – masyw górski w Alpach
 107. Departamenty Beninu
 108. Departamenty Kolumbii
 109. Depresje Afryki - spis depresji w Afryce
 110. Dechtice - miasto na Słowacji
 111. Desolación / Isla Desolación – wyspa na Pacyfiku
 112. Dewa (góry) / Dewa-sanchi – góry w Japonii
 113. Dewodi Munda – masyw górski w Indiach
 114. Dhobi Ghat (pralnie) - pralnie w Mumbaju
 115. Dhulija – miasto w Indiach
 116. Diourbel (region) - region w Senegalu
 117. Dismal Swamp / Great Dismal Swamp – obszar bagienny w USA
 118. Disney World’s Magic Kingdom, Orlando, Floryda
 119. Disney’s Animal Kingdom, Floryda
 120. Disney’s California Adventure, Kalifornia
 121. Disney’s Hollywood Studios, Floryda
 122. Dmanisi - miasto w Gruzji
 123. Dobrowolski (stacja naukowo-badawcza) w Antarktydzie
 124. Dolores Hidalgo miasto w Meksyku
 125. Domeyko (miasto) – w Chile
 126. Dongdaemun Market - dzielnica Seulu
 127. Dong Phaja Yen – pasmo górskie w Tajlandii
 128. Dour fr:Dour - miasto w Belgii
 129. Dovrefjell – płaskowyż
 130. Downtown Dubai centrum miasta z wieżowcami
 131. Dragon's Breath Hole / Drachenhauchloch – jaskinia w Namibii
 132. Dragsfjärd - miejscowość w Finlandii
 133. Drama (prefektura) – miasto w Grecji
 134. Drezdeński Ogród Botaniczny - ogród botaniczny w Dreźnie
 135. Driftless Area – płyta paleozoiczna
 136. Droga Bimini – rzekome podmorskie ruiny na Bahamach jest (en)
 137. Droga Yungas
 138. Durg - miasto w Indiach
 139. Dusheti - miasto w Gruzji
 140. Dzielnica koptyjska w Kairze
 141. Dzika Tajga, Finlandia
 142. East Side (Manhattan)
 143. Egegik - miasto na Alasce
 144. Egolzwil - gmina w Szwajcarii
 145. Elazığ – prowincja Turcji
 146. El Fonoll - ekologiczna wioska naturystyczna w Katalonii (Hiszpania)
 147. El Kala port w Algierii
 148. El Nido – filipińska gmina na wyspie Palawan (en)
 149. Endenich - miasto w Niemczech
 150. Epcot, Disney World, Orlando, Floryda
 151. Eugies - miejscowość w Belgii
 152. Europejska część Rosji
 153. Everland, Gyeonggi-Do, Korea Południowa
 154. Evros (prefektura) - w Grecji
 155. Fai Tsi Long - archip. w północnym Wietnamie, w Zat. Tonkińskiej, na wschód od Hajfongu; ok. 1000 wysepek (największe Cai Bau i Cat Ba) oraz skał; ok. 1500 km2; lasy monsunowe; ośr. wypoczynkowy Bai Chay.
 156. Faneuil Hall Marketplace, Boston
 157. Farmy Shebaa - na granicy Izraela i Libanu
 158. Finlandia Centralna - region w Finlandii
 159. Flobecq - 16 interwiki - gmina w Belgii en:Flobecq
 160. Floreşti (Cluj) gmina w Rumunii, powiat Cluj
 161. Flushing Meadows–Corona Park park publiczny w Nowym Jorku
 162. Gambell - miasteczko na Alasce
 163. Ganga Chhu - rzeka w Tybecie
 164. Gavrilov Posad - miasto w Rosji
 165. Gedser – miejscowość w Danii, na wyspie Zelandia
 166. Gezira - wyspa w Kairze
 167. Gilău (gmina) - gmina w Rumunii
 168. Glaciar Perito Moreno / Perito Moreno Glacier / Lodowiec Perito Moreno – Nuria Salido garcia, Chicos Chicas 1 podręcznik, en
 169. Glanmacnass – dolina w Irlandii
 170. Główne miasta - klasa w Japonii
 171. Gnesen Township (Minnesota), en
 172. Gods Lake – jezioro w Kanadzie
 173. Gold Reef City - park rozrywki w Johannesburgu
 174. Golden Gate National Recreation Area, San Francisco
 175. gospodarka potęgi świata
 176. Goventis - małe miasteczko w Niemczech
 177. Góry Foja – w zachodniej części wyspy Nowa Gwinea, należącej do Indonezji
 178. Grez-Doiceau - gmina w Belgii
 179. Gryazi - miasto w Rosji
 180. Guraga - jezioro w zachodniej Australii
 181. Głuszyce - mała miejscowość w Dolnośląskim
 182. Guayana Esequiba sporne terytorium Gujana-Wenezuela
 183. GZWP 425 - Główny Zbiornik Wody Podziemnej nr 425 - Największy w województwie podkarpackim Zbiornik Wody Podziemnej. Rozciąga się od Rzeszowa porzez Stalową Wolę aż do Dębicy. (Wody czwartorzędowe)
 184. The Hamptons - rejon wypoczynkowy koło Nowego Jorku
 185. Harbourfront - dzielnica Toronto
 186. Hillbrow Tower - wieżowiec w Johannesburgu
 187. Hilton Head (wyspa) - w Karolinie Południowej (w en.wiki pomieszali wyspę i miasto)
 188. Holdrege - miasto w Nebrasce
 189. Hong Kong Disneyland, Hongkong
 190. Hotel Taj Mahal Palace w Bombaju
 191. Huasteca Alta - region w Meksyku
 192. Huaura - miejscowość w Peru
 193. Hutatma Chowk - plac w Mumbaju
 194. Hyde Park w Sydney
 195. Hyde Street w San Francisco
 196. Hydrowęzeł Dnieprzański – stopień wodny
 197. Ibón de Estanés – jezioro w Hiszpanii
 198. Iclemer - miasto turystyczne Turcji Egejskiej
 199. Insa-dong - osiedle w Seulu
 200. Ipswich (Australia) - miasto
 201. Isan - region w Tajlandii
 202. Ishigaki (wyspa) - wyspa w archipelagu Wysp Okinawa, Japonia
 203. Island Lake (jezioro) – jezioro w Kanadzie
 204. Izowara
 205. Jalgaon - spore miasto w Indiach
 206. Jaskinia Demenowska – jaskinia Słowacji
 207. Jemin Mosze dzielnica Jerozolimy
 208. Jepara - miasto w Indonezji
 209. Jezioro Atlin – Kanada
 210. Jezioro Ayding – Chiny
 211. Jezioro Babine – Kanada
 212. Jezioro Baker w Kanadzie
 213. Jezioro Banyoles – Hiszpania
 214. Jezioro Bistcho – Kanada
 215. Jezioro Chao – Chiny
 216. Jezioro Cree w Kanadzie
 217. Jezioro Dauphin – Kanada
 218. Jezioro Fucyńskie
 219. Jezioro Hazen – Kanada
 220. Jezioro Island Manitoba, Kanada
 221. Jezioro Kanas – Chiny
 222. Jezioro Kasba w Kanadzie
 223. Jezioro Kootenay – Kanada
 224. Jezioro Molson – Kanada
 225. Jezioro Sanabria w Hiszpanii
 226. Jezioro St. Clair – Kanada/USA, 31 interwiki
 227. Jezioro Williston – sztuczne w Kanadzie
 228. Jezioro Yamdrok – Chiny
 229. Jezioro Yangcheng – Chiny
 230. Juhu - dzielnica Mumbaju
 231. Jung (dzielnica) - dzielnica Seulu
 232. Kalat (Pakistan) – miasto w Pakistanie
 233. Kambarka - miasto w Rosji
 234. Kamikōchi – turystyczna dolina w Japonii
 235. Kanał Falsterbo kanał morski łączący Bałtyk z Sundem, przebiegający przez szwedzką miejscowość Höllviken
 236. Karasahr - miasto w Chinach
 237. en:Kerala backwaters – laguny w Kerali
 238. Kermanszah (prowincja)
 239. Khilok - miasto w Rosji
 240. Khorasan Province
 241. Kiełmiczanka - dopływ Moszczenicy, pow.zgierski
 242. Kiikala - chyba stara gmina finlandzka ,nie mam 100% pewności
 243. King's Road - ulica w Londynie
 244. Kirishima (Kagoshima)
 245. Ko Lipe - wyspa w Tajlandii
 246. Klimat aridowy? - jałowy obszar?
 247. Koh Rong Sanloem - wyspa w Kambodży
 248. Kolej Arcyksięcia Karola Ludwika
 249. Königsberg (miasto) - brak pl.interwiki, może przekierowanie na Kalinigrad
 250. Konkan - wybrzeże w Indiach
 251. Korablino - miasto w Rosji
 252. Kovdor - miasto w Rosji
 253. Koyukuk - miasto na Alasce
 254. Krasnovishersk - miasto w Rosji
 255. La Goulette - port miasta Tunis
 256. Lac la Ronge – jezioro w Kanadzie
 257. Lakehurst - miasteczko w New Jersey
 258. Lapa (dzielnica) dzielnica życia nocnego Rio de Janeiro
 259. Leventina - dystrykt w Szwajcarii
 260. Ligenii shkadres jezioro w Albanii
 261. Likawitos najwyższe wzgórze w Atenach
 262. Lista miast świata według liczby ludności
 263. Lista obszarów metropolitalnych według liczby ludności
 264. Lista państw położonych na więcej niż jednym kontynencie
 265. Lista państw według długości linii brzegowej
 266. Lista stolic stanów USA
 267. Loutraki – Grecka miejscowość turystyczna położona na Peloponezie nad Zatoką Koryncką [3]
 268. La Hulpe - gmina w Belgii
 269. Lima (region) - w Peru
 270. Little India (Singapur) - dzielnica w Singapurze, zamieszkała przez Hindusów
 271. Lotte World, Seul
 272. Lucayan - archipelag, znany też jako archipelag Bahama, obejmuje Bahamy oraz Turks and Caicos
 273. Makgadikgadi Pan – solnisko w Botswanie
 274. Malazgirt - miasto w Turcji
 275. mapa konturowa świata parę słów o niej oraz ilustracja File:BlankMap-World-v2.svg
 276. Malé (atol) Atol na Malediwach
 277. Mamadysh - miasto w Rosji
 278. Maramureş (region historyczny)
 279. Martin-de-Viviès - jedyne osiedle we Francuskich Terytoriach Południowych i Antarktycznych
 280. Mea Szearim dzielnica Jerozolimy
 281. Medborgarplatsen (plac) - plac w Sztokholmie
 282. Medyn - miasto w Rosji
 283. Meiji Jingu Shrine, Tokio
 284. Mendeleyevsk - miasto w Rosji
 285. Metoda kartowania hydrograficznego
 286. Metropolregion Rhein-Ruhr - w Niemczech
 287. Meulebeke w Belgii
 288. Miasta, brakujące w poszczególnych państwach: Kategoria:Listy_miast_według_państw
 289. 280 miast z całego świata z dużą liczbą interwiki, głównie z USA, Rosji, Indii, Gruzji (lista):
 1. Moesa - dystrykt w Szwajcarii
 2. Mohilno - wieś, w której Kozacy pochwycili Andrzeja Bobolę podczas Powstania Chmielnickiego - [4]
 3. Mpanshya - Zambia, Polki pomagają w St. Luke’s Mission Hospital, Polacy adoptują na odległość (adopcjaserca.pl)
 4. Mont'Albano - wzgórze we Włoszech
 5. Mortirolo - przełęcz w Alpach
 6. Moucha - wyspa w Dżibuti
 7. Mountiers
 8. Mouraria - dzielnica Lizbony, znana z fado
 9. Mulberry Street - włoska ulica na Manhattanie
 10. Munnar – miasto w Indiach
 11. Mwanza (dystrykt) w Malawi
 12. Nansio - największa miejscowość na wyspie Ukerewe
 13. Napakiak - miasto na Alasce
 14. Natanz - miasto w Iranie
 15. Nathan Phillips Square - plac w Toronto
 16. Navoloki - miasto w Rosji
 17. Navy Pier, Chicago
 18. Neptune Memorial Reef podwodny cmentarz 8km na południowy wschód od Miami na wys Key Biscayne
 19. Niemiecki Szlak Baśniowy ?
 20. Nitranske Hrnčiarovce - miasto na Słowacji
 21. Nizina Centralna
 22. Niżyn - miejscowość na Ukrainie
 23. Noorvik - miasto na Alasce
 24. Novaya Lyalya - miasto w Rosji
 25. Novosokolniki - miasto w Rosji
 26. Nueva Germania - miasto w Paragwaju
 27. Nulato - miasto na Alasce
 28. Nurmo - miasto w Finlandii
 29. Nytva - miasto w Rosji
 30. Obszar metropolitalny Nowego Jorku
 31. Obszar metropolitalny Tokio
 32. Ocean Park, Hongkong
 33. Odwzorowanie Kirchhoffa
 34. Ogrody Narodowe w Atenach
 35. Okińczyce – niegdyś wieś, obecnie część miasta Stołpce, nad Niemnem
 36. Okistan
 37. Orfańska - zatoka
 38. Ormož - miasteczko w Słowenii
 39. Oscylacja arktyczna - indeks opierający się na wahaniach ciśnienia (na poziomie morza) na północ od szerokości geograficznej 20°N
 40. Ortygia - wyspa koło Syrakuz
 41. Palolem - plaża w Indiach
 42. Pangong Tso – jezioro w Himalajach
 43. Pantano de Alarcón – sztuczne jezioro w Hiszpanii
 44. Park Brukselski w Brukseli
 45. Park Narodowy Bandhavgarh – Indie
 46. Park Narodowy Pustyni w Radżastanie
 47. Park Naturalny Górnego Dunaju
 48. Park Sachera w Jerozolimie
 49. Passendale - wieś w Belgii
 50. Pedras -Wyspy Świętego Tomasza i Książęca
 51. Perhentian - wyspy w Malezji
 52. Piazza dei Miracoli w Pizie
 53. Piccadilly (droga w Londynie)
 54. Pingelap – atol daltonistów, Mikronezja
 55. Plac Dam w Amsterdamie
 56. Plac Hiszpański (w Rzymie) (wł. Piazza di Spagna)
 57. Plac Puszkina w Moskwie
 58. Plaza de Mayo (plac) w Buenos Aires
 59. Plaza Real w Barcelonie
 60. Plyos - miasto w Rosji
 61. Płycizna Albatros Albatross Plateau, koło Meksyku, nie ma jej w en.wiki, ale jest w pracach naukowych
 62. Południowa Kalifornia
 63. Południowe Indie
 64. Portugalia Regiony
 65. Þórólfsfell - wulkan islandzki en:Þórólfsfell
 66. Północne Włochy
 67. Prochładnoje
 68. Prowincje Algierii
 69. Prowincje Angoli
 70. Prowincje Boliwii
  1. Chiquitos
  2. Iténez
  3. Sajama (prowincja)
  4. Departament La Paz
 71. Prowincje historyczne (landskap) Szwecji (nie mylić z obecnym podziałem administracyjnym)
  1. Ångermanland (prowincja historyczna)
  2. Blekinge (prowincja historyczna)
  3. Bohuslän (prowincja historyczna)
  4. Dalarna (prowincja historyczna)
  5. Dalsland (prowincja historyczna)
  6. Gästrikland (prowincja historyczna)
  7. Gotland (prowincja historyczna)
  8. Halland (prowincja historyczna)
  9. Hälsingland (prowincja historyczna)
  10. Härjedalen (prowincja historyczna)
  11. Jämtland (prowincja historyczna)
  12. Lappland (prowincja historyczna)
  13. Medelpad (prowincja historyczna)
  14. Närke (prowincja historyczna)
  15. Norrbotten (prowincja historyczna)
  16. Öland (prowincja historyczna)
  17. Östergötland (prowincja historyczna)
  18. Scania (prowincja historyczna) (Skåne)
  19. Småland (prowincja historyczna)
  20. Södermanland (prowincja historyczna)
  21. Uppland (prowincja historyczna)
  22. Värmland (prowincja historyczna)
  23. Västerbotten (prowincja historyczna)
  24. Västergötland (prowincja historyczna)
  25. Västmanland (prowincja historyczna)
 72. Panchgania
 73. Papantla - miasto w Veracruz (stan)
 74. Park Handlowy Bronowice
 75. Pella (prefektura) - prefektura w Grecji
 76. Phayao - stolica prowincji Phayao
 77. Phetchabun - stolica prowincji Phetchabun
 78. Phichit - stolica prowincji Phichit
 79. Phrae - stolica prowincji Phrae
 80. Piramidy egipskie - jest tylko przekierowanie do Piramida (architektura) i wpis w Giza. No, ale jest też cała kategoria Piramidy egipskie.--Bonio (dyskusja) 14:06, 3 lip 2008 (CEST)
 81. Piura (region) - w Peru
 82. Polska działka na Pacyfiku - wielkości 1/4 Polski a nic o niej nie mamy
 83. Południe Stanów Zjednoczonych
 84. Południowa Karelia - region w Finlandii
 85. Południowa Ostrobothnia - region w Finlandii
 86. Południowa Savonia - region w Finlandii
 87. Południowa Tajlandia en:Southern Thailand
 88. Południowy Zachód Stanów Zjednoczonych
 89. Pontydy
 90. Porta Vercellina - miejscowość we Włoszech
 91. Porte Cesenatico
 92. Powiat Szombathely - powiat na Węgrzech
 93. Powiaty ziemskie Niemiec
 94. powstanie Izraela
 95. Powódź w Argentynie (2013)
 96. Północna Karelia - region w Finlandii
 97. Północna Savonia - region w Finlandii
 98. Półwysep Barka - Półwysep w północno-wschodniej Libii, półwysep Barqah
 99. półwyspy Afryki
 100. Pravets - miasto w Bułgarii en:Pravets
 101. Prowincja (Chiny)
 102. Prowincja Masvingo w Zimbabwe
 103. Prowincje Zimbabwe
 104. Przysiółek Uwrocie-Niwiska, podkarpackie
 105. Puerto Maldonado - miasto w Peru
 106. Puyehue-Cordón Caulle (en:Puyehue-Cordón Caulle)– kompleks wulkaniczny[1]
 107. Quirimbas - wyspy u wybrzeży Mozambiku
 108. Rawlins (Wyoming) - miasto w Wyoming
 109. Regionalverband Ruhr (de:Regionalverband Ruhr)
 110. Region Centralno-zachodni Brazylia
 111. Region Morza Czarnego - region w Turcji
 112. Region Południowo-wschodni (Brazylia)
 113. Region Północno-wschodni (Brazylia)
 114. Regiony Brazylii
 115. Regiony Czech
 116. Regiony Indii
 117. Roda (wyspa) wyspa w Kairze
 118. Roppongi - dzielnica Tokio
 119. Rosyjski Daleki Wschód
 120. rozmieszczenie zwierząt w Europie
 121. Rów Acapulco
 122. Ruotsinpyhtää - gmina w Finlandii
 123. Rezerwaty biosfery w Azji
 124. Rezerwaty biosfery w Europie
 125. Run (wyspa) - wyspa w Indonezji, ważna kiedyś w handlu korzennym
 126. Russian Mission - miasto na Alasce
 127. Sa'ad ad-Din - wyspy u wybrzeży Somalilandu
 128. Sachkhere - miasto w Gruzji
 129. Saint Michielsgestel
 130. Sanaag - region w Somalii
 131. San Andrés Tuxtla - miasto w Veracruz (stan)
 132. San Antonio River Walk, Teksas
 133. Sangli - miasto w Indiach
 134. San Jose Chinantequilla - miasteczko w Meksyku
 135. San Luigi dei Francesi - bazylika w Rzymie
 136. San Martín (region Peru)
 137. winda Santa Justa - w Lizbonie
 138. Sausalito - miasto w Kalifornii
 139. Scarborough Shoal – sporna mielizna koło Filipin
 140. Sensoji Temple, Tokio
 141. Seodaemun - dzielnica Seulu
 142. Shatsk - miasto w Rosji
 143. Shell Grotto, Margate hr. Kent
 144. Siedziba Oddziału Singer Corporation w Petersburgu - obecnie Dom Książki (Дом кни́ги)
 145. Sierra de Alcaraz – góry w Hiszpanii
 146. Sihlsee - jezioro w północnej Szwajcarii, w kantonie Zurych, w kierunku północno-wschodnim od pobliskiej miejscowości Einsiedeln.
 147. Słoweńska Karyntia - tradycyjny region
 148. Smallwood Reservoir – sztuczne jezioro w Kanadzie
 149. Sognsvann - linia(związane z koleją) en:Sognsvann Line
 150. Soljani - wieś w Chorwacji
 151. South Street Seaport - historyczny obszar portowy w Nowym Jorku
 152. Southwestern United States
 153. Spassk-Ryazansky - miasto w Rosji
 154. Spiddal - wieś turystyczna w Irlandii
 155. Ssese - wyspy na jeziorze Wiktoria w Ugandzie
 156. Stara Serbia- określenie ziem między korytam rz. Driny, Limu a dorzeczem Południowej Morawy (za: Vuk Karadżić)
 157. Star City (Rosja) - miasteczko kosmonautów w Rosji
 158. Stevns - półwysep w Danii
 159. St. Nizier - Francja
 160. Strefy krajobrazowe
 161. Süntel - jest np. en:Süntel
 162. Suphan Buri - stolica prowincji Suphanburi
 163. Svodín - wieś i gmina słowacka en:Svodín
 164. Szadryńsk - miasto w Rosji,obwód kurgański,nad rzeką Iset(dopływ Tobołu) 86 tyś mieszk. (2003) przemysł spożywczy,materiałów budowlanych,miasto od 1737.
 165. Szwajcaria nadsłuczańska - przełom rzeki Słucz na pograniczu Wyżyny Wołyńskiej i Polesia Wołyńskiego na Ukrainie - Park Krajobrazowy
 166. Świat organiczny Australii - Australia
 167. Tala (Bhutan),Tala (Urugwaj),Tala (Kenia),Tala (Armenia),Tala (Meksyk) - en:Tala, Bhutan,en:Tala, Uruguay,en:Tala, Kenya,en:Tala, Armenia,en:Tala, Jalisco
 168. Tama Mequinenza w Hiszpanii
 169. tatry piaskowce
 170. Temple Bar - część Dublina
 171. TeOeMeS – Rzeszów
 172. Tetyushi - miasto w Rosji
 173. Thanesar – miasto w Indiach
 174. The Domain - park w Sydney
 175. Thoothukudi - spore miasto w Indiach
 176. Thor's Well - osobliwość natury
 177. Timor Zachodni
 178. Tindari - miasto na Sycylii
 179. Tinhosas - Wyspy Świętego Tomasza i Książęca
 180. Toksook Bay - miasto na Alasce
 181. Tokyo DisneySea
 182. Tomari - miasto w Rosji
 183. Tory Island - wyspa w Irlandii
 184. Tosa (prowincja Japonii)
 185. Tracja Wschodnia w Turcji
 186. Tsageri - miasto w Gruzji
 187. Unia Północnoamerykańska / North American Unionen, , et, es, ja, nl, pt, ry
 188. Union Square (plac) - w San Francisco
 189. Universal Studios Japan, Osaka, Japonia
 190. Universal’s Islands of Adventure, Orlando, Floryda
 191. Uniwersytet Keele
 192. Ust-Dzheguta - miasto w Rosji
 193. Uthai Thani - stolica prowincji Uthai Thani
 194. Val di Noto - część Sycylii
 195. Valtellina - dolina w Lombardii
 196. Varkala - miasto nad oceanem w Indiach, Kerala
 197. Vasco da Gama (Goa) - miasto w stanie Goa, w Indiach
 198. Vetluga - miasto w Rosji
 199. Via dei Coronari - ulica w Rzymie
 200. Villa Ballester - Argentyna (es, en, lt, nl, pt)
 201. Villa El Salvador - miejscowość w Peru
 202. Waiheke - wyspa w Nowej Zelandii
 203. Wainwright (Alaska) - miasto na Alasce
 204. Walonia (region historyczno-kulturowy Belgii)
 205. Wąwóz Syczewski – wąska część doliny Niszawy (Serbia), ok. 20 km od miasta Niš
 206. Westlake Village - miasto w Kalifornii
 207. West Side (Manhattan)
 208. Whitsunday Islands - w Australii
 209. Windsor Great Park
 210. Wołogda (rzeka) - rzeka w Rosji,dorzecze Dwiny
 211. Wschodnia Uusimaa - region w Finlandii
 212. Wyspy Miyako ja:宮古列島 - grupa wysp w prefekturze Okinawa, Japonia
 213. Wyspy Oceanu Spokojnego
 214. wyspy bez samochodów
 215. Wyżwa – rzeka na Polesiu wołyńskim dopływ Prypeci, nazwa polska używana w II RP, Ukraińcy zwą ją Wyżewka rzekę o tej nazwie wymienia się w tym artykule: Powiat kowelski
 216. Wzgórze Malabar w Bombaju
 217. Yasawa - wyspy w Fidżi
 218. Yasothon - stolica prowincji Yasothon
 219. Yemanzhelinsk - miasto w Rosji
 220. Yonaguni japońska wyspa
 221. Zachodnie Mindoro - prowincja Filipin
 222. Zachód (region)
 223. Zamek Trausnitz – zabytek Bawarii
 224. Zanskar (rzeka) – w Kaszmirze
 225. Zatoka Agana Guam
 226. Zatoka Alborska w Danii, koło miasta Aalborg
 227. Zatoka Duvauchelle - zatoka w Nowej Zelandii na Wyspie Północnej źródło: Encyklopedia dla dociekliwych wyd. Elżbieta Jarmołkiewicz ​ISBN 83-7117-759-3
 228. Zatoka Lagos - zatoka w Nigerii
 229. Zavolzhsk - miasto w Rosji
 230. Zheleznogorsk-Ilimsky - miasto w Rosji
 231. Ziemia folusznicza
 232. Żupanowski - wulkan na płw. Kamczatka

Geografowie i odkrywcy

Pozostałe

 1. I Kutnowska Drużyna Wędrownicza im. T. Rejtana
 2. Badania geologiczne
 3. Badania hydrogeologiczne
 4. cechy demograficzne – m.in.: wiek, płeć, wykształcenie, aktywność zawodowa, stan cywilny, narodowość, język ojczysty, wyznanie, inwalidztwo, sieroctwo, sytuacja mieszkaniowa. Żródło 1:[5], Żródło 2:Pierwszy Powszechny Spis Ludności
 5. chorografia <gr. chōrographía> – szczegółowy opis geograficzny kraju lub jego części
 6. cykl denudacyjny / cykl geomorfologiczny
 7. deszcz lodowy – rodzaj ziaren lodowych
 8. diagram aerologiczny charakteryzujący powietrze atmosferyczne
 9. EnergyLandia – park rozrywki
 10. Fitoral rodzaj litoralu
 11. Geografia astronomiczna
 12. Giga (jacht) – jacht turystyczny, przeznaczony do budowy amatorskiej. Konstruktor – Witold Tobis. Trzy wersje podwodnej części kadłuba: balastowo-mieczowa, kil płytki, kil głęboki. Załoga do 6 osób, 4 koje, wiele wariantów zabudowy wnętrza. Materiał kadłuba – laminat p/s. Maszt drewniany (drążony), w późniejszych wersjach – aluminiowy. Powierzchnia ożaglowania podstawowego 18,2 m².
 13. GISPOL – Stowarzyszenie Użytkowników Krajowego Systemu Informacji o Terenie www.gispol.org.pl
 14. Global Distribution System, en - podróże
 15. Herb gminy Stare Czarnowo
 16. Herb podwójny
 17. Hiking – piesza wędrówka, wycieczka (en) (de)
 18. Hilton Hotels & Resorts
 19. Historia nawigacji en:History of navigation
 20. Hotel Hydropolis (en), Dubaj
 21. Hrabstwo (USA)
 22. Klimat podzwrotnikowy monsunowy
 23. Klimat podzwrotnikowy wilgotny
 24. Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu w Dausze 2012
 25. konflikt przestrzenny – pojęcie z zakresu planowania przestrzennego
 26. Krajobraz wyżyny wapiennej
 27. krajobrazy astrefowe
 28. Kunyu Wanguo Quantu - chińska mapa
 29. litolitoral (rodzaj litoralu)
 30. mapy tematyczne
 31. meandry błędne
 32. Metropolia (miasto)
 33. Niepodległe państwo
 34. Oblast - np. w Rosji
 35. obrzeże rzeki
 36. Okres bezmroźny
 37. Okręg (Francja)
 38. orka wstęgowa
 39. pasmmolitoral (rodzaj litoralu)
 40. Planisfera - mapa
 41. puszcza równikowa
 42. Reisefieber – podniecenie przed podróżą
 43. Specjalny region administracyjny w Chinach
 44. Standardowy czas indyjski
 45. Subprefektura - jednostka podziału administracyjnego
 46. szlakiempomapie.pl - portal o podobnej tematyce co np. wikia czy wikipedia, mapa, BoarGameGeek któy zaczyna się rozwijać
 47. Słynni podróżnicy
 48. Śnieg w Brazylii en:Snow in Brazil
 49. Wybrzeże zalewowe – rodzaj wybrzeża morskiego
 50. zabytki Roztocza
 51. Zagłębienie końcowe lub niecka jęzorowa WIEM

Artykuły,szablony z czerwonymi linkami

 1. Lista kraterów na Marsie - większość czerwonych linków od pochodzenia nazw to miasta
 2. Ramat Gan -dużo czerwonych dzielnic
 3. Szablon:Azory
 4. Wyspy Danii - czerwone linki
 5. Szablon:Miasta Bornholmu - czerwone linki
 6. Gminy Danii - czerwone linki
 7. Gminy Finlandii
 8. Forssa
 9. Szablon:Region Ostrobotnia Północna
 10. Szablon:Donegal
 11. Szablon:Tajlandia - trzeba opisać stolice tych regionów
 12. Gminy Reunionu - jedna gmina czerwona,reszta to stuby
 13. Szablon:Geografia państw Ameryki Północnej - czerwono
 14. Szablon:Godła Rosji - czerwono i niżej też
 15. Szablon:Gmina Kumanowo
 16. Vila Franca de Xira
 17. Szablon:Nowa Akwitania
 18. Szablon:Flagi powiatów województwa śląskiego
 19. Szablon:Flagi powiatów województwa świętokrzyskiego
 20. Szablon:Flagi powiatów województwa lubuskiego
 21. Szablon:Flagi powiatów województwa lubelskiego
 22. Szablon:Flagi powiatów województwa zachodniopomorskiego
 23. Szablon:Flagi powiatów województwa wielkopolskiego
 24. Szablon:Flagi powiatów województwa pomorskiego
 25. Szablon:Flagi powiatów województwa warmińsko-mazurskiego
 26. Szablon:Flagi powiatów województwa podlaskiego
 27. Szablon:Flagi powiatów województwa łódzkiego
 28. Szablon:Flagi powiatów województwa podkarpackiego
 29. Szablon:Flagi powiatów województwa kujawsko-pomorskiego
 30. Szablon:Flagi powiatów województwa dolnośląskiego
 31. Szablon:Flagi powiatów województwa mazowieckiego
 32. Szablon:Flagi powiatów województwa małopolskiego
 33. Szablon:Flagi powiatów województwa opolskiego
 34. Szablon:Herby łódzkich powiatów
 35. Szablon:Podział Sudetów i Przedgórza Sudeckiego,Szablon:Sudety Zachodnie,Szablon:Sudety Środkowe - i czerwone linki w artykułach z szablonów
 36. Coimbra
 37. London Borough of Tower Hamlets
 38. Morze Kaspijskie
 39. Parki narodowe Europy
 40. Parki narodowe w Australii
 41. Parki narodowe w Ameryce Południowej
 42. Parki narodowe Azji
 43. Parki narodowe Afryki
 44. Rezerwaty biosfery w Afryce
 45. Rezerwaty biosfery w Ameryce Południowej
 46. Rezerwaty biosfery w Ameryce Północnej i Środkowej
 47. Rezerwaty biosfery w Australii i Oceanii
 48. Szablon:Prowincje Turcji - nie tylko zaniebieszczyć prowincje, ale także dystrykty w tych prowincjach. Nawet jakieś afrykańskie Wikipedie już mają artykuły o prowincjach Turcji.

Proszę nie usuwać niebieskich artykułów powyżej dopóki nie znikną czerwone linki w artykułach.

Do poprawienia

 1. Ubud - stub
 2. Kurow - trzeba dodać źródło
 3. Tak (miasto) - stub
 4. Laguna Salada - trzeba dodać źródło
 5. Black River (Jamajka) - stub
 6. Comé - stub
 7. Huéscar - stub
 8. Eurafrasia - dodać źródła
 9. Trenton - stub
 10. İnegöl - stub
 11. Seinäjoki - stub,trzeba między innymi dodać miasta partnerskie(narzędzia-->linkujące)
 12. Izmir - braki źródeł
 13. Bombaj - brakuje źródła o ateistach

Created Tue, 14 Mar 2017 12:41:55 +0000 by the MissingTopics tool (run again with these settings)

Wanted Title
644 Gminy Bułgarii
536 Nacionalen Statisticzeski Institut
227 Cryosols
226 Calcisols
226 Alisols
226 Podzols
226 Plinthosols
226 Planosols
226 Kastanozems
226 Arenosols
226 Technosols
226 Phaeozems
226 Anthrosols
226 Umbrisols
226 Cambisols
226 Leptosols
226 Ferralsols
226 Fluvisols
226 Histosols
226 Retisols
226 Gleby ochrowe
226 Durisols
226 Vertisols
226 Gypsisols
226 Luvisols
226 Solonetz
226 Solonchaks
226 Lixisols
226 Nitisols
226 Stagnosols
63 Namiestnictwo Kaukaskie
62 Latarnia morska Dungeness
62 Latarnia morska Sark
62 Gubernia abo-bernenborska
62 Generał-gubernatorstwo irkuckie
62 Gubernia tawastguska
62 Gubernia uleaborska
62 Gubernia wyborska
62 Generał-gubernatorstwo moskiewskie
62 Generał-gubernatorstwo nadamurskie
62 Gubernia niulandzka
62 Gubernia san-michelska
62 Generał-gubernatorstwo turkiestańskie
62 Generał-gubernatorstwo stepowe
62 Gubernia kuopioska
62 Gubernia wazaska
62 Obwód sachaliński (Imperium Rosyjskie)
61 Geografia Sudanu Południowego
58 Paul Kummer
47 Morze Argentyńskie
47 Morze Salish
46 Podział administracyjny Guernsey
46 Podział administracyjny Wyspy Man
46 Podział administracyjny Naddniestrza
46 Podział administracyjny Jersey
43 Podział administracyjny Republiki Chińskiej
42 Ustrój polityczny Guernsey
42 Jean Baptiste Bulliard
42 Ustrój polityczny Jersey
41 Ustrój polityczny Svalbardu
41 Rolf Singer
40 Lista hrabstw w stanie Minnesota
40 Lista hrabstw w stanie Kolorado
40 Lista hrabstw w stanie Kentucky
40 Lista hrabstw w stanie Nebraska
40 Lista hrabstw w stanie Arkansas
40 Lista hrabstw w stanie Karolina Północna
40 Lista hrabstw w stanie Wirginia Zachodnia
40 Lista hrabstw w stanie Ohio
40 Lista hrabstw w stanie Wirginia
40 Lista hrabstw w stanie Nowy Jork
39 Latarnia morska Harilaiu
39 Latarnia morska Hiiessaare
39 Tyrnawa (obwód Jamboł)
39 Widinci
39 Latarnia morska Käsmu
39 Złatari
39 Weselinowo (obwód Jamboł)
39 Latarnia morska Mehikoorma
39 Latarnia morska Tallinnamadala
39 Zawoj (obwód Jamboł)
39 Latarnia morska Ruhnu
38 Bekas auklandzki
38 Krzakówka długodzioba
37 Terytorium Północno-Zachodnie
37 Globalne ochłodzenie
37 Sieweczka koroniasta
37 Geologiczny zapis temperatury
37 Prowincja Karoliny Północnej
37 Używanie gruntów i leśnictwo
37 Przesuwanie pór roku
37 Ekonomika globalnego ocieplenia
37 Etyka klimatyczna
37 Ryzyko wymarcia w wyniku zmiany klimatu
37 Wymuszanie orbitalne
37 Prowincja Pensylwania
37 Satelitarne pomiary temperatury
37 Pomiary temperatury przez ostatnie tysiąc lat
37 Prowincja Georgia
37 Klimatologia historyczna
37 Polityka globalnego ocieplenia
37 Pomiary temperatury od 1880
37 Zmiana klimatu i rolnictwo
37 Cejlon Brytyjski
37 Bekas wyspowy
37 Lista naukowców sprzeciwiających się głównemu nurtowi oceny globalnego ocieplenia
37 Zmniejszanie globalnego ocieplenia
37 Kolonia Connecticut
37 Kolonia Wirginia
37 Lotnictwo i środowisko naturalne
37 Kolonia Delaware
37 Kolonia Rhode Island i Plantacje Providence
36 Modrolotka mała
36 Droga R216 (Rosja)
36 Droga R215 (Rosja)
36 Terytorium Stikine
36 Droga A340 (Rosja)
36 Wodnik maoryski
36 Rybitwa czarnoczelna
36 Modrolotka zielona
36 Zwisogonek paprociowy
36 Miodożer szmaragdowy
36 Petrel szarobrzuchy
36 Północna Nigeria
36 Mewa czarnodzioba
36 Droga A104 (Rosja)
36 Kormoran czarnoszyi
36 Południowa Nigeria
36 Ostrygojad krótkodzioby
36 Petrel czarnopręgi
36 Kormoran zielonolicy
36 Kukiel długosterny
36 Burzyk wędrowny
36 Cyraneczka rdzawa
36 Cypr Brytyjski
36 Kormoran nowozelandzki
36 Kolonia Rzeki Swan
36 Kormoran wyspowy
36 Petrel klifowy
36 Burzyk szarogrzbiety
36 Kormoran łuskowany
36 Burzyk ciemny
36 Burzyk czarny
36 Albatros siwogłowy
36 Petrel nowozelandzki
36 Droga R217 (Rosja)
35 Droga A163 (Rosja)
35 Droga R298 (Rosja)
35 Droga A162 (Rosja)
35 Droga A111 (Rosja)
35 Droga A112 (Rosja)
35 Droga A130 (Rosja)
35 Droga A131 (Rosja)
35 ISO 3166-2:SB
35 Droga A120 (Rosja)
35 Droga A161 (Rosja)
35 Droga A136 (Rosja)
35 Droga A135 (Rosja)
35 Droga A134 (Rosja)
35 Droga A153 (Rosja)
35 Ostrygojad zmienny
35 Albatros żółtooki
35 Albatros ciemnoskrzydły
35 ISO 3166-2:SJ
35 Droga A133 (Rosja)
35 Droga A132 (Rosja)
35 Droga A164 (Rosja)
35 Mewa nowozelandzka
35 Droga A167 (Rosja)
35 Maorysek żółtogłowy
35 ISO 3166-2:DM
34 ISO 3166-2:GI
34 ISO 3166-2:GB
34 ISO 3166-2:FM
34 ISO 3166-2:FO
34 ISO 3166-2:FK
34 ISO 3166-2:FJ
34 ISO 3166-2:FI
34 ISO 3166-2:FR
34 ISO 3166-2:GL
34 ISO 3166-2:GG
34 ISO 3166-2:GF
34 ISO 3166-2:GE
34 ISO 3166-2:GA
34 ISO 3166-2:GH
34 ISO 3166-2:HK
34 ISO 3166-2:IM
34 ISO 3166-2:IL
34 ISO 3166-2:ID
34 ISO 3166-2:HT
34 ISO 3166-2:IO
34 ISO 3166-2:IQ
34 ISO 3166-2:ET
34 ISO 3166-2:JE
34 ISO 3166-2:IS
34 ISO 3166-2:IR
34 ISO 3166-2:HR
34 ISO 3166-2:HN
34 ISO 3166-2:GR
34 ISO 3166-2:GQ
34 ISO 3166-2:GP
34 ISO 3166-2:GN
34 ISO 3166-2:GS
34 ISO 3166-2:GT
34 ISO 3166-2:HM
34 ISO 3166-2:GY
34 ISO 3166-2:GW
34 ISO 3166-2:GU
34 ISO 3166-2:GM
34 ISO 3166-2:BM
34 ISO 3166-2:BL
34 ISO 3166-2:BN
34 ISO 3166-2:BJ
34 ISO 3166-2:BI
34 ISO 3166-2:BH
34 ISO 3166-2:BO
34 ISO 3166-2:BR
34 ISO 3166-2:BW
34 ISO 3166-2:BV
34 ISO 3166-2:BT
34 ISO 3166-2:BS
34 ISO 3166-2:BF
34 ISO 3166-2:BE
34 ISO 3166-2:AQ
34 ISO 3166-2:AS
34 ISO 3166-2:AN
34 ISO 3166-2:AI
34 ISO 3166-2:JM
34 ISO 3166-2:AW
34 ISO 3166-2:AX
34 ISO 3166-2:BD
34 ISO 3166-2:BB
34 ISO 3166-2:BA
34 ISO 3166-2:AZ
34 ISO 3166-2:BY
34 ISO 3166-2:BZ
34 ISO 3166-2:DJ
34 ISO 3166-2:DO
34 ISO 3166-2:CX
34 ISO 3166-2:CV
34 ISO 3166-2:CU
34 ISO 3166-2:DZ
34 ISO 3166-2:EC
34 ISO 3166-2:ER
34 ISO 3166-2:EH
34 ISO 3166-2:EG
34 ISO 3166-2:EE
34 ISO 3166-2:CS
34 ISO 3166-2:CR
34 ISO 3166-2:CG
34 ISO 3166-2:CH
34 ISO 3166-2:CF
34 ISO 3166-2:CD
34 ISO 3166-2:CC
34 ISO 3166-2:CI
34 ISO 3166-2:CK
34 ISO 3166-2:CO
34 ISO 3166-2:CN
34 ISO 3166-2:CM
34 ISO 3166-2:CL
34 ISO 3166-2:ES
34 ISO 3166-2:PG
34 ISO 3166-2:SN
34 ISO 3166-2:SO
34 ISO 3166-2:SM
34 ISO 3166-2:SL
34 ISO 3166-2:SH
34 ISO 3166-2:SI
34 ISO 3166-2:SR
34 ISO 3166-2:ST
34 ISO 3166-2:TD
34 ISO 3166-2:TF
34 ISO 3166-2:TC
34 ISO 3166-2:SZ
34 ISO 3166-2:SV
34 ISO 3166-2:SY
34 ISO 3166-2:SG
34 ISO 3166-2:SD
34 ISO 3166-2:PY
34 ISO 3166-2:QA
34 ISO 3166-2:PW
34 ISO 3166-2:PT
34 ISO 3166-2:PR
34 ISO 3166-2:PS
34 ISO 3166-2:RE
34 ISO 3166-2:RO
34 ISO 3166-2:SA
34 ISO 3166-2:SC
34 ISO 3166-2:RW
34 ISO 3166-2:RU
34 ISO 3166-2:RS
34 ISO 3166-2:TG
34 ISO 3166-2:TH
34 ISO 3166-2:VN
34 ISO 3166-2:VU
34 ISO 3166-2:VI
34 ISO 3166-2:VG
34 ISO 3166-2:VC
34 ISO 3166-2:VE
34 ISO 3166-2:WF
34 ISO 3166-2:WS
34 ISO 3166-2:ZW
34 ISO 3166-3
34 ISO 3166-2:ZM
34 ISO 3166-2:ZA
34 ISO 3166-2:YE
34 ISO 3166-2:YT
34 ISO 3166-2:VA
34 ISO 3166-2:UZ
34 ISO 3166-2:TN
34 ISO 3166-2:TO
34 ISO 3166-2:TM
34 ISO 3166-2:TL
34 ISO 3166-2:TJ
34 ISO 3166-2:TK
34 ISO 3166-2:TR
34 ISO 3166-2:TT
34 ISO 3166-2:UM
34 ISO 3166-2:UY
34 ISO 3166-2:UG
34 ISO 3166-2:TZ
34 ISO 3166-2:TV
34 ISO 3166-2:PN
34 ISO 3166-2:PM
34 ISO 3166-2:LU
34 ISO 3166-2:LV
34 ISO 3166-2:LT
34 ISO 3166-2:LS
34 ISO 3166-2:LK
34 ISO 3166-2:LR
34 ISO 3166-2:LY
34 ISO 3166-2:MA
34 ISO 3166-2:MG
34 ISO 3166-2:MH
34 ISO 3166-2:MF
34 ISO 3166-2:ME
34 ISO 3166-2:MC
34 ISO 3166-2:MD
34 ISO 3166-2:LI
34 ISO 3166-2:LC
34 ISO 3166-2:KM
34 ISO 3166-2:KN
34 ISO 3166-2:KI
34 ISO 3166-2:KH
34 ISO 3166-2:KE
34 ISO 3166-2:KG
34 ISO 3166-2:KP
34 ISO 3166-2:KR
34 ISO 3166-2:LA
34 ISO 3166-2:LB
34 ISO 3166-2:KZ
34 ISO 3166-2:KY
34 ISO 3166-2:KW
34 ISO 3166-2:MK
34 ISO 3166-2:ML
34 ISO 3166-2:NP
34 ISO 3166-2:NU
34 ISO 3166-2:NI
34 ISO 3166-2:NG
34 ISO 3166-2:NE
34 ISO 3166-2:NF
34 ISO 3166-2:NZ
34 ISO 3166-2:OM
34 ISO 3166-2:PH
34 ISO 3166-2:PK
34 ISO 3166-2:PF
34 ISO 3166-2:PE
34 ISO 3166-2:PA
34 ISO 3166-2:NC
34 ISO 3166-2:NA
34 ISO 3166-2:MR
34 ISO 3166-2:MS
34 ISO 3166-2:MQ
34 ISO 3166-2:MP
34 ISO 3166-2:MM
34 ISO 3166-2:MO
34 ISO 3166-2:MT
34 ISO 3166-2:MU
34 ISO 3166-2:MY
34 ISO 3166-2:MZ
34 ISO 3166-2:MX
34 ISO 3166-2:MW
34 ISO 3166-2:MV
34 ISO 3166-2:JO
34 ISO 3166-2:GD
33 Mukim
33 Droga A260 (Rosja)
33 Droga A212 (Rosja)
33 Droga A146 (Rosja)
33 Okręg wyborczy McMillan
33 Petter Karsten
33 Okręg wyborczy Gellibrand
33 Okręg wyborczy Jagajaga
33 Okręg wyborczy Corangamite
33 Okręg wyborczy Lalor
32 Droga A165 (Rosja)
32 Droga A322 (Rosja)
32 Droga A142 (Rosja)
32 Droga R297 (Rosja)
32 Droga R242 (Rosja)
32 Droga A300 (Rosja)
32 Droga A310 (Rosja)
32 Droga A106 (Rosja)
32 Droga A105 (Rosja)
32 Droga A103 (Rosja)
31 Droga R193 (Rosja)
31 Droga R208 (Rosja)
31 Droga R228 (Rosja)
31 Droga R178 (Rosja)
31 Droga R158 (Rosja)
31 Droga A401 (Rosja)
31 Droga A392 (Rosja)
31 Droga R119 (Rosja)
31 Droga R120 (Rosja)
31 Droga R132 (Rosja)
31 Droga R239 (Rosja)
31 Droga R241 (Rosja)
31 Droga R404 (Rosja)
31 Droga R402 (Rosja)
31 Droga R56 (Rosja)
31 Droga R600 (Rosja)
31 Droga R92 (Rosja)
31 Droga R354 (Rosja)
31 Droga R351 (Rosja)
31 Droga A391 (Rosja)
31 Droga R254 (Rosja)
31 Droga R257 (Rosja)
31 Droga R258 (Rosja)
31 Droga R240 (Rosja)
31 Droga A383 (Rosja)
31 Droga A114 (Rosja)
31 Droga A160 (Rosja)
31 Droga A110 (Rosja)
31 Droga A109 (Rosja)
31 Droga A270 (Rosja)
31 Droga A159 (Rosja)
31 Droga A157 (Rosja)
31 Droga A151 (Rosja)
31 Droga A149 (Rosja)
31 Droga A154 (Rosja)
31 Droga A155 (Rosja)
31 Droga A156 (Rosja)
31 Droga A280 (Rosja)
31 Droga A290 (Rosja)
31 Droga A361 (Rosja)
31 Droga A350 (Rosja)
31 Droga A381 (Rosja)
31 Droga A382 (Rosja)
31 Droga A118 (Rosja)
31 Droga A333 (Rosja)
31 Droga A331 (Rosja)
31 Droga A295 (Rosja)
31 Droga A108 (Rosja)
31 Droga A305 (Rosja)
31 Późny plejstocen
31 Droga A384 (Rosja)
31 Droga A148 (Rosja)
30 Dystrykt Jhal Magsi
30 Środkowy plejstocen
28 Głaszczki wargowe
27 Global Firepower
27 Rzeki Czech
27 Botna
26 Górna Wolta (francuska)
26 Kolonia Nigru
26 Rzeki Portugalii
26 Ichel
26 Gwinea Francuska
25 Jacob Christian Schaeffer
25 Ad-Dachla-Wadi az-Zahab
25 Sekretariat Międzynarodowy NATO
25 Granica rosyjsko-rumuńska
25 Kulmim-Wad Nun
25 Koropiec (rzeka)
25 Al-Ujun-As-Sakija al-Hamra
25 Beloci
25 Zgromadzenie Parlamentarne NATO
25 Kamionka (rzeka)
24 Święty sobór
24 Trechinae
24 Struktura gleby
24 Lagan (rzeka w Irlandii Północnej)
24 Clare (rzeka)
24 Roe (rzeka)
24 Demografia Liechtensteinu
24 Moy
24 Avoca (rzeka)
23 Robe (rzeka)
23 Boyle (rzeka)
23 Eske (rzeka)
23 Bandon (rzeka)
23 Naniken
23 Nenagh (rzeka)
23 Suck
23 Vartry
23 Castletown River
23 Bush (rzeka)
23 Newry (rzeka)
23 Fane
23 Deel (rzeka)
23 Maigue
23 Mahon (rzeka)
23 Agencja Energii Nuklearnej
23 Dargle
23 Klub Sahelu
23 Inny (rzeka)
23 Lista państw świata według roku
23 Ferta
23 Swilly
23 Europejska Konferencja Ministrów Transportu
23 Fergus
23 Poddle
23 Santry (rzeka)
23 Quoile
22 Kambisole
22 Granica polsko-pomorska
22 Atranorin
22 Rzeki Słowenii
22 Rzeki Finlandii
22 Rzeki Austrii
22 Mycologia
22 Granica chorwacko-niemiecka
22 Granica polsko-austriacka
22 Granica polsko-pruska
22 Granica polsko-halicka
22 Granica polsko-mongolska
22 Granica polsko-rusińska
21 Rzeki Luksemburga
21 Rzeki Malty
21 Rzeki Monako
21 Rzeki Węgier
21 Rzeki Turcji
21 Harpalini
21 Rzeki Serbii
21 Rzeki Szwajcarii
21 James Ian Townsend
21 Trechini
21 Demografia Serbii
21 Harpalinae
21 Rzeki Grecji
21 Linia telekomunikacyjna napowietrzna
21 Rzeki Holandii
21 Rzeki Irlandii
21 Rzeki Francji
21 Rzeki Czarnogóry
21 Rzeki Andory
21 Rzeki Belgii
21 Rzeki Bośni i Hercegowiny
21 Rzeki Chorwacji
21 Rzeki Kazachstanu
21 Granica gruzińsko-rosyjska
20 Demografia Niemiec
20 Demografia Mołdawii
20 Demografia Macedonii
20 Demografia Portugalii
20 Demografia San Marino
20 Demografia Svalbardu
20 Kalwaria w Odporyszowie
20 Demografia Luksemburga
20 Kalwaria w Lubawce-Ulanowicach
20 Demografia Gibraltaru
20 Demografia Danii
20 Demografia Czech
20 Demografia Grecji
20 Demografia Guernsey
20 Demografia Kazachstanu
20 Demografia Holandii
20 Demografia Szwajcarii
20 Demografia Szwecji
20 Droga krzyżowa na wałach Jasnej Góry
20 Smiłewo
20 Mrenoga
20 Sopotnica (Macedonia)
20 Wirowo
20 Nowo Seło (Demir Hisar)
20 Wełmewci
20 Miles Joseph Berkeley
20 Droga Krzyżowa w Czernej
20 Demografia Watykanu
20 Demografia Ukrainy
20 Demografia Turcji
20 Demografia Wysp Owczych
20 Demografia Wyspy Man
20 Demografia Włoch
20 Demografia Węgier
20 Demografia Czarnogóry
20 Demografia Bośni i Hercegowiny
20 Zaszłe
20 Kalwaria w Dębowcu
20 Kalwaria na Iglicznej
20 Sweta
20 Suwodoł
20 Żwan
20 Suwo Grło
20 Słoesztica
20 Słepcze
20 Kalwaria Wąsoska
20 Kalwaria Krasnobrodzka
20 Kalwaria Obornicka
20 Kalwaria w Wambierzycach
20 Kalwaria Chełmska
20 Żełeznec
20 Żurce
20 Strugowo
20 Kopaszewska Droga Krzyżowa
20 Kalwaria w Kałkowie
20 Utowo
20 Kalwaria w Głuchołazach
20 Kalwaria w Leśniowie
20 Demografia Albanii
20 Demografia Belgii
20 Demografia Andory
20 Ukrzyżowanie w Porębie
20 Mało Ilino
20 Persoonia (publikacja)
20 Kalwaria w Gietrzwałdzie
20 Luwisole
20 Kalwaria w Pławnej Dolnej
20 Mała Kalwaria Limanowska
20 Kalwaria w Grodowcu
20 Kalwaria Trzebnicka
20 Demografia Irlandii
20 Fauna of New Zealand
20 Radowo (Macedonia)
20 Rakitnica (Macedonia)
20 Pribiłci
19 Norðvesturkjördæmi
19 Zasięg nominalny
19 Sobór (święto)
19 Kserosole
18 Cur Natan
18 Łale
18 Euroregion Zachodnia Panonia
18 Euroregion Via Salina
18 Euroregion Zugspitze-Wetterstein-Karwende
18 Sokolino
18 Euroregion Ujści Skaldy
18 Euroregion Østfold-Bahusia/Dalia
18 Hof ha-Szaron
18 Route nationale 55 (Madagaskar)
18 Rogi Hittinu
18 Sjarci
18 Park Narodowy Aszkelon
18 Nanowica
18 Park Narodowy Arsuf
18 Jaskinie Semech
18 Zagorsko
18 Sedefcze
18 Sedłari
18 Tatuł
18 Pomnik Brygady Negew
18 Euroregion Tyrol-Tyrol Południowy-Trydent
18 Euroregion Kanału La Manche
18 Euroregion Insubrica
18 Euroregion Karelia
18 Euroregion Langwedocja-Roussillon/Midi-Pyrénées/Katalonia
18 Route nationale 24 (Madagaskar)
18 Euroregion Inntal
18 Euroregion Inn-Salzach
18 Euroregion Egrensis
18 Euroregion East Sussex/Seine-Maritime/Somme
18 Euroregion Elbe/Labe
18 Euroregion Ems-Dollart
18 Euroregion Helsinki-Tallinn
18 Euroregion Las Bawarski-Las Czeski/Szumawa
18 Euroregion Mesta-Nestos
18 Euroregion Silva Nortica
18 Euroregion Salzburg-Berchtesgadener Land-Traunstein
18 Sadowica
18 Euroregion TriRhena
18 Pticzar
18 Euroregion Saar-Lor-Lux-Rhin
18 Euroregion Rudawy
18 Euroregion Pomoraví-Záhorie-Weinviertel
18 Euroregion Moza-Ren
18 Euroregion Raetia Nova
18 Euroregion Ren-Moza-Północ
18 Euroregion Ren-Waal
18 Nachal Mearot
18 Sence
18 Pazarci
18 Rawen
18 Sindełci
18 Park Narodowy Bejt Guvrin-Maresza
18 Park Narodowy ha-Szaron
18 Bełchatowsko-Kleszczowski Park Przemysłowo-Technologiczny
18 Bolarowo
18 Route nationale 11a (Madagaskar)
18 Legion Macedońsko-Adrianopolski
18 Letownik
18 Granica rumuńsko-serbska
18 Park Narodowy Tel Szikmona
18 Park Narodowy Tel Kedesz
18 Park Narodowy Eszkol
18 Meczet Sidna Ali
18 Park Narodowy Emek Curim
18 Bar’am
18 Park Narodowy Churvat Minim
18 Park Narodowy Gór Judei
18 Park Narodowy Miasto Dawida
18 Manczowo
18 Park Narodowy Sede Amudim
18 Mauzoleum Mazor
18 Park Narodowy Migdal Afek
18 Neofit Bozweliewo
18 Breichat ha-Meszuszim
18 Swoboda (obwód Kyrdżali)
18 Nicana
18 Góra Arbel
18 Churszat Tal
18 Rada Doliny Tornio
18 Anisodactylina
18 Plaża Palmachim
18 Kamenec (obwód Kyrdżali)
18 Euroregion Dunaj 21
18 Park Narodowy Bajt Itab
18 Pleszinci
18 Rada Kvarken
18 Komitet Środkowo-Północny
18 Antipatris
18 Kremenec
18 Route nationale 9 (Madagaskar)
18 Route nationale 8 (Madagaskar)
18 Pijawec
18 Kos (miejscowość)
18 Momina syłza
18 Rada Morza Barentsa
18 Rada Północnego Kalotte
18 Chamat Gader
18 Rubin (strumień)
18 Ha-Besor (strumień)
18 Route nationale 12 (Madagaskar)
18 Route nationale 34 (Madagaskar)
18 Route nationale 41 (Madagaskar)
18 Route nationale 22 (Madagaskar)
18 Route nationale 33 (Madagaskar)
18 Route nationale 32 (Madagaskar)
18 BENEGO
18 Route nationale 25 (Madagaskar)
18 Route nationale 31 (Madagaskar)
18 Route nationale 11 (Madagaskar)
18 Dystrykt Matiari
18 Ein Avdat
18 Dystrykt Jamshoro
18 Euroregion ARKO
18 Dystrykt Kashmore
18 Euroregion Dunaj-Kris-Marusza-Cisa
18 Wreło
18 William Nylander
18 Obicznik
18 Route nationale 43 (Madagaskar)
18 Progres (obwód Kyrdżali)
18 Zwezdeł
18 Wyrchari (obwód Kyrdżali)
18 Park Kanada
18 Euroregion Belasica
18 Euroregion Benelux-Middengebied
18 Euroregion Dobrawa
18 Euroregion Bornholm i Południowo-Zachodnia Skania
18 Postnik
18 Euroregion Białe Karpaty
18 Route nationale 44 (Madagaskar)
18 Departament Centralny (Paragwaj)
18 Dystrykt Qamber Shahdadkot
18 EUREGIO
17 Granica radziecko-węgierska
17 Gmina Resen
17 Park Naukowo-Technologiczny Politechniki Koszalińskiej
17 Toruński Park Naukowo-Technologiczny
17 Elbląski Park Technologiczny
17 Gmina Gradsko
17 Zatułów
17 Marinus Anton Donk
17 Gmina Wełes
17 Asunción (departament)
16 Stosunki Nowej Kaledonii z Unią Europejską
16 Stosunki Pitcairnu z Unią Europejską
16 Gmina Sztip
16 Gmina Wasiłewo
16 Gmina Tearce
16 Platytrochozoa
16 Stosunki Anguilli z Unią Europejską
16 Stosunki Czarnogóry z Unią Europejską
16 Stosunki Liechtensteinu z Unią Europejską
16 Stosunki Nowej Zelandii z Unią Europejską
16 Stosunki Brytyjskiego Terytorium Oceanu Indyjskiego z Unią Europejską
16 Gmina Struga
16 Gmina Staro Nagoriczane
16 Stosunki Chile z Unią Europejską
16 Stosunki Chińskiej Republiki Ludowej z Unią Europejską
16 Stosunki Polinezji Francuskiej z Unią Europejską
16 Gmina Studeniczani
16 Stosunki Algierii z Unią Europejską
16 Gmina Strumica
16 Stosunki Albanii z Unią Europejską
16 Gmina Sweti Nikołe
16 Nematoida
16 Cachir
16 Nephrozoa
16 Stosunki Azerbejdżanu z Unią Europejską
16 Gnathifera
16 Gmina Star Dojran
16 Brusewci
16 Stosunki Maroka z Unią Europejską
16 Stosunki Republiki Południowej Afryki z Unią Europejską
16 Stosunki Republiki Zielonego Przylądka z Unią Europejską
16 Stosunki Saint-Pierre i Miquelon z Unią Europejską
16 Stosunki Tunezji z Unią Europejską
16 Gmina Żelino
16 Stosunki Turks i Caicos z Unią Europejską
16 Gmina Wrapcziszte
16 Stosunki Antyli Holenderskich z Unią Europejską
16 Gmina Wranesztica
16 Stosunki Majotty z Unią Europejską
16 Gmina Wewczani
16 Gmina Zajas
16 Gmina Zełenikowo
16 Gmina Zrnowci
16 Stosunki Wallis i Futuny z Unią Europejską
16 Stosunki Wysp Owczych z Unią Europejską
16 Stosunki Wyspy Świętej Heleny, Wyspy Wniebowstąpienia i Tristan da Cunha z Unią Europejską
16 Gmina Wałandowo
16 Gmina Rosoman
16 Unia Zachodnioeuropejska a Unia Europejska
16 Gmina Kriwogasztani
16 Stosunki Izraela z Unią Europejską
16 Gmina Koncze
16 Stosunki Iranu z Unią Europejską
16 Gmina Kiczewo
16 Gmina Kiseła Woda
16 Stosunki Japonii z Unią Europejską
16 Gmina Kruszewo
16 Gmina Mogiła (Macedonia)
16 Eurosfera
16 Stosunki Brytyjskich Wysp Dziewiczych z Unią Europejską
16 Gmina Makedonski Brod
16 Stosunki Indii z Unią Europejską
16 Gmina Lipkowo
16 Gmina Makedonska Kamenica
16 Gmina Kawadarci
16 Gmina Karposz
16 Gmina Buteł
16 Gmina Centar
16 Gmina Czair
16 Gmina Aerodrom
16 Xenacoelomorpha
16 Powiat Cigánd
16 Yahoo Maps
16 Gmina Dołneni
16 Gmina Drugowo
16 Gmina Jegunowce
16 Gmina Karbinci
16 Gmina Gostiwar
16 Gmina Gorcze Petrow
16 Gmina Gazi Baba
16 Gmina Gewgelija
16 Gmina Nowaci
16 Trechina
16 Stosunki Bermudów z Unią Europejską
16 Gmina Płasnica
16 Stosunki Australii z Unią Europejską
16 Stosunki Kajmanów z Unią Europejską
16 Gmina Petrowec
16 Gmina Probisztip
16 Gmina Radowisz
16 Stosunki Bośni i Hercegowiny z Unią Europejską
16 Gmina Saraj
16 Gmina Sopiszte
16 Stosunki Argentyny z Unią Europejską
16 Stosunki Brazylii z Unią Europejską
16 Gmina Rankowce
16 Stosunki Montserratu z Unią Europejską
16 Gmina Pehczewo
16 Misje ESDP
16 Stosunki Armenii z Unią Europejską
16 NATO a Unia Europejska
16 Stosunki Gruzji z Unią Europejską
16 Proces stabilizacji i stowarzyszenia
16 Batcengel
16 Gmina Nowo Seło
15 Ask.com Maps
15 Granica rosyjsko-szwedzka
15 Granica niemiecko-włoska
15 Bir al-Basza
15 Al-Tajba
15 Anzah
15 Pier Andrea Saccardo
15 Granica jugosłowiańsko-niemiecka
15 MapQuest
15 Granica niemiecko-rosyjska
15 Granica irańsko-rosyjska
15 Nazlet Zeid
15 Arakah
15 MapTech
15 MSN World Atlas
15 Sir (Dżenin)
15 Onomasticon
15 Barta'a asz-Szarkidża
15 Granica niemiecko-rosyjska (1870-1917)
15 Anin (Dżenin)
15 Mycotaxon
15 Terraserver
15 Rów Peruwiański
15 Fandakumija
15 Flash Earth
15 Andosole
15 Al-Attara
15 GPS Visualizer
15 Kafr Rai
15 Fahma
15 Al-Manszijja (Dżanin)
15 Umm ar-Rihan
15 Rów Manilski
15 Misiljah
15 Zababdeh
15 Ögij nuur
15 Mirka
15 Norc
15 Sanur
15 Tura al-Dżarbija
15 Multimap
15 Rynna Cesarska
15 Sułtanat Jogjakarta
15 Geody
15 Zawija (Dżanin)
15 Monarchia plemienna
15 George Franz Hoffmann
15 Granice Rosji
15 Zdrawec (obwód Warna)
15 Gubernatorstwo Dżenin
15 Granica brytyjsko-rosyjska
15 GeoNames
15 Meithalun
15 Rów Chilijski
15 Here WeGo
15 Rummanah
15 Ajjah
15 Rynna Santa Cruz
15 Granica austro-węgiersko-niemiecka
15 Silat ad-Dżar
15 Kufeirit
14 Granica czechosłowacko-węgierska
14 Prefekci Majotty
14 Mea Szearim
14 Costa Gaditana
14 Tremla
14 Costa de les Penyes
14 Costa de Barcelona
14 Costa del Garraf
14 Costa del Rubicón
14 Costas de Cantabria
14 Costa do Marisco
14 Costa de Almería
14 Costa Pitiüsa
14 Wydawnictwa Geologiczne
14 Prefekci Gujany Francuskiej
14 Wesiałucha
14 Wyżewka
14 Costa Gimnèsica
13 Administratorzy Akrotiri i Dhekelii
13 Administratorzy Brytyjskiego Terytorium Oceanu Indyjskiego
13 Administratorzy Wallis i Futuny
13 Przewodniczący Rady Regionalnej Gujany Francuskiej
13 Ogrody Hevsel
13 Samorządny kraj członkowski Królestwa Niderlandów
13 Wzgórze Francuskie
13 Al-Issawija
13 Przedstawiciele Królowej na Wyspach Cooka
13 Przewodniczący Rady Regionalnej Gwadelupy
13 Przewodniczący Rady Generalnej Reunionu
13 Przewodniczący Rady Generalnej Martyniki
13 Powiat Kőszeg
13 Dyrektorzy Naczelni Falklandów
13 Prefekci Martyniki
13 Prefekci Reunionu
13 Prefekci Saint-Pierre i Miquelon
13 Prefekci Gwadelupy
13 Ustrój polityczny Turcji
13 Wysocy komisarze Polinezji Francuskiej
13 Wysocy komisarze Grenlandii
13 Przewodniczący Rady Regionalnej Martyniki
13 Przewodniczący Rady Regionalnej Reunionu
13 Granica afgańsko-radziecka
13 Pljevlja (gmina)
13 Nikšić (gmina)
13 Geografia Nauru
13 Bozsok
13 Ma'alot Dafna
13 Nassimah Dindar-Mangrolia
13 Granica armeńsko-turecka
13 Autonomiczne terytorium Królestwa Danii
13 Przywódcy państw i terytoriów zależnych w 2001
13 Przewodniczący Rady Wyspy Bożego Narodzenia
13 Przewodniczący Rady Wysp Kokosowych
13 Mekor Chaim
13 Przywódcy państw i terytoriów zależnych w 2002
13 Andrzej Szeptycki (entomolog)
13 Przywódcy państw i terytoriów zależnych w 2004
13 Przywódcy państw i terytoriów zależnych w 2003
12 Rova Mevo Ha'ir
12 Północna Jerozolima
12 Sha'arei Hesed
12 André Larochelle
12 Šavnik (gmina)
12 Sharafat
12 Plužine (gmina)
12 Północny Talpiot
12 Žabljak (gmina)
12 Al Bustan
12 San Martin (osiedle Jerozolimy)
12 Południowa Jerozolima
12 San Simon
12 Sanhedria
12 Al-Ram
12 Sanhedria Murhevet
12 Sheikh Badr
12 Shimon HaTzadik
12 Ras al-Amud
12 Ramot Polin
12 Rassco
12 Łuska genitalna
12 Silwan
12 Pat (osiedle Jerozolimy)
12 Ramat Szarett
12 Ramat Shlomo
12 Shuafat
12 Shmuel HaNavi
12 Ramat Beit Hakerem
12 Ramat Denja
12 Ramat Eshkol
12 Pisgat Ze'ev
12 Rehavia
12 Kafr 'Aqab
12 Wschodni Talpiot
12 Wojny Indian
12 Wzgórze Amunicyjne
12 Yefeh Nof
12 Yemin Moshe
12 Givat HaVradim
12 Givat HaMivtar
12 Givat HaMatos
12 Gordon Thomson (australijski polityk)
12 Russian Compound
12 Dzielnice historyczne
12 Dzielnica marokańska
12 Velem
12 Ólmod
12 Cák
12 Cywilizacja zachodnia
12 Talbiya
12 Tel Arza
12 Givat Massuah
12 Givat Oranim
12 Katamonim
12 Szmuel HaNavi
12 Jemin Moses
12 Jefeh Nof
12 Umm Tuba
12 Cumalıkızık
12 Ir David
12 Ir Ganim
12 Tivat (gmina)
12 Giwat Sza'ul
12 Even Yisrael
12 Ustrój polityczny Timoru Wschodniego
12 Ustrój polityczny Republiki Południowej Afryki
12 Ustrój polityczny Kenii
12 Granica francusko-turecka
12 Granica francusko-duńska
12 Har Homa
12 Granica francusko-austriacka
12 Ustrój polityczny Cypru
12 Givat Beit HaKerem
12 Ustrój polityczny Gruzji
12 Geula
12 Ustrój polityczny Gambii
12 Ustrój polityczny Gabonu
12 Ustrój polityczny Filipin
12 Granice Francji
12 Har Hotzvim
12 Har Nof
12 Ustrój polityczny Tadżykistanu
12 Ustrój polityczny Sudanu Południowego
12 Ustrój polityczny Mongolii
12 Ustrój polityczny Tanzanii
12 Ezra Tora
12 Ezrat Torah
12 Ustrój polityczny Sudanu
12 Ustrój polityczny Singapuru
12 Ustrój polityczny Azerbejdżanu
12 Ustrój polityczny Liberii
12 Ustrój polityczny Angoli
12 Ustrój polityczny Afganistanu
12 Ustrój polityczny Malediwów
12 Unsdorf
12 Sza'arei Chesed
12 Jabel Mukabir
12 Mazkeret Moshe
12 Mazkeret Moses
12 Marie-Claude Larvière
12 Mea Shearim
12 Mekor Baruch
12 Mishkenot Sha'ananim
12 Bayit VeGan
12 Beit Dawid
12 Mamilla (osiedle Jerozolimy)
12 Lócs
12 Beit HaKerem
12 Beit Hanina
12 Ma'ale ha-Zeitim
12 Mahane Israel
12 Kerem Abraham
12 Mahane Yehuda
12 Miszkenot Szaananim
12 Baka (osiedle Jerozolimy)
12 Neve Sha'anan
12 Neve Granot
12 Nayot
12 Neve Szaanan
12 Neve Yaakov
12 Nof Zion
12 Givat Mordechai
12 Najot
12 Nahalat Sziva
12 Mount Zion (osiedle Jerozolimy)
12 Mount Scopus
12 Musrara
12 Nachalat Shimon
12 Nahalat Shiv'a
12 Nachlaot
12 Beit Jakov
12 Malha
12 Bukharim
12 Centralna Jerozolima
12 Kőszegpaty
12 Buharim
12 Zikaron Josef
12 Ziemia Święta (osiedle Jerozolimy)
12 Kirjat Szmuel
12 Kiryat Shmuel
12 Kiryat HaLeom
12 Kiryat HaMemshala
12 Kiryat Belz
12 Kiryat Menachem Begin
12 Kiryat Sanz
12 Kiryat Mattersdorf
12 Kirjat Sanz
12 Kirjat Belza
12 Kirjat HaJovel
12 Beit ha-Kerem
12 Beit Yisrael
12 Beit Safafa
12 Bejt Hanina (osiedle Jerozolimy)
12 Zikhron Yosef
12 Kirjat Menachem
12 Kirjat Moses
12 Zikaron Moses
12 Kirjat Mattersdorf
12 Zikhron Moshe
11 Ustrój polityczny Gwinei Bissau
11 Ustrój polityczny Gwinei Równikowej
11 Ustrój polityczny Kataru
11 Ustrój polityczny Kazachstanu
11 Ustrój polityczny Kambodży
11 Ustrój polityczny Indonezji
11 Ruweng
11 Ustrój polityczny Madagaskaru
11 Ustrój polityczny Omanu
11 Ustrój polityczny Mauritiusa
11 Ustrój polityczny Maroka
11 Ustrój polityczny Mjanmy
11 Ustrój polityczny Nigru
11 Ustrój polityczny Namibii
11 Ustrój polityczny Nigerii
11 Ustrój polityczny Mali
11 Ustrój polityczny Malezji
11 Ustrój polityczny Lesotho
11 Ustrój polityczny Kuwejtu
11 Ustrój polityczny Komorów
11 Ustrój polityczny Pakistanu
11 Ustrój polityczny Nepalu
11 Ustrój polityczny Malawi
11 Ustrój polityczny Madery
11 Ustrój polityczny Kirgistanu
11 Ustrój polityczny Uzbekistanu
11 Ustrój polityczny Turkmenistanu
11 Ustrój polityczny Ugandy
11 Ustrój polityczny Zimbabwe
11 Ustrój polityczny Tunezji
11 Ustrój polityczny Tajlandii
11 Ustrój polityczny Sri Lanki
11 Ustrój polityczny Suazi
11 Ustrój polityczny Syrii
11 Ustrój polityczny Zjednoczonych Emiratów Arabskich
11 Wau (stan)
11 Terekeka (stan)
11 Søren Tuxen
11 Southern Liech
11 Tonj (stan)
11 Twic
11 Western Bieh
11 Western Lakes
11 Yei River
11 Ustrój polityczny Somalilandu
11 Ustrój polityczny Somalii
11 Ustrój polityczny Burkina Faso
11 Ustrój polityczny Republiki Zielonego Przylądka
11 Ustrój polityczny Reunionu
11 Ustrój polityczny Burundi
11 Ustrój polityczny Demokratycznej Republiki Konga
11 Ustrój polityczny Ghany
11 Ustrój polityczny Etiopii
11 Ustrój polityczny Erytrei
11 Ustrój polityczny Sahary Zachodniej
11 Ustrój polityczny Senegalu
11 Ustrój polityczny Arabii Saudyjskiej
11 Ustrój polityczny Seszeli
11 Ustrój polityczny Sierra Leone
11 Ustrój polityczny Bahrajnu
11 Ustrój polityczny Bangladeszu
11 Ustrój polityczny Botswany
11 Ustrój polityczny Bhutanu
11 Ustrój polityczny Beninu
11 Ustrój polityczny Gwinei
11 Jubek
11 Gbudwe
11 Boma (stan)
11 Nil Zachodni
11 Jonglei (stan)
11 Przewodniczący Rady Generalnej Gujany Francuskiej
11 Przewodniczący Rady Terytorialnej Saint Barthélemy
11 Przewodniczący Rady Generalnej Gwadelupy
11 Prefekci Saint Barthélemy
11 Prefekci Saint-Martin
11 Gok
11 Gogrial (stan)
11 Eastern Bieh
11 Eastern Lakes
11 Northern Liech
11 Józef Jundziłł
11 Latjoor
11 Nil Wschodni
11 Maridi (stan)
11 Namorunyang
11 Imatong (stan)
11 Lol (stan)
11 Maria Lisiewska
11 Jacques Gillot
11 Rodion Mochnacki
11 Aweil East
11 Granica irańsko-turecka
11 Aweil (stan)
11 Amadi
10 Gatunek taksonomiczny
10 Gatunek przewodni
10 Gatunek potamodromiczny
10 Gatunek troficzny
10 Morze Cypryjskie
10 Konferencja Lausanne
10 Suchyj Torec
10 Gatunek genetyczny
10 Krasna (dopływ Dońca)
10 Ustrój polityczny Sokotry
10 Gatunek klimaksowy
10 Kundrjuczja
10 Biała Księga z 1939
10 Krywyj Torec
10 Gatunek graniczny
10 Gatunek parapatryczny
10 Gatunek odbudowany
10 Borowa (dopływ Dońca)
10 Gatunek obojętny
10 Gatunek pospolity
10 Bystra (dopływ Dońca)
10 Granica iracko-irańska
10 Granica jugosłowiańsko-rumuńska
10 Ustrój polityczny Jemenu
10 Ustrój polityczny Kongo
10 Granica chińsko-wietnamska
10 Temotuloto (Nukulaelae)
10 Temotutafa
10 Izjumec
10 Tumiloto
10 Hont (region)
10 Hnyłycia
10 Ustrój polityczny Brunei
10 Ustrój polityczny Ceuty
10 Chotomlia
10 Granica rumuńsko-turecka
10 Joseph Schröter
10 Tekov
10 Motualama
10 Kalitwa
10 Kalilaia
10 Szczyt Camp David 2000
10 Kavatu
10 Granica Rumunii z Serbią i Czarnogórą
10 Ustrój polityczny Melilli
10 Ustrój polityczny Majotty
10 Juncetea trifidi
10 Tefota
10 Tegako
10 Teafuafatu
10 Teafatule (Nukulaelae)
10 Tapuaelani
10 Granica chińsko-kirgiska
10 Ustrój polityczny Puntlandu
10 Gatunek ginący
10 Dystrykt Musanze
10 Dystrykt Ngoma
10 Dystrykt Ngororero
10 Dystrykt Muhanga
10 Żerebec
10 Dystrykt Kigali
10 Dystrykt Kirehe
10 Dystrykt Nyabihu
10 Dystrykt Nyagatare
10 Dystrykt Rutsiro
10 Polesie Prypeckie
10 Dystrykt Rulindo
10 Dystrykt Ruhango
10 Motukatuli
10 Dystrykt Rubavu
10 Wełyka Kamianka
10 Wełykyj Burłuk (rzeka)
10 Dystrykt Gasabo
10 Dystrykt Gatsibo
10 Dystrykt Gicumbi
10 Dystrykt Gakenke
10 Dystrykt Burera
10 Robert Kühner
10 Dystrykt Bugesera
10 Dystrykt Gisagara
10 Dystrykt Huye
10 Anglo-Amerykańska Komisja Śledcza
10 Prowincja Muczinga
10 Dystrykt Kicukiro
10 Dystrykt Kayonza
10 Dystrykt Kamonyi
10 Dystrykt Karongi
10 Ustrój polityczny Zanzibaru
10 Dystrykt Nyanza
10 Norðausturkjördæmi
10 Niuoko
10 Aula (wyspa)
10 Norðurland eystra
10 Paava
10 Łuhanczyk
10 Fagaua
10 Fetuatasi
10 Nieżohol
10 Moż
10 Motutala
10 Motukatuli Foliki
10 Muliteatua
10 Franz Xavier von Wulfen
10 Netryus
10 Babka (dopływ Dońca)
10 Exodus Hebrajczyków z Egiptu
10 Fenualago
10 Seslerietea variae
10 Ustrój polityczny Zambii
10 Podział administracyjny Peru
10 Ustrój polityczny Wyspy Świętej Heleny, Wysp Wniebowstąpienia i Tristan da Cunha
10 Serednia Bałaklijka
10 Ustrój polityczny Wysp Kanaryjskich
10 Arkisole
10 Dystrykt Rwamagana
10 Asia (wyspa)
10 Ekoregion
9 Granice ZSRR
9 Granice Niemiec Zachodnich
9 Granica radziecko-tuwińska
9 Rozmowy izraelsko-syryjskie 2008
9 Górna Nitra
9 Wytyczne techniczne G-1.9
9 Głaszczki szczękowe
9 Hart Schaar
9 Frederick Tutu Goodwin
9 Göschenbrinks-Fläche
9 Drugi Plan Rogers'a
9 Wye River Memorandum
9 Dynamiczny czas gwiazdowy
9 Granica mongolsko-radziecka
9 Granica afgańsko-turkmeńska
9 Granica czechosłowacko-radziecka
9 Granica chińsko-indyjska
9 Granica chińsko-radziecka
9 Empodium (anatomia)
9 Granica chińsko-pakistańska
9 Granica boliwijsko-peruwiańska
9 Granica irańsko-radziecka
9 Granica chińsko-laotańska
9 Granica radziecko-niemiecka
9 Glejsole
9 Granica jugosłowiańsko-włoska
9 Granica bhutańsko-chińska
9 Francusko-Brytyjska Umowa Graniczna
9 Granica austrowęgiersko-włoska
9 Traktat o rozdzieleniu wojsk izraelsko-syryjskich 1974
9 Park Narodowy Sanijjat al-Ahad
9 Pierwszy Plan Rogers'a
9 August Johann Batsch
9 Starsi naczelnicy Georgii Południowej i Sandwicha Południowego
9 Niemieckie Wyspy Salomona
9 Plan Autonomii 1979
9 Plan Fahd
9 Podział administracyjny Gujany Francuskiej
9 Poiplie
9 Podział administracyjny Falklandów
9 Plan Morrison Grady
9 Plan Federacji 1972
9 Misja Gunnar Jarringa
9 Barycentryczny czas dynamiczny
9 Konferencja Taba
9 Korespondencja McMahon-Husajn
9 Konferencja Szarm el-Szejk
9 Konferencja St. James
9 Konferencja Shepherdstown
9 Ziemski czas dynamiczny
9 Borken-Haken
9 Martin Collins
9 Magierówka
9 Bezpośrednie negocjacje izraelsko-palestyńskie 2010-2011
9 Dolina Wagu
9 Arabska Inicjatywa Pokojowa
9 Polskie odznaczenia samorządowe
9 Rezolucja Rady Bezpieczeństwa ONZ nr 1583
9 Rezolucja Rady Bezpieczeństwa ONZ nr 338
9 Rezolucja Chartumska
9 Qingdao(Kolonia)
9 Próchnilcowate
9 Rezolucja Rady Bezpieczeństwa ONZ nr 339
9 Rezolucja Rady Bezpieczeństwa ONZ nr 350
9 Rezolucja Rady Bezpieczeństwa ONZ nr 478
9 Rezolucja Rady Bezpieczeństwa ONZ nr 497
9 Rezolucja Rady Bezpieczeństwa ONZ nr 452
9 Rezolucja Rady Bezpieczeństwa ONZ nr 446
9 Rezolucja Rady Bezpieczeństwa ONZ nr 425
9 Protokół Hebronu
9 Protokół Damaszek
9 Porozumienie Peres-Hussein Londyn
9 Porozumienie Szarm el-Szejk
9 Porozumienie Jibril
9 Porozumienie Beilin-Abu Mazen
9 Porozumienie 17-maja
9 Porozumienie z Kairu
9 Porozumienie z Kairu 1994
9 Propozycje Clintona (Palestyna)
9 Program Alfa
9 Anglo-Francuska Deklaracja
9 Porozumienie z Oslo II
9 Konferencja Madryd 1991
9 Lewis Schwinitz
9 James Dickson (biolog)
9 Traktat o rozdzieleniu wojsk izraelsko-egipskich 1974
9 Konferencja Genewa
9 Chemiczne właściwości gleb
9 Jan Mityk
9 Jednostronny izraelski plan wycofania się
9 Carlo Vittadini
9 Jiaozhou(Kolonia)
9 Jerzy Midzio
9 Jacob Christian von Schaeffer
9 Trzeci Plan Rogers'a
9 Dolina Dunaju
9 Hudna
9 Usedomer See
9 Dolina Hronu
9 Dokumenty palestyńskich więźniów
9 Deklaracja Siódemki
9 Czas gwiazdowy Greenwich
9 Czas współrzędnych geocentrycznych
9 Ueckerhaken
9 Juliańska data gwiazdowa
9 Traktat przejściowy Synaj
9 Brytyjski Mandat Palestyny (dokument)
9 Konferencja Annapolis
9 Komisja Woodhead'a
9 Sułtanat Witu
9 Komisja Peel'a
9 Komisja King-Crane
9 Tahdiah
9 Kamig-Haken
9 Tajne rozmowy izraelsko-jordańskie lata 80.
9 Julius Vincenz von Krombholz
9 Tajne rozmowy izraelsko-jordańskie 1949-1950
9 Tajne rozmowy izraelsko-jordańskie lata 70.
8 Wytyczne techniczne K-3.3
8 Wytyczne techniczne K-2.10
8 Wytyczne techniczne G-2.1
8 Alain Tien-Liong
8 Androsacetalia alpinae
8 Wytyczne techniczne G-4.1 : 1986
8 Wytyczne techniczne G-3.4
8 Wytyczne techniczne K-3.4
8 Demografia Wysp Marshalla
8 Wytyczne techniczne K-2.1
8 Datowanie metodą elektronowego rezonansu spinowego
8 Wytyczne techniczne G-2.5
8 Wytyczne techniczne G-1.6
8 Wytyczne techniczne K-3.6
8 Wytyczne techniczne G-1.8
8 Wytyczne techniczne G-1.7
8 Wytyczne techniczne K-2.2
8 Wytyczne techniczne K-1.8
8 Wytyczne techniczne G-1.5
8 Wytyczne techniczne K-2.4
8 Wytyczne techniczne K-2.7
8 Zvolensko - Podpoľanie
8 Wytyczne techniczne K-1.98
8 Austurland
8 Wytyczne techniczne K-2.5
8 Wytyczne techniczne K-2.6
8 Wytyczne techniczne K-1.7
8 Chloroatranorin
8 Święta państwowe na Wyspach Marshalla
8 Wytyczne techniczne K-2.9
8 Wytyczne techniczne K-3.1
8 Wytyczne techniczne GIS-3
8 Wytyczne techniczne K-2.3
8 Wytyczne techniczne GIS-4
8 Bródka stawonogów
8 Wytyczne techniczne K-2.8
8 Wytyczne techniczne G-4.2
8 Granice Ukrainy
8 Kraj Hohenzollernów
8 Kotlina Rimawska
8 Suðurland
8 Kultura Wysp Marshalla
8 Kwas norstiktowy
8 Ministerstwo Przemysłu Ciężkiego
8 Lilloa
8 Lannemezan (płaskowyż)
8 Klimat Wysp Marshalla
8 Szlezwik-Holsztyn (prowincja)
8 Turystyka na Wyspach Marshalla
8 Instrukcja techniczna D-19 (2000)
8 Instrukcja techniczna D-19 (1996)
8 Instrukcja techniczna Ig-1
8 Jakob Emanuel Lange
8 Jonathan Kings
8 Transport na Wyspach Marshalla
8 Muzyka na Wyspach Marshalla
8 Nadrenia (prowincja)
8 Rząd Wysp Marshalla
8 Premierzy Autonomii Palestyńskiej (w Strefie Gazy)
8 Polityka Wysp Marshalla
8 Przemysł metalurgiczny
8 Płaskowyż Centralny (Madagaskar)
8 Rolnictwo na Wyspach Marshalla
8 Religia na Wyspach Marshalla
8 Piętrowość klimatyczna
8 Partie polityczne Wysp Marshalla
8 Standard techniczny Ig-7
8 Naval Research Laboratory
8 Narcisse Théophile Patouillard
8 Nitra (region)
8 Panjugoslawizm
8 Parki narodowe w Algierii
8 Park Narodowy Asz-Szari’a
8 Instrukcja techniczna B-VII
8 Instrukcja techniczna B-V
8 Warunki techniczne Id-1 (D-1)
8 Web Feature Service
8 Westfalia (prowincja)
8 Uświacza
8 Uszacz (rzeka)
8 Gospodarka Wysp Marshalla
8 Gleby ferruginowe
8 Widima
8 Wielkie Księstwo Nadrenii
8 Wytyczne techniczne G-1.11
8 Wytyczne techniczne G-1.12
8 Wytyczne techniczne G-1.2
8 Wytyczne techniczne G-1.10
8 Wytyczne techniczne G-1.1
8 William Hudson
8 Wytyczne Ig-6
8 Granica SHS z Węgrami
8 Granica afgańsko-tadżycka
8 Hesja-Nasau (prowincja)
8 Gubernia połocka
8 Gubernatorzy Sint Maarten
8 Hesja-Nassau
8 Historia Wysp Marshalla
8 Instrukcja techniczna B-IV
8 Instrukcja Geodezyjna resortu przemysłu ciężkiego
8 Gubernatorzy Curaçao
8 Granice Węgier
8 Granica grecko-macedońska
8 Granica etiopsko-sudańska (Sudan)
8 Granica argentyńsko-urugwajska
8 Granica jugosłowiańsko-węgierska
8 Granica niemiecko-węgierska
8 Granice Chin
8 Granice Austrii
8 Wytyczne techniczne G-1.4

Created Thu, 31 Aug 2017 19:22:50 +0000 by the MissingTopics tool (run again with these settings)

Wanted Title
1 's-Gravendeel
1 Aarau (okręg)
1 Aarberg (okręg)
1 Aarwangen (okręg)
1 Abab
1 Abarao
1 Abasza
1 Abcoude
1 Abdul Hakim
1 Abim
1 Abiy Addi
1 Abo (Kamerun)
1 Aboisso
1 Abomsa
1 Abonnema
1 Aboso
1 Abrak Czitan
1 Abs
1 Abu-al-Hasib
1 Abu Dżubajha
1 Abu Ghlasza
1 Abu Hamam
1 Abu Hulaifa
1 Abu Nachla
1 Abu Samra
1 Abu Zabad
1 Abudwak
1 Abuko
1 Aburi (Ghana)
1 Abwatunbuliva
1 Abwaw
1 Acacías
1 Acalayong
1 Acaribo
1 Aceguá (Urugwaj)
1 Achaura
1 Achmeta
1 Achtala
1 Achthuizen
1 Achutupo
1 Acoyapa
1 Acurenam
1 Ad-Dahi (Jemen)
1 Ad-Dandan
1 Ad-Dawwaja
1 Ad-Dindar
1 Ad-Dis
1 Ad-Dulajl
1 Ad Dawoon
1 Adacao
1 Adado
1 Adam (Oman)
1 Adan Yabal
1 Addu City
1 Adiaké
1 Adibor
1 Adjuntas (Portoryko)
1 Adreyi
1 Adrurior
1 Adungidungur
1 Adwongeo
1 Aeibur
1 Aeonun
1 Aerok
1 Afabet
1 Afariridookiibuurqumayo
1 Affoltern (okręg)
1 Afféry
1 Afikpo
1 Afmadow
1 Agabwe
1 Agarak
1 Agno (Szwajcaria)
1 Agogo (Ghana)
1 Agua Buena
1 Aguachica
1 Aguas Corrientes
1 Aguas Zarcas
1 Aguaytía
1 Aguazul
1 Aguilares (Argentyna)
1 Agulu
1 Agustín Codazzi
1 Ahad al Masarihah
1 Ahmadpur East
1 Ahmadpur Sial
1 Aiburi
1 Aigle (okręg)
1 Aiguá
1 Ailigandí
1 Aioe
1 Aiseau-Presles
1 Ajax Bay
1 Ajdun
1 Ajn Arnat
1 Ajn Azel
1 Ajn Benian
1 Ajn Bessem
1 Ajn Fakrun
1 Ajn Harruda
1 Ajn Kersza
1 Ajn M'lila
1 Ajn Sefra
1 Ajn Smara
1 Ajn Taja
1 Ajn Tuta
1 Ajn Wilman
1 Ajn al-Hadżel
1 Ajn al-Melh
1 Ajn al-Turk
1 Ajrum
1 Ajvalija
1 Akbu
1 Akdağmadeni
1 Akim Oda
1 Akim Swedru
1 Akka (Fudżajra)
1 Akkelpur
1 Akkuda
1 Akok
1 Akoupé
1 Akropong
1 Akwatia
1 Akyazı
1 Akyurt
1 Akçakoca
1 Al-'Ulajah
1 Al-Abadia
1 Al-Abjar
1 Al-Adan
1 Al-Affrun
1 Al-Ajn (Tunezja)
1 Al-Ajun Sidi Melluk
1 Al-Arkub
1 Al-Aszur
1 Al-Attaf
1 Al-Attawija
1 Al-Aturijja
1 Al-Awamijah
1 Al-Azizija (Irak)
1 Al-Bajjada
1 Al-Birka
1 Al-Bithna
1 Al-Bukajrijah
1 Al-Chatam
1 Al-Chawcha
1 Al-Chisa
1 Al-Churmah
1 Al-Dżabirijja
1 Al-Dżadid
1 Al-Dżadida (Tunezja)
1 Al-Dżarrahi
1 Al-Dżazer
1 Al-Dżazira (Szardża)
1 Al-Dżazira Aba
1 Al-Dżumum
1 Al-Fahs
1 Al-Fao
1 Al-Faszaka
1 Al-Finidik
1 Al-Fintas
1 Al-Fuhud
1 Al-Golea
1 Al-Gseibat
1 Al-Guerrara
1 Al-Habbanija
1 Al-Habilajn
1 Al-Hadżar (Algieria)
1 Al-Hadżeb
1 Al-Hajj
1 Al-Halis
1 Al-Hamdanija
1 Al-Hamzah
1 Al-Harrusz
1 Al-Haszan
1 Al-Haszimija
1 Al-Hazm
1 Al-Heraojen
1 Al-Hidr
1 Al-Hindija
1 Al-Hisn
1 Al-Husajhisa
1 Al-Huwatta
1 Al-Idrissia
1 Al-Kala al-Kabira
1 Al-Kalaat es-Sraghna
1 Al-Kalat as-Saghira
1 Al-Kasim (Irak)
1 Al-Kasr (Tunezja)
1 Al-Katn
1 Al-Katrun
1 Al-Kir'ana
1 Al-Kram
1 Al-Kudaih
1 Al-Kurajja (Fudżajra)
1 Al-Kusajba (Mauretania)
1 Al-Kusur
1 Al-Kutaj
1 Al-Kutajna
1 Al-Kuz
1 Al-M'Ghair
1 Al-Machwah
1 Al-Madhatija
1 Al-Mahabisza
1 Al-Mahbula
1 Al-Mahmal
1 Al-Mahmudija
1 Al-Maja
1 Al-Mangaf
1 Al-Mansurija
1 Al-Marawia
1 Al-Marhina
1 Al-Marsa (Tunezja)
1 Al-Maszaria
1 Al-Maszaszita
1 Al-Midhnab
1 Al-Mikdadija
1 Al-Milaha
1 Al-Milia
1 Al-Misrach
1 Al-Miszab
1 Al-Mudżlad
1 Al-Murudż
1 Al-Musajjib
1 Al-Muszrif
1 Al-Namas
1 Al-Radżaban
1 Al-Rheibat
1 Al-Taraf
1 Al-Udżeilat
1 Al-Ujaun
1 Al-Urban
1 Al-Uruba
1 Al-Wafra
1 Al-Waha
1 Al-Wardanin
1 Al-Wukajr
1 Alaca
1 Alajuelita
1 Alamdanga
1 Alaminos (Filipiny)
1 Alanyurt
1 Alarm Forest
1 Alashankou
1 Albert Town (Bahamy)
1 Alderetes
1 Alejandro Gallinal
1 Alemdağ
1 Ali Subah as-Salim
1 Alikahya
1 Alipur
1 Alipur Chatha
1 Alitena
1 Alkmaar (Surinam)
1 Allaji Saru
1 Allen (Argentyna)
1 Allunhari
1 Almirante
1 Alofitai
1 Alollammagad
1 Alto Hospicio
1 Alto Molócue
1 Alto de la Estancia
1 Alto del Espino
1 Alverca do Ribatejo
1 Alveringem
1 Amagi (miasto)
1 Amaigbo
1 Amalu Ighriben
1 Amangarh
1 Amarden
1 Amay
1 Ambattur
1 Ambo (Kiribati)
1 Ambodiharina
1 Ambriz
1 Ambunti
1 Amet (Nauru)
1 Ammi Mussa
1 Amolatar
1 Amravati
1 An-Nasranijja
1 An-Numanija
1 An Châu
1 An Khê
1 An Thới
1 Anabaredi
1 Anakawida
1 Anakawidua
1 Anakawiduwa
1 Anakawidwo
1 Anaklia
1 Anamangidrin
1 Ananea
1 Anapaike
1 Anapodu
1 Anatip
1 Anau (Polinezja Francuska)
1 Anawe
1 Ancón
1 Anda (miasto)
1 Andahuaylas
1 Andelfingen (okręg)
1 Andenne
1 Andes (Kolumbia)
1 Andevoranto
1 Andulo
1 Anebenok
1 Anebweyan
1 Anera
1 Anerowe
1 Anghordaban
1 Angol (miasto)
1 Angoweang
1 Anguo
1 Anhée
1 Anibawo
1 Anigobwi
1 Anitobu
1 Aniwen
1 Anjalankoski
1 Ank
1 Ankpa
1 Anloga
1 Anlu
1 Anna (Nauru)
1 Anning
1 Anomabu
1 Anoreo
1 Anosibe An'ala
1 Anqiu
1 Ans
1 Anse-Marcel
1 Anse-à-Galets
1 Anse des Cayes
1 Anse des Lézards
1 Anse du Gouverneur
1 Anse du Grand Cul-de-Sac
1 Anserma
1 Ansina
1 Anson Bay
1 Antanambao Manampotsy
1 Antebuka
1 Anthisnes
1 Antsampanana
1 Anut
1 Anuuroya
1 Anwer
1 Anzegem
1 Apac
1 Apam
1 Apartadó
1 Apetina
1 Apotgan
1 Apra Harbor
1 Aqrah
1 Ar-Rabta
1 Ar-Radwanija
1 Ar-Rahida
1 Ar-Rajanija
1 Ar-Rajjan Industrial Area
1 Ar-Risz
1 Ar-Rudajjif
1 Ar-Rumaithijja
1 Ar-Ruwais
1 Ara (Nauru)
1 Araji
1 Araklı
1 Aramen
1 Arandis
1 Aranos
1 Arans
1 Araro
1 Arauca (miasto)
1 Arboje
1 Arbon (okręg)
1 Arcahaie
1 Arcen en Velden
1 Ardooie
1 Areb
1 Areguá
1 Arendonk
1 Arenillas (Ekwador)
1 Arerilolammod
1 Aribeang
1 Aribimomo
1 Aribweabwe
1 Arifiye
1 Arifwala
1 Ariguani
1 Arjona (Kolumbia)
1 Arlesheim (okręg)
1 Armoyin
1 Arnarneshreppur
1 Arnavutköy
1 Arno Arno
1 Aro (Nauru)
1 Aromwemwe
2 Arrah
1 Arrak
1 Arroyito
1 Artux
1 Aru (Demokratyczna Republika Konga)
1 Arubo
1 Arwango
1 As-Samija
1 As-Sarih
1 As-Subahija
1 As-Suki
1 As-Surra
1 As (Belgia)
1 As Ela
1 As Senia
1 Asarlık
1 Asbia
1 Aserrío de Gariché
1 Askan Abu Nusajr
1 Aso (miasto)
1 Assamo
1 Assesse
1 Astumbo
1 Asz-Szabba
1 Asz-Szahid Azmi
1 Asz-Szajhija
1 Asz-Szakka
1 Asz-Szamaja
1 Asz-Szarkat
1 At-Tuhajta
1 At-Turba
1 Atabwagabap
1 Atacames
1 Atae
1 Atalaya (Panama)
1 Ataneu
1 Ataro
1 Ate (Nauru)
1 Atebar
1 Atedi
1 Atenas
1 Athlacca
1 Athleague
1 Atibuyinor
1 Atiquizaya
1 Atirabu
1 Atol Gaafu Dhaalu
1 Atol Gnaviyani
1 Atol Haa Dhaalu
1 Atol Kaafu
1 Atol Lhaviyani
1 Atol Raa
1 Atol Seenu
1 Atomo
1 Atowedudu
1 Atowong
1 Atsiyeiubar
1 Attert
1 Atubwinumar
1 Atumurumur
1 Atuntaqui
1 Aubange
1 Aubel
1 Aubonne (okręg)
1 Augher
1 Augier
1 Augustenborg
1 Aurora (Surinam)
1 Austurland
1 Autibwere
1 Auvinyà
1 Avadi
1 Avaskär
1 Avatiu
1 Avelgem
1 Avellaneda (Santa Fe)
1 Avenches
1 Avenches (okręg)
1 Avguštin Stegenšek
1 Avissawella
1 Awidayungiyung
1 Axel (Holandia)
1 Axmedgaab
1 Ayamé
1 Ayapel
1 Ayer Keroh
1 Ayikel
1 Ayun Pa
1 Aywaille
1 Az-Zahar
1 Az-Zahra (Tunezja)
1 Az-Zajdija
1 Az-Zala
1 Az-Zubara
1 Azaguié
1 Azangaro
1 Azazga
1 Azghenghan
1 Azru
1 Azuel
1 Azzaba
1 Aéroport
1 Añasco (Portoryko)
1 Añatuya
1 Babaeski
1 Babilie
1 Babonneau
1 Bacchus Marsh
1 Bachaquero
1 Baco (Etiopia)
1 Badah
1 Badamdar
1 Badargandź
1 Badhoevedorp
1 Badi (Meneng)
1 Badme
1 Badr (Libia)
1 Badźitpur
1 Baelen
1 Bagabap
1 Bagaces
1 Bagenalstown
1 Bagerhat
1 Bagetareor
1 Bagha
1 Baghdati
1 Bago (Filipiny)
1 Bagua (Peru)
1 Bahçeşehir
1 Bahía de Caráquez
1 Bailundo
1 Baimuru
1 Bais (Filipiny)
1 Bajadha
1 Bajan (Kuwejt)
1 Bajdżi Szamal
1 Bajhan
1 Bajo Pichanaqui
1 Bajt Ras
1 Bakaka
1 Bakasrah
1 Baker Hill
1 Bakwa-Kalonji
1 Balaclava
1 Balad (Irak)
1 Balad (Somalia)
1 Balamba
1 Balatonkenese
1 Balaxanı
1 Balcarce
1 Baldivis
1 Ballidagaruen
1 Ballina (Tipperary)
1 Ballindine
1 Ballineen
1 Ballingarry
1 Ballingooly
1 Ballinhassig
1 Ballintubber
1 Ballon (Carlow)
1 Bally (Howrah)
1 Ballybunion
1 Ballycastle (Mayo)
1 Ballycotton
1 Ballycummin
1 Ballydesmond
1 Ballyfin
1 Ballygarvan
1 Ballyhale
1 Ballyhaunis
1 Ballyheigue
1 Ballylynan
1 Ballymahon
1 Ballymakeera
1 Ballymascanlon
1 Ballynahinch (Galway)
1 Ballyragget
1 Ballysimon
1 Ballyvourney
1 Balombo
1 Baltasar Brum (Urugwaj)
1 Baltimore (Cork)
1 Balzar
1 Bambamarca
1 Bamboo
1 Bandar Maharani
1 Bandarban
1 Bandiiradley
1 Bandon (Cork)
1 Bangabanga
1 Bangolo
1 Bangor Erris
1 Bangula
1 Bani Sad
1 Bani Szilawa Gawra
1 Banja (Bułgaria)
1 Banjulunding
1 Banket
1 Bannu
1 Banraeaba
1 Banszchali
1 Banz
1 Baradero
1 Baraigram
1 Baranagar
1 Baranoa
1 Barbosa (Antioquia)
1 Barbosa (Santander)
1 Barddhaman
1 Bargara
1 Bargny (Senegal)
1 Bariadi
1 Barkam
1 Barkamareyshir
1 Barkan (Maroko)
1 Barlecha
1 Barleycove
1 Baroiarhat
1 Barranca (miasto w Kostaryce)
1 Barrigada Heights
1 Barrière des Quatres Vents
1 Barros Blancos
1 Barura
1 Barzeys
1 Bas-Sassandra
1 Basankusu
1 Basirpur
1 Basoko
1 Bassenge
1 Bat Khela
1 Batac
1 Batanowci
1 Batavia (Surinam)
1 Bath (Jamajka)
1 Bathinda
1 Bathmen
1 Batta
1 Batán (miasto)
1 Bay (Somalia)
1 Bayaguana
1 Bayawan
1 Baybay
1 Bayside (Dublin)
1 Bayugan
1 Bazhou
1 Baía Farta
1 Baños de Agua Santa
1 Bağbaşı
1 Bağlum
1 Beani Bazar
1 Beaumont (Hainaut)
1 Bechem
1 Bedele
1 Bedessa
1 Bedong
1 Beernem
1 Beersel
1 Beerticalicanshuur
1 Beeston and Stapleford
1 Befandriana-Avaratra
1 Begijnendijk
1 Begoro
1 Beica
1 Beiliu
1 Beilul
1 Beipiao
1 Beizhen
1 Bei’an
1 Beji
1 Bektemir
1 Bela Vista (Mozambik)
1 Beledhawo
1 Belfast (Republika Południowej Afryki)
1 Belhanhumei
1 Belkuczi
1 Bell Ville
1 Bella Vista (Argentyna)
1 Bellavary
1 Bellderrig
1 Bellinzona (okręg)
1 Belmullet
1 Belnem
1 Beloeil
2 Belén
1 Belén de Escobar
1 Bende
1 Benfleet
1 Benguema
1 Beni Tamu
1 Benina
1 Bennetsbridge
1 Benthuizen
1 Benzdorp
1 Bera (Bangladesz)
1 Berazategui
1 Berbá
1 Berd
1 Bereina
1 Bergen (Limburg)
1 Bergen (Noord-Holland)
1 Bergh
1 Berloz
1 Bermejo (Boliwia)
1 Bern (okręg)
1 Bernissart
1 Berno (okręg)
1 Beromünster
1 Berrian
1 Bertem
1 Bertogne
1 Bertrix
1 Beruwala
1 Bethel Town
1 Bexon (Saint Lucia)
1 Beyne-Heusay
1 Beyra
1 Bełowo
1 Bhai Pheru
1 Bhakkar
1 Bhaluka
1 Bhalwal
1 Bhanga
1 Bhangura
1 Bhera
1 Bheramara
1 Bhuapur
1 Bhunya
1 Bialla
1 Biankouma
1 Biasca
1 Bibala
1 Bibiani
1 Biche
1 Bichena
1 Bicurga
1 Bidbid
1 Bidhannagar
1 Bidija
1 Biel (okręg)
1 Bievre
1 Bifröst (miasto)
1 Biga (Turcja)
1 Biharamulo
1 Bijilo
1 Bikarej
1 Bilaspur (Chhattisgarh)
1 Bilene Macia
1 Bin Ahmad
1 Bin Sulajman
1 Binga (Demokratyczna Republika Konga)
1 Binə
1 Binəqədi
1 Bir al-Aszhab
1 Bir an-Nasran
1 Birampur
1 Birganj
1 Birine
1 Birtamod
1 Bischofszell
1 Bischofszell (okręg)
1 Bisira
1 Bislig
1 Bitagron
1 Biteye
1 Bitica
1 Biu
1 Biureghawan
1 Biwagra
1 Bjała czerkwa
1 Bla
1 Blacklion
1 Blackrock (Louth)
1 Blama
1 Blanchisseuse
1 Blangoua
1 Blanquillo
1 Bloléquin
1 Blue City (Oman)
1 Blue Hill (Wyspa Świętej Heleny)
1 Blue Mountain (Turks i Caicos)
1 Bluefields (Jamajka)
1 Bluff Cove
1 Bni Ansar
1 Boali
1 Boalmari
1 Boane
1 Boarnsterhim
1 Bobow doł
1 Boca de Parita
1 Boczangandź
1 Bodajk
1 Bodeadi
1 Bogemaru
1 Bogi
1 Bogia
1 Bogo (Filipiny)
1 Bokaro Steel City
1 Bolarowo
1 Bolobo
1 Bolondo
1 Bomaderry
1 Bomang'ombe
1 Bombo (Uganda)
1 Bommanahalli
1 Bonanza (miasto w Nikaragui)
1 Boneda
1 Bongaree
1 Bongouanou
1 Bonon
1 Bonoua
1 Boocame
1 Boom (Belgia)
1 Boorame
1 Boquerón (Panama)
1 Boquete
1 Bor (Turcja)
1 Borculo
1 Boreboren
1 Bori
1 Boriziny
1 Borne (Niederlande)
1 Borongan
1 Borowo (Bułgaria)
1 Borsbeek
1 Bosconia
1 Boskoop (miasto)
1 Botopasi
1 Botou
1 Bottle Creek
1 Bouansa
1 Boudry
1 Boudry (okręg)
1 Bouillon (Belgia)
1 Boulder (Australia Zachodnia)
1 Boundiali
1 Boundji
1 Bourem
1 Bourg-Saint-Pierre
1 Boussu
1 Bowagae
1 Boyabat
1 Bożuriszcze
1 Boʻz
1 Bracigowo
1 Bragado
1 Brahmapur (Indie)
1 Braine-le-Comte
1 Braives
1 Brande
1 Brandon (Floryda)
1 Brecht (Belgia)
1 Bredene
1 Breezy Brae
1 Bremgarten (okręg)
1 Bresje
1 Breznik
1 Bridgewater (Australia Południowa)
1 Brig (okręg)
1 Bronkhorst
1 Broo
1 Brown's Town
1 Broye (okręg)
1 Bruff
1 Brugelette
1 Brugg (okręg)
1 Brunehaut (Hainaut)
1 Brusarci
1 Brätte
1 Bu'aale
1 Bu-Fachra
1 Bu-r-Raszid
1 Bu Ismajl
1 Bu Mahal al-Bassatin
1 Bu Salim
1 Buarfa (Maroko)
1 Buariki (atol Tabiteuea)
1 Budaka
1 Budakalász
1 Budwaw
1 Budżad
1 Buena Fé
1 Buenos Aires de Puntarenas
1 Bufarik
1 Buff Bay
1 Bugaba
1 Bugara
1 Bugarama
1 Bugembe
1 Bugiri
1 Buguma
1 Bukadir
1 Bulajdż
1 Bulembu
1 Buliisa
1 Bull Savanna
1 Buluma
1 Bulungu
1 Bumboras
1 Bunaid al-Kar
1 Bundibugyo
1 Bunmahon
1 Buota
1 Buq aqable
1 Bur Agaccar
1 Bur Saalax
1 Burane
1 Burdinne
1 Burdż Menajel
1 Burdż al-Bahri
1 Burg-Reuland
1 Burgaban
1 Burgdorf (okręg)
1 Buronga
1 Burtonport
1 Busembatya
1 Buseresere
1 Businga
1 Busselton
1 Busumbala
1 Butimangum
1 Butlersbri0dge
1 Buurdhuubo
1 Buurweyn
1 Buutuo
1 Buwenge
1 Buyo
1 Buznika
1 Buín
1 Buôn Hồ
1 Buôn Trấp
1 Bwanje
1 Bwaterangerang
1 Bwera-Mpondwe
1 Bweranibek
1 Bwerigi
1 Bweteboe
1 Bweteoaru
1 Bwidin
1 Byatarayanapura
1 Byłgarowo
1 Bágala
1 Béoumi
1 Bétou
1 Bình Định
1 Búzi
1 Bülach (okręg)
1 Bülbülə
1 Bütgenbach
1 Bến Lức
1 Bỉm Sơn
1 Caagmuuddey
1 Caazapá (miasto)
1 Cabadbaran
1 Cabaret
1 Cabral
1 Cachí
1 Cacuso
1 Cadaley
1 Cadamstown
1 Cafunfo
1 Cageri
1 Caherdaniel
1 Cai Lậy
1 Caia
1 Caicedonia
1 Caimbambo
1 Caimitillo
1 Cajicá
1 Calandala
1 Calarcá
1 Calceta
1 Caldas (Antioquia)
1 Calenga
1 Calivigny
1 Calle Blancos
1 Calobre
1 Calulo
1 Calzada Larga
1 Camabatela
1 Camacupa
1 Camaruche
1 Cambita Garabitos
1 Cambridge (Jamajka)
1 Cambundi
1 Campanilla
1 Campoalegre
1 Candelaria (Kolumbia)
1 Candelaria Arenas
1 Candjimbe
1 Candon
1 Cangumbe
1 Caniçado
1 Canlaon
1 Canoas (miasto w Kostaryce)
1 Capellanía
1 Capelongo
1 Capetí
1 Capira
1 Capitán Bermúdez
1 Cappamore
1 Capulo
1 Car Kałojan (miasto)
1 Caraballeda
1 Carcar
1 Cardal
1 Cardona (Urugwaj)
1 Careysburg
1 Cariamanga
1 Cariari
1 Caripito
1 Carlingford (Louth)
1 Carmen (Urugwaj)
1 Carmen (miasto w Kostaryce)
1 Carmen de Patagones
1 Carmen de Viboral
1 Carmooyin
1 Carrandi
1 Carrigadrohid
1 Carrigaholt
1 Carrillos
1 Carrowteige
1 Cartagena (miasto w Kostaryce)
1 Cartí Sugtupu
1 Carénage
1 Cascade (Jamajka)
1 Caseros (Buenos Aires)
1 Casilda
1 Casma
1 Castlecomer
1 Castleconnell
1 Castlehill
1 Castletownbere
1 Castletownshend
1 Casupá
1 Cat Hill
1 Catabola
1 Catacanha
1 Catamayo
1 Catandica
1 Catchiungo
1 Catumbela
1 Cauayan
1 Caucete
1 Cauquenes
1 Causeway
1 Cave Valley
1 Caxita Cameia
1 Cayambe (Ekwador)
1 Cazaje
1 Cazombo
1 Cañada de Gómez
1 Cañar
1 Cañazas
1 Cañete (miasto w Chile)
1 Cebollatí (miasto)
1 Ceel Cali
1 Ceel Garabjaalow
1 Ceel Huur
1 Ceelbuur
1 Ceelmakoile
1 Ceiba (gmina Ceiba)
1 Celendín
1 Celmira
1 Central (departament)
1 Cenxi
1 Cerfontaine (Belgia)
1 Cermeño
1 Cerrillos
1 Cerro Cama
1 Cerro Chato
1 Cervantes (miasto w Kostaryce)
1 Chadibe
1 Chadżidimowo
1 Chaguian
1 Chajarí
1 Chak Jhumra
1 Chak Sarwar Shahid
1 Chak azam Sahu
1 Chake Chake
1 Chakwal
1 Chala
1 Chalan Pago
1 Chalinze
1 Chaman
1 Chambishi
1 Chame (Panama)
1 Chamis al-Chaszna
1 Champhira
1 Chamr
1 Chancay (Peru)
1 Chanchamayo
1 Chandranigahpur
1 Changle
1 Changning
1 Changshu
1 Changyi
1 Chania (prefektura)
1 Chao (Peru)
1 Chaparral (Kolumbia)
1 Chapelle-lez-Herlaimont
1 Chapelton
1 Charata
1 Charlestown (Mayo)
1 Charleville (Cork)
1 Charsadda
1 Chartres (Falklandy)
1 Chascomús
1 Chastre
1 Chaszim al-Kirba
1 Chato (Tanzania)
1 Chauk
1 Chaumont-Gistoux
1 Chawinda
1 Cheadle and Gatley
1 Chebelle
1 Chelak
1 Chepo
1 Chepén
1 Cheshire Hall
1 Chibi, Hubei
1 Chichawatni
1 Chichica
1 Chicualacuala
1 Chigorodó
1 Chigoré
1 Chiguirí Arriba
1 Chikwawa
1 Chilaw
1 Chileka
1 Chillán Viejo
1 Chilumba
1 Chimbas
1 Chimán
1 Chinchiná
1 Chinde (miasto)
1 Chintheche
1 Chinú
1 Chipindo
1 Chipinge
1 Chipoka
1 Chiponde
1 Chiquinquirá
1 Chiradzulu
1 Chishui
1 Chitipa
1 Chitral
1 Chivhu
1 Chièvres
1 Chiúre
1 Chobi
1 Chol
1 Chone
1 Chongzhou
1 Chota
1 Chuave
1 Chuhar Kana
1 Chunian
1 Churuquita Chiquita
1 Churuquita Grande
1 Chuxiong (miasto)
1 Châtel-Saint-Denis
1 Châtelet (Hainaut)
1 Châu Đốc
1 Chí Linh
1 Chía (Kolumbia)
1 Chư Sê
1 Ciceron
1 Cidra (Portoryko)
1 Cinco Esquinas
1 Cinco Saltos
1 Cinjirta
1 Circasia
1 Cirilo Guainora
1 City of Cape Town
1 City of Johannesburg
1 Cité Soleil
1 Ciudad Darío
1 Ciudad del Plata
1 Cixi (miasto)
1 Ciénaga de Oro
1 Clane
1 Clarecastle
1 Claremont (Jamajka)
1 Clark's Town
1 Clavier (Liège)
1 Claytown
1 Clenagh
1 Clifton Springs
1 Clogher
1 Clonbur
1 Clonenagh
1 Clonmacnois
1 Clonmany
1 Cloone
1 Cloyne
1 Cnori
1 Coachford
1 Coatepeque (miasto w Salwadorze)
1 Cockburn Harbour
1 Coco (Portoryko)
1 Cocobeach (Gwinea Równikowa)
1 Cocorote
1 Coetupo
1 Cofradía
1 Col de la Tourmente
1 Colcapirhua
1 Coleyville
1 Colfontaine
1 Colgula
1 Colina (miasto w Chile)
1 Colombier (Saint-Barthélemy)
1 Colombier (Saint-Martin)
1 Coloncito
1 Colonia Valdense
1 Colui
1 Columbia (Maryland)
1 Colón (Buenos Aires)
1 Colón (Entre Ríos)
1 Colón (miasto w Kostaryce)
1 Comblain-au-Pont
1 Comines-Warneton
1 Concepción (Wenezuela)
1 Concón
1 Conda
1 Condega
1 Cong (Mayo)
1 Consolación del Sur
1 Constanza
1 Constitución (Urugwaj)
1 Constitución (miasto w Chile)
1 Consuelo
1 Contamana
1 Conthey
1 Conthey (okręg)
1 Cooranbong
1 Copacabana (Kolumbia)
1 Coppet
1 Cordangan
1 Corisco (miasto)
1 Corlette
1 Coronel Bogado
1 Coronel Brandsen
1 Coronel Pringles
1 Coronel Suárez
1 Corossol
1 Corozal (Kolumbia)
1 Corrales (Peru)
1 Cossonay
1 Cossonay (okręg)
1 Cot (miasto)
1 Cottica
1 Cotuí
1 Courcelles (Hainaut)
1 Court-Saint-Étienne
1 Courtmacsherry
1 Couvin
1 Coxen Hole
1 Crafers
1 Craig Cove
1 Crainhem
1 Cratloe
1 Creek Village
1 Cregganbaun
1 Crisnée
1 Cristóbal (Panama)
1 Croft's Hill
1 Croglio
1 Croix-des-Missions
1 Crookhaven
1 Cross (Mayo)
1 Crosshaven
1 Crossmolina
1 Cruz del Eje
1 Csanádpalota
1 Cuango-Luzamba
1 Cubal
1 Cuchi
1 Cudrefin
1 Cuima
1 Cuimba
1 Cuito Canavale
1 Cukai
1 Cul-de-Sac
1 Cully (Szwajcaria)
1 Cura Cabai
1 Curanilahue
1 Curracloe
1 Curtina
1 Curuguaty
1 Curuzú Cuatiá
1 Cutervo
1 Cuunmaraayood
1 Cuvelai
1 Czah Ab
1 Czakaria
1 Czambarak
1 Czandina
1 Czar Fasson
1 Czarghat
1 Czatchil
1 Czaugacza
1 Czencza
1 Czengar Czar
1 Czeski Urząd Statystyczny
1 Czhagalnaija
1 Czhatak
1 Czittagong
1 Czowmohoni
1 Czunarughat
1 Cái Dầu
1 Cái Vồn
1 Củ Chi
1 Cửa Lò
1 Dabarow
1 Dabat
1 Daga Post
1 Dagana (Bhutan)
1 Daganbhuijan
1 Dagari
1 Daharki
1 Daharro
1 Daimoli
1 Dakar (region)
1 Dakawa
1 Dalap-Uliga-Darrit
1 Dalby (Australia)
1 Dalhem
1 Dalo Mana
1 Dalvey
1 Dalweyn
1 Damad
1 Damala Xagare
1 Damphu
1 Damt
1 Damurhuda
1 Danjiangkou
1 Daoudaouya
1 Daoukro
1 Dapitan
1 Dar Szaban
1 Dar Sziuch
1 Dar al-Bejda
1 Darliston
1 Daru (Sierra Leone)
1 Darwin (Falklandy)
1 Dasarahalli
1 Dashiqiao
1 Dastakert
1 Daubugingarawa
1 Daud Khel
1 Daudkandi
1 Daura
1 Daverdisse
1 Davy Hill
1 Dawlatabad
1 Dawwar Hiszar
1 Daye, Hubei
1 De Haan
1 De Pinte
1 De Zilk
1 Debełec
1 Debidwar
1 Debre Daua
1 Debre Werk
1 Deder (Etiopia)
1 Dedoplisckaro
1 Deerlijk
1 Dejen
1 Delémont (okręg)
1 Demba Kunda
1 Demnat
1 Demografia Liechtensteinu
1 Demografia Wysp Marshalla
1 Dengfeng
1 Dengta
1 Dengzhou
1 Dentergem
1 Deoli (Delhi)
1 Deothang
1 Departament Centralny (Paragwaj)
1 Dera
1 Dera Allah Yar
1 Dera Murad Jamali
1 Deradae
1 Derai
1 Derrybeg
1 Derwonadżi
1 Desruisseaux
1 Deurne (Niederlande)
1 Devet
1 Devrek
1 Dewangandź
1 Dewin
1 Dexing
1 Deán Funes
1 Değirmendere
1 Deštná
1 Dhahar
1 Dhahyan
1 Dhamasa
1 Dhamrai
1 Dhanbari
1 Dhurwaayaale
1 Di Linh
1 Dialakorodji
1 Diamarabougou
1 Diamniadio
1 Diani Beach
1 Diaobingshan
1 Dibba Al-Baja
1 Dibba Al-Fudżajra
1 Dibba Al-Hisn
1 Didam
1 Didusz Murad
1 Dielsdorf (okręg)
1 Diessenhofen
1 Diessenhofen (okręg)
1 Dietikon (okręg)
1 Digos
1 Digri
1 Diinsoor
1 Dijkot
1 Dilla
1 Dilovası
1 Dilsen-stokkem
1 Dina (Pakistan)
1 Dinar (Turcja)
1 Dinga
1 Diobahika
1 Dioro
1 Diourbel (region)
1 Diowol
1 Dioïla
1 Dipalpur
1 Dipolog
1 Dir (Pakistan)
1 Diriomo
1 Discovery Bay (Jamajka)
1 Dison
1 Distrito Nacional (prowincja)
1 Divalá
1 Dix-Huit Montagnes
1 Diyaba-Lubue
1 Diégonéfla
1 Diên Khánh
1 Diêu Trì
1 Djonaj
1 Djugu
1 Djumu
1 Dmanisi
1 Dobriniszte
1 Docol
1 Doctor Eulogio Estigarribia
1 Doische
1 Dokolo
1 Dolega
1 Dolo Bay
1 Dolores (Argentyna)
1 Domasi
1 Dombe Grande
1 Domburg (Surinam)
1 Dome (miasto)
1 Donabate
1 Donaghmore
1 Donceel
1 Dondo (Angola)
1 Doneraile
1 Donggang
1 Dongning
1 Dongo (Angola)
1 Dongou
1 Dongtai
1 Dongxing
1 Donje Žabare
1 Doolow
1 Doon (Irlandia)
1 Dooxadacambaareed
1 Dorale
1 Dospat (miasto)
1 Dougabougou
1 Douglas (Falklandy)
1 Doumera
1 Dour
1 Dowa (Malawi)
1 Dołna Bania
1 Dołna Orjachowica
1 Dr. Francisco Soca
1 Draa Ben Chedda
1 Drama (prefektura)
1 Draria
1 Drechtsteden
1 Dromiskin
1 Dromod
1 Dromoland
1 Drummonds
1 Drumshanbo
1 Drysdale
1 Dszejra al-Dżihadia
1 Duarte (prowincja)
1 Duayaw Nkwanta
1 Duera
1 Duffel
1 Dukm
1 Dullewalla
1 Dumila
1 Duncans
1 Dundo
1 Dundrum (Down)
1 Dundrum (Tipperary)
1 Dunfanaghy
1 Dunga Bunga
1 Dungu (Demokratyczna Republika Konga)
1 Dunkwa-on-Offin
1 Dunmore East
1 Dunnose Head, West Falkland
1 Dunyapur
1 Dupczanczia
1 Durg
1 Durgapur (Netrokona)
1 Durgapur (Radźszahi)
1 Duszeti
1 Duulin Maaxato
1 Duurxagar
1 Duyun
1 Dułowo
1 Dušan Kos
1 Dušanovo
1 Dystrykt Jinja
1 Dyłgopoł
1 Débé
1 Dörtyol
1 Dźagannathpur
1 Dźaipur Hat
1 Dźaldhaka
1 Dźibannagar
1 Dżabbar al-Ali
1 Dżabrin
1 Dżalan Bani Bu Hassan
1 Dżamaa
1 Dżammal
1 Dżanub Czitan
1 Dżermuk
1 Dżibla
1 Dżuaija
1 Dżubajt
1 Dżunduba
1 Dżwari (miasto)
1 Dương Đông
1 Dаmjаne
1 EThekwini (okręg metropolitalny)
1 Ea Drăng
1 Eanuawirieria
1 Easington (Jamajka)
1 East End-Long Look
1 Eatabwerik
1 Eatamebure
1 Eatebibido
1 Eatedeta
1 Eatedogi
1 Eateduna
1 Eateegoba
1 Eateneno
1 Eateragabe
1 Eaterienago
1 Eaterieri
1 Eatibwer
1 Eatoborowada
1 Eatobwadae
1 Ebeltoft
1 Ecaussinnes
1 Ecilda Paullier
1 Edegem
1 Edet
1 Edgeworthstown
1 Edingeni
1 Efekt falowania
1 Effiakuma
1 Effium
1 Eghezée
1 Eglisau
1 Egmond
1 Eha Amufu
1 Eibergen
1 Eijsden
1 Einsiedeln (okręg)
1 Ejura
1 Ekata
1 Ekunha
1 Ekwendeni
1 El Bagre
1 El Banco
1 El Cairo
1 El Carmen de Bolívar
1 El Caño
1 El Cerrito (Kolumbia)
1 El Congo
1 El Consejo
1 El Copé
1 El Cortezo
1 El Cristo
1 El Espavé
1 El Espino de Santa Rosa
1 El Giral
1 El Guabo
1 El Monte (miasto w Chile)
1 El Paraíso (miasto)
1 El Pedregal (Peru)
1 El Real de Santa María
1 El Rincón
1 El Roble (Panama)
1 El Santuario
1 El Sauce
1 El Silencio
1 El Triunfo (Ekwador)
1 El Uvito
1 El Valle de la Unión
1 Elgaimeddo
1 Elgg
1 Elguriasamo
1 Elin Pelin (miasto)
1 Elleholm
1 Ellenbrook (Australia)
1 Ellezelles
1 Elmadağ
1 Elsloo
1 Elst (Utrecht)
1 Embangweni
1 Embarcación
1 Emeishan
1 Emek
1 Emerald (Australia)
1 Emirdağ
1 Emmen (Niederlande)
1 Empalme Olmos
1 Emyvale
1 Enghien
1 Engis
1 Enniskean
1 Ennistimon
1 Enping
1 Enshi City
1 Entradero
1 Entremont (okręg)
1 Enugu Ukwu
1 Enyellé
1 Epe (Niederlande)
1 Era (Nauru)
1 Erdek
1 Erezee
1 Erlach (Szwajcaria)
1 Erlach (okręg)
1 Ermesinde
1 Erts
1 Erzin
1 Escalante (Filipiny)
1 Escobal
1 Esmoriz
1 Esperanza (Dominikana)
1 Espinal
1 Esquel
1 Essau
1 Essen (Belgia)
1 Estavayer-le-Lac
1 Este (Etiopia)
1 Esteban Echeverría
1 Estère
1 Etabae
1 Etalle (Belgia)
1 Etamor
1 Ethlon
1 Etiti
1 Etur
1 Ewros (prefektura)
1 Ezeiza
1 Ezza Inyimagu
1 Eğirdir
1 Faanui
1 Faaone
1 Faidh al-Botma
1 Faimes
1 Fakarava (miasto)
1 Fana
1 Fangaua
1 Faqirwali
1 Farato
1 Faraweyne
1 Farciennes
1 Fare
1 Fareham and Portchester
1 Faro (gmina)
1 Farukolhufunadhoo
1 Farzuga
1 Fatehjang
1 Fauvillers
1 Fazilpur
1 Feicheng
1 Felidhoo
1 Fengcheng (Jiangxi)
1 Fengcheng (Liaoning)
1 Fenoarivobe
1 Fenyang
1 Ferbane
1 Ferdżiua
1 Ferns (Wexford)
1 Ferreñafe
1 Ferrières (Liège)
1 Fethard
1 Fexhe-le-Haut-Clocher
1 Fierzë
1 Filadelfia de Guanacaste
1 Filfil
1 Finca Blanco
1 Finca Cincuenta y Uno
1 Finca Corredor
1 Fincza
1 Firjana
1 Firozwala
1 Fitii
1 Fitzroy (Falklandy)
1 Fiua
1 Fiães
1 Flamands
1 Flandes
1 Flemalle
1 Fleron
1 Flobecq
1 Florencia (miasto w Kostaryce)
1 Florencio Sánchez (miasto)
1 Florencio Varela
1 Florennes
1 Florenville
1 Florida (Kolumbia)
1 Florida (Portoryko)
1 Florina (prefektura)
1 Folgares
1 Fonadhoo
1 Fonseca (miasto)
1 Fontaine-l'Évêque
1 Fontana (Argentyna)
1 Fontein
1 Fort Abbas
1 Fortuneswell
1 Foso
1 Fosses-la-Ville
1 Fousbann
1 Fox Bay
1 Foxford
1 Foynes
1 Fraile Muerto
1 Frankfield
1 Frasnes-lez-Anvaing
1 Frauenfeld (okręg)
1 Fray Marcos
1 Freamunde
1 Frenda
1 Friths
1 Fromager
1 Frías (Argentyna)
1 Fujin
1 Fulbari
1 Fulbaria
1 Fulgloy
1 Fundación
1 Fungurume
1 Funza
1 Fuqing
1 Fuquan
1 Furbo (Galway)
1 Fusagasugá
1 Fushë-Arrëz
1 Fuwajrit
1 Fuyuan
1 Fu’an
1 Fyad
1 Føroya Kommunufelag
1 Gabaa
1 Gabab
1 Gabtali
1 Gadouan
1 Gafanha da Nazaré
1 Gafargaon
1 Gahi
1 Gaibanda
1 Gairo (Tanzania)
1 Gaizhou
1 Gajuwaka
1 Galaczipa
1 Galaosiyo
1 Galapa
1 Galinsoor
1 Galle (dystrykt)
1 Galmaarden
1 Galo (Angola)
1 Gambaru
1 Gambat
1 Gambissara
1 Gampaha
1 Gampaha (dystrykt)
1 Gampola
1 Ganda (Angola)
1 Gandra (Paredes)
1 Gangni
1 Ganoko
1 Ganokoro
1 Gaobeidian
1 Gaoping
1 Gaoual
1 Gaoyou
1 Gaozhou
1 Gao’an
1 Gapan
1 Garachiné
1 Garh Maharaja
1 Gariché
1 Garita
1 Garowol
1 Garraf (Irak)
1 Garryspillane
1 Garsif
1 Garupá
1 Gasarenda
1 Gasparillo
1 Gatumba
1 Gaurnadi
1 Gawaan Dheere
1 Gawler
1 Gayle (Jamajka)
1 Gazipaşa
1 Gbawe
1 Gbendembu
1 Gbongan
1 Gdejjel
1 Gebre Guracha
1 Gedinne
1 Geer
1 Gelemso
1 Gendringen
1 Gene
1 General Alvear
1 General Enrique Martínez
1 General Güemes
1 General Rodríguez
1 General San Martín (Buenos Aires)
1 General San Martín (Chaco)
1 Genval
1 Gerede
1 Gerpinnes
1 Gesi
1 Gesves
1 Geyve
1 Ghabu
1 Ghajl Ba Wazir
1 Ghakhar
1 Ghannusz
1 Ghar ad-Dima
1 Ghatail
1 Ghauspur
1 Ghawr as-Safi
1 Ghazawat
1 Ghoraszal
1 Ghotki
1 Ghubajsz
1 Ghurian
1 Gidole
1 Ginchi
1 Gindiba
1 Gingoog
1 Girardota
1 Giteranyi
1 Glandore
1 Glane (okręg)
1 Glangevlin
1 Glanmire
1 Glendale (Zimbabwe)
1 Glengevlin
1 Glenties
1 Glounthaune
1 Goalunda Ghat
1 Gobernador Virasoro
1 Gobindgandź
1 Godaalo
1 Godagari
1 Goddo
1 Godecz
1 Godoria
1 Godoy Cruz
1 Gokwe
1 Golapgandź
1 Golden Falls
1 Golden Grove
1 Goldie (Papua-Nowa Gwinea)
1 Goleen
1 Golfito
1 Golungo Alto
1 Gomtu
1 Gondola (Mozambik)
1 Gongoma
1 Gongqingcheng
1 Gongyi
1 Goodhope (Botswana)
1 Gopalgandź
1 Gopalpur (Bangladesz)
1 Gopalpur (Indie)
1 Gordola
1 Gordon Town
1 Gorongosa
1 Gosoweyna
1 Gospodarka Legnicy
1 Gospodarka Liechtensteinu
1 Gospodarka Wysp Marshalla
1 Gostiņi
1 Gotō (miasto)
1 Gouda (Niederlande)
1 Gougane Barra
1 Goura (Kamerun)
1 Gouripur
1 Gouverneur (Saint-Barthélemy)
1 Gouvy
1 Gowran
1 Grace Bay
1 Gracias
1 Graiguenamanagh
1 Granada (Kolumbia)
1 Granadero Baigorria
1 Grand' Anse (miejscowość na wyspie Mahé)
1 Grand Bois
1 Grand Cul-de-Sac
1 Grand Fond
1 Grand Lahou
1 Grandcour
1 Grande Rivière
1 Grande Saline
1 Grandson (Szwajcaria)
1 Grandson (okręg)
1 Graneros
1 Grange Hill (Jamajka)
1 Granja de Granadilla, La
1 Grarem Guga
1 Gravilias
1 Great Harbour (Jost Van Dyke)
1 Great Harbour (Peter Island)
1 Great Salina
1 Grecia
1 Green Island (Jamajka)
1 Green Patch
1 Greifensee (Zurych)
1 Grez-Doiceau
1 Griffith (Nowa Południowa Walia)
1 Groenlo-Lichtenvoorde
1 Groot Henar
1 Gros-Morne (Haiti)
1 Gruyère (okręg)
1 Grâce-Hollogne
1 Grüningen
1 Guabito
1 Guadalupe (Peru)
1 Guadelupe
1 Gualaca
1 Gualaceo
1 Guangshui
1 Guarumal
1 Guayanilla (Portoryko)
1 Guazapa
1 Gubernatorstwo Chan Junis
1 Gubernatorstwo Dajr al-Balah
1 Gubernatorstwo Gazy
1 Gubernatorstwo Gazy Północnej
1 Gubernatorstwo Hebron
1 Gubernatorstwo Jerozolimy
1 Gubernatorstwo Nablus
1 Gubernatorstwo Południowe
1 Gubernatorstwo Północne
1 Gubernatorstwo Rafah
1 Gubernatorstwo Tulkarm
1 Guder
1 Gudźranwala Cantonment
1 Guemar (Algieria)
1 Guernica (Buenos Aires)
1 Guibéroua
1 Guidan Roumji
1 Guidiguis
1 Guihulngan
1 Guion (Etiopia)
1 Guiping
1 Guixi
1 Gujar Khan
1 Gujiao
1 Gulanci
1 Gura Dhamoole
1 Guraje
1 Guriel
1 Gurudaspur
1 Gutin
1 Guy's Hill
1 Guácimo
1 Guápiles
1 Gwanda
1 Gyelpozhing
1 Gympie
1 Gyłybowo
1 Gò Công
1 Gò Dầu
1 Görükle
1 Gümüşler
1 Gürpınar
1 Gürsu
1 Główny Urząd Statystyczny (Węgry)
1 Haacht
1 Haafuasia
1 Haangale
1 Haarlemmerliede
1 Haatofo
1 Habarkudhegooti
1 Habay
1 Hacı Zeynalabdin Tağıyev
1 Hadali
1 Hadımköy
1 Hadźigandź
1 Hadżut
1 Hagita Estate
1 Hagstova Føroya
1 Hahake
1 Haicheng
1 Hailin
1 Hailun
1 Haimen
1 Haiyang
1 Hajs
1 Hakahao
1 Hakimpur
1 Hala (Pakistan)
1 Halk al-Wadi
1 Halásztelek
1 Hameau-du-Pont
1 Hamma Buzian
1 Hammam Buhadżar
1 Hammam asz-Szut
1 Hamoir
1 Hamois
1