Tour de Romandie 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
kolarstwo szosowe Tour de Romandie 2016
2015 2017
Data 26 kwietnia1 maja 2016
Etapów 6 (5 + prolog)
Dystans 638,16 km
Czas zwycięzcy 16h 20' 20"
Zgłoszenia 160 kolarzy
Ukończyło wyścig 124 kolarzy
Podium
Pierwsze miejsce Kolumbia Nairo Quintana
Drugie miejsce Francja Thibaut Pinot
Trzecie miejsce Hiszpania Jon Izagirre
Pozostałe klasyfikacje
Górska Belgia Sander Armée
Punktowa Szwajcaria Michael Albasini
Młodzieżowa Francja Pierre-Roger Latour
Drużynowa Hiszpania Movistar Team
Oficjalna strona WWW

70. edycja wyścigu kolarskiego Tour de Romandie odbywała się w dniach 26 kwietnia-1 maja 2016 roku. Liczyła sześć etapów, o łącznym dystansie 705,06 km. Wyścig zaliczany był do rankingu światowego UCI World Tour 2016.

Uczestnicy[edytuj]

Na starcie wyścigu stanęło 20 ekip. Wśród nich znalazło się wszystkie osiemnaście ekip UCI World Tour oraz dwie zaproszone przez organizatorów.

Lista drużyn uczestniczących w wyścigu:

Numery Kod Drużyna
1-8 KAT Rosja Team Katusha
11-18 TNK Rosja Tinkoff
21-28 SKY Wielka Brytania Team Sky
31-38 BMC Stany Zjednoczone BMC Racing Team
41-48 EQS Belgia Etixx-Quick Step
51-58 MOV Hiszpania Movistar Team
61-68 OGE Australia Orica GreenEDGE
71-78 FDJ Francja FDJ
81-88 TFS Stany Zjednoczone Trek-Segafredo
91-98 TLJ Holandia Team LottoNL-Jumbo
Numery Kod Drużyna
101-108 LTS Belgia Lotto Soudal
111-118 LAM Włochy Lampre-Merida
121-128 CPT Stany Zjednoczone Cannondale Pro Cycling
131-138 IAM Szwajcaria IAM Cycling
141-148 ALM Francja Ag2r-La Mondiale
151-158 AST Kazachstan Pro Team Astana
161-168 DDD Południowa Afryka Team Dimension Data
171-178 GIA Niemcy Team Giant-Alpecin
181-188 ROT Szwajcaria Team Roth
191-198 WGG Belgia Wanty-Groupe Gobert

Etapy[edytuj]

Etap Data Start - Meta km Typ Zwycięzca etapu Lider
Prolog 26 kwietnia La Chaux-de-Fonds 3,95 History.gif ITT Hiszpania Jon Izagirre Hiszpania Jon Izagirre
1. 27 kwietnia La Chaux-de-Fonds - Moudon 109 Plainstage.svg Płaski Niemcy Marcel Kittel Hiszpania Jon Izagirre
2. 28 kwietnia Moudon - Morgins 173,9 Mountainstage.svg Górski Kolumbia Nairo Quintana Kolumbia Nairo Quintana
3. 29 kwietnia Sion 15,11 History.gif ITT Francja Thibaut Pinot Kolumbia Nairo Quintana
4. 30 kwietnia Conthey - Villars 172,7 Mountainstage.svg Górski Wielka Brytania Christopher Froome Kolumbia Nairo Quintana
5. 1 maja Ollon - Genewa 172 Plainstage.svg Płaski Szwajcaria Michael Albasini Kolumbia Nairo Quintana

Prolog - 26.04 : La Chaux-de-Fonds, 3,95 km[edytuj]

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Hiszpania Jon Izagirre Hiszpania MOV 5' 33"
2 Holandia Tom Dumoulin Niemcy GIA + 6"
3 Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 7"
65 Polska Rafał Majka Rosja TNK + 27"
77 Polska Łukasz Wiśniowski Belgia EQS + 30"
83 Polska Paweł Poljański Rosja TNK + 31"
95 Polska Tomasz Marczyński Belgia LTS + 36"
Klasyfikacja generalna po prologu
# Zawodnik Zespół Czas
1 Hiszpania Jon Izagirre Hiszpania MOV 5' 33"
2 Holandia Tom Dumoulin Niemcy GIA + 6"
3 Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 7"
65 Polska Rafał Majka Rosja TNK + 27"
77 Polska Łukasz Wiśniowski Belgia EQS + 30"
83 Polska Paweł Poljański Rosja TNK + 31"
95 Polska Tomasz Marczyński Belgia LTS + 36"

Etap 1 - 27.04 : La Chaux-de-Fonds - Moudon, 109 km[edytuj]

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Niemcy Marcel Kittel Belgia EQS 2h 27' 46"
2 Włochy Niccolò Bonifazio Stany Zjednoczone TFS + 0"
3 Szwajcaria Michael Albasini Australia OGE + 0"
14 Polska Łukasz Wiśniowski Belgia EQS + 0"
41 Polska Rafał Majka Rosja TNK + 0"
84 Polska Paweł Poljański Rosja TNK + 0"
104 Polska Tomasz Marczyński Belgia LTS + 0"
145 Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 4' 54"
Klasyfikacja generalna po 1. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Hiszpania Jon Izagirre Hiszpania MOV 2h 33' 19"
2 Holandia Tom Dumoulin Niemcy GIA + 6"
3 Wielka Brytania Thomas Geraint Wielka Brytania SKY + 7"
61 Polska Rafał Majka Rosja TNK + 27"
70 Polska Łukasz Wiśniowski Belgia EQS + 30"
72 Polska Paweł Poljański Rosja TNK + 31"
84 Polska Tomasz Marczyński Belgia LTS + 36"
115 Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 5' 01"

Etap 2 - 28.04 : Moudon - Morgins, 173,9 km[edytuj]

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Kolumbia Nairo Quintana Hiszpania MOV 4h 28' 40"
2 Rosja Ilnur Zakarin Rosja KAT + 0"
3 Portugalia Rui Costa Włochy LAM + 26"
7 Polska Rafał Majka Rosja TNK + 26"
30 Polska Paweł Poljański Rosja TNK + 2' 08"
87 Polska Tomasz Marczyński Belgia LTS + 15' 52"
132 Polska Łukasz Wiśniowski Belgia EQS + 20' 35"
133 Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 20' 35"
Klasyfikacja generalna po 2. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Kolumbia Nairo Quintana Hiszpania MOV 7h 02' 05"
2 Rosja Ilnur Zakarin Rosja KAT + 18"
3 Hiszpania Jon Izagirre Hiszpania MOV + 20"
12 Polska Rafał Majka Rosja TNK + 47"
29 Polska Paweł Poljański Rosja TNK + 2' 33"
83 Polska Tomasz Marczyński Belgia LTS + 16' 22"
105 Polska Łukasz Wiśniowski Belgia EQS + 20' 59"
121 Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 25' 30"

Etap 3 - 29.04 : Sion, 15,11 km[edytuj]

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Francja Thibaut Pinot Francja FDJ 20' 21"
2 Holandia Tom Dumoulin Niemcy GIA + 2"
3 Luksemburg Bob Jungels Belgia EQS + 8"
23 Polska Rafał Majka Rosja TNK + 45"
65 Polska Paweł Poljański Rosja TNK + 1' 29"
80 Polska Łukasz Wiśniowski Belgia EQS + 1' 39"
81 Polska Tomasz Marczyński Belgia LTS + 1' 39"
116 Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 2' 25"
Klasyfikacja generalna po 3. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Kolumbia Nairo Quintana Hiszpania MOV 7h 22' 35"
2 Francja Thibaut Pinot Francja FDJ + 23"
3 Rosja Ilnur Zakarin Rosja KAT + 26"
10 Polska Rafał Majka Rosja TNK + 1' 23"
30 Polska Paweł Poljański Rosja TNK + 3' 35"
82 Polska Tomasz Marczyński Belgia LTS + 17' 52"
102 Polska Łukasz Wiśniowski Belgia EQS + 22' 29"
125 Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY + 27' 46"

Etap 4 - 30.04 : Conthey - Villars, 172,7 km[edytuj]

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 4h 44' 24"
2 Hiszpania Jon Izagirre Hiszpania MOV + 4"
3 Francja Thibaut Pinot Francja FDJ + 4"
19 Polska Rafał Majka Rosja TNK + 1' 49"
22 Polska Paweł Poljański Rosja TNK + 2' 10"
74 Polska Tomasz Marczyński Belgia LTS + 20' 40"
117 Polska Łukasz Wiśniowski Belgia EQS + 27' 58"
DNS Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania SKY -
Klasyfikacja generalna po 4. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Kolumbia Nairo Quintana Hiszpania MOV 12h 07' 03"
2 Francja Thibaut Pinot Francja FDJ + 19"
3 Hiszpania Jon Izagirre Hiszpania MOV + 23"
15 Polska Rafał Majka Rosja TNK + 3' 08"
22 Polska Paweł Poljański Rosja TNK + 5' 59"
77 Polska Tomasz Marczyński Belgia LTS + 38' 28"
102 Polska Łukasz Wiśniowski Belgia EQS + 50' 23"

Etap 5 - 1.05 : Ollon - Genewa, 172 km[edytuj]

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Szwajcaria Michael Albasini Australia OGE
2 Kostaryka Andrey Amador Hiszpania MOV + 0"
3 Holandia Wilco Kelderman Holandia TLJ + 0"
36 Polska Paweł Poljański Rosja TNK + 0"
72 Polska Tomasz Marczyński Belgia LTS + 0"
117 Polska Łukasz Wiśniowski Belgia EQS + 11' 49"
DNS Polska Rafał Majka Rosja TNK -
Klasyfikacja generalna po 5. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Kolumbia Nairo Quintana Hiszpania MOV 16h 20' 20"
2 Francja Thibaut Pinot Francja FDJ + 19"
3 Hiszpania Jon Izagirre Hiszpania MOV + 23"
20 Polska Paweł Poljański Rosja TNK + 5' 59"
66 Polska Tomasz Marczyński Belgia LTS + 38' 28"
116 Polska Łukasz Wiśniowski Belgia EQS + 1h 02' 12"

Liderzy klasyfikacji po etapach[edytuj]

Etap Zwycięzca Klasyfikacja generalna
Jersey yellow.svg
Klasyfikacja punktowa
Jersey green.svg
Klasyfikacja górska
Jersey pink.svg
Klasyfikacja młodzieżowa
Jersey white.svg
Klasyfikacja drużynowa
Jersey yellow number.svg
Prolog Jon Izagirre Jon Izagirre Jon Izagirre Louis Vervaeke Louis Vervaeke Movistar Team
1 Marcel Kittel Marcel Kittel Sander Armée
2 Nairo Quintana Nairo Quintana Nairo Quintana Davide Formolo Cannondale Pro Cycling
3 Thibaut Pinot Jon Izagirre Damien Howson Movistar Team
4 Chris Froome Pierre-Roger Latour
5 Michael Albasini Michael Albasini Sander Armée
Klasyfikacja końcowa Nairo Quintana Michael Albasini Sander Armée Pierre-Roger Latour Movistar Team

Klasyfikacje końcowe[edytuj]

Klasyfikacja generalna[edytuj]

Zawodnik Zespół Czas
1 Kolumbia Nairo Quintana Jersey yellow.svg Movistar Team 16h 20' 20"
2 Francja Thibaut Pinot FDJ.fr + 19"
3 Hiszpania Jon Izagirre Movistar Team + 23"
4 Rosja Ilnur Zakarin Team Katusha + 26"
5 Holandia Tom Dumoulin Pro Team Astana + 57"
6 Portugalia Rui Costa Lampre-Merida + 1' 12"
7 Słowenia Simon Špilak Team Katusha + 1' 16"
8 Szwajcaria Mathias Frank IAM Cycling + 1' 16"
9 Holandia Bauke Mollema Trek-Segafredo + 1' 24"
10 Stany Zjednoczone Tejay van Garderen BMC Racing Team + 1' 27"
20 Polska Paweł Poljański Tinkoff + 5' 59"
66 Polska Tomasz Marczyński Lotto Soudal + 38' 28"
116 Polska Łukasz Wiśniowski Etixx-Quick Step + 1h 02' 12"

Klasyfikacja górska[edytuj]

Zawodnik Zespół Punkty
1 Belgia Sander Armee Jersey pink.svg Lotto Soudal 42
2 Kolumbia Nairo Quintana Movistar Team 34
3 Wielka Brytania Chris Froome Team Sky 28
4 Rosja Paweł Koczetkow Team Katusha 24
5 Stany Zjednoczone Tejay van Garderen BMC Racing Team 22

Klasyfikacja punktowa[edytuj]

Zawodnik Zespół Punkty
1 Szwajcaria Michael Albasini Jersey green.svg Orica GreenEDGE 91
2 Hiszpania Jon Izagirre Movistar Team 81
3 Francja Thibaut Pinot FDJ.fr 75
4 Rosja Ilnur Zakarin Team Katusha 67
5 Kolumbia Nairo Quintana Movistar Team 62
42 Polska Paweł Poljański Tinkoff 6
50 Polska Łukasz Wiśniowski Etixx-Quick Step 3

Klasyfikacja młodzieżowa[edytuj]

Zawodnik Zespół Czas
1 Francja Pierre-Roger Latour Jersey white.svg Ag2r-La Mondiale 16h 22' 44"
2 Australia Damien Howson Orica GreenEDGE + 1' 57"
3 Erytrea Merhawi Kudus Dimension Data + 2' 49"
4 Hiszpania Carlos Verona Etixx-Quick Step + 3' 01"
5 Słowenia Jan Polanc Lampre-Merida + 6' 42"

Klasyfikacja drużynowa[edytuj]

Zespół Czas
1 Hiszpania Movistar Team Jersey yellow number.svg 49h 06′ 36″
2 Rosja Team Katusha + 1' 24"
3 Stany Zjednoczone Cannondale Pro Cycling Team + 10' 49"
4 Francja FDJ.fr + 13' 26"
5 Stany Zjednoczone BMC Racing Team + 13' 51"

Linki zewnętrzne[edytuj]


ODP | Azja
Forum Młodzieżowe Forum Młodzieżowe | gry dla dziewczyn gry dla dziewczyn | zobacz darmowe forum dla ciebie | Po odszkodowania powypadkowe w uk zgłoś się do doświadczonej i profesjonalnej polskiej firmy. | Monety dla Numizmatyka monety sklep numizmatyczny