Tour of Beijing 2011

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
kolarstwo szosowe Tour of Beijing 2011
2012
Data 59 października 2011
Etapów 5
Dystans 610,3 km
Czas zwycięzcy 13h 39' 11"
Zgłoszenia 147 kolarzy
Ukończyło wyścig 139 kolarzy
Podium
Pierwsze miejsce Niemcy Tony Martin
Drugie miejsce Wielka Brytania David Millar
Trzecie miejsce Wielka Brytania Chris Froome
Pozostałe klasyfikacje
Górska Hiszpania Igor Antón
Punktowa Rosja Denis Galimzjanow
Młodzieżowa Wielka Brytania Ben King
Najwszechstronniejszych {{{najwszechstronniejszych}}}
Drużynowa Wielka Brytania Sky Procycling
Oficjalna strona WWW

1. edycja wyścigu kolarskiego Dookoła Pekinu odbywała się w dniach 5–9 października 2011. Trasa tego wieloetapowego wyścigu liczyła pięć etapów ze startem i metą w Pekinie, o łącznym dystansie 610,3 km. Wyścig zaliczany był do rankingu światowego UCI World Tour 2011.

Uczestnicy[edytuj]

Lista drużyn uczestniczących w wyścigu:[1]

Numery Kod Drużyna
1-8 EUS Hiszpania Euskaltel-Euskadi
11-17 THR Stany Zjednoczone HTC-Highroad
21-27 OLO Belgia Omega Pharma-Lotto
31-37 LEO Luksemburg Team Leopard Trek
41-48 SKY Wielka Brytania Sky Procycling
51-58 BMC Stany Zjednoczone BMC Racing Team
61-68 LAM Włochy Lampre-ISD
71-78 LIQ Włochy Liquigas-Cannondale
81-88 SBS Dania Saxo Bank SunGard
91-98 RAB Holandia Rabobank Cycling Team
Numery Kod Drużyna
101-107 GRM Stany Zjednoczone Team Garmin-Cervélo
111-118 RSH Stany Zjednoczone Team RadioShack
121-128 KAT Rosja Katusha Team
131-138 MOV Hiszpania Movistar Team
141-148 AST Kazachstan Pro Team Astana
151-158 QST Belgia Quick Step Cycling Team
161-167 VCD Holandia Vacansoleil-DCM
171-178 ALM Francja Ag2r-La Mondiale
181-188 CHN Chińska Republika Ludowa Chinese National Cycling Team

Etapy[edytuj]

Etap Data Start - Meta km Typ Zwycięzca etapu Lider
1 5 października Stadion Narodowy - Pływalnia Olimpijska 11,3 ITT Jazda indywidualna na czas Niemcy Tony Martin Niemcy Tony Martin
2. 6 października Stadion Narodowy - Mentougou 133,5 Plainstage.svg Płaski Australia Heinrich Haussler Niemcy Tony Martin
3. 7 października Mentougou - Yanqing 158 Mountainstage.svg Górski Irlandia Nicolas Roche Niemcy Tony Martin
4. 8 października Yanqing Gui Chuan Square - Park Olimpijski Shunyi 189,5 Mountainstage.svg Górski Włochy Elia Viviani Niemcy Tony Martin
5. 9 października Plac Niebiańskiego Spokoju - Stadion Narodowy 118 Plainstage.svg Płaski Rosja Denis Galimzjanow Niemcy Tony Martin

Etap 1 : Stadion Narodowy - Pływalnia Olimpijska 11.3 km[edytuj]

Wyniki
Lp. Zawodnik Zespół Czas
1 Niemcy Tony Martin Stany Zjednoczone THR 13' 33"
2 Wielka Brytania David Millar Stany Zjednoczone GRM + 17"
3 Wielka Brytania Alex Dowsett Wielka Brytania SKY + 24"
Klasyfikacja generalna po 1. etapie
Lp. Zawodnik Zespół Czas
1 Niemcy Tony Martin Stany Zjednoczone THR 13' 33"
2 Wielka Brytania David Millar Stany Zjednoczone GRM + 17"
3 Wielka Brytania Alex Dowsett Wielka Brytania SKY + 24"

Etap 2 : Stadion Narodowy - Mentougou 133.5 km[edytuj]

Wyniki
Lp. Zawodnik Zespół Czas
1 Australia Heinrich Haussler Stany Zjednoczone GRM 3h 03' 30"
2 Rosja Denis Galimzjanow Rosja KAT + 0"
3 Holandia Theo Bos Holandia RAB + 0"
Klasyfikacja generalna po 2. etapie
Lp. Zawodnik Zespół Czas
1 Niemcy Tony Martin Stany Zjednoczone THR 3h 17' 03"
2 Wielka Brytania David Millar Stany Zjednoczone GRM + 17"
3 Wielka Brytania Alex Dowsett Wielka Brytania SKY + 24"

Etap 3 : Mentougou - Yanqing 158 km[edytuj]

Wyniki
Lp. Zawodnik Zespół Czas
1 Irlandia Nicolas Roche Francja ALM 3h 53' 15"
2 Irlandia Philip Deignan Stany Zjednoczone RSH + 0"
3 Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY + 1"
Klasyfikacja generalna po 3. etapie
Lp. Zawodnik Zespół Czas
1 Niemcy Tony Martin Stany Zjednoczone THR 7h 10' 19"
2 Wielka Brytania David Millar Stany Zjednoczone GRM + 17"
3 Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY + 26"

Etap 4 : Yanqing Gui Chuan Square - Park Olimpijski Shunyi 189.5 km[edytuj]

Wyniki
Lp. Zawodnik Zespół Czas
1 Włochy Elia Viviani Włochy LIQ 4h 09' 08"
2 Słowacja Peter Sagan Włochy LIQ + 0"
3 Argentyna Juan José Haedo Dania SBS + 0"
Klasyfikacja generalna po 4. etapie
Lp. Zawodnik Zespół Czas
1 Niemcy Tony Martin Stany Zjednoczone THR 11h 19' 27"
2 Wielka Brytania David Millar Stany Zjednoczone GRM + 17"
3 Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY + 26"

Etap 5 : Plac Niebiańskiego Spokoju - Stadion Narodowy 118 km[edytuj]

Wyniki
Lp. Zawodnik Zespół Czas
1 Rosja Denis Galimzjanow Rosja KAT 2h 19' 44"
2 Argentyna Juan José Haedo Dania SBS + 0"
3 Włochy Elia Viviani Włochy LIQ + 0"
Klasyfikacja generalna po 5. etapie
Lp. Zawodnik Zespół Czas
1 Niemcy Tony Martin Stany Zjednoczone THR 13h 39' 11"
2 Wielka Brytania David Millar Stany Zjednoczone GRM + 17"
3 Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY + 26"

Posiadacze koszulek po poszczególnych etapach[edytuj]

Etap Zwycięzca Klasyfikacja generalna
Jersey red.svg
Klasyfikacja górska
Jersey polkadot.svg
Klasyfikacja punktowa
Jersey green.svg
Klasyfikacja młodzieżowa
Jersey white.svg
Klasyfikacja drużynowa
Jersey yellow number.svg
1 Tony Martin Tony Martin - Tony Martin Alex Dowsett Sky Procycling
2 Heinrich Haussler Thomas De Gendt
3 Nicolas Roche Igor Antón Chris Froome Ben King
4 Elia Viviani Denis Galimzjanow
5 Denis Galimzjanow
Klasyfikacja końcowa Tony Martin Igor Antón Denis Galimzjanow Ben King Sky Procycling

Końcowa klasyfikacja generalna[edytuj]

M-ce Imię i nazwisko Drużyna Czas
1. Niemcy Tony Martin Stany Zjednoczone THR 13h 39' 11"
2. Wielka Brytania David Millar Stany Zjednoczone GRM + 17"
3. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY + 26"
4. Australia Stephen Cummings Wielka Brytania SKY + 35"
5. Belgia Olivier Kaisen Belgia OLO + 39"
6. Hiszpania Luis León Sánchez Holandia RAB + 41
7. Francja Jean-Christophe Péraud Francja ALM + 43"
8. Ukraina Andrij Hrywko Kazachstan AST + 43"
9. Włochy Dario Cataldo Belgia QST + 43"
10. Holandia Niki Terpstra Belgia QST + 46"

Przypisy

  1. Liste des partants 2011 (fr.). matsport.fr. [dostęp 2011-10-05].

Linki zewnętrzne[edytuj]