Skrót: WP:PAnM, WP:PANM

Wikipedia:Propozycje do Artykułów na medal

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Propozycje artykułów na medal w Wikipedii

NoWikimedal3.png

Ta strona służy do przedstawiania wartościowych stron jako kandydatur do wyróżnienia medalem. Dyskusja trwa 30 dni zgodnie z zasadami opisanymi w regulaminie poniżej. Jeśli artykuł jest dobry, ale jeszcze nie na poziomie medalowym, rozważ umieszczenie go na stronie kandydatów do przyznania mu miana dobrego artykułu (zobacz porównanie wymagań). Jeśli chcesz nominować nowy artykuł, przejdź do rozdziału Instrukcja obsługi.

Obecnie na stronie głównej
Ewa Demarczyk Polish singer.jpg
Dyskografia Ewy Demarczykpolskiej wokalistki wykonującej repertuar z gatunku poezji śpiewanej, składa się z trzech albumów studyjnych, jednego albumu kompilacyjnego, pięciu singli oraz trzech pocztówek dźwiękowych. Debiutancki album wokalistki – Ewa Demarczyk śpiewa piosenki Zygmunta Koniecznego – został wydany w 1967 roku. Według danych pochodzących z oficjalnej strony internetowej wokalistki album sprzedał się w Polsce w nakładzie ponad 100 tysięcy egzemplarzy, uzyskując status platynowej płyty. Z albumu pochodzą m.in. utwory „Karuzela z madonnami”, „Czarne anioły” oraz „Taki pejzaż”, za których wykonanie piosenkarka otrzymała nagrodę główną na I Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Drugi studyjny album wokalistki zatytułowany Ewa Demarczyk został wydany przez rosyjską wytwórnię płytową Melodia w 1975 roku, wyłącznie na terenie Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich. W 1979 roku wydano do tej pory ostatni, trzeci album piosenkarki Live. Album oryginalnie ukazał się jako podwójny longplay, uzyskując status złotej płyty za sprzedaż ponad 100 tysięcy egzemplarzy w Polsce. W 2011 roku, nakładem wytwórni płytowej Luna Music wydano tribute album poświęcony Ewie Demarczyk, zatytułowany Anioły w kolorze: Piosenki z repertuaru Ewy Demarczyk. Czytaj więcej…
Wyróżniona zawartość Wikipedii
Regulamin

 1. Zgłosić artykuł do nominacji może każdy zalogowany użytkownik zarejestrowany co najmniej od miesiąca i mający na swym koncie minimum 100 nieusuniętych edycji w przestrzeni głównej od czasu pierwszego logowania.
 2. Artykuły oceniane są przez 30 dób.
 3. Artykuł dostaje medal, gdy:
  1. zostanie sprawdzony przez co najmniej trzech zalogowanych wikipedystów (wymagania jak przy zgłaszaniu), nie licząc zgłaszającego (głosy pacynek są nieważne),
  2. nie pojawią się wobec artykułu poważne zastrzeżenia (kryteria oceny), chyba że przed zakończeniem oceniania zostaną one naprawione.
 4. Od sprawdzających wymaga się rzetelnego przestudiowania całego artykułu.
 5. Od osób wskazujących braki / zastrzeżenia wymaga się dokładnego merytorycznego uzasadnienia swojej oceny, w przypadku zastrzeżeń technicznych (pozamerytorycznych) należy powołać się na obowiązujące zasady lub zalecenia Wikipedii.
 6. Każdy artykuł można poddać ponownej ocenie, gdy zgłoszone zastrzeżenia zostaną naprawione.
 7. Wszystkie zdjęcia powinny znajdować się na serwerze Commons.

Uwagi dodatkowe

Zgłaszanie
Przed zgłoszeniem artykułu zapoznaj się z tekstem Jak napisać doskonały artykuł, z którego dowiesz się, czego oczekuje się od zgłaszanego tu artykułu. Oprócz tego zapoznaj się z zasadami i zaleceniami edycyjnymi przyjętymi w Wikipedii.
Przy zgłaszaniu należy podać, kto zgłasza. Anonimowe zgłoszenia oraz nominacje przez Wikipedystów, niespełniających warunku stażowego, są usuwane. Jeśli jesteś anonimowym użytkownikiem lub nie spełniasz wymienionych w regulaminie kryteriów, a uważasz, że artykuł zasługuje na wyróżnienie, zgłoś artykuł do warsztatu PANDA.
Zalecenia dla dyskutujących
 1. Uwagi dodane po terminie oraz oceny użytkowników niespełniających kryterium stażowego i pacynek nie są liczone, jednak zastrzeżenia zgłoszone z takich kont są uwzględniane przy podejmowaniu decyzji o wyróżnieniu.
 2. Niezwiązane z jakością artykułu wypowiedzi są wykreślane.
 3. Zaleca się, by każde zastrzeżenie było podane w oddzielnym akapicie.
 4. Nie należy powtarzać zgłoszonych przez innych uczestników dyskusji uwag. Dodatkowe wyjaśnienia dotyczące zgłoszonego zastrzeżenia należy pisać pod zgłoszeniem stosując wcięcie.
 5. Rezultaty ocen i dyskusji rozpatrywane są przez opiekunów projektu.
Zakończenie dyskusji
 1. Na stronie dyskusji wypełnia się pola szablonu {{Dyskusja nad artykułem na medal}} przydzielającego kategorię tej stronie. Dzięki temu zakończone dyskusje można będzie odnaleźć w jednej z podkategorii w kategorii Dyskusje nad przyznaniem medalu/archiwum.
 2. Ze strony artykułu usuwa się informację o dyskusji nad przydzieleniem medalu i, jeżeli wniosek uznano za pozytywny, umieszcza się znak medalu.
 3. Na samej górze strony dyskusji artykułu wkleja się i wypełnia szablon PAnM.
 4. Ze strony propozycji do medalu usuwa się link do dyskusji nad nominacją, a na dole strony w sekcji 10 ostatnich rozstrzygnięć umieszcza się w odpowiedniej rubryce odsyłacz do artykułu.
 5. Na stronie w odpowiedniej sekcji Artykuły na medal dodaje się link do nowo mianowanego artykułu medalowego.
Opiekunowie
Polimerek, Myopic pattern, Lukasz Lukomski, Farary oraz Jacek555

Instrukcja obsługi

Pierwsza nominacja artykułu do medalu
 • Za pomocą poniższego formularza utwórz podstronę dyskusji nad wyróżnieniem. Nazwę artykułu wpisz po ukośniku.

 • Na tej stronie – na górze sekcji Propozycje – wstaw link do nowo utworzonej strony dyskusji w formacie {{Wikipedia:Propozycje do Artykułów na medal/Nazwa}}.
 • W haśle, które chcesz nominować, wstaw szablon {{Propozycja wyróżnienia|Anm}}.
 • Poinformuj głównych autorów artykułu o rozpoczęciu dyskusji nad przyznaniem medalu.
Każda kolejna nominacja hasła do medalu
 • Utwórz podstronę dyskusji z użyciem powyższego formularza według schematu {{Wikipedia:Propozycje do Artykułów na medal/Nazwa/2}}. Gdy zgłaszasz artykuł po raz trzeci, schemat wygląda następująco: {{Wikipedia:Propozycje do Artykułów na medal/Nazwa/3}}, analogicznie w ewentualnych kolejnych zgłoszeniach.
 • W uzasadnieniu zgłoszenia podaj link do poprzedniej dyskusji oraz wyjaśnij, jakie zmiany zaszły w artykule od ostatniej oceny.
 • Do artykułu wstaw szablon: {{Propozycja wyróżnienia|Anm|Numer}}.

Propozycje

Północ, północny zachód

Dyskusja trwa jeszcze 27 dni 12 godz. 29 min 5 s odśwież
Rozpoczęcie: 14 maja 2019 20:07:39 Zakończenie: 13 czerwca 2019 20:07:39


Uzasadnienie
Solidnie przygotowany artykuł opisujący film w reżyserii Alfreda Hitchcocka. Opisany szczegółowo, na podstawie dostępnych materiałów książkowych oraz oparty na rzetelnych źródłach internetowych. Podczas dyskusji nad przyznaniem DA, nie pojawiły się żadne zastrzeżenia. Głównym autorem hasła jest Mike89. Zapraszam do dyskusji! Kobrabones (dyskusja) 20:07, 14 maj 2019 (CEST)
Dostrzeżone braki i błędy merytoryczne
Dostrzeżone braki stylu (język, struktura)
 1. "Powiedziano nam bardzo wyraźnie, że możemy poruszać się jedynie w obrębie pomiędzy głowami prezydentów. Powiedziano, że jest to sanktuarium demokracji". – moim zdaniem to tłumaczenie niekoniecznie oddaje istotę cytatu ze Spoto (1983): "We were told very definitely that we could only have the figures slide down between the heads of the presidents. They said that after all, this is the shrine of democracy". Może chodzi o to: „Powiedziano nam, żeby kamera jedynie prześlizgiwała się pomiędzy wizerunkami prezydentów. W końcu, jak twierdzili, jest to świątynia demokracji"? Ironupiwada (dyskusja) 20:42, 14 maj 2019 (CEST)
  Zrobione @Ironupiwada Zmieniłem zgodnie z Twoją sugestią (a tak na marginesie; Thornhill nie zdążył nadać telegramu, bo został wcześniej zatrzymany przez ludzi Vandamma :) ) Mike89 (dyskusja) 22:05, 14 maj 2019 (CEST)
Dostrzeżone braki uźródłowienia
Dostrzeżone braki w neutralności
Dostrzeżone błędy techniczne
Poprawiono
Sprawdzone przez

Ceratozaur

Dyskusja trwa jeszcze 11 dni 10 godz. 42 min 46 s odśwież
Rozpoczęcie: 28 kwietnia 2019 18:21:20 Zakończenie: 28 maja 2019 18:21:20


Uzasadnienie
Art był niedawno zgłaszany do medalu, zgłoszono kilka zastrzeżeń, które przedyskutowano, poza Wikipedysta:Macedo nie znaleźli się jednak chętni na przeczytanie i sprawdzenie artykułu. Mam nadzieję, że może tym razem znajdą się więcej chętnych do przeczytania artykułu i uwag odnośnie AnM. Mpn (dyskusja) 18:21, 28 kwi 2019 (CEST)
Dostrzeżone braki i błędy merytoryczne
Dostrzeżone braki stylu (język, struktura)
 1. Póki co przeczytałam artykuł do połowy, mam dwie uwagi:
  były krótsze niż wyższe: nie mam pewności czy jest to rzadko spotykany zapis i stąd dziwnie dla mnie brzmi, czy jest niepoprawny;
  Rekonstrukcję Gilmore'a z 1920 później uznano za zbyt szeroką: to można rozumieć dwojako, czaszka była za szeroka lub rekostrukcja była zbyt szeroka i przez to jej wyniki mogły się znacznie rozmijać z rzeczywistością Soldier of Wasteland (dyskusja) 22:01, 28 kwi 2019 (CEST)
  wydaje mi się, że jest poprawnie, ale może lepiej, iżby się jaki polonista wypowiedział
  zmiana na nadmiernie poszerzona Mpn (dyskusja) 19:39, 30 kwi 2019 (CEST)
 2. κέρας/κέρατος i σαῦρος albo κερας/κερατος i σαυρος; w tekście są oba zapisy. Proponuję ujednolicić. W tym przypadku można bez akcentów. Torrosbak (dyskusja) 17:15, 9 maj 2019 (CEST)
  odakcentowałem Mpn (dyskusja) 17:18, 10 maj 2019 (CEST)
 3. „Analiza statystyczna zębów z 50 różnych lokalizacji w Como Bluff i okolicach wskazała, że zęby Ceratosaurus i megalozaurydów występowały najczęściej w siedliskach obejmujących wodę i jej okolice, jak wilgotne tereny zalewowe, obrzeża jezior i bagna.” Jak rozumiem, zęby [...] występowały najczęściej w warstwach skalnych wytworzonych w miejscu niegdysiejszych siedlisk wodnych i błotnych, obejmujących, oprócz akwenów wodnych i ich nadbrzeży, także tereny zalewowe i bagna. Torrosbak (dyskusja) 17:15, 9 maj 2019 (CEST)
  zmieniono Mpn (dyskusja) 17:18, 10 maj 2019 (CEST)
 4. „Ceratosaurus występował też czasami w siedliskach lądowych.”. Dodałbym, że suche siedliska lądowe, bo przecież obszary lądowe też mogą być wilgotne, jak właśnie m.in. terasy zalewowe. Torrosbak (dyskusja) 17:15, 9 maj 2019 (CEST)
  zmieniono Mpn (dyskusja) 17:18, 10 maj 2019 (CEST)
Dostrzeżone braki uźródłowienia
Dostrzeżone braki w neutralności
Dostrzeżone błędy techniczne
Poprawiono
Sprawdzone przez
 1. Torrosbak (dyskusja) 17:32, 10 maj 2019 (CEST)
 2. Gdarin dyskusja 10:12, 11 maj 2019 (CEST)

Dyskusje przedłużone

Weryfikacja medalu

Procedura weryfikacji medalu
 1. Artykuł do weryfikacji medalu może zgłosić każdy zalogowany wikipedysta, który spełnia wymogi określone w regulaminie PAnM,
 2. Należy podać przyczynę zgłoszenia,
 3. Decyzja o pozostawieniu lub odebraniu medalu następuje po miesiącu od zgłoszenia,
 4. W trakcie dyskusji nie należy zdejmować szablonu medalu,
 5. Zgłoszony do weryfikacji wyróżnienia artykuł traci medal, jeśli nie spełnia wymogów zawartych w regulaminie i w okresie przeznaczonym na dyskusję nie zostanie poprawiony.

Przed zgłoszeniem artykułu tutaj, zaleca się zgłosić artykuł do warsztatu PANDA.

Instrukcja techniczna
Pierwsze zgłoszenie do weryfikacji medalu
 • W wygenerowanej poniżej linijce w miejsce Nazwa wpisz tytuł hasła, które chcesz zgłosić do weryfikacji. W ten sposób zostanie utworzona podstrona oceny hasła.

 • Na nowo utworzonej podstronie oceny uzasadnij, dlaczego uważasz, że artykuł nie zasługuje na wyróżnienie medalem.
 • W sekcji Propozycje do weryfikacji wstaw link w formacie {{Wikipedia:Propozycje do Artykułów na medal/Nazwa/odbieranie}} do nowo utworzonej i zapisanej podstrony oceny hasła. Nowe zgłoszenia znajdują się na górze sekcji.
 • W haśle, które chcesz poddać pod ocenę, wstaw szablon {{Weryfikacja wyróżnienia|{{subst:PAGENAME}}/odbieranie|Anm}}.
 • Poinformuj autora hasła o trwającej dyskusji.
Każde kolejne zgłoszenie do weryfikacji medalu
 • Utwórz podstronę dyskusji bez używania powyższego formularza według schematu {{Wikipedia:Propozycje do Artykułów na medal/Nazwa 2/odbieranie}}. Analogicznie tworzy się podstronę oceny, gdy hasło jest zgłaszane po raz trzeci i następne.
 • Do artykułu wstaw szablon: {{Weryfikacja wyróżnienia|Nazwa Numer/odbieranie|Anm}}.


Propozycje do weryfikacji

10 ostatnich rozstrzygnięć

Hasła oznaczone jako AnM

Zwężenia krtaniowo-tchawicze, Kurt Gerstein, Przedimek w języku angielskim, Stanisław Moskal (ur. 1935), Chruścielowiec rodrigueski, Miedzianka szmaragdowa

Hasła, które nie uzyskały oznaczenia AnM

Ceratozaur

Hasła, którym odebrano oznaczenie AnM

Genoa CFC, Thorshavn, Kultura łużycka